Emerycie warszawski! Platforma ograbiła Cię z waloryzacji!

Mająca w Radzie Warszawy 2/3 radnych tzw. „Koalicja Obywatelska” (czyli ukrywająca się pod tym szyldem Platforma oraz Nowoczesna i Krytyka Polityczna)  właśnie powiadomiła swoich warszawskich wielbicieli, że od marca płacą więcej. Dużo więcej, bo warszawskiego szamba nie wysyła się do Bałtyku za darmo, spalinowych stref relaksu i zimowych plaż nie demontuje się za darmo.  Pojemników na różne rodzaje śmieciowego dobra też nie wpycha się do altanek śmietnikowych za darmo. Żeby sześć takich rupieci wcisnąć w pomieszczenie 2x3, potem wyrwać, wyprowadzić, opróżnić, doprowadzić i znowu wcisnąć, trzeba prawdziwych fachowców. Facetom w śmieciarkach też się należy dola za milczenie, bo jak by  w Brukseli warszawska „K- O” wyglądała, gdyby ktoś niedyskretnie wytłumaczył, jaki wpływ na segregację śmieciowego dobra mają te obrazki namalowane z boku, kiedy z tyłu gołym okiem widać, że żaden.
Jak ta fikcja działa, tak działa, grunt że można łupić ludzi w Warszawie, bo ci z zachwytem oddadzą Platformie ostatni grosz i nawet im do głowy nie przyjdzie, że powinni dokładnie wiedzieć za co płacą i skąd się ta suma wzięła.  
Waloryzacja tegoroczna wyniesie min. 70 zł. Opłata śmieciowa w budynkach wielorodzinnych – 65 zł miesięcznie. Czyli 780 zł rocznie. Czyli prawie tyle, ile wynosi 13 emerytura. Co to oznacza dla ludzi, którzy dostają 1500-2000 miesięcznie?
Ano to, że rządząca Warszawą Platforma może zrekompensować najuboższym (osiągającym nie więcej niż 1700 zł dochodu miesięcznie) 50 PROCENT OPŁATY ZA WYWÓZ ŚMIECI. 32,50. Od dobroczyńców w ratuszu warszawskim aż czarno!
Na pociechę mam dla warszawskich emerytów dobrą wieść: Nie martwcie się, to dopiero początek. Naprawdę dobre czasy wybierzecie sobie sami. Spełnicie swoje marzenia - i  niczego takiego nie będziecie musieli Platformie oddawać. Po prostu zapłacicie z emerytury.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angol

24-02-2020 [08:16] - angol | Link:

Sluszna Twoja racja Kaczuszko, bo glupote nalezy karac. Bydelko mowi  - to co pisiory daja to nam sie nalezy, ale glosowac na nich nie bedziemy- to jest kryterium gowniarzy

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2020 [17:01] - Jabe | Link:

Rozsądek i odpowiedzialność za państwo każe tak właśnie postępować.

Obrazek użytkownika xena2012

24-02-2020 [08:37] - xena2012 | Link:

Przecież emeryt warszawski może sobie zawsze dorobić w KOD-zie. 150zł za akcję +dowózka i posiłki za wykrzykiwanie ordynarnych słów i trzymanie transparentów to przecież chyba godziwe uzupełnienie emerytury i to jeszcze bez podatku.

Obrazek użytkownika tricolour

24-02-2020 [10:07] - tricolour | Link:

I bardzo dobrze. Jeszcze inflacja 7% i będzie git. Po ile Euro na koniec roku? Po pięć? Też super.

Ale to tylko przejściowo, tako rzecze Prezydent. Potem będzie tylko drożej...

Obrazek użytkownika Jan1797

24-02-2020 [15:42] - Jan1797 | Link:

Jest 7,5% wzrostu płac rok do roku i jest git. Skąd ten pesymizm?
Proszę zmienić prasę do porannej kawy.

Obrazek użytkownika danuta

24-02-2020 [18:22] - danuta | Link:

Ależ nie będzie drożej! Platforma w pół roku po wyborach prezydenckich  obejmie pełnię władzy, i na pewno Pan nie zauważy ani  inflacji, nawet 100- procentowej, ani drożyzny. Taki KODziarski  defekt mózgu Pana dopadnie. 

