W Sopocie i Trójmieście  „nic się nie stało”

Trójmiasto zwane również Małą Sycylią, w tym Gdańsk nazywany republiką devoloperów, za sprawą filmu „ Nic się nie stało” S. Latkowskiego dostał jeszcze jedną nazwę. Sopot i lokal dla niepoznaki nazwany  „Zatoką Sztuki” stał się gniazdem pedofilii zwłaszcza w stosunku do nastoletnich dziewczynek.

Przy bierności prezydenta Karnowskiego, Straży Miejskiej, Policji, Zatoka Sztuki przyciągała jak miód pszczoły, różnego rodzaju alfonsów, którzy deprawowali 13,14,15, letnie dziewczynki.

Na wydzielonej części zwanej rufą była Sodoma i Gomora. Jeżeli  sędzia SN Moraczewski, w podsłuchanej rozmowie mówił do kolegi  z SN , że pojechał do Tajlandii, gdzie dla zdrowotności przerżnął/przepiłował 13 letnią dziewczynkę, to nie można wykluczyć, że piłowanie/rżnięcie dziewczynek dla zdrowotności odbywało się na rufie.  

Skoro sędzia SN był/jest  pedofilem, to można założyć, że do jak to nazwał prezydent Karnowski „kurwidołka”, „zlatywali” się, różnego rodzaju zboczeńcy, a upijając i deprawując de facto dzieci czuli się bezkarni,

Być może dlatego, że jak mówią na mieście, sceny pedofilii różnych ważnych osób były filmowane i to było polisą dla dzierżawcy Zatoki Sztuki.

Gdy w 2019 r. sprawa wyszła na jaw, różnego rodzaju aktorzy i celebryci, wystąpili w obronie „ Zatoki Sztuki” tak jak to robili w obronie dziczków, karpi, korników, itd. okazało się jaką osłonę medialną ma ten zły człowiek.

Podobnie jak z „Zatoką sztuki” w Trójmieście działo się z Amber Gold, gdzie nikt nic nie wiedział, a prokuratura i inne organy państwa po prostu nie działały.

Jeżeli do tego dodamy mafię notarialną, która tak sporządzała umowy, że de facto podpisując taką umowę właściciel mieszkania de facto je tracił. Takich umów było kilkaset.

Czyli kolejny przykład, że w Trójmieście „nic się nie stało”. Chyba coś w tym jest, że jak mówił Latkowski, należałoby to wszystko zbombardować i zacząć wszystko od nowa.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

26-05-2020 [12:48] - AŁTORYDET | Link:

J....ali, j...ą i j....ć będą, bo władza sparaliżowana doktryną prof. Parucha, nie zrobii niczego "kontrowersyjnego". Obraz Gdańska, miasta "brudnych wspólnot" (w/g def. prof.Podgórskiego), wiernie odmalowała najpierw "Stella Maris", potem "Amber Gold". Towarzycho jest totalnie zblatowane: sądy wszystkich maści, i prokuratury, i policje widne i dwupłciowe, urzędy skarbowe i kontroli skarbowej, i samorządówka, i artyści, i dominikanie, i diecezja... i tu dopisz co chcesz, a masz przynajmniej 90% szans na trafienie. Kręcą się tam i kapusie (Myszk), i esbecy (Fołta-Zawacka) i drobni, potem więksi malwersanci (Stefański-Plichta), i specjaliści od prokuratorskich umorzeń (Kijanko), i cały parszywieńki badziew. Nic nie można poradzić? A próbował ktoś? Można część powyrzucać, nawet licząc się z odwołaniami do "sądów", większość rozrzucić po całej Polsce, na podobne stanowiska, na ich miejsce przenieść dobrych ludzi z kraju. Rozwalić nieformalne struktury, silniejsze od prawa i państwa. Za pięć lat powtórzyć terapię. Będzie to kosztowało (fundusze na zagospodarowanie etc.), ale na koniec dnia, zobaczymy w kasie zysk. Zlikwidować drugi stopień samorządu (kto do chijara, potrafi wymienić więcej niż dwa nazwiska, ze swojego sejmiku, tj. oprócz marszałka i tego na kogo głosował?) jako strukturę kosztowną, niesprawną i równoległą do struktur państwowych. Nic nie wnosi, poza wzrostem biurokracji i psuciem unitarności państwa. Uchwalić porządną ustawę o RIO, bo teraz minister jest bardziej skrępowany w wydawaniu pieniędzy, niż kacyk obracający kilkunastomiliardowym budżetem.Coś robić i nie bić po rękach tych, co mają taki zamiar.

Obrazek użytkownika Andy51

26-05-2020 [13:53] - Andy51 | Link:

Smutne to co piszesz.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [05:50] - jazgdyni | Link:

Tak, to smutne.

Lecz Mała S. to betonowa struktura i jeżeli ktoś myśli, że wystarczy parę niedużych ładunków wybuchowych, a potem tego zamknąć, tamtego przeprowadzić, to oczyści się gdański gnój, to jest w błędzie.
Proszę sobie pojeździć po 3mieście, popatrzeć na auta, jakie tu spotka, wstąpić do jednej, drugiej galerii i oszacować, jak się tu niektórym wiedzie. Mieszkanie na Świętojańskiej w Gdyni wystawione na sprzedaż za 7 milionów, Pan wiceprezes bardzo ważnej firmy i przypadkowo niestety radny PIS (co w 3mieście nic nie znaczy - barwy drużyny to tylko dekoracja - liczy się tylko zdolność rozmnażania majątku), Przemek M., wg. zasady "Jak kraść to miliony, jak pukać to tylko księżniczki", z funduszy europejskich "łyknął" sobie 60 milionów.
Z hukiem zatrzymany i na parę dni aresztowany jeden z bossów mafii farmaceutycznej kochał tylko włoskie auta - Ferrari, Maserati, Lamborghini - żeby odróżnić go od jego podwładnych wziął im w leasing tylko Porsche. Oczywiście z przeprosinami wypuszczono go za kaucją. Tak tu jest fajnie, że nawet Wojewódzki zdecydował się tutaj też pomieszkać.

