Żony polityków PO na Pomorzu umieją się ustawić.

Żony polityków PO na Pomorzu, wiedzą, gdzie jest „ miód ”. Zarówno żona byłego  szefa klubu PO Sławomira Neumanna jak i żona wicemarszałka woj. pomorskiego  Leszka Bonny.

Zarówno pani Tatiana Neumann jak i Barbar Bonna, pewnie z „dobrego serca”, swoją aktywność  postanowiły realizować na niwie szeroko rozumianej opieki społecznej.

Pani Tatiana Neumann była szefową PCPR (Pomorskie Centrum Pomocy Rodzinie)w Starogardzie Gdańskim w tym Starogardzie z którego pochodzi poseł Neumann.

Pani Tatiana Neumann prowadziła ten ośrodek do czasu, aż w przestrzeni publicznej pojawiły się zarzuty, że w jednym z ośrodków, który podlegały pani Tatianie o charakterze rodzinnego domu dziecka, którą prowadziło Stowarzyszenie „Amor Omnia Vincit”, pojawiły się zarzuty, że w stosunku do wychowanków stosowana jest przemoc fizyczna i psychiczna.

Pani Neumann została najpierw zawieszona w czynnościach, później zwolniona ze stanowiska. Prokuratura prowadzi dochodzenie.

Znacznie lepiej urządziła się pani Barbara Bonna, po co ma pracować na państwowym/samorządowym, jeżeli można na swoim.

Założyła fundację, która podpisała kontrakt z NFZ na prowadzenie hospicjum. Wszystkie zawiłości układu prywatno- samorządowego opisał dziennikarz z Trójmiasta Marek Formela.

Niestety efekt końcowy prowadzenia tego hospicjum jest tragiczny, zginęło czterech pensjonariuszy, a fundacja, która miała 1,5 mln zysku, nie kupiła kilku czujników czadu, co kosztowało śmierć 4 osób.

Warto jeszcze do tego grona dodać  Wesołą  Wdówkę , Magdalenę Adamowicz, której śp. mąż zarabiając trochę więcej niż 10 tys. zł miał 7 mieszkań, ileś pieniędzy na koncie, udziałów, stać go było na studia w prywatnej szkole w USA. Część z tych pieniędzy , z których zbudował swoje bogactwo miało pochodzić z tego, że jego dziadowie po robotach w Niemczech przywieźli walizkę czy pół pieniędzy czy precjozów.

Jeżeli do tego dodamy 32 konta bankowe, to widzimy jak można się wzbogacić  będąc samorządowcem.

Suma summarum, największym beneficjentem  zdarzeń ze śp. Adamowiczem, jest jego rodzina, gdzie, żona „jadąc” na nazwisku dostała się do PE, gdzie biedaczka może opłakiwać męża, ale ca. 50 tys. zł miesięcznie, może osuszać jej zły, a brat dostał się do sejmu.
 
 
https://dziennikbaltycki.pl/tatiana-neumann-odwolana-z-funkcji-szefowej-pcpr-w-starogardzie-gdanskim/ar/10731417
https://wpolityce.pl/polityka/481602-pozar-w-hospicjum-a-rodzinne-interesy-samorzadowcow
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2020 [13:51] - Jabe | Link:

Kolejna odsłona połajanki na konkurencję do żłoba.

Jeżeli do tego dodamy 32 konta bankowe, to widzimy jak można się wzbogacić[,] będąc samorządowcem. – Prymitywna demagogia (ale dla zawistnego ciemnego ludu w zupełności wystarczy).

Obrazek użytkownika xena2012

14-01-2020 [17:41] - xena2012 | Link:

Rozumiem że ten zawistny ciemny powinien wyrozumiale podejść do tych32 kont bankowych,ilus tam mieszkan,działek.Przecież to kasta samorzadowa,paniska,wiec im wolno -prawda?Odczepcie sie od kasty pariasy bo tak uwaza pan Jabe.....Rzeczywiście pozostaje już tylko przeprosić za brak uwielbienia i kastę i pana Jabe.

Obrazek użytkownika Andy51

14-01-2020 [17:45] - Andy51 | Link:

Na tego pana przestałem zwracać uwagę, na niego i na to co pisze.

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2020 [18:24] - Jabe | Link:

Ile wolno mieć kont, ile mieszkań, a ile działek, by się nie zbytnio nie wychylić i nie narazić? Bolszewicka demagogia.

No i jaki jest cel ciągłego psioczenia? Przecież to nie jest droga do likwidacji patologii. Takie bezrefleksyjne atakowanie kast jako całości tylko je cementuje, a tymczasem to właśnie w solidarność grupową należy uderzyć najpierw.

