Chcieli samorządnych województw, teraz chcą interwencji rząd

Chcieli samorządnych województw, teraz chcą interwencji rządu.

Jedna z buntowniczek i głównych inspiratorek buntu prezydentów miast z PO takich jak,  Jaśkowiak z Poznania, Surdyk z Wrocławia, Dulkiewicz z Gdańska i kilku innych, teraz ta sama pani Dulkiewicz  odpowiedzialnych za walkę z epidemią uważa rząd i wojewodę, A jeszcze niedawno krzyczała, że rząd powinien przekazać swoje kompetencje samorządom, a urzędy wojewódzkie należy zlikwidować.
PO w pełnej krasie, pełna obłuda i brak pomysłu na cokolwiek oprócz antypisu.

Samorządy rządzone przez PO, miały być udzielnymi księstwami, urzędy wojewódzkie miały być zlikwidowane, także CBA, IPN, itd. teraz wrzask, że walka z epidemią to sprawa rządu, a samorządy ustawiają się w roli klienta. 

Kilka przykładów z radosnej ubiegłorocznej  twórczości samorządowców PO:

Wśród 21 postulatów samorządowych zaprezentowanych oficjalnie w sobotę znalazły się m.in. decentralizacja służby zdrowia, zwiększenie nakładów na edukację, obowiązek konsultowania z przedstawicielami samorządu i społeczności lokalnej wszystkich projektów ustaw, rozwój budownictwa komunalnego i społecznego, decentralizacja rozdziału funduszy unijnych, a także przekazywanie społecznościom lokalnym mienia publicznego, swoboda tworzenia związków metropolitalnych i obszarów funkcjonalnych, przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu i odpolitycznienie mediów publicznych.

Samorządowcom nie w smak rola państwa, głównie zależy im na  decentralizacji funduszy unijnych, czyli (kasa misiu kasa) a wyobraźmy sobie jakby funkcjonowało państwo w dobie pandemii gdyby służba zdrowia była zdecentralizowana.

Obecnie i tak większość placówek służby zdrowia podlega samorządom a umie w Trójmieście szpitale przekształcane zostały w spółki prawa handlowego, czyli szpitale nie mają leczyć a zarabiać.

Tylko centralne zarządzanie w dobie pandemii może spowodować przerwanie łańcucha zakażeń i to państwo swoim rozporządzeniem stworzyło 19 szpitali zakaźnych.

Jest takie powiedzenie, „jak trwoga to do Boga ”,  teraz w chwili kryzysu ta pani, która nie chciała oddać państwu polskiemu Westerplatte, woła to nie nasza sprawa tylko rządu.

https://samorzad.pap.pl/katego...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

17-03-2020 [11:06] - AŁTORYDET | Link:

Podniósł Pan bardzo ważną kwestię. Nawet sytuujący się po lewej stronie, Sebastian Gajewski z Instytutu Daszyńskiego zauważył, że jesteśmy najbardziej zdecentralizowanym państwem w Europie, co bardzo utrudnia sprawne działanie w momentach kryzysowych. A tak przy okazji, to publika nie zauważyła, że oddanie kompetencji edukacyjnych samorządom, z kształtowaniem i realizacją autonomicznych programów, prowadziłoby do regionalizacji znaczenia egzaminów maturalnych, które straciłyby walor państwowy. Skutek? Ogromna większość abiturientów byłaby przypisana do lokalnych uczelni... Mają rozmach!

Obrazek użytkownika Andy51

17-03-2020 [13:01] - Andy51 | Link:

A co, jak szaleć to szaleć ( mówię o samorządowcach).

Obrazek użytkownika Czesław2

17-03-2020 [15:45] - Czesław2 | Link:

Ale zyskałyby walor biznesowy. Każdy, kto trochę czyta miałby maturę. Prestiż wyższego wykształcenia już zbliża się do zera, czas na maturę.

Obrazek użytkownika Jabe

18-03-2020 [21:02] - Jabe | Link:

Jesteśmy najbardziej zdecentralizowanym państwem w Europie, bo, gdybyśmy coś wprowadzili, to byłoby jakoś tam. A ten Daszyński, zgaduję, był z proto-PiS-u.