Aha, tutaj także urzęduje wraz ze swoim entourage "pokojowy noblista", który bez kozery poleca. co ma się stać z prezydentem Polski, gdy ten mianował niewłaściwą osobę na I Prezesa SN. Stwierdził - "skurwysyn musi być rozliczony" (w oryginale wulgarne określenie wykropkowane, ale przecież myslał bez kropek). Taka moc w 3mieście.

To jest 3miasto - sielsko i anielsko. Tu możesz być od pucybuta do milionera. Tu po ulicach w pełnym rynsztunku - kamizelce, automatem i granatami u pasa przechadza się wesołek Miami. A panienka, która za dużo usłyszała i zobaczyła znika na zawsze w trakcie przyplażowego spacerku. A jak taki obecnie najważniejszy z polsko - germańskiego rodu Olechów wiązany był z Amber Gold, a jednocześnie słynne są jego prywatne, wg. prezydenta Sopotu, "kurwidołki" to nawet Latkowski bał się wspomnieć.

Już około pamiętnego roku 1989 junta robiąca cyrk z okrągłymi meblami oddała pod jurysdykcję, choć właściwie panowanie, 3miasto niejakiemu generałowi Pożodze (onegdaj członek KC PZPR i m.in. szef Służby Wywiadu i Kontrwywiadu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Departament I i II MSW) ). Za trzy lata zasłużonemu bojownikowi stuknie 100-tka. Postawią potem pewnie pomnik. Bo dzielnie się sprawił i wychował rzeszę wiejskich (ze wsi) Sycylijczyków.

Andrzej - gdybyśmy tradycyjnie usiedli sobie przy kawce, wszystko to pozbierali do kupy i potem starali się opublikować, to niestety, nie mając dziwnych powiązań Latkowskiego, dzisiaj wąchalibyśmy kwiatki od dołu.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

27-05-2020 [08:32] - AŁTORYDET | Link:

Chyba niezbyt dokładnie się wyraziłem. "Wyrzucenie jednego, przeprowadzenie drugiego" - oczywiście jest bez znaczenie. Ale wyrzucenie/wymiana WSZYSTKICH ludzi pełniących istotne funkcje kierownicze w jednostkach podlegających państwu, przeprowadzona jednocześnie i w sposób skoordynowany, podniosłaby niebotycznie tzw. "koszty transakcyjne" brudnych wspólnot. To, co teraz jest załatwiane au passant, wymagałoby ogromnych nakładów i wysiłków, przy ogromnym ryzyku. Przecież ten mechanizm jest stosowny od b.dawna. I działa. Gdyby np. w wojsku, trzymano kadrę latami w jednym miejscu, to po paru latach, wartość bojowa spadłaby do zera. Częste migracje, połączone z systemem awansów chronią przed rutyną i patologią. Gdyby na 25 lat, zawiesić wybory do Sejmu, petryfikując obecny stan, to po kilkunastu latach towarzycho by się spięło rodzinnie, biznesowo, hobbystycznie, tak że tworzyłoby homogenną strukturę. Powtarzam, wiele można zrobić. W przeciwnym razie Trujmiasto zdechnie. Nie dziś, nie jutro, ale kiedyś. 

Obrazek użytkownika sake3

26-05-2020 [16:40] - sake3 | Link:

A gdzie efekty ,,farmakologicznej kastracji''doktora Donalda Tuska?Jeszcze się rozmnozyli?

Obrazek użytkownika Andy51

26-05-2020 [18:11] - Andy51 | Link:

Folksdojcz, tuli się do swojej patronki. 

Obrazek użytkownika Suriw

26-05-2020 [19:29] - Suriw | Link:

Czy autor w swej bezbrzeżnej mądrości i nieomylnej nieomylności wie chociaż co znaczy słowo "folksdojcz" (w oryginale oczywiście pisane całkiem inaczej,ale to już dla autora byłoby stanowczo za trudne)...?

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [06:58] - jazgdyni | Link:

Autor wie. A ponadto, nikt nam w Polsce nie zabrania pisania biznes, szoł, fejk i własnie folksdojcz.  Niemcom wolno jeszcze gorzej, bo obraźliwie używać Polacken zamiast polnische Leute? O tym lepiej ani mru, mru drogi komentatorze?

Wenn ich das seh, werd' ich echt sauer
Polackenlümmel schreien White Power
Oh, wie ich dieses Scheissvolk hasse
Seit wann gehören Polacken zur arischen Rasse?

Co bardziej razi: folksdojcz, czy Polackenlümmel ?

Obrazek użytkownika Suriw

27-05-2020 [20:04] - Suriw | Link:

@Autor
Co bardziej razi: głupota bezdenna polegająca na niewiedzy historycznej kiedy istnieli owi "folksdojcze", czy raczej zaślepienie  chorą nienawiścią,żeby kogoś obrzucać tym właśnie określeniem? A poza tym, to ja nie znam twojego ojczystego języka, którym się tutaj popisujesz.

Obrazek użytkownika tricolour

26-05-2020 [19:54] - tricolour | Link:

Tu proszę ksero z przytulania:

https://www.fakt.pl/wydarzenia...
 

