Mordercze koperty i lecznicze podpisy ( dla Trzaskowskiego)

Piotr Szczepanik śpiewał piosenkę o pustych kopertach, marszałek  senatu Grodzki, przed planowaną  w pierwszym konstytucyjnym terminem wyborów, wyznaczonym przez Marszałek Witek na 10 maja a w związku z ogólnoświatową epidemią COVID 19 w tym w Polsce, Sejm uchwalił ustawę o głosowaniu korespondencyjnym w trosce o głosujących obywateli mówił o morderczych kopertach.

No i się zaczęło, marszałek Kopertnik expressis verbis,  specjalista od kopert, powiedział , że koperty które miały trafić do uprawnionych do głosowania, są tak de facto morderczymi kopertami, a pracownicy poczty są de facto posłańcami śmierci.

Prezydenci dużych miast z reguły członkowie lub sympatycy PO, stanęli okoniem i zapowiedzieli, że nie dostarczą poczcie spisu wyborców, senat z Kopertnikiem na czele przetrzymywał ustawę 30 dni, mówiąc, że ją bada i kontroluje by po 30 dniu, bez poprawek odrzucić.

O co była ta gra? Ano prawdziwa prezydent MKB okazała się katastrofą, dramatem,  porażką i co tam jeszcze, a gdy notowania prawdziwej prezydent oscylowały około 2% Budka and consortes musieli coś zrobić by podmienić prawdziwą prezydent na innego kandydata, którym okazał się nieudacznik z W-wy, Trzaskowski.

I tu nagle bach!!! Okazuje się, że po dwóch tygodniach po 10 maja, koperty nie są już śmiertelne, a wizyta w lokalu wyborczym nie jest już zagrożeniem życia i zdrowia dla wyborcy.

Co więcej nowy kandydat PO Rafał Trzaskowski musi zebrać co najmniej 100 tys. podpisów pod swoją kandydaturą. Okazuje się że długopisy i zbieranie podpisów przy stolikach w różnych miejscach mają być antidotum na mordercze koperty. 

https://www.youtube.com/watch?v=QLfCexem6rY
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

29-05-2020 [15:38] - Darek65 | Link:

Działania tzw. opozycji są przewidywalne, jak pory dnia. Jadą na rympał, bo nie mają wyjścia. I to nie dziwi. Zaskakuje, że mają tak duże poparcie swoich działań.

Obrazek użytkownika Andy51

29-05-2020 [19:19] - Andy51 | Link:

Te poparcie, to dla mnie  wielka enigma. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-05-2020 [18:53] - Marek1taki | Link:

Do 8 maja funkcjonowały normalne zasady przeprowadzania wyborów. Tylko kreowanie zagrożenia przez min.Szumowskiego bez dostatecznych dowodów a nawet wbrew własnym ustaleniom pozwoliło na operację z udziałem nie tylko samorządowców i marszałka senatu. Równocześnie nikt nie prowadził sensownych działań w celu przeprowadzenia wyborów ani w sposób obowiązujący do podpisu prezydenta w dniu 8 maja, ani korespondencyjnych.
PKW nie zainteresowało się swoją pracą, ani nikt w państwie nie zainteresował się co robi PKW i czy zamierza przeprowadzić wybory. Ostatecznie nic się pod względem epidemiologicznym nie wydarzyło w ostatnim miesiącu więc skoro teraz można znieść obostrzenia to można było je znieść miesiąc temu.
Wydrukowanie kart wyborczych o tej samej treści nie zajmuje aż tyle czasu a zatem ktoś to zlecił by mieć z głowy a nie aby przygotować do odpalenia jak wszystkie elementy zostaną zgrane i przećwiczone.
Morderczość kopert od początku była blagą z tych samych względów co rękawiczki i mycie rąk. To było tylko powtarzanie błędnych zaleceń za WHO skrytykowaną już dużo wcześniej za nierzetelność przez naszego sojusznika. Jednocześnie już na samym początku informowano oficjalnie, że pocztę z Chin można odbierać tak samo jak transporty lotnicze maseczek.
To nie pogróżki podjudzonych samorządowców i 30dniowa obstrukcja w senacie tylko Szumowski z Gowinem wywrócili konstytucyjny ład, którego ja akurat nie zamierzam bronić, bo to ład upośledzający suwerenność Polski nawet w stosunku do konstytucji stalinowskiej.

Obrazek użytkownika tricolour

29-05-2020 [19:10] - tricolour | Link:

Jakie koperty?

A, te z testami. W Turcji po 34 zeta, Polak płacił 126, różnica dla kumpla, co firmę przed chwilą założył, by kilkanaście baniek przytulić.

Przeszkadzały ośmiorniczki z Biedronki?

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-05-2020 [20:43] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
"Ośmiorniczki" symbolizuja pewien stan, który partie i politycy osiągają wówczas, gdy oderwa się od rzeczywistości i zaczynają uważać, że są ponad prawem i ponad narodem. Jest to niestety dość powszechne i łatwe do osiągnięcia, szczególnie w II kadencji, zwlaszcza, kiedy nie ma kto patrzeć na ręce.. Należy to tępić zawsze i wszędzie, w zarodku, bo jest objawem degrengolady. W tej chwili PIS zaczyna wchodzić w te fazę. Ja tego nie toleruję nigdy, również w partii, na którą głosuję. Dlatego tak mnie uwiera postać ministra zdrowia. Kuchciński ze swoimi lotami to był zwykły leszcz.

Obrazek użytkownika tricolour

30-05-2020 [13:12] - tricolour | Link:

@Anna

Gdy chodziło o ośmiorniczki, to byłem wtedy pewien, że to wręcz przewróci rząd. Teraz - afery wokół covid - jestem pewien, że rządu nie przewrócą, bo ludzie pozwolą innym kraść o ile sami też mogą łyknąć - przy ośmiorniczkach nie mogli.

Obrazek użytkownika Suriw

30-05-2020 [00:16] - Suriw | Link:

Oczywista oczywistość znowu nie zawiodła:wszystkiemu temu czyli mega bałaganowi i stratom materialnym winna jest oczywiście opozycja, która ma zorganizować wybory i to tak, żeby ich wynik był po myśli rządzących, więc np. odbiera PKW jej uprawnienia i przekazuje je rządowi.I po co się dalej tu wymądrzać?

Obrazek użytkownika sake3

30-05-2020 [07:21] - sake3 | Link:

Śmiercionośne koperty to był tylko wstęp do akcji obalenia rządu bo jak widać sytuacja rozwija się coraz bardziej dynamicznie.Grodzki już widzi się prezydentem Polski 7-go sierpnia,choć nadal żywi nadzieję że stanie sie to wcześniej.Dla społeczeństwa ma nawet ,,logiczne'' wytłumaczenie przyspieszenia-majestat Rzeczpospolitej nie ucierpi jeżeli ON(tak,tak ON z duzej litery) zastapi prezydenta Dudę po drodze wymiatając marszałka Sejmu.Że to niezgodne z Konstytucją? Owszem,ale powołani przez niego ,,eksperci'' z profesorskimi tytułami Chmaj i Łętowska potrafią to zgrabnie wytłumaczyć.Jeżeli prezydent Duda i marszałek Witek nie ustapią po dobroci to usunie sie ich siłą-.przydupasek Gwiazdowski radzi zastrzelenie.

Obrazek użytkownika Andy51

30-05-2020 [08:40] - Andy51 | Link:

Czasami się zastanawiam, czemu PiS to ta takie miękkie faje, bezkarność rozzuchwala, mam nadzieję, że po ponownym wyborze PAD na prezydenta, PiS weźmie się za program cela+.
Będzie czas , bo następne wybory za 3 lata, i stracony czas będzie trzeba nadrabiać. 