Obrazek użytkownika mmisiek

17-03-2020 [16:21] - mmisiek | Link:

"PO w pełnej krasie, pełna obłuda i brak pomysłu na cokolwiek oprócz antypisu."

Sęk w tym, że oni i ich mocodawcy ten pomysł/plan właśnie mają i przy rozbujanych emocjach nawet się z tym za bardzo nie kryją - plan dekompozycji Państwa Polskiego. Teraz na chwilę to może ucichnie, ale na pewno nie zostanie zarzucone.
 

Obrazek użytkownika Andy51

17-03-2020 [16:55] - Andy51 | Link:

Niestety, Soros boss lewaków, dopóki zipie nie odpuszcza rządom , które mają inny niż lewacki światopogląd.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-03-2020 [21:28] - Jan1797 | Link:

Ucichną albo i nie, Polacy trafnie ocenią różnicę pomiędzy rządem i samorządem
a wnioski, będą słuszne.
Na marginesie, nie dziwmy się proszę, że uciekają do nas cudzoziemcy, po serii
informacji w swoich krajach starają się przetrwać u nas. W swoich wyborach
lokalnych wybrali zapewne jak w ww. naszych miastach, w krajowych pewnie też.

Obrazek użytkownika sake3

17-03-2020 [16:55] - sake3 | Link:

Przecież z Czajką bylo podobnie.Najpierw wielki wrzask Schetyny,że rząd ingeruje w nieswoje sprawy,potem awantura,że rząd nic dla nich nie zrobił.

Obrazek użytkownika Andy51

17-03-2020 [18:18] - Andy51 | Link:

Zasada jak nie kijem to pałką, chodzi o atakowanie rządu i PAD.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-03-2020 [21:32] - Jan1797 | Link:

 Funkcją samorządu terytorialnego jest dążenie do poprawy jakości życia
jednostek i ich zbiorowości.

Zorganizują się, ocenią metropolitalne trendy pandemii i .....deklaracją jak
ta; Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia
migrantów – czytamy w deklaracji prezydentów o współdziałaniu miast Unii
Metropolii Polskich. https://www.polityka.pl/tygodn...  
Szacun Andy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-03-2020 [23:21] - Imć Waszeć | Link:

Ciekawostka. Różne media trąbią dziś o dezinformacji ruskiej (Oko*tfu*Press dodaje "i PIS") podając za oficjalnym unijnym organem tępiącym dezę (euvsdisinfo.eu) przykład taki: "że za koronawirusem stoi Soros, który ma laboratorium w Wuhan pod nr 666 i Bill Gates". Oczywiście to w większości bzdury (warto przeczytać co jest konkretnie bzdurą, a co się zgadza). Tymczasem Soros sam działa w taki sposób, że uprawdopodabnia tego rodzaju dezinformacje. Otóż przed całym tym rozlewem wirusa na świat dnia 2020-01-24 w serwisie Bankier.pl czytamy:

"- Biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i niepokoje na całym świecie, nie jest przesadą stwierdzenie, że 2020 r. i kilka kolejnych lat przesądzą nie tylko losy Xi i Trumpa, ale i świata - powiedział George Soros podczas Forum Ekonomicznego w Davos. Miliarder zapowiedział 'najważniejszy projekt swojego życia', na który przeznaczy miliard dolarów. Soros zaznaczył, że żyjemy 'w przełomowym momencie historii'. - Przetrwanie otwartych społeczeństw jest zagrożone, a my stoimy w obliczu jeszcze większego kryzysu: zmiany klimatu. To zagraża przetrwaniu naszej cywilizacji. Te wyzywania zainspirowały mnie do ogłoszenia dziś najważniejszego projektu mojego życia - ogłosił. Prezydent Trump został określony przez miliardera mianem 'oszusta i największego narcyza, który chce, by świat kręcił się wokół niego'. Z kolei Xi Jinping porzucił rozwijany przez lata 'system kolektywnego przywództwa i został dyktatorem' - powiedział Soros. Jego zdaniem motywacje obu liderów są odmienne - Trump jest 'gotów poświęcić narodowy interes dla osobistych interesów i zrobi wszystko, by uzyskać reelekcję', natomiast Xi 'wykorzystuje słabość prezydenta USA i korzysta ze sztucznej inteligencji, by uzyskać całkowitą kontrolę nad społeczeństwem'. W osiągnięciu celu chińskiego przywódcy przeszkadza technologiczna zależność od USA w zakresie półprzewodników oraz trendy demograficzne - zmniejszająca się populacja w wieku produkcyjnym. - Odkąd Xi scentralizował władzę w swoich rękach, chińska polityka gospodarcza straciła swoją elastyczność i pomysłowość - stwierdził Soros. Co gorsza dla Pekinu, administracja Trumpa zdołała stworzyć ponadpartyjne porozumienie ws. Chin, uznające Państwo Środka za "strategicznego rywala". - Jest tylko jeden człowiek, który może to porozumienie bezkarnie naruszyć: sam prezydent Trump. Niestety z punktu widzenia otwartego społeczeństwa jest do tego zdolny, jak pokazał, grając kartą Huawei z Xi Jinpingiem - dodał miliarder. - Biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i niepokoje na całym świecie, nie jest przesadą stwierdzenie, że 2020 r. i kilka kolejnych lat przesądzą nie tylko losy Xi i Trumpa, ale i świata - stwierdził."

Chodzi o sieć szkół Sorosa. Stąd EU twierdzi, że ruska deza to bzdura. Ale czy mógł tym tekstem nakręcić jakiegoś berserkera zwolennika-dysydenta w Wuhan? Taka hipoteza.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-03-2020 [23:43] - Imć Waszeć | Link:

Przy okazji podawałem tutaj na blogach nazwę systemu do modyfikacji genetycznej m.in. komórek ssaków CRISPR (patrz np. Wiki), a sieć laboratoriów nazywa się WuXi AppTec: https://www.wuxiapptec.com/abo...
Oto ich "badania" i informacja o użyciu systemu/narzędzia do modyfikacji genetycznych CRISPR/CAS9: http://rsd.wuxiapptec.com/Invi...
Naprawdę warto to poczytać:

"In Vivo CRISPR Platform for Rare Disease: (<-- rzadkie zarazy!)
- Well-established in vivo gene editing platform in rodent
- Generation of genetically engineered animal models (GEAM) for drug discovery in rare disease
- 30+ knockin and knockout mouse lines generated last year
(...)
"

Zarząd tej firmy:
1) Ge Li - doktoryzował się w USA (Columbia University)
2) Edward Hu - magisterium Carnegie Mellon University
3) Steve Yang - doktorat University of California, San Francisco
4) Minzhang Chen - doktorat University of Minnesota
5) Xiaozhong Liu - China Europe International Business School
6) Shuhui Chen - doktorat Yale University
7) Zhaohui Zhang - China Europe International Business School
8) Ning Zhao - doktorat Columbia University
9) Ellis Chu - Columbia Business School
10) Peter Tong - przedstawiciel Huawei
11) Jerry Chen - doktorat University of Michigan
12) Richard Connell - doktorat University of Notre Dame
13) Jingchao Dong - doktorat Peking University
14) Xiaoyong Fu - doktorat University of Wisconsin-Milwaukee
15) Fred Hausheer - University of Missouri
16) Felix Hsu - General Motors Institute
17) Wei Zhang - doktorat Harvard University

WOW! Sami Chińczycy ;))))

https://www.wuxiapptec.com/abo...

Obrazek użytkownika Jan1797

18-03-2020 [15:56] - Jan1797 | Link:

Waszeć, Dokładniej niż "poważne media"wyjaśniają sytuację instytucje zajmujące się analizą
bieżącej sytuacji, ich zdanie jest jednoznacznie odmienne, wystarczy się zastanowić, na czym
oparta gospodarka, jest w stanie przetrzymać trzymiesięczny przestój.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-03-2020 [16:56] - Imć Waszeć | Link:

Drogi Janie, wiem. "Poważne media" zajmują się uspokajaniem sytuacji społecznej, gospodarczej i politycznej, zaś analitycy robią swoje ;)