Obrazek użytkownika angela

27-05-2020 [07:10] - angela | Link:

Onet, i znów szwabskie  ....   się odezwali, tylko na bank, nie przeproszą.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-05-2020 [19:49] - Marek1taki | Link:

Dalej nic w takich sprawach nie będzie się działo skoro Duda powołał na prezesa izby karnej sędziego Laskowskiego, którego znamy z kierowania Gersdorf. To człowiek poważny, a zatem groźny. Może nie można było inaczej (był wśród trzech wybranych przez Izbę Karną), w każdym razie prawdopodobne jest zachowanie status quo w sprawach karnych a to oznacza "promieniowanie" interpretacji na niższe instancje, prokuratury i policję. Po co policja ma się urobić po pachy, skoro jak nie prokuratura to sąd sprawę umorzy w oparciu o absurdalną interpretację oczywiście niezgodną z literą prawa ani jakkolwiek pojętym poczuciem sprawiedliwości. Np. czy legalne jest sutenerstwo w stosunku do nieletnich powyżej 15r.ż. jak w wypadku prowadzonym przez "zatokę"?
To jedno a drugie, że liter prawa przybyło dzięki POPiSowi. Jak mają rodzice egzekwować obowiązki rodzicielskie skoro w razie awantury, o strzeleniu w tyłek nie mówiąc, małolat "ma prawa". Teraz ojca z matką policja wykwateruje, a sutener zrobi im w domu burdel w majestacie prawa. Policja jeszcze będzie go pilnować z urzędu. Brawo!!!

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [07:03] - jazgdyni | Link:

To człowiek poważny, a zatem groźny.

Możliwe, że Szanowny doktor nie wie, że to również człowiek karny i zdyscyplinowany. Wielu było takich kanclerzy, marszałków i majordomusów którzy, jak królowie się zmieniali, świetnie i lojalnie służyli następnemu. Bo byli po prostu inteligentni.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [08:25] - Marek1taki | Link:

Tak właśnie wysoko oceniam Laskowskiego. Problem kto tu rządzi, więc komu będzie lojalnie służył w ramach bezstronności.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-05-2020 [21:05] - Marek1taki | Link:

"Nic się nie stało" to chwytliwy tytuł.
https://www.fakt.pl/wydarzenia...
Szumowski podpisał coś tam... coś tam... ale pandemia amnezji.
"Nie wiem. Nie pamiętam" Tak to szło?

Obrazek użytkownika maxilampus

27-05-2020 [00:20] - maxilampus | Link:

Sprawdzilem.."maukowcy"  maja Amerykanskie i Izraelskie paszporty..Czesc z nich juz sie "rozjechala" pewnie pojechali za kasa..bowiem ..zaczelo byc goraco wokol "centrum nauki"..w sumie zalapali sie nie w kij dmuchal na 37-38 melonow $ USA..na "wydatki techniczne"...Mnie zastanawia fakt czy bedzie sledztwo w tej oczywistej Ministerialnej grandzie oraz w jaki sposob wezwa na przesluchania gosci na stale mieszkajacych w Izraelu i USA...wie ktos ? Czy ten Szumowski  co z taka gracja podpisywal bratu i znajomym krolika milionowe granty na "wydatki techniczne" nie jest z PIS ? wie ktos ? Co na to Kaczynski ? 

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [08:29] - Marek1taki | Link:

Kiedyś pucybuci pierwszy milion musieli ukraść a teraz milionerzy z urodzenia pierwszy i następne biorą z dotacji.

Obrazek użytkownika maxilampus

27-05-2020 [13:23] - maxilampus | Link:

No.no, no..Szumowski ma zylke do businesu i wspolpracy ze swiatem przestepczym..Taki np.Necor..do ktorego Szumowski, a potem jego żona Anna weszli we wspólny interes z Danielem O  W grudniu 2018 roku Daniel O. został aresztowany pod zarzutem wielomilionowych oszustw, prania pieniędzy i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Prokuratura informowała, że jego spółki mogły oszukać kilkaset osób na około 600 milionów złotych, ale liczba poszkodowanych i kwota na jaką zostali oszukani może ulec zmianie, bo sprawa jest rozwojowa. Pieniędzy nie odzyskali do dziś obligatariusze Necoru...Należąca do nich spółka Necor miała otworzyć klinikę kardiologii inwazyjnej w Bielsku Podlaskim. By zdobyć środki na inwestycję, emitowała obligacje.
Inwestorzy chętnie je kupowali, bo reklamowano jej jako papiery firmy „związanej ze znanym kardiologiem – prof. Szumowskim”...Minister ma sie z czego tlumaczyc..Moze to skonczyc sie to dla niego "kiciem".. Kolejna pomylka Nadwislanskiego Machaviellego..

Wspolnicy Necoru sp.  z o.o. :
Łukasz Szumowski,
Paweł Derejko – kardiolog, wspólnik Kardiosystemu
Daniel O., który objął również funkcję prezesa spółki.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [07:17] - jazgdyni | Link:

Nie przypuszczałem, że nasz Mądry Doktor powoła się na szczujnię "przyjaciół Polski" z Ringier Axel Springer FAKT. Gratuluję takich źródeł wiedzy i informacji.

Dodam tylko, że odpowiedni i zmanipulowany dobór faktów i dokumentów, to również ordynarny fejk.

Całe szczęście, że coraz więcej Polaków nie daje się już nabierać na tanie szkopskie sztuczki, bądź co bądź, od stuleci wrogów Polski i Polaków (następni do eksterminacji po żydach ).
Lecz jak widać, niektórym zapiekłym lemingom, mózgowe wrota do rozumu otworzyć się nie chcą.

Ps. A wie Doktor, że Morawiecki ma w kieszeni token wart 100 milionów USD?

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [08:21] - Marek1taki | Link:

Jest podpis. Wystarczy spytać Szumowskiego czy jego, czy trzeba pytać grafologa. Mógł Sakiewicz to zrobić wczoraj.
Nawiasem mówiąc puściłem testowo komentarz i jak w Trujce - za to niemerytoryczne połajanki w tym czasie owszem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [09:18] - jazgdyni | Link:

Panie Marku

Nigdy, chcąc uczciwie być obiektywnym, nie wyraziłbym publicznie opinii, nie w formie felietonu oczywiscie, który jest zazwyczaj pewną przesadą publicystyczną, bez dogłębnego rozpatrzenia sprawy ze wszystkich stron. Także starałbym się nie być małostkowym, a już na pewno nie prezentowałbym zawiści i postawy Schadenfreude, człowieka, który nie lubi bogatych, bo się nie dorobiłem, a wszyscy w Polsce w 98% jesteśmy biedni.

To, że "pierwszy milion trzeba ukraść" to gorzka, ironiczna refleksja nt. pierwszych fortun w Polsce i działalności Balcerowicza i teorii idioty Sachsa. To oczywiście działa i istnieje w krajach gangsterskich. Znam paru zachodnich milionerów, co się dorobili dzieki swoim talentom i pracowitości. A u nas też milioner Krzysztof Penderecki ukradł coś? Albo mój znajomy od dzieciństwa, rolnik i farmer z Chwaszczyna, gdy po transformacji okazało się, że metr kwadratowy jego malowniczych nieużytków osiągnął w maksimum 100 USD, ukradł swój pierwszy milion? Jednakże mogę od razu wymienic 10 innych, którzy rzeczywiście ukradli ten milion. I to nie jeden.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [09:54] - Marek1taki | Link:

Penderecki pisał nuty na zamówienie rządowe. W filharmonii by wiele nie sprzedał. Poza tym nie chodzi o nielubienie bogatych tylko o nielubienie tych co sobie pieniądze załatwiają z cudzego. To istota socjalizmu: życie na cudzy koszt, przerzucanie kosztów pod pozorami dobra wspólnego, czyli kłamstwo i kradzież bezkarne bo pod osłoną ustawową. Trzeba zlikwidować koryto a świnie się będą musiały stać człekokształtne.
Problem Szumowskiego to jednak nie dotacje. To fałszywa pandemia teraz przykrywana z premedytacją ujawnieniem drobnych milionów "u brata i żony" gdy chodzi o wielomiliardowe straty gospodarcze i niepoliczalne zdrowotne.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [11:24] - jazgdyni | Link:

Skąd Pan czerpie taką wiedzę w temacie pandemii? I to wówczas gdy zaczyna wypływać problem "cichej pandemii".

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [18:02] - Marek1taki | Link:

@Jazgdyni Wiedzę o pandemii czerpię w pierwszej kolejności od Szumowskiego i z tego co on sam mówi nie wynikały i nie wynikają jakiekolwiek przesłanki do podjętych działań. Również to co podają TVP, TVNy i Polsaty. Polska prasa medyczna też podaje dane, z których wynikają wnioski inne niż są wyciągane. O wielu doniesieniach już rozmawialiśmy, w tym niemieckich. Najlepszym podsumowaniem było to, które Czesław2 wskazał u IndependentTrader. To było ileś tarcz temu.
https://independenttrader.pl/k...
Drugi filmik pokazuje synchronizację propagandy w mediach.
Porównanie liczby zgonów w Polsce wg GUS na grypę z koronawirusem jest już tylko dopełnieniem, że to tylko pandemia oszustwa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [19:49] - jazgdyni | Link:

@M1t

Przyznam się, że ja mały żuczek, mimo pewnego przygotowania analitycznego, nie jestem uczciwie w stanie ocenlić układ (tu>> zjawisko nieliniowe dynamicznie>> pandemia) będący ciągle w tzw. stanie nieustalonym. Dodatkowo mamy do czynienia ze zjawiskiem kompletnie nowym, gdzie nie mamy wiedzy i doświadczenia i dopiero obserwujemy i się uczymy. Identycznie było niedawno z ebolą.
Dodatkowym kłopotem jest to, że nie ustalono jednolitego standardu oceny i statystyk. Więc Polski lekarz może powiedzieć z całym przekonaniem np. niemieckiemu - ja o zupie, ty o dupie.
I na koniec - wiele państw nie jest uczciwych w publikowaniu danych. Czy my też kłamiemy? Raczej nie. Bo zawsze znajdzie się antypisior, który po cichu dostarczy oszustwo za 20 tyś. TVN24. Ale manipulować możemy.

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2020 [10:24] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Jest ksero, jest treść, jest podpis i jasno wynika z papierów, że stoją w sprzeczności ze slowami ministra.

Jest sprawa w sądzie lub jej zapowiedź o pomówienie czy jeszcze coś gorszego? Czy raczej kasę przytulimy i cicho sza... może się uda...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

26-05-2020 [21:22] - Kazimierz Kozio... | Link:

wszystko prawda tylko nie uwierze ze karnowski stal sie obronca moralnosci. to jest klotnia w rodzinie mafijnej a kiedy nie wiadomo o co poszlo to jak zwykle o kase. czy istnieje doniesienie karnowskiego lub UM do prokuratury w sprawie pedofilskiego kurwidolka?
tzw "szafa polanskiego" ustawiona na plazy sopockiej i zdewastowana przez mieszkancow zostala nastepnie decyzja urzedu miasta poddana renowacji i usatwiona przed "zatoka sztuki" z wygrawerowanym peanem na czesc nietyklanego pedofila. dla zorientowanych w faktycznej dzialalnosci "zatoki sztuki" to puszczanie oka - logo lokalu z maloletnia zwierzyna lowna - gosciu przyjezdzajacy na atrakcje sopotu tu jestes bezpieczny. pozniej promotorzy osmiornicy pedofilskiej - o ktorej rzekomo nikt nie wiedzial - zaczeli miec odrebne zdanie w sprawie interesu. teraz juz jest posprzatane tak ze speckomisja moze smialo zaczac dzialac

Obrazek użytkownika angela

27-05-2020 [08:30] - angela | Link:

Niektórzy na NB,  wciąż 'kłapia dziobami' jak papugi PO  Wybiórczej. 
https://wpolityce.pl/polityka/...

