Bezczelne są te k... i zuchwałe ( o sędziach)

Ostatni wyrok SA w Łodzi w sprawie pedofila i mordercy e letniego dziecka woła o pomstę do nieba, żeby bestii zmniejszyć wyrok z 25 do 15 lat ( z taką wiadomością dla oskarżonego, że po odbyciu połowy kary może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie) tzn. że te dwudziesto kilku letni obcokrajowiec mógłby wyjść np. w wieku 35 lat.

Ale co jest bardziej przerażające, w SA orzekał pięcioosobowy skład sędziowski i żaden z nich nie miał zdania odrębnego.

Ale to co ta kasta wyprawia to się w głowie nie mieści, oto kilka przykładów: z ostatnich kilku miesięcy, dwóch zwyrodnialców, na oczach dzieci zatłukli pałkami ojca i partnerki i wspaniałomyślny sąd skazał ich na 4 i 5 lat więzienia, z drugiej strony oszusta, który oszukał około 150 osób w internecie, tzw. sąd  w Opolu skazał młodego człowieka na 20 lat więzienia.

Porównajmy brutalne morderstwa  na 5 i  4 lata oraz 15 lat, z oszustem , którego skazano na 20 lat. Żeby tego było mało, w Kołobrzegu rozgrzana pani sędzia skazuje emeryta najpierw na miesiąc aresztu, później na skutek interwencji na grzywnę 20 zł i pokrycie kosztów sądowych w wysokości  100 zł.

Jeżeli cały aparat państwa tzn. sądy zajmują się sprawą 40 gr. to nie dziwota, że sprawy w sądach toczą się latami, trzeba przypomnieć , że to nie pierwsza taka sprawa, jakiś czas temu do aresztu trafiła osoba niepełnosprawna intelektualnie za zjedzenie batonika za 90 gr.

Naczelnik więzienia , który zapłacił za niego kaucje, został  zwolniony z pracy.

Pani Kichawa spytana  o komentarz w sprawie wyroku w Łodzi powiedziała , że wyroków sądowych się nie komentuje.

Ponieważ kasta była przyzwyczajona , że odpowiadał tylko przed Bogiem, onegdaj często wydawała wyroki, o którym nikomu się nie śniło, obecnie sytuacja się zmieniła, w sprawie skandalicznych  wyroków jak te w Łodzi czy Zamościu, działa państwo i MS będzie składało  apelacje.

Jeżeli  sędzia SA mówi, że można sobie wyobrazić bardziej odrażające zabójstwo, to świat stanął na głowie zwłaszcza , mózgi sędziów przestały działać.

https://fakty.interia.pl/lodzkie/news-lodz-smiertelnie-pobicie-i-gwalt-na-trzylatku-wyrok-nizszy-o,nId,4309735
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-02-2020 [11:34] - Pani Anna | Link:

Jeżeli w takiej sprawie jak gwałt i morderstwo 3letniego dziecka zapada raz wyrok 25 lat, a w drugiej instancji 15 lat z mozliwością warunkowego zwolnienia po 7 latach, to jeden z tych sądów nie powinien być sądem.

Obrazek użytkownika Andy51

07-02-2020 [13:41] - Andy51 | Link:

Uważam , że nie jeden a wszystkich pięciu.

Obrazek użytkownika Jabe

07-02-2020 [16:23] - Jabe | Link:

W cywilizowanym kraju nawet po oskarżeniu o gwałt i morderstwo 3-letniego dziecka może zapaść wyrok uniewinniający. Skandalem jest, że sądy w tym kraju nader często przyklepują oskarżenia wobec zwykłych ludzi.

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-02-2020 [18:30] - Pani Anna | Link:

Nie Jabe, otóż nie może. Wyrok uniewinniający może zapaść tylko, kiedy brak niezbitych dowodów winy lub poszlak. Tylko wtedy, kiedy dowody są niewystarczające lub zostaną podważone oskarżony może zostać uniewinniony. Nie dlatego, że sędziemu, który chyba wychował się na "Teksańskiej zbrodni piłą mechaniczną" zamiast dobranocki lub, co bardziej prawdopodobne jest potomkiem tych, którzy strzelali w tył głowy i zakopywali we wspólnym dole wydaje się, że "można sobie wyobrazić gorsze przestępstwo". Tutaj nikt nie podważał dowodów winy - te są bezdyskusyjne, natomiast ze względu na czyste "widzi mi się" kara została drastycznie zmniejszona. Nie wiem, jaka cywilizację ty masz na myśli?

Obrazek użytkownika Jabe

07-02-2020 [21:55] - Jabe | Link:

strzelali w tył głowy – psychoza.

Obrazek użytkownika tricolour

07-02-2020 [19:06] - tricolour | Link:

Jabe,

W tym kraju kazdy jest lekarzem, sędzią, politykiem i na wszystkim sie zna. Normalnie same globusy, nie ludzie.

Trzeba zmieniać wyrok, bo sie nie spodobał premierowi "półtorej miesiąca".

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-02-2020 [21:34] - Pani Anna | Link:

Wszystkich obecnych tu obywateli "tenkraju" informuję, że jestem prawnikiem z 25letnim stażem

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-02-2020 [23:36] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wszystkich obecnych tu obywateli "tenkraju" informuję, że jestem prawnikiem z 25letnim stażem

Przerażające jest to, albowiem jesteś osobą, która ośmieliła, się świadomie oszukiwać czytelników swych komentarzy. Byłaś skłonna, prawniczko od siedmiu boleści powoływać się na książkę, której w życiu nie przeczytałeś,  z powodu jak sądzę, braku, nie tylko władania językiem francuskim lub angielskim, ale nawet posługiwania się netem na gimnazjalnym poziomie.
Przypomnieć Tobie?
Żeby było jasne, ja ledwo dukam po angielsku.