No więc po co jest ta batalia, której odpryskiem jest ta notka? Najwyraźniej chodzi o to, by tubylec nie interesował się niczym ważnym, a tylko gonił własny ogon w bezmyślnym amoku.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

15-01-2020 [11:43] - Lech Makowiecki | Link:

XENA 2012. Gdy mój ojciec (18-latek) wrócił z robót dla III Rzeszy (3,5 roku niewolniczej pracy u niemieckiego bauera) - na grzbiecie miał tylko mundur polskiego harcerza, jaki dostał  od gen. Maczka po zajęciu Meklemburgii przez Wojsko Polskie. A że dom rodzinny tu, w Polsce został kompletnie zburzony - zaczynał wszystko od zera... Widocznie dziadkowie Adamowicza byli na innych "robotach"...

Obrazek użytkownika Andy51

15-01-2020 [13:18] - Andy51 | Link:

Może ni na robotach, a w robocie, służąc innemu panu.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

15-01-2020 [11:59] - Lech Makowiecki | Link:

XENA 2012. Gdy mój ojciec (18-latek) wrócił z robót dla III Rzeszy (3,5 roku niewolniczej pracy u niemieckiego bauera) - na grzbiecie miał tylko mundur polskiego harcerza, jaki dostał  od gen. Maczka po zajęciu Meklemburgii przez Wojsko Polskie. A że dom rodzinny tu, w Polsce został kompletnie zburzony - zaczynał wszystko od zera... Widocznie dziadkowie Adamowicza byli na innych "robotach"...

Obrazek użytkownika Zunrin

14-01-2020 [18:38] - Zunrin | Link:

Ojej, boli że jednak ten ciemny lud dowiedział się jak "elyty" się napasły? I dobrze.

Obrazek użytkownika tricolour

14-01-2020 [18:10] - tricolour | Link:

@Andy

Summa summarum, to pierwsza zaczęła Gosiewska, która trzech słów po polsku poprawnie powiedzieć nie potrafi. Ale to nie ma znaczenia.

Ważne jest to, że trzeba być naprawdę nieszczęśnikiem, by tak znaczną ilość swojej energii kierować na patrzenie, co inni mają w kieszeniach, ile mają kont, ile mieszkań, jakie fundacje prowadzą i ile wież budują, do jakiej koperty wkładają łapówki po 50 tysięcy i czy cztery ofiary, to dużo czy mało do osiągnięcia zamierzonego celu finansowego, a może też sto minus cztery ofiary, to dobra cena za władzę i temu podobne. A do tego te żale, że bezdomny do ojca dyrektora pojechał dwoma samochodami na raz, po czym sczezł, a szanownemu Koledze nawet zapasowego koła nie sprezentował.

Kolega ma jakieś takie przykre życie...

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2020 [18:24] - Czesław2 | Link:

Problem jest szerszy, prawo nie zabrania radnym zasiadać w spółkach samorządowych. A to jest plucie w twarz wyborcom.

Obrazek użytkownika Andy51

14-01-2020 [18:59] - Andy51 | Link:

Zgadzam się.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-01-2020 [20:08] - Trotelreiner | Link:

Dlaczego zginął Adamowicz?
Bo nie zrozumiał tej sceny....https://youtu.be/cVMuQy0YSiA

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-01-2020 [21:27] - Tomaszek | Link:

Ciekawe tylko jak zutylizują Stefana W .

Obrazek użytkownika tricolour

14-01-2020 [20:53] - tricolour | Link:

@Andy

I jeszcze jedno. Tak długo, jak będziesz widział winy PO, a będziesz ślepy na identyczne winy PiS, tak długo to bedzie kraj z tektury. Bo złodzieje zawsze będą mieli połowę społeczeństwa do obrony siebie, a całe do okradania. 

I to Ci próbuję powiedzieć i mam nadzieję, że kiedyś się zgodzimy.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-01-2020 [21:32] - Tomaszek | Link:

Znaj proporcjum Mocium Panie .

Obrazek użytkownika tricolour

14-01-2020 [21:59] - tricolour | Link:

Tomaszu, staram się miarkować. Nie wybielam PO. Widzę dzisiejsze aresztowanie byłego senatora PIS wraz z synem i radną na dokładkę. I to aresztowanie jest na rozkaz szeregowego posła czyli wcześniej wymiar sprawiedliwości musiał milczeć i czekać. To też jest ważne, nawet bardzo, bo szeregowy wieczny nie jest.

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-01-2020 [20:13] - Tomaszek | Link:

Tricolour 
Kogut to to biedny miś . Może tak KGHM , tam wcięło 20 miliardów w Chile . W USA i Kanadzie maklerzy poszli za to siedzieć , u nas nic , kryci i ukryci . Nikt tego nawet nie rusza , bo słupy zutylizowane a mocni maja krycie , i bez sensu na razie grube działa wytaczać . To trzydzieści Amber Goldów , PŻM czterysta milionów ale dolarów , to też trzy Ambergoldy . Podobnie z Policami i fikcyjną kopalnią fosforytów .Peoszczyki kryli wszystko i wszystkich ,.To chyba jedyna rzecz , której nie spieprzyli . Kogut przy nich to drobiazg niewart uwagi , a i z dowodami krucho , bo oprócz przelewów nie ma nic , nawet nie wiadomo za co . Ale pies go trącał , miał dużo zachciał więcej to niech gnije . Tak że nie wybielaj , bo oni już ładnie po sobie posprzątali , wybielili i nawet POpsikali dezodorantem . Ja po prostu uważam , że te szwagry PISu jakoś mniej kombimują , popatrz po wynikach np LOTu Portów Lotniczych ,  firm żeglugowych , Orlenu i innych . Może oni to proporcjum znają , albo się boją , nie moja sprawa , i tak się nie dowiem . Trochę to śmiesznie cieszy , bo z gówna po szyję w gówno po kolana . Dobre i to .