Nic wam z tego nie wyjdzie,  żeby pogrążyć najlepszego ministra zdrowia. 
Prawda się  obroni,  a z was wychodzą prymitywne szuje. 
Nie dosc ze nie uszanują morderczego wysiłku profesora w czasie pandemii, żeby uratować i wasze życie,  to jeszcze powielają "rewelacje"  szwabskiego Onetu, wyjątkowo pracującego nad dezinformacją Polaków. 
 To podłość. 

onetu

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

27-05-2020 [09:25] - Kazimierz Kozio... | Link:

@angela re: sukcesy min. szumowskiego

wg danych na dzis 27 maja - smiertelnosc covid w Polsce i Niemczech jest identyczna 4.6% (smiertelnosc to stosunek przypadkow smiertelnych do wszystkich wykrytych).
jest jednak istotna roznica w opanowaniu sytuacji: porownujac dane z ostatnich 7 dni Polska ma na dzis 2.6% PRZYROST aktywnych przypadkow Covid-19 natomiast Niemcy maja na dzis 4% SPADEK. nie bede sie juz znecal podajac dane tyczace naszych pozostalych sasiadow bo trudno byloby obronic propagande sukcesu

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [11:12] - Marek1taki | Link:

Nie ma podstaw do wyliczenia "śmiertelności covid" w Polsce ani śmiertelności chorych na covid w Polsce, bo brak danych epidemiologicznych o ilości dodatnich wyników testów na koronawirusa ani chorych z powodu zakażenia koronawirusem. Nie ma sekcji ale przyjmijmy, że jest 1000zgonów. Resztę trzeba zbadać robiąc badanie przesiewowe. Na tym szwindel polega, że nie zrobiono a tropi się górników. Moja obserwacja: górnik z Katowic w 2 tyg. 3 razy testowany i ani jednego wyniku nie dostał. Ani +, ani -, ani kukuryku.

Obrazek użytkownika admin

27-05-2020 [12:00] - admin | Link:

M1t -- proszę przestać dezinformować, wypisywać kłamstwa i bzdury.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [19:05] - Marek1taki | Link:

@admin Ja informuję. Kłamstwa i bzdury proszę wskazać albo zablokować moje wpisy. Nie ma sprawy. Mogę nie komentować.
Póki co porozmawiałem ze wspomnianym górnikiem. Testowany kilkanaście dni. Pierwszy test wynik nieznany. Dwa testy z ostatnich dni wyniki ujemne. Na kopalni ok.5% górników miało test dodatni. Jeden z przypadków z dodatnim testem miał objawy grypy, pozostali bezobjawowi. Kopalnia przez 4 tyg. pracowała na minimalnych obrotach bo wiadomo całkiem zamknąć się nie da. Teraz mają wolne piątki aby spełniać kryteria tarczy i nie zwalniać. W domyśle jest, że obniżenie zarobków spowoduje, że górnicy sami się zaczną zwalniać.
Teraz najlepsze chociaż przewidywalne: koronasceptycyzm jest likwidowany politycznymi naciskami. Na Główny Instytut Górnictwa i jednego z wiceministrów (zwolniony), bo nie widzieli podstaw do zamykania kopalń z powodu koronawirusa. I dało się? Co prawda nie było i nie ma podstaw aby bezobjawowi górnicy z dodatnim testem nie pracowali ale tym gorzej dla faktów.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika admin

27-05-2020 [19:43] - admin | Link:

M1t -- co mają wspólnego testy przesiewowe z genetycznymi osób z ogniska epidemii? Proszę nie nazywać tropieniem badań, które mogą zapobiec ciężkiej chorobie wielu ludzi czy ich śmierci. Proszę po prostu ważyć słowa. Zostawić pewne kwestie epidemiologom albo się wyraźnie powoływać na konkretne wypowiedzi/badania specjalistów. Proszę nie bagatelizować zagrożenia. Na razie nie jest źle, wirus okazał się może mniej zjadliwy niż się zapowiadał ale jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [22:45] - Marek1taki | Link:

Co mają to wspólnego? Dowodzą możliwości wykonania tych badań w stosunku do górników. Zatem można było je zrobić w losowej probie. 
Dlaczego tropienie? Bo zostało powiązane z zamknięciem kopalń pod dyktando klimatycznej międzynarodówki. Górnicy z dodatnimi wynikami testu to nie są ludzie chorzy. Mogą pracować normalnie. Problemem jest upolitycznienie górnictwa i upolitycznienie epidemiologii.
Jakie ma Pan dowody, że groźba ze strony koronawirusa jest większa niż zwykłej grypy czy innych infekcji grypopodobnych? Dr Wodarg właśnie jest epidemiologiem i to co mówi ma sens, w przeciwieństwie do epidemiologów ideologów pandemii. Dr Wodarg bagatelizuje czy inni wyolbrzymiają na zlecenie? Minister Szumowski nie jest dla mnie autorytetem a swoje autorytety przezornie ukrywa.
Proszę wskazać wypowiedź ministra czy epidemiologa, która dowodzi ponadprzeciętnego zagrożenia. Ja takiej jeszcze nie usłyszałem. Nie mają dowodów bo Polacy sami z siebie się zaczęli zachowywać zdroworozsądkowo, na co zaczęto przykręcać śrubę bez powodu i bez dania racji. W efekcie zachorowań jest mniej. Fakt też, że jesteśmy zaszczepieni na gruźlicę a pogoda nie sprzyjała wirusowi. Badania chorych z objawami grypopodobnymi nie dały spektakularnej epidemii. Liczba zgonów niska. Nagle w TVN pojawił się reportaż - wołanie z DPSu. I to było pierwsze badanie ognisk. Zresztą sprawdzone w innych krajach. Badanie kopalni jest chyba polskim wkładem w pandemię.
Co się może zdarzyć? Może się zdarzyć, że z powodu niskiej liczby uodpornionych będzie nawrót pretekstu jesienią. I mogą nas chcieć zaszczepić. Wreszcie mogą wyprodukować nowego, rzeczywiście groźnego wirusa i nie silić się na jego naturalne rozprzestrzenianie (ograniczone z racji wysokiej chorobotwórczości i śmiertelności) i dawkować je konwencjonalnie - jak w Oświęcimiu. Pisać o numerologach z IBM?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

