Szuflada podawcza kancelarii półtajnej

Ludowe przysłowie głosi, że nie masz rzeczy cenniejszej niż zdrowie, choć podobno Rosjanie na pierwszym miejscu stawiają jednak szczęście, bo ostatecznie wszyscy kosmonauci zdrowi byli jednakowo...

Ale u nas w kosmos się nie lata, natomiast w celu ratowania zdrowia niekiedy trzeba udać się do szpitala. No i nie da się ukryć, że pacjent wchodzi tam jak ruski kosmonauta do windy na wyrzutni, licząc na szczęście, cud i opiekę boską, choć - jak się ponoć okazuje - wystarczy posiadać elementarne zdolności negocjacyjne.

Otóż podobno w niektórych placówkach postanowiono wyjść naprzeciw pacjentom przepełnionym pragnieniem szczęścia i utworzyć swoiste kolektury, w których każdy może nabyć los na loterię życia i śmierci lub zdrowia i niekoniecznie, a - jak wiadomo - podstawą szans wygrania na loterii jest zakup losu ("...Icek, ty daj mnie szansę, ty raz kup los...") .

Ponieważ jednak prowadzenie kolektur i punktów bookmacherskich wymaga koncesji i w ogóle, natomiast w tego typu akurat zakładach wzajemnych istotą jest dwustronne zaufanie, najlepiej jest sprawę powierzyć konkretnej fundacji, która przez sam fakt przyjęcia wpłaty gwarantuje, że choć sztuka jest sztuka, to jednak ktoś sprawdzi czy to właściwa noga i u właściwego pacjenta PRZED jej obcięciem. Na ten przykład, oczywiście.

Żeby życie ułatwić i chorego po mieście z kopertami nie ganiać, sytuuje się na miejscu, w szpitalu, najlepiej we właściwym gabinecie, kancelarię półtajną, gdzie można w warunkach pełnego zaufania złożyć wzmiankowaną kopertę do właściwej "szuflady podawczej", no a dalej to już jest z górki - pacjent kupił los i zarówno on jak i jego rodzina mogą wreszcie liczyć już wyłącznie na szczęście (choć, jak "trupa przywieźli", to nawet szczęście nie pomoże, ale - jak wiadomo - po odejściu od szuflady reklamacje przyjmowane nie będą).

No i powstaje znakomicie funkcjonujące przedsięwzięcie, gdzie pacjenci sami siebie nawzajem informują ile kosztuje los na jaki rodzaj szczęścia, gdzie i jak można go nabyć oraz - co najważniejsze - jakie są szanse na cokolwiek bez zabawy w hazard. No i już tylko pojemność szuflady musi być odpowiednia.

Nasuwa się oczywiście zasadne pytanie, czy ktoś, kto od wniesienia nienależnej opłaty uzależnia rodzaj decyzji i działań podejmowanych odnośnie zdrowia lub życia osób nad którymi się podjął opieki, za nieco większą opłatą nie będzie podejmował dowolnych innych działań? Ostatecznie to sprawa wyłącznie ilościowa, a więc jedynie kwestia skali, jako że zagadnienie jakościowe zostało już rozstrzygnięte.

Jest taki stary dowcip, znakomicie obrazujący różnicę:
"...Na raucie do  młodej kobiety podchodzi starszy milioner i zaczyna się dialog:
- Czy poszłaby Pani ze mną do łóżka za tysiąc dolarów?
- Jak Pan śmie składać mi takie bezczelne propozycje, proszę natychmiast dać mi spokój albo wezwę pomoc !
- Ależ oczywiście, przepraszam, niemniej co by Pani powiedziała o stu tysiącach dolarów?
- Proszę Pana, niech Pan nie nalega, nie chcę z Panem rozmawiać.
- Rozumiem, ale czy kwota miliona dolarów byłaby dla Pani satysfakcjonująca?
- Ale tylko raz?
- Tak, tylko raz.
- No dobrze, co Pan proponuje?
- Pięciogwiazdkowy hotel, dobra kolacja, apartament, no i oczywiście pieniądze z góry. Z tym że sto dolarów.
- Jak to "sto dolarów"?!? Przecież mówił Pan o milionie !?! Czy uważa mnie Pan za zwykłą dziwkę !?!
- To już ustaliliśmy, teraz się targujemy
..."

Zdaje się że najmniejsza, publicznie poruszana kwota zdeponowana w "szufladzie podawczej" wynosiła czterysta złotych gotówką? Co by nie mówić, niemal równo sto dolarów, jak w mordę strzelił...

No i pięknie będzie się prezentować twórca tej spółdzielni na tle unijnej flagi w Brukseli, troszczący się o europejskie standardy, sprawiedliwość, sądy i w ogóle.

Wręcz - parafrazując napis który podobno był kiedyś na nagrobku Kanta - "Sztandar gwiaździsty nade mną, a prawo moralne we mnie" (aczkolwiek tak konkretnie, to w dupie).

Czy w tej Brukseli to w ogóle wiedzą z kim będą gadać?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

04-01-2020 [12:21] - Jabe | Link:

To chyba ciąg dalszy popisowskiego szarpania się za kudły.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

04-01-2020 [13:12] - Obserwator_3 | Link:

Niestety, jest znacznie gorzej - jak w soczewce widać mechanizm selekcji negatywnej w naszej wersji demokracji. Nie ma najmniejszego znaczenia pod czyim szyldem występują tacy ludzie, ważniejsze jest że są tacy (i to w liczbie znaczącej dla wyników wyborów), którym to przeszkadza...

To kwestia rozgrywającego się na naszych oczach dramatu cywilizacyjnego - demokratycznego zabijania Cywilizacji Łacińskiej, której resztki przedstawicieli (w znacznej części nieświadomych tego faktu) są całkowicie nierozumiani przez decydujących o wynikach wyborów.

A wyniki tych wyborów i tak nie mają większego znaczenia dla sposobu funkcjonowania rdzenia administracji oraz narzucanego nam prawodawstwa unijnego - zaś dla Cywilizacji Łacińskiej jedno z drugim jest zabójcze... 

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-01-2020 [19:01] - Marek1taki | Link:

I pacjenci, i lekarze się trochę przechwalają.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

04-01-2020 [19:12] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Ten zakamuflowany pamflecik, to szkalowanko i opluwanko dotyczy czyjej osoby: Karczewskiego,Kuchcińskiego czy jeszcze jakiegoś innego marszałka - hę? Kogo i co autor ma na myśli tchórzliwie nie wymieniając nazwiska - hę?

Obrazek użytkownika angela

04-01-2020 [23:29] - angela | Link:

Nie @jak ...to wasz profesor, marszalek senatu, trzecia osoba w panstwie, powinna udowodnic swoja niewinnosc wobec wielu zarzutow o korupcje, branie wielu lapowek.
Czlowiek, ktory reprezentuje prawo, powinien to prawo wypelniac,  poniewaz  jest  to jakies nieporozumienie, zeby taki czlowiek decydowal o wprowadzaniu ustaw. Sila rzeczy bedzie dzialal, zeby prawo  wobec niego i innych przestepcow bylo spolegliwe.

Obrazek użytkownika xena2012

04-01-2020 [20:30] - xena2012 | Link:

Pan Grodzki to wielki wynalazca i racjonalizator.Wprawