​Dlaczego PiS przegrało Senat? na przykładzie Pomorza.

Z Pomorza do Senatu może dostać się 6 senatorów. Ale chyba pierwszy raz tak się stało po 1989 r. że z ramienia PiS z Pomorza nie dostał się do Senatu żaden z kandydatów tego ugrupowania.

Minęło pół roku od wyborów do Senatu i Parlamentu. Czas żeby spróbować się przyjrzeć co poszło nie tak, że na Pomorzu stało tak jak się stało w wyborach do Senatu.

W ubiegłej kadencji było dwóch senatorów z PiS z Pomorza, Bonkowski i Szymański, obecnie nie ma żadnego. Dlaczego tak się stało spróbuje wytłumaczyć z mojego punktu widzenia.

Otóż sprawa kandydata na senatora z okręgu gdyńskiego (64),  gdzie  zamiast pani Arciszewskiej wystawiono znajomego posła Horały, radnego Bełbota. Wynik  był do przewidzenia , szerzej nie znany radny nie miał szans w starciu z kandydatem PO, natomiast panią Arciszewską , która miała duże szanse uzyskaniu elekcji wypchnięto do okręgu gdzie to ona z kolei była raczej mało znana i nie miała szans.

Z kolei w okręgu 63, nie potrafiono dogadać się z byłym senatorem Bonkowskim, który zabrał głosy panu Drelichowi a jak to bywa, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, tak też się stało i mandat uzyskał kandydat PO dość niewielką przewagą głosów nad panem Drelichem.

Tych dwóch mandatów z Pomorza zabrakło i wszyscy, którzy występowali przeciwko PiS zawiązali koalicję i mimo tego, że PiS ma największą ilość senatorów, to pod wodzą czeciej osoby państwa zawiązała się koalicja, wśród której są tzw. senatorzy  niezależni, tacy niezależni jak np. Gawłowski czy Kwiatkowski.

Być może przekonanie PiS, że jak to bywało dotychczas ten kto wygrywa wybory parlamentarne, ten wygrywa Senat, tym razem się nie sprawdziło, a być może wystawienie niewłaściwych kandydatów tak jak odbyło to się w pomorskim spowodowało przegranie Senatu.

To przestroga w przyszłych wyborach i PiS podejdzie bardziej roztropnie do wystawiania kandydatów do Senatu.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2020 [10:32] - tricolour | Link:

PiS przegrało przez "czeciej" przez lekceważenie.

Lekceważcie dalej...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-06-2020 [10:45] - NASZ_HENRY | Link:

Potencjalni senatorzy wyjechali po kasę do Brukseli, zlekceważono wybory do senatu i problemy są widoczne  ☺

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

05-06-2020 [11:00] - AŁTORYDET | Link:

W Olsztynie, Gowinowcy wystawili kontrkandydata przeciwko Lidii Staroń. Po co? W okręgu Gawłowskiego, nie dogadano się z tym "trzecim'. Wygrał złodziej. Start Turczynowicz-Kieryło, po co? Brudziński za senat, powinien wisieć. 

Obrazek użytkownika admin

05-06-2020 [12:17] - admin | Link:

Mam nadzieję, że to nie dosłowna groźba..

Obrazek użytkownika cyborg59

05-06-2020 [13:04] - cyborg59 | Link:

Gdyby to była Kalifornia, to do kolegi @A. wpadli by faceci w czerni i zabrali paski, sznurowadła i sznur do bielizny (nie mówiąc o taboretach). Dlaczego ? Ano, jeden facet, któremu klientki salonu kosmetycznego notorycznie blokowały parking - nieopatrznie użył zwrotu : "..nic tylko zabić takie baby...". Na podstawie "red flag" zabrano mu broń i przetrzepano dom i warsztat. Nie pomogły tłumaczenia, że na porządku dziennym w sieci są : "zabić białasów" i "zabić wszystkich mężczyzn" ( to ostatnie nawet w postaci oficjalnej strony lesbijek). Nic to ! Został oflagowany jako "potencjalny sprawca przemocy".
Tak przy okazji ! Właśnie przeczytałem, że AI ćwierkacza oflagowuje jako ekstremę prawicy użytkowników piszących w nadmiarze i z DUŻEJ litery Bóg i Ameryka. 