27-05-2020 [11:13] - AŁTORYDET | Link:

Manipulowanie % nie ma sensu. Podaj człowieku dane bezwzględne, % sam sobie policzę. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [19:44] - Marek1taki | Link:

A od Szumowskiego Pan zażądał?
Odszukałem: 3 tyg. temu Diagnostyka i UJ przeprowadziły badanie przeciwciała IgG anty-SARS-CoV-2 w populacji boezobjawowych Krakowian. Wykluczono przypadki z dodatnim testem antygenowym. 2% miało przeciwciała a zatem ok.6-10 dni wcześniej musiało mieć kontakt z antygenem koronawirusa. Nawet jeśli Kraków nie jest reprezentatywny to szacunkowo można uznać, że 2% Polaków też miało kontakt z koronawirusem. To jest 760.000. Dodajmy wówczas ok. 7.000 z dodatnim testem na antygen wirusa podawanych przez MZiOS.
Wg różnych doniesień ok.20% zakażonych ma objawy. Wychodzi ok.150.000 chorych. Wykazanych zmarłych było wówczas ok. 750. Śmiertelność 0,5%.
Proszę porównać z tym co pisał Matka Kurka o Diamond Princess gdzie odsetek ludzi starych był większy niż w populacji przeciętnej a "dystansowanie społeczne" jak to na statku.
https://www.kontrowersje.net/b...
Matka Kurka wyliczył odsetek zgonów w całej populacji statku 0,18%. Jak weźmiemy śmiertelność wśród zakażonych z objawami uzyskamy 1,8%. Więcej się nie da wycisnąć ze starych i stłoczonych na okręcie ludzi.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

27-05-2020 [21:48] - Jan1797 | Link:

Pracujemy bez przerwy, ocierając się o krakowskie fakty, powyższe prawie się zgadza
z pominięciem faktów; zero w powiecie tatrzańskim i trzy ogniska około krakowskie
skupiające 90% przypadków małopolski, stąd szacun dla profesora Szumowskiego.
W sumie opracowania akademickie, zza klawiatury zdalnie zbierane, są o d... rozbić.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [22:53] - Marek1taki | Link:

@ Jan1797 Tylko co z tego wynika, że tu zero, tu ognisko? Zbadajmy więcej drobnoustrojów chorobotwórczych a odkryjemy tam bakterię taką, a tam inną, na jakiego grzyba? Będziemy kwarantannować Zakopiańczyków bo mają niegdyś szpitalny szczep paciorkowca?

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [23:17] - Marek1taki | Link:

Podaję link do informacji o badaniu UJ i Diagnostyki
https://www.politykazdrowotna....

Obrazek użytkownika Jan1797

28-05-2020 [21:11] - Jan1797 | Link:

Marek1taki, dziękuję,nie wiem skąd to zdenerwowanie i wnioski, dokładnie odwrotne.
Napisałem wyraźnie miasto zarządzane jak w początku pandemii sparaliżowane nieporadnością
pomimo zaangażowania cytowanych naukowców bez wsparcia współpracą wojewody z MZ
przegrywało z SARS-CoV-2. To, że gdzie indziej jest gorzej marnym tu pocieszeniem a powiat
tatrzański wzorem do naśladowania.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [19:51] - jazgdyni | Link:

Dziwny sposób określania śmiertelności na podstawie wyników niestandaryzowanych testów i śmiertelnych zejść.
Dane kompletnie niewiarygodne. Propaganda.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-05-2020 [20:30] - Marek1taki | Link:

Test był standaryzowany. Próbą kontrolną było testowanie surowic sprzed epidemii. Nie było wyników dodatnich - nie umiem wygooglać ani doniesienia ani własnego wpisu z linkiem.
Badanie nie było kwestionowane, wręcz przeciwnie - co oczywiste. Należało je potraktować jako badanie pilotażowe do przeprowadzenia badania na populacji Polski. Wówczas wymagało ok.10.000osób. Potrzebne i przeciwciała, i antygeny, i wywiad chorobowy. Takie badanie udowodniłoby to bezzasadność działań ministra, rządu, sejmu, senatu, prezydenta. Już wiadomo dlaczego go nie ma i co jest propagandą?

