PO wydutkało PSL z Kamyszem, Lewice z Biedroniem i Hołownie

Są takie słowa piosenki „nic dwa razy się nie zdarza ” i w tym przypadku wątpię, żeby kiedykolwiek się zdarzyło,  PSL, Lewica i Hołownia już drugi raz takiej okazji nie będą mieli.

W czasie gdy „ Prawdziwa Prezydent” miała 2-5% poparcia i lokowała się na 4-5 miejscu w sondażach a do wejścia do II rundy miał zarówno szanse  Kosiniak, jak i Hołownia i Biedroń,  to przy takim układzie raczej na pewno albo PSL albo Lewica stałyby się drugą siłą w opozycji a Hołownia z dobrym wynikiem miałby szanse na założenie własnej partii, „geniusze” z opozycji dali się rozegrać jak dzieci.

Zarówno Tygrysek jak i postkomuch Czarzasty, nie zwietrzyli szansy dla swoich ugrupowań i dali się wydudkać na strychu przez PO.

Nie zgodzili się na wybory korespondencyjne, a marszałek Kopertnik bez wsparcia PSL i Lewicy nie mógłby przetrzymywać 30 dni ustawy , która trafiła z Sejmu do Senatu. 

Nie odbycie się wyborów prezydenckich 10 maja, spowodowała możliwość wystawienia dublera, na kandydata na prezydenta Polski , człowieka awarii , prezydenta Warszawy Trzaskowskiego.

Jeżeli macherzy z Lewicy i PSL patrzą na obecne sondaże, to mogą po fakcie pukać się w głowę i post factum biadolić , że przespali szanse.

Sondaże z dwucyfrowych  zarówno w przypadku Tygryska, Biedronia jak i Hołowni popikowały w dół i są jednocyfrowe.

Cała opozycja dała sobie wmówić narrację o morderczych kopertach, za co odpokutują w głosowaniu prezydenckim, atypisizm wygrał z chłodną politologiczną kalkulacją, za co odpowiedzą ugrupowania opozycyjne, gdyż na opozycji zwycięzca jest tylko jeden, a jest nim PO.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-06-2020 [10:17] - RinoCeronte | Link:

No cóż, żyjemy w epoce cyfryzacji i upadku zdrowego rozsądku... Niech i tak będzie.

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2020 [12:27] - Andy51 | Link:

Zdrowy rozsądek dla wielu znaczy co innego.

Obrazek użytkownika HenrykH.

02-06-2020 [10:21] - HenrykH. | Link:

Witam.Diagnoza bardzo trafna .Ale jest jedno ale:).Co z opcją że i PO I  PSL czy ta Lewica itd. to jedna paczka .Podzielona na części zeby 'zagospodarować" jak najwięcej wyborców.Po to powstają i po prawej stronie różne twory ,żeby PiS-owi urwać te 5 -10 % ,bo chyba nikt  nie wierzy że Konfederacja miala mieć 30 % i stworzyć rząd.

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2020 [12:26] - Andy51 | Link:

Szczerze powiem nie wiem.

Obrazek użytkownika Darek65

02-06-2020 [12:18] - Darek65 | Link:

Diagnoza całkowicie nietrafiona. Tlen PO dał najpierw Szumowski, a później Gowin. Lewica, a w szczególności PSL nie miały wyjścia. Szumowski nakręcił tak nieprawdopodobną spiralę strachu, że nie dało się tego odkręcić. PO to tylko wykorzystała i na strachu wywarła presję na zmianę terminu wyborów. No bo jak, tu epidemia, trup ściele się gęsto, to jak zrobić wybory, które zabiją ludzi. PO była już na deskach, liczona, a nagle podano jej rękę. PIS poszedł na rympał i dążył do wyborów, ale tu pojawił się Gowin. Celowo, świadomie, czy przez przypadek :) I cała akcja PIS-u spaliła na panewce. Kaczyński był tak wściekły, że gdyby nie pandemia, wizerunek, to Szumowski z Morawieckim polecieliby. Lewicy to lata, bo oni swoje ugrali, Schetyna wyciągnął ich z politycznego grobu. Są w Sejmie, na Prezydenturę Biedronia nie mieli szans. Nie chcą się mieszać w polityczną awanturę, bo gdzie dwóch się bije, to my poczekamy i zrobimy swoje. PSL, to partia obrotowa. Oni wiedzą, że samodzielnie nic nie znaczą. Jakby nie daj Bóg, PO wróciła do władzy, to się załapią. PIS-u też jakoś nie atakują, bo ich elektorat źle na to patrzy, a poza tym setki swoich na lokalnych urzędach mogłoby wylecieć.

