Kiedyś było, wejdą nie wejdą, dziś, będą wybory nie będą?  

W 1981 r. komunistyczna propaganda wiedząc już  co najmniej od połowy 1981 r. że będzie wprowadzony  stan wojenny, metodą socjologiczna, oraz niedomówień,  sugerowały, że w związku z „wiosną”  Solidarności, do Polski mogą wkroczyć wojska Układu Warszawskiego a w szczególności Rosjanie.

Głównym tematem rozmów ,  był temat, wejdą nie wejdą,  jak pokazują dokumenty, Rosjanie nie mieli zamiaru wchodzić do Polski, mimo tego, że gen. Jaruzelski bardzo się starał, by w końcu samemu przy wsparciu wojska, milicji, ORMO , 13 grudnia wprowadził stan wojenny.

Minęło 39 lat , 10 maja mają się odbyć wybory prezydenckie,  którego termin ogłosiła  Marszałek Sejmu Witek, ale niemal w tym samym czasie w Polsce został ogłoszony stan epidemii.

Opozycja, mając  kandydatów, jakich? każdy widzi poczuła wiatr w żagle i nagle chce zmiany terminu wyborów prezydenckich.

Ale stanowisko opozycji ewoluowało. Najpierw  nie można przeprowadzić wyborów, bo idąc na wybory można się zarazić, potem , że komisje wyborcze( tzn. osoby, które w nich są) ponoć są narażone na zakażenie, a samorządy rządzone przez  samorządowców wiadomo , z której partii, wręcz  mówiły, że nie przeprowadzą wyborów.

Skoro tak, partia rządząca postanowiła wprowadzić system głosowania korespondencyjnego. Nie wiadomo czy ustawa dzisiejszym głosowaniu „przejdzie” , bo nagle premier Gowin, który stoi w rozkroku nie wiadomo jak zagłosuje.

Polska stoi przed bardzo trudnym okresem, zarówno epidemiologicznym jak i gospodarczym, tego czego najmniej Polsce potrzeba to awantura polityczna.

Tylko stabilny rząd z prezydentem pochodzącym z tego samego obozu, może przeprowadzić Polskę przez ten trudny okres, a opozycja widząc szansę przejęcia władzy, Polskę ma tam gdzie słońce nie dochodzi,  tylko władza, władza, władza, im w głowie.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-04-2020 [11:49] - Chatar Leon | Link:

1. Wybory 10 maja się nie odbędą.
2. Rząd w dalszej perspektywie straci na tym co robi (pytanie ile straci, bo to lecenie raz Kiszczakiem, raz Bareją, tylko na razie nie powoduje spadku poparcia).
3. Kaczyński gra wytrawnie i wie co robi.

Tyle w tym temacie.
(zdaję sobie sprawę, że moje powyższe trzy tezy są z pozoru sprzeczne)

Obrazek użytkownika Andy51

03-04-2020 [12:37] - Andy51 | Link:

Każdy ma prawo do swoich tez i opinii.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

03-04-2020 [13:16] - Roz Sądek | Link:

Już chyba z dwa razy napisałem, że rzygać mi się chce na samo słowo "wybory", ale niech się Pan zastanowi nad sensem bicia tej piany, skoro w tej chwili jednym jedynym problemem jest ratowanie ludzkiego życia. Jeśli ktoś - ludzie, jakieś koterie, partie, zajmują się wyborami, to znaczy, że życie obywateli mają w d. Chyba proste.
Dziś słyszałem mądre słowa: w wyniku trudnej sytuacji, a taką jest epidemia, wydawałoby się, że ludzie zaczną się godzić, że zacznie wygrywać instynktowna dobroć i wrodzona ludzka solidarność. Niestety, społeczeństwo (tu polskie), jeśli epidemia się skończy, wyjdzie z tego dużo bardziej podzielone i skłócone niż przed epidemią. Diagnoza tego stanu rzeczy jest trudna, bo racjonalnie nie można wytłumaczyć nawet tego stanu rzeczy, że znaczna część społeczeństwa dosłownie walczy, realnie narażając swoje życie, a inna z z coraz większą butą kpi z nich trywializując ludzkie dramaty opowieściami o grypie. To nie jest normalny stan rzeczy i instynkt powinien podpowiadać, że to może się nie skończyć dobrze.
W dawnych czasach, po klęskach, pożogach, wojnach i zarazach ludzie pokornieli, teraz dokazują. Z każdym dniem bardziej. Z mojego, chrześcijańskiego punktu widzenia, Pan Bóg dał nam szansę na wyprowadzenie pojazdu z poślizgu - odnoszę wrażenie, że jesteśmy tak pyszni i zarozumiali, że nie tylko machnęliśmy ręką na tę szansę, ale nawet nie mamy zamiaru skręcić kierownicy.

 

Obrazek użytkownika Andy51

03-04-2020 [15:36] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią, pozostaje jedno pytanie, kto gra wyborami?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

03-04-2020 [15:49] - Roz Sądek | Link:

Nie jestem dobry w temacie, ale słyszałem, że dwóch policjantów.
 

Obrazek użytkownika Andy51

03-04-2020 [16:56] - Andy51 | Link:

Ja przyłożyłem ucho może nie tam gdzie trzeba i mam zupełnie inne wieści.