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2020 [12:43] - Pani Anna | Link:

@angela
jak prawda wyjdzie na jaw, to bedzie już za późno, a Pani zostanie z reką... jak zawsze. Tu nie trzeba powoływac się na onet, wystarczy zajrzec do KRS, żeby zobaczyc kto, co i z kim. Póki co, to te dane jeszcze nie sa utajnione.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [14:09] - jazgdyni | Link:

Pani jest częstym bywalcem strony KRS? Wykupuje Pani dane rozszerzone, czy tylko to co widać? A widać niewiele.
Wydaje mi się, że nigdy Pani biznesowo się tym nie zajmowała.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2020 [14:26] - Pani Anna | Link:

@jazgdyni 
nie mam wpływu na to, co Panu się wydaje, a tłumaczyć się Panu nie zamierzam z tego, co wykupuję. Gdybym chciała wyliczać tu kwestie, o których Pan nie ma najmniejszego pojęcia, a mimo to się  autorytarnie wypowiada, to niestarczyłoby mi miejsca. Nawiasem mówiąc dla kogoś, kto z tego typu danymi ma dużo do czynienia, to pewne wnioski są jasne juz na pierwszy rzut oka. Panu zostawiam te przekaźniki przy których sobie Pan dłubie - nieszkodliwe i zajmuje ręce.
Mój komentarz nie był do Pana skierowany, a skoro już się Pan wciął, to znaczy, że pańskie modły, które Pan tu ostatnio zanosił nie zostały przez Boga wysłuchane? Ani nawet przez Admina... Co począć z kimś, kto nie pojmuje własnej śmieszności? 
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2020 [14:39] - Pani Anna | Link:

Polecam https://rejestr.io/osoby/13982...… póki nie będzie za późno. Do tej pory wyszła sprawa JEDNEJ spółki, a sama żona
Szumowskiego Lukasza zasiada w czterech, do policzenia biznesów brata potrzeba kalkulatora.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [19:54] - jazgdyni | Link:

Niestety - komentarz jest tu opublikowany, nie w mailu, czy na privie, więc jest publiczny.

I trzeba być jak marszałek Grodzki - idiota i bufon, by tak ochoczo jak Pani demonstrować głupotę i arogancję.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2020 [20:27] - Pani Anna | Link:

@jazgdyni
sporo czasu pan poświęca wymianie "mysli" z kimś, kogo zdążył już pan nazwać zołzą, alkocholiczką, bytująca gdzieś w slumsach, głupia i arogantką. Gdyby nie to ,że ja sie z pana po prostu śmieję ...  Pan jest takim zerem, że nie poskarżę się również do Admina o używanie w stosunku do mnie słów powszechnie uznawanych za obraźliwe. Ulzył pan sobie w jedyny juz dostepny sobie sposób i ja to nawet rozumiem. Pan się tak pięknie obnaża i demonstruje swoje problemy z kobietami - bo to do tego wyłącznie się pańskie chamstwo sprowadza, że wystarczy panu nie przeszkadzać, kupić sobie popcorn i patrzeć. Każdy myślący człowiek to widzi, a opinia takich jak pan mi zwisa.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-05-2020 [21:50] - Jan1797 | Link:

 Proszę się zastanowić, w jakim momencie się sprzeczacie, jakich wydarzeń?

https://www.stefczyk.info/2020...
Zarzuty wyglądają mniej więcej tak, jakby mnie oskarżono o znajomość z Panią.

Obrazek użytkownika Suriw

28-05-2020 [00:13] - Suriw | Link:

Pani Anna przez litość nie chciała wprost nazwać problemu tego autora,a to jest po prostu  znany nauce kompleks małego członka - ot,co.

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-05-2020 [12:45] - Pani Anna | Link:

@Suriw
fakt, nie chciałam. Dziekuję za nazwanie rzeczy po imieniu, mnie to nie przeszło (jeszcze) przez klawiaturę.

Obrazek użytkownika angela

27-05-2020 [18:46] - angela | Link:

Bo 'pani Anna niedowidzi zaczadzona. A  to wszystko przez maseczki z którymi tak walczy uparcie, pełne wyziewów, gastrycznych, czy zepsutych nieleczonych zębów,  ewentualnie, nie leczone smarki capią,  'pani Annie.
Nie dziwi, ze 'pani' Anna dostała POmrocznosci  jasnej, i przekonania Polityczne w tym ogląd rzeczywistości przekrecil się ' pani ' Annie diametralnie .

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2020 [19:02] - Pani Anna | Link:

@angela
W żadnej maseczce od początku tego szaleństwa nikt mnie nie widział, nie noszę na twarzy szmat. Pani natomiast autentycznie wspólczuję. 
Za kilka miesięcy, może szybciej bedzie znowu wielkie "zdziwienie", ale jakże tak, jak oni mogli, a tacy byli ładni, amerykańscy... Historia Polski jest do bólu przewidywalna, a społeczęństwo pozwoliło właśnie na przekroczenie granic do tej pory nieprzekraczalnych. 

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2020 [19:07] - tricolour | Link:

@Angela

Najpiękniejsze jest to, gdy zaczynacie na siebie napadać. Dawni polityczni sprzymierzeńcy w ułamku sekundy zaczynają się obrażać tym chętniej, im argumenty są coraz bardziej rzeczowe.

Wyraźnie widać z rejestru sądowego, że lekarka zasiada w radach czterech firm. I co, Angela? Wynikają z tego smarki u p. Anny czy ty nagle widzisz, jak cię okłamują?

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2020 [19:32] - Pani Anna | Link:

@tricolour
najśmieszniejsze jest to, że ja nadal zagłosuję na PIS, bo w mojej ocenie mimo wszystko nie ma alternatywy. Nie moge tylko pojać, że dla niektórych to działa tak: "skoro nie chwalisz Szumowskiego, tzn. że jesteś za Trzaskowskim". To trochę tak, jakby ktoś przestał wynosić śmieci z własnego domu, żeby sąsiedzi nie pomyśleli  przypadkiem, że jest brudasem.

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2020 [20:17] - tricolour | Link:

@Anna

Ja Panią rozumiem. Moja żona głosuje na PiS choć ją skręca w sprawie aborcji, ale nie ma wyboru i ja to widzę i popieram. Ja głosuję na KO bo mnie ośmiorniczka za osiemdziesiąt złotych nie przeszkadza...