Obrazek użytkownika tricolour

24-02-2020 [18:43] - tricolour | Link:

@danuta

Fakt, nie zauważę, wynagrodzenie mam przeliczone na złote. Prawie przepraszam...

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2020 [18:43] - Jabe | Link:

To tak, jak z głodującymi dziećmi i utratą suwerenności.

Obrazek użytkownika maxilampus

24-02-2020 [19:19] - maxilampus | Link:

.." Platforma w pół roku po wyborach prezydenckich  obejmie pełnię władzy"..No i kogo straszysz ? na tym wasza polityka polega? na straszeniu Polakow..ze .."przyjdzie Zly i dopiero zobaczysz co sie z toba stanie"..kuzwa jestescie tacy sami jak te Kanalie z PO..Zachowujecie se jak male dzieci w piaskownicy..
Wy  uwazacie nas za glupia ,bezwolna mase ktorej mozna popychac kazdy kit ! dokladnie jak robila to PI i Sld.. Jaki wy macie szacunek dla przecietnego Polaka ? Na racjonalne pytania odpowiadasz chamskimki i sarkastycznymi insynuacjami..Co was kuzwa opetalo ? Duda jest kolejnym bledem Kaczynskiego..zawetowal 13 !!!!!!! Ustaw PIS,ktore w wiekszosci byly fundamentalne..Rozwalil cale Patriotyczne skrzydlo w PIS.Wprowadzil kulturowo obca i WROGA tradycje i sily  do Sejmu i Palacu Prezydenckiego...Wyautowanie Dudy z polityki to prezent dla Kaczynskiego i PIS..Uwolnienie sie od hamulcowego i mlynskiego kola na szyi.. ..Cz wy nie poafiie juz racjonalnie myslec ? ..a moze nigdy nie potrafilscie ,na to wyglada..

Obrazek użytkownika danuta

24-02-2020 [21:16] - danuta | Link:

... oczywiście nie rozumiesz, jakie będą konsekwencje tego "prezentu". Gratuluję. 

Obrazek użytkownika maxilampus

24-02-2020 [21:27] - maxilampus | Link:

Sytuacja zmusi PIS do autentycznej rozmowy z Chrzescijansko-Patriotyczna czescia Polski i Patriotycznymi orientacjami politycznymi....Im sie juz w glowach poprzewracalo..jesli uwazaja ,ze bez wsparcia Narodu moga i beda rzadzic..a twoje Strachy na Lachy..W naszym Narodowym interesie lezy wesprzec formacje,ktora prowadzi Narod i Polske we wlasciwym kierunku..Koniec z tym slalomem politycznym PIS albo,albo..

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2020 [16:58] - Jabe | Link:

Za monopol śmieciowy PiS odpowiada pospołu z PO.

Obrazek użytkownika danuta

24-02-2020 [17:53] - danuta | Link:

I jeszcze król Jan III Sobieski... 

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2020 [17:57] - Jabe | Link:

Razem z PSL-em przepchnęli. W takich sprawach podziały nie grają roli.

Obrazek użytkownika danuta

24-02-2020 [18:26] - danuta | Link:

Jasne. A jakby nawet nie przepchnęli, to przepchnęli, prawda?  Bo Polska to nic w porównaniu z czterema procentami dla Konfederacji, prawda?

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2020 [18:40] - Jabe | Link:

Co mają do tego procenty dla Konfederacji?

Obrazek użytkownika maxilampus

24-02-2020 [19:06] - maxilampus | Link:

Wy macie jakas obsesje z ta Bogu ducha winna Konfederacja..
Piszesz o PO i ich aferach a nie mozesz nie wspomniec o Konfederacji..
Wiesz co ? ..mialem nie isc z przyjaciolmi na ten nadchodzacy ,wyborczy cyrk..
Po tym bredniach ,ktore tu wypisujecie.. POSTANAWIAM  pojsc i glosowac na Bosaka !! Kuzwa zadowolona ?
Ta wasza agitka przynosi jak zawsze odwrotny skutek..Przypominacie mi w tej waszej chamskiej ,fanatycznej i slepej wiary w PIS nikogo innego jak PO..
Nic do was nie dociera..zadne racjonalne argumenty..jak Zombie i PO-wskie Lemingi leziecie z nimi wprosto w przepasc..
Mam was juz serdecznie dosc..Nie po drodze mi z fanatykami i Lemingami..jakichkolwiek Partyjnych kolorow..

