Kto sieje wiatr…

„Obyś żył w ciekawych czasach” – tak Chińczycy życzyli kiedyś wrogom. Czasy są, owszem, ciekawe. Także dlatego, że ostatnimi laty w polityce pełne zastosowanie znajduje polskie z kolei powiedzenie: „Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę”. Tylko w ostatnim czasie amerykańska lewica czyli liberałowie, którzy tak, jak u nas określają się jako Demokraci zasiali wiatr impeachmentu, po czym zebrali burzę w postaci wyraźnego wzrostu poparcia dla ich największego wroga od czasów Ronalda Reagana czyli Donalda Trumpa – czyniąc go niemal pewnym zwycięzcą wyborów w pierwszy wtorek listopada. Holenderski komisarz Frank Timmermans siał burzę przeciwko Polsce razy wiele, ale – i tu odwołanie do kolejnej polskiej ludowej mądrości „siała baba mak – nie wiedziała jak”, aż w końcu z wiatru antypolonizmu zrobiła się burza, która zmiotła marzenia Niderlandczyka o szefowaniu Komisji Europejskiej. Lewicowy premier Włoch Matteo Renzi chciał wzmocnić swoją władzę, zasiał wiatr referendum konstytucyjnego będąc pewny wygranej i zebrał burzę porażki i zgilotynowania go jako szefa rządu Italii. Z kolei konserwatywny premier Wielkiej Brytanii zasiał wiatr  Brexitu i zebrał burzę pakowania manatek  z 10. Downing Street. 
Czy opozycja  w Polsce siejąc wiatr hejtu wobec Prezydenta RP, zbierze burzę wyborczej porażki w  maju A. D. 2020? 

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (24.02.2020) 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-02-2020 [08:27] - Marek1taki | Link:

Czasy są ciekawe, ale ustawki propagandowe są właśnie po to aby odwrócić uwagę ludzi od spraw istotnych dla nich. To sprowadzenie dorosłych (tacy są z założenia uprawnieni do głosowania) do poziomu dzieci by następnie eksploatować dziecięcą podatność na manipulacje. Może lepiej faktycznie nie wracajmy do prezydenckich wet i propozycji konstytucyjnych. Jest fajnie, będzie fajniej.

Obrazek użytkownika danuta

24-02-2020 [19:37] - danuta | Link:

Problem polega na tym, że to nie jest opozycja. To są najemnicy pełniący rolę opozycji. Czy metoda, którą polecono im stosować okaże się zawodna? W żadnym wypadku nie wolno na to liczyć.