Obrazek użytkownika Mildred

14-01-2020 [21:54] - Mildred | Link:

@Tricolorur
mówił dziad do obrazu... Przecież bolszewicka w stylu propaganda robi swoje,co widać na każdym kroku, np w niektórych wpisach czy komentach tutaj. Zarabiasz lepiej ode mnie? No, boś złodziej. Nie chcesz się podzielić ze mną? Boś wróg narodu i państwa. I tak zawsze jakieś Xeny-hieny będą pluć na wszystkich, którzy doszli do czegoś więcej bez popełnienia udowodnionych im czynów przestępczych.   Ale obrzucić łajnem trzeba, bo może coś do tych "bogaczy"  się przyczepi.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-01-2020 [21:59] - Marek1taki | Link:

Zaczynam się zastanawiać czy wybory do Senatu nie były ustawione. Teraz można się ekscytować kopertami Grodzkiego a rzeczywistość chyżo bieży w cieniu afer medialnych.
Z tymi pomocami społecznymi sprawa jest prosta bo chodzi o dysponowanie pieniędzmi z budżetu. To grosz, nad którym zawsze się POchylą.
Z detektorami sprawa nie jest tak jednoznaczna. Stała się tragedia, a teraz na niej zrobią przepisy, które podwyższą koszty funkcjonowania DPSów i hospicjów. Zawsze można coś zainstalować, czegoś wymagać i w ten sposób uwalić funkcjonowanie lub zorganizowanie czegoś. Ofiary pożaru, który spowodował jeden z podopiecznych, można sobie wyobrazić. Efekty kolejnych regulacji, na których zarobią POdobne w/w panie, nie będą widoczne, ale będą.

Obrazek użytkownika Mildred

14-01-2020 [22:36] - Mildred | Link:

A tu Kogut już bez immunitetu, już w kajdankach i wyłażą na jaw wielomilionowe łapówy za szwindle w funduszach dla niepełnosprawnych.A tu dalej o kontach zamordowanego prezydenta Gdańska i dalej podłe, niskie i nikczemne opluwanie "wesołej wdówki" przez hejterów, którzy powinni mieć na sumieniu działanie na  psychola z nożem (o ile okaże się, że to był psychol).

Obrazek użytkownika Andy51

15-01-2020 [13:19] - Andy51 | Link:

Wspominasz GW, Newsweek, Fak24, Onet.?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-01-2020 [16:06] - Imć Waszeć | Link:

Panie Mildred, w tej fundacji zawsze były grube przekręty i umoczeni są praktycznie wszyscy, włącznie z niepełnosprawnymi. Dawno temu odgrzebano gawrę przekręciarzy w zakładach pracy chronionej? Dawno były afery z dofinansowaniem do sprzętu rehabilitacyjnego? To nie tylko Kogut zrobił tu sobie żerowisko, zapewniam. Komuch zawinił Koguta powieszą 8)

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-01-2020 [20:48] - Tomaszek | Link:

@ Imć Waszeć
Daj se Waść spokój i te dyskursy z jełopem . Kolejny klon Lewackiego , tylko ksywa nowa , nawet awatara nie zmienił wałkoń komuszy . Swędzi mi czsem język ,żeby coś praywalić , ale jaki sens ? Tego się nie leczy . Każde forum ma swojego Rycha Petru . 

Obrazek użytkownika Mildred

15-01-2020 [21:06] - Mildred | Link:

ImćWaszeci,ponoć mieszkasz w kraju anglojęzycznym i do mnie, nadobnej Mildred,zwracasz się per pan?!
Nie wiem czy Koguta bronisz, jak przed dwoma laty pisowski Senat przed aresztowaniem (miał czas na zacieranie śladów), czy usprawiedliwiasz go tym,że przecież jest więcej takich jak on łapowników, choć pewnie na na taką welomilionową skalę?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-01-2020 [21:45] - Imć Waszeć | Link:

Czemu Pani mnie o to pyta, skoro ja tam nie siedzę. Należy raczej spytać senatora Libickiego, bo on jest na bieżąco, co się tam dzieje np. z pionizatorami, podjazdami i rozdysponowywaniem wózków-darów z zagranicy. Powiedzmy, że coś widziałem, ale to dawno było i Kogut był wtedy za chudy na rosół ;)

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-01-2020 [22:19] - Tomaszek | Link:

@Imć 
Nadobna  ( ale jaja , takie hardcorowe piękno) pisze o marszałku Grodzkim , wypaplała się ile tego było .