Wyobrażacie sobie wybór między Szumowskim a Arłukowiczem?

Opozycja już się cieszyła, już witała się z gąską, po wczorajszym pierwszym głosowaniu nad przeprowadzeniem korespondencyjnym wyborów prezydenckich w dniu 10 maja.

Opozycja wpadła w jakąś ekstazę po zremisowanym głosowaniu, co de facto oznaczało przegranie tego głosowania przez Zjednoczoną Prawicę, do czego przyczynili się min niektórzy posłowie Gowina  i sam Gowin, ale polskie przysłowie mówi „ nie chwal dnia przed zachodem słońca”, tak też się stało  w Sejmie.

Ale po ogłoszeniu przerwy i ogłoszeniu drugiego głosowania projekt zdobył wymagającą większość i zatwierdził projekt ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, a przewidując obstrukcję Senatu i marszałka Koperty upoważnił  Marszałek Sejmu  Elżbietę Witek do przełożenia głosowania o tydzień lub dwa, a wydawałoby się że  marszałek Senatu zwolennik kopert będzie popierał głosowanie korespondencyjne czyli w kopertach.

Opozycji zależy na jednym, żeby nie było stabilnej większości, wyboru prezydenta, a Polska  ma się pogrążyć w chaosie politycznym, ekonomicznym i epidemiologicznym.

Opozycji nie zależy na Polsce tylko na władzy, opozycji marzy się, żeby rządzący zachowywali się tak, jak osoba , która wpadła w ruchome piaski i czym bardziej się rzuca i próbuje wydostać tym bardziej ruchome piaski tę osobę wciągają.

Opozycja chce żeby tak się stało z Polską a mutacja FJN ( Frontu Jedności Narodu) obecnie FJO ( Front Jedności Opozycji) gdzie proniemiecka PO , idzie ręka w rękę, z postkomuchami z Lewicy, tęczowymi chłopami od Kosiniaka i od Kamysza, oraz ruskimi onucami. Rzeczywiście niemal tęczowa koalicja.

Obecny min zdrowia prof. Szumowski robi co może i tylko Bogu można dziękować, że w tym trudnym okresie mamy takiego ministra, a porównując prof. Szumowskiego do np. min Kopacz, która w czasie epidemii świńskiej grypy, w czasie której zachorowało ponad  130 tys. osób a zmarło ponad 180 nie dość, że ukrywała dane o skali tej epidemii, to pytana przez reportera mówiła, bądźcie szczęśliwi i cieszcie się wiosna i jako min zdrowia jedyna w Europie nie kupiła szczepionki przeciwko świńskiej grypie.

Inna gwiazda min. zdrowia Arłukowicz, były komuch, którego „kupiła” PO dając mu resort zdrowia, w opinii wszystkich zainteresowanych był najgorszym min. zdrowia po 1989 r. To za jego kadencji likwidowano albo prywatyzowano szpitale, to za jego kadencji likwidowano laboratoria, których tak dzisiaj brakuje, to za jego kadencji dramatycznie zmniejszono i usankcjonowano skandalicznie niskie normy zatrudniania pielęgniarek na oddziałach i wreszcie to za jego kadencji w 2014 tylko Polska i Finlandia nie przystąpiła do porozumienia o zakupach sprzętu na wypadek pandemii, co skutkowało w czasie wybuchu pandemii koronawirusa i konieczność kupowania potrzebnego sprzętu na wolnym rynku.

Czy wyobrażacie sobie państwo w tym trudnym okresie dla polski i jej obywateli na stanowisku min zdrowia takie persony, jak Kopacz lub Arłukowicz?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cyborg59

07-04-2020 [14:03] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Potrafię ! Potrafię sobie wyobrazić na stanowisku ministra zdrowia nie tylko Kopacz lub Arłukowicza - ja nawet potrafię wyobrazić sobie Kononowicza. Natomiast nie potrafię sobie wyobrazić jak moglibyśmy wyjść z tego z życiem. 

Obrazek użytkownika Andy51

07-04-2020 [16:19] - Andy51 | Link:

Masz dużą wyobraźnie, ale faktem jest,  że  zostaje pytanie, jak byśmy  mogli z tego wyjść cało( z życiem).

Obrazek użytkownika tricolour

07-04-2020 [15:45] - tricolour | Link:

Jeśli ktoś uważa, że komuś coś zawdzięcza, a nie jest to on sam, to jest zwyczajnym niewolnikiem, reliktem poprzedniej epoki.

Pytanie: co Arłukowicz mógłby bardziej schrzanić? Byłoby więcej zachorowań? Poczekajmy na koniec, zamiast kłapać w połowie jak jest dobrze...

Obrazek użytkownika kaliszanin

07-04-2020 [17:20] - kaliszanin | Link:

coś z panem nie tak, większość tekstu rozpoczyna opozycja to opozycja tamto. skoro to takie nic to skąd ta predylekcja do opozycji? jako mąż lekarki (dla moich koleżanek z pracy jestem prawie lekarzem) zalecam seks z żoną swoją lub... sąsiada. powinno pomóc, panu pomóc, a co do drugiej strony to nie wiem...

Obrazek użytkownika Andy51

07-04-2020 [18:19] - Andy51 | Link:

Oprócz tych wskazań jest jeszcze rączka, a jak niektórzy mówią lepsza rączka niż rze..............

Obrazek użytkownika sake3

07-04-2020 [18:11] - sake3 | Link:

Nie przytoczył Pan żadnych wypowiedzi Kopaczowej i Arłukowicza -co oni by zrobili w tatkiej sytuacji jak pandemia.Nic dziwnego bo w powodzi swoich wrzasków jakoś akurat na ten temat nic od ich nie mozna się dowiedziećDlatego dziwię się ,że żaden dziennikarz po prostu o to ich się nie spytaNo cóż mogę się założyć ,że po takim pytaniu nastąpiłby jedynie stek bluzgów pod adresem rządu i ministra Szumowskiego..

Obrazek użytkownika Andy51

07-04-2020 [18:21] - Andy51 | Link:

Ci dziennikarze z mediów jedynie słusznych, nie są od tego, żeby zadawać pytania Kopacz czy Arłukowiczowi, oni są od innych zadań.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

07-04-2020 [20:57] - Ryszard Surmacz | Link:

Często mam takie same skojarzenia i aż ciarki przechodzą...