Obrazek użytkownika Czesław2

30-05-2020 [09:32] - Czesław2 | Link:

To nie PIS wydaje wyroki. Przypominam sfałszowane wybory na prezydenta Katowic, gdzie protest dotyczący fałszerstwa protokołu komisji rozpatrywała sędzina, będąca jednocześnie szefową komisji wyborczej.

Obrazek użytkownika sake3

30-05-2020 [09:54] - sake3 | Link:

Pan sądzi,że prezydent Duda ponownie wygra?Przecież teraz ma tylko 51% a Trzaskowski 49%.Przegląda Pan portale?Przecież one sa opanowane już prawie w calości przez lewicę,przykładem choćby S24.Każdemu komentatorowi kto nie jest z nimi przypina się łatkę półanalfabety,blogerzy prawicowi są ordynarnie atakowani..PiS-owi brakuje tupetu,tak chamskiego tupetu,a społeczeństwo przecież też preferuje tupet.Trzaskowski ze swoim usmiechem debila nader podoba się paniusiom spedzajacym czas na ogladaniu seriali i komedii romantycznych,nie obchodzi ani ich ani reszty narodu brak kompetencji takiego kandydata do rządzenia,ale po cóż im rządzenie,po co Polska w ogóle.Czuję ze w UE staniemy się awangardą pracująca na rzecz federacji ,bez państw narodowych,bez godności i bez tożsamości.Polską flagę będziemy mieli prawo prezentować tylko z okazji imprez sportowych z zaleceniem zamiany na szalik.

Obrazek użytkownika Suriw

30-05-2020 [20:50] - Suriw | Link:

Świetnie wyszkolona przez rządowe szczujmedia grupa ludu,który wszystko kupi domaga się zmiecenia z powierzchni ziemi całej opozycji, która ośmiela się nie popierać we wszystkim władzy i jeszcze ma pretensje do jej kontrolowania. Źle się chłopcy bawicie, a Putin, który już zrobił u siebie takie porządki,zaciera łapy, oj zaciera.... 

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-05-2020 [09:13] - Marek1taki | Link:

Robert Gwiazdowski trafnie wskazał rozwiązanie zgodne z konstytucją. Proszę się zdecydować czy chce Pani naginać konstytucję jak Chmaj z Łętowską czy stosować się do jej litery? I dlaczego marszałek Witek miałaby ustępować? Czyżby była Pani u Grodzkiego żeńskim odpowiednikiem tego co sugeruje Pani Gwiazdowskiemu?

Obrazek użytkownika sake3

30-05-2020 [18:28] - sake3 | Link:

A kto Panu powiedział,że ja coś sugeruję? Doskonale wiem zresztą nie tylko ja co w tej materii mówi Konstytucja. Przytoczyłam jego wypowiedź niby żartobliwą,ale niestety w dzisiejszej atmosferze politycznej mogącej być sygnałem dla fanatyków nienawidzacych prezydenta bądź ludzi niezrównoważonych.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-05-2020 [19:05] - Marek1taki | Link:

Mówi Pani o atmosferze politycznej, w której czerwone bojówki mają przyzwolenie by atakować Janusza Korwin-Mikke na Wiejskiej? Czy sugeruje?

Obrazek użytkownika sake3

30-05-2020 [19:52] - sake3 | Link:

Nie wiem czy Pańska ostatnia wypowiedź jest skierowana do mnie,zakładam,że tak.Czy tylko taka atmosfera polityczna w której nagle zaatakowano Korwina-Mikkego jest oburzająca?Jak atakuje się PiS to wszystko w porządku prawda?Czerwone bojówki sa szkolone w Warszawie na wniosek Trzaskowskiego i za pieniądze Ratusza.Przypuszczam,że rozgrzani lewacy zaatakowali sepleniacego Korwina-Mikke bo nie mogli się z nim porozumieć.