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2020 [14:24] - Andy51 | Link:

Ty wyciągasz takie wnioski i masz do tego prawo.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-06-2020 [13:05] - krzysztofjaw | Link:

Mam takie samo wrażenie. R. Trzaskowski miał startować za pięć lat, ale okoliczności sprawiły, że wysunięto go teraz. A PSL, Lewica, Hołownia? No cóż... zostali faktycznie wydudkani przez PO jak dzieci polityczne. Hołowni się nie dziwię (choć ma ciekawy sztab wyborczy), ale stare wygi z Lewicy czy PSL'-u tego nie widzieli? To ich osobista katastrofa. Sądzę, że w wyborach dostaną po kilka procent głosów i tyle. Trzaskowski jest "idealnym" zastępcą w lewicowości R. Biedronia, który tym samym może zakończyć dziś kampanię wyborczą. Duda stawia też na wieś i wieś mu się odwdzięczy a na Kosiniaka-Kamysza zagłosują tylko ci, którzy na prowincji do dzisiaj czerpią władzę z wyborów samorządowych.  To też kilka procent. Więc i Kosiniak - Kamysz mógłby dziś zakończyć swoją kampanię. Hołownia zaś to nuworysz w Polityce, ale miał też szanse na przejęcie elektoratu PO-KO wtedy, gdy kandydowała Kidawa-Błońska. Dziś już na ten elektorat nie ma co liczyć, bo w całości przerzucił swoje głosy na Trazskowskiego. I też Hołownia może z powodzeniem zakończyć kampanię wyborczą. Wszyscy oni nie mają żadnych szans na drugą turę. Pozostaje Bosak, który z pewnością otrzyma powyżej 5-8%, ale on na więcej nie liczył.
Totalni z PO-KO mogą sobie pluć w brodę, że nie chcieli wyborów 10 maja i tyle. 
Pozdrawiam

 

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2020 [14:23] - Andy51 | Link:

Mamy takie same wnioski.

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2020 [15:37] - tricolour | Link:

@Kjaw

Kto i w co będzie plute okaże się w trakcie wyborów. Miala być wygrana w parlamencie, ba, większość konstytucyjna, a jest Gowin i jego weto blokujące PiS wedle humoru. Nie ma Senatu. Notowania Prezydenta raczej liche...

... Więc poczekajmy na oceny wyborców.

Obrazek użytkownika Jabe

02-06-2020 [17:14] - Jabe | Link:

Kandydatowi Platformy przybywa, więc zrozumiała jest gra na czas. Ale czemu PiS wyborów nie zorganizował? Może panowie Kaczyński i Gowin chcą się załapać na program cela plus?

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2020 [20:46] - sake3 | Link:

PO jest jak Wańka-wstańka -co upadnie jeszcze szybciej się podniesie .Panowie Kamysz,Biedroń i Hołownia szybko przestaną rzucać kąśliwe uwagi na temat Trzaskowskiego licząc na to że jak wygra to im się jakies ochłapy w postaci intratnych stanowisk z wierność dostaną.Mają przeciez wspólne zdjęcia ze złączonymi łapkami,usciskami i poklepywaniem.To przeciez ekstra podkładka do późniejszych rozmów.Obrotowy jak w oberku Kosiniak -Kamysz znów się stanie tęczowy,Hołownia rzuci ciepłym slowem,,Biedroń wykorzysta skręty PO w lewo przypominając o sobie.krzywda im się nie stanie.

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2020 [21:08] - Andy51 | Link:

A żona Tygryska miała takie plany.