Obrazek użytkownika Andy51

05-06-2020 [14:00] - Andy51 | Link:

Wiesz jak to jest, gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2020 [14:41] - jazgdyni | Link:

@admin

Adminie, pytałem się mailem, co się stało z przyciskami/linkami do FB, TT i innych?

Obrazek użytkownika cyborg59

05-06-2020 [12:41] - cyborg59 | Link:

Grodzki wygrał w Szczecinie tylko dlatego, że wystawiono więcej niż JEDNEGO kandydata na prawicy. Czy to robota gowinowców ? - nie wiem !  

Obrazek użytkownika Andy51

05-06-2020 [13:59] - Andy51 | Link:

Brak koordynacji.

Obrazek użytkownika Warmia

05-06-2020 [15:45] - Warmia | Link:

I jak Lidia Staroń z Olsztyna głosuje?

Obrazek użytkownika Francik

05-06-2020 [13:22] - Francik | Link:

Ze swojego podwórka powiem, że mogło być gorzej. W moim okręgu do senatu również kandydat został wystawiony po znajomości. Gdyby kandydat platformerski nie był zarozumiały i zrobił sobie jakąkolwiek kampanię to by wygrał.

Obrazek użytkownika Es

05-06-2020 [15:22] - Es | Link:

Andy . Zwykły brak koordynacji to akurat chyba jedyna przyczyna, którą z całą pewnością można już na początku wykluczyć i zmierzając do odsłonięcia prawdy, niedomaganiami technicznymi więcej nie zaprzątać sobie głowy.

Obrazek użytkownika Andy51

05-06-2020 [15:57] - Andy51 | Link:

Twój punkt widzenia, masz do tego prawo.

Obrazek użytkownika Es

06-06-2020 [12:50] - Es | Link:

To tylko "punkt widzenia"? Czyżbyś rozpoczynał temat, zadawał pytanie i unikał prawdy? O szczegółach może lepiej nie pisać przed wyborami, bo mimo wszystko... i lepiej wilka zostawić w lesie.

Obrazek użytkownika Andy51

06-06-2020 [13:52] - Andy51 | Link:

Wilk to zwierze głupie, czasem siedzi w lesie, czasem siedzi w...............

Obrazek użytkownika Es

07-06-2020 [00:28] - Es | Link:

Że tak powiem...ŁOŁ. Z jakiego to tomu poezji ludowej? O ja cież nie p... . Ludzie-piszę w liczbie mnogiej korzystając z okazjii, bo udzielających się na nb "twórców", z podobnie transcendentną logiką jest więcej- dajcie sobie spokój z politykowaniem( a może raczej politykierstwem ), bo wam się delikatnie mówiąc w głowach od tego trochę pop...rzestawiało.Może to będzie z korzyścią dla najbliższych.Czego im życzę

Obrazek użytkownika Andy51

07-06-2020 [09:38] - Andy51 | Link:

Są to tzw. rymowanki częstochowskie.

Obrazek użytkownika Jabe

05-06-2020 [16:34] - Jabe | Link:

Pionki.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-06-2020 [18:52] - Marek1taki | Link:

Fakt, że osoby wypromowane pojechały do brukseli. Fakt, ze jakieś  marne kobinacyjki zrobiono pod stołem wypychając p.Arciszewską. W Krakowie startował ojciec prezydenta o czym dowidziałem się przypadkiem i dzięki czemu wiedziałem na drugi dzień kto będzie na liście - kampanii nie było. Syn się z ojcem nawet nie sfotografował przy rodzinnym stole. Wałęsa był bardziej rzutki a jeszcze nie był prezydentem.