Obrazek użytkownika danuta

24-02-2020 [22:19] - danuta | Link:

... ślepo głosować na Bosaka..

Obrazek użytkownika maxilampus

24-02-2020 [22:26] - maxilampus | Link:

Przeciez to ty Konfederacje tutaj przywolalas ! Nie zauwazylas ? ,ze to oni teraz robia w Polsce za "dyzurnego potwora" a nie kanalie z SLD,PO,PSL i Bog wie kto jeszcze..Zadaj sobie pytanie dlaczego ? dla tych paru % ktore odbiora Dudzie ? Zwroc rowniez uwage kto i dlaczego ich wspiera ? ..nasze dzieci i wnuki ..a ja kocham nasze Polskie dzieci !! bowiem w nich jest nasza przyszlosc i z radoscia oddam im miejsce ..

Obrazek użytkownika Studentka

24-02-2020 [22:41] - Studentka | Link:

Pani Danuto,
po przeczytaniu komentarzy pod Pani wpisem doszłam do smutnego wniosku, że już nie ma po co pisać ani nie ma z kim dzielić się przemyśleniami nie mówiąc o zwykłej, kulturalnej dyskusji.

Obrazek użytkownika Jabe

25-02-2020 [07:04] - Jabe | Link:

Proszę mimo wszystko kiedyś spróbować.

Obrazek użytkownika angela

24-02-2020 [22:51] - angela | Link:

"A benzyna dla mnie,  to może być i po 7 ."
Czy to nie za rządów  Don mafiozo?
A jak ZUS sie wali, to pyk 135 miliardkow tubylcom, z czegopo drodze 35 gdzieś sie zapodzialo.
I nikt nie protestowal, a onkologia to wtedy pewnie miała sie świetnie. 
Ale jak trzeba bylo wspomoc banki, to od czego pozyczki, 130 miliardów,  i proszę,  jaki chojny dziad,  z cudzej torby. A deficyt nikogo nie obchodził,  i banki zadowolone,  bo procenty gigantyczne.
A gdzie ci dzisiejsi pyskacze byli. Ale to był europejski kraj, /nie dziki/. 
A dzisiaj, deficyt ZERO???!!!,  Dzieci zadowolone ,pięknie ubrane, emeryci wspomagani, gospodarka rozkrecona, przemysł się rozwija/nie zwija/, banki wykupione dają dochody, spółki SP mają gigantyczne dochody, gazoport się rozwija, wojska przybywa, obronnosc rosnie,  najnowsze zamoloty kupują, LOT kupuje niemieckie linie???!!! LOT kupuje.szok, dziki kraj.

 

Obrazek użytkownika Jabe

25-02-2020 [07:07] - Jabe | Link:

Co z helikopterami?

Obrazek użytkownika angela

25-02-2020 [08:00] - angela | Link:

@Jabe, latają. 

Obrazek użytkownika tricolour

25-02-2020 [08:56] - tricolour | Link:

@Angela

Typowa ogladaczka propagandy. Deficytu "brak" bo zajumali OFE i sprzedali prawo do 5G - będą nowotwory jak się patrzy. Które banki wykupiono? Lot kupił Condora, swietnie, Niemcy sie cieszą i to bardzo, bo to inne samoloty i w Locie nie mają licencji na pliotaż więc będą latali... Niemcy, ale najpierw ich długi spłacimy.

Angela, myśl. Jesli Niemcy się cieszą, to na pewno mają powody...

Obrazek użytkownika angela

25-02-2020 [12:34] - angela | Link:

@tricolour,  wszystko lata, w przeciwieństwie do Caracali, których 70%stoi niezdolnych   do latania,   które rząd Tuska kupił,  wysyłając  w Polsce 400 ludzi na bruk, bo luk o 1cm ??!!! w naszych samolotach byl za maly,  i który to kontrakt obecny rząd uniewaznil. 
Obecnie z kontraktu na zakup Caracali wycofało się kolejne państwo , ze względu na awaryjność. 
Natomiast F 35, to ' błąd,  bo pewnie zagrazają "przyjacielowi"ze wschodu i zachodu, i powodują to, że łapę nad Polską będzie bardzo trudno położyć, 
I o to adwokaci tych "przyjaciół " tutaj walczą ¿¿¿¿