... a razem śpimy w jednym łóżku. To, co nas różni nie wpływa na to, co nas łączy. To są zbiory rozłączne.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [21:19] - jazgdyni | Link:

Ale Pani Anna stwierdziła, że "alkocholiczką nie jest". To ważna deklaracja. Jak ta - paliłem, ale się nie zaciągałem.

I jeszcze zarzuca mi, że nie mam szacunku do kobiet, co jest łgarstwem. Lecz pojmuję, że ta pani rozumie przez to, że nie mam szacunku do niej. Jednakże to co pisze i jak pisze wcale nie przekonuje mnie o kobiecości dyskutantki. To raczej styl i fraza słynnego Ruszczyka SL ze ścierwoneonówki, który już niejednokrotnie przebierał się w kobiece ciuchy.
A on, co wszyscy wiedzą, jest ciężkim alkoholikiem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2020 [22:04] - Pani Anna | Link:

jazgdyni, ja mówię,że ty masz problem z kobietami, a nie brak szacunku do kobiet. Chłopaczku czytaj ze zrozumieniem (ha, ha) dwa razy, a jak nie zrozumiesz to jeszcze raz, bardzo powoli.

Obrazek użytkownika Es

27-05-2020 [13:15] - Es | Link:

Skoro pod nosem Karnowskiego, zarządzającego miastem chyba od ponad 20 lat, mógł kwitnąć w najlepsze taki " kurwidołek" , o którym on ponoć nic nie wiedział( ale jajcarz, jakie dowcipy go się trzymają) i jedyne co w końcu był w stanie wykombinować to taka szykana jak odebranie dostępu do plaży - ciekawe czy to forma kary, czy zabezpieczenie żeby rozochocone I naćpane towarzycho nie przenosiło swoich " zabaw" na widok publiczny?- to tak się zastanawiam co mogło by  się dziać w takim najnowszym polskim " zamku" wybudowanym cichaczem w sercu parku narodowego, którego prawdziwego właściciela, chyba do tej pory nikt nie znalazł

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

27-05-2020 [15:15] - AŁTORYDET | Link:

Proszę zobaczyć co działo się ze Stella Maris. Znany esbecki kapuś, wojewoda od SLD-upków i ksiądz od Gocłowskiego, rąbnęli na VAT-cie państwo na 200 baniek. Komornik tak opieczętował kurię, że migotało w oczach. Arcybiszop musiał sprzedać kawał niezwykle atrakcyjnej działki, by pokryć część zobowiązań. Wyroki - nadzwyczaj łagodne - to było oczywiste, ale znamienne jest to, że sąd pozwolił na publikacje jedynie inicjałów! Nawet imiona utajnił!

Obrazek użytkownika Es

28-05-2020 [10:41] - Es | Link:

To następstwa grzechu pierworodnego obecnej rzeczywistości: okrąglaka sprzed ponad trzydziestu lat i braku lustracji. Powiązania z lewymi  interesami i przekrętami idą w poprzek przynależności partyjnej, deklarowanym wartościom i zakładanym na codzień okryciu. Dlatego oprócz zwykłych codziennych pyskówek konkurentów w interesach, nigdy nie usłyszymy o konkretnych zarzutach sądowych. No chyba, że ktoś poczuje się skrzywdzony przy podziale łupów, jak w przytoczonym przez Pana przypadku.

Obrazek użytkownika Andy51

28-05-2020 [09:03] - Andy51 | Link:

Na fejsie ludzie z Sopotu ujawnili że po 2015 r. UM.Sopot zamawiał pokoje w Zatoce Sztuki.

Obrazek użytkownika tricolour

28-05-2020 [15:32] - tricolour | Link:

Grzech niewybaczalny. Wolne stały u Banasia, a ci do zatoki...

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2020 [19:03] - sake3 | Link:

Dla niektórych tutaj każdy temat notki kończy się Szumowskim.Nawet jakby dyskusja toczyła się o przysłowiowej d...ie Maryny to i tak komentarze będa na temat Szumowskiego.Wygląda to na jakieś zlecenie do wykonania.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2020 [20:01] - jazgdyni | Link:

Czyli są już jak psy Pawłowa. Siad! Waruj! Noga! Szumowski! Morawiecki! Kaczor, kaczor, kaczor - zgryź!

Obrazek użytkownika Andy51

28-05-2020 [09:01] - Andy51 | Link:

Janusz mam nadzieję, że zauważyłeś, że niektóre osoby ukrywające się pod nikami mają jedno zadanie, zanieczyszczać powietrze, często zlatują się do mnie , ja ich ignoruje , każdy pisać może.

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2020 [20:22] - tricolour | Link:

@Sake

Temat stal się modny, żadne zlecenie. Taki mial być święty, zmęczony ratowaniem Polski, oczka umęczone, a wyszedł zwyczajny kombinator.

I jakoś nie zaprzecza, że wyjawione ksera lipne są...

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2020 [21:04] - sake3 | Link:

A Pan nie byłby zmęczony?Trzeba było słuchać co miał do powiedzenia,kiedy odnosił się do idiotycznych zarzutów.I starać się cokolwiek zrozumieć.

Obrazek użytkownika Andy51

28-05-2020 [08:59] - Andy51 | Link:

Jest zlecenie dla niektórych każdy temat kończy się na d..... a dla zadaniowców na prof Szumowskim.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-05-2020 [10:26] - Marek1taki | Link:

A nie warto poruszać tematu epidemii? On rzutuje na zdrowie, na gospodarkę, finanse, wybory. Każdy poruszany problem ma często pomijaną przyczynę - pandemię. Kiedyś była walka klas teraz walka z wirusem.

Strony