Obrazek użytkownika Zunrin

08-02-2020 [12:17] - Zunrin | Link:

No dobra, a co z obecnymi tu nie-obywatelami? Czyżby oni już wcześniej wiedzieli?

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2020 [08:50] - tricolour | Link:

@Anna

No to Pani pewnie wiadomo, jaka jest niższa kara, ta mniejsza od 25 lat więzienia. Jak ma gradować wyroki sędzia skoro jest związany tabelką?

Jakos w stanach mozna było Madoffowi zasądzić 150 lat i niech sobie spokojnie czeka na wyjście na wolność.

Pani Anno, można zasądzić u nas 21 lat w normalnym trybie? Bo według mnie nie można, ale może się mylę... Mozna 25, niżej to 15.

Obrazek użytkownika xwro

07-02-2020 [13:25] - xwro | Link:

Coś okropnego.
Najgorsze, że sędziego na to stanowisko mianował sam Ziobro.

Obrazek użytkownika zabzuba

07-02-2020 [15:01] - zabzuba | Link:

Którego dokładnie? 

Obrazek użytkownika zabzuba

07-02-2020 [15:03] - zabzuba | Link:

Którego?

Obrazek użytkownika Andy51

07-02-2020 [15:15] - Andy51 | Link:

Chyba oglądasz TVN, na stanowisko sędziego SA powołał Komorowski zwany Bilem.

Obrazek użytkownika Arystydes

07-02-2020 [18:33] - Arystydes | Link:

Ale najgorsze w tym wszystkim jest t,że zarówno autor tekstu, jak i jego komentatorzy nawet z daleka nie widzieli żadnych akt opisanych spraw, a oceniają je na podstawie  donesień medialnych ,mediów określonej orientacji,nie są w nich zaangażowani jako prawnicy po którejkolwiek ze stron (i chyba nawet bez prawniczego wykształceni sądząc po stylu ich wypowiedzi). Poza tym  nie wiedzą chyba, że każdy wyrok można  zaskarżyć do wyższej instancji zwłaszcza gdyby tak rażąco niesprawiedliwy czy z jakichś prawnych powodów wadliwy.. Ale przecież tu chodzi tylko o to, żeby opierając się na doniesieniach jakichś szmatławców wykazywać jakich to okropnych mamy sędziów - nieprawdaż?

Obrazek użytkownika xena2012

07-02-2020 [19:03] - xena2012 | Link:

Czy Wysoki Sąd nie wziął pod uwagę faktu że ten psychopata mógł podobnie zachowywac się w Kanadzie i Portugalii a w Polsce po prostu się zadekował i na moment przyciszył? Sędzia cierpi chyba na kompleks niższości Polaków wobec kazdego zagranicznego gościa stąd kuriozalna zmiana wyroku na mniejszy.Teraz tylko należy oczekiwać protestu sedziów w obronie niesprawiedliwych i głupich wyroków.Już widzę ten protest jak oczywiście w togach i pobrzękujac łańcuchami dostojnie kroczy ta grupa nadętych buców i dyletantów a z nimi Kidawa ,,która nie komentuje wyroków''.

Obrazek użytkownika Andy51

07-02-2020 [19:49] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Twoim wpisem, ale wytłumacz mi jak młoda kobieta nie wiedząc nic o gościu z Kanady, zaprasza go do siebie, niestety ze straszliwym dla jej synka skutkiem. A chyba była nie głupia, była lektorką j. angielskiego. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-02-2020 [21:19] - Pani Anna | Link:

Proszę Pana, udowodnione jest, że inteligencja nie wyklucza głupoty. Ted Bundy ożenił się w więzieniu.

Obrazek użytkownika Andy51

07-02-2020 [21:56] - Andy51 | Link:

Fakt

Obrazek użytkownika Arystydes

07-02-2020 [20:27] - Arystydes | Link:

A nadęta Xenna jeszcze bardziej się ośmiesza sugerując jakieś sędziowskie protesty przeciwko jakiemuś wyrokowi - żałość bierze... Nadętymi bucami to może byli przodkowie Xeny,stąd jej prostackie,prymitywne opluwania sędziów w każdym jej niby-komentarzu.

Obrazek użytkownika Arystydes

07-02-2020 [20:35] - Arystydes | Link:

Bezczelne są te k... i zuchwałe ( o sędziach)
już sam ten tytuł określa autora jako wielkiego prymitywa i prostaka, który ośmiela się zabierać głos w bardo ważnej,a dla niego  całkowicie niezrozumiałej sprawie. Oto tupet dyletanta - niestety.

Obrazek użytkownika Andy51

07-02-2020 [21:56] - Andy51 | Link:

Czytałeś Szwejka? wątpię.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-02-2020 [23:44] - wielkopolskizdzichu | Link:

Obawiam się, że Ty też go nie przeczytałeś. Albowiem gdybyś  miał go na półce i przeczytał choć raz, wiedziałbyś że prześwietny tekst nijak przystaje do Twych intencji. Stoi wręcz w opozycji do nich.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-02-2020 [23:37] - Marek1taki | Link:

Co z karą śmierci? Kto jest za w sejmie, senacie, rządzie? Oburzonego prezydenta też nie trzeba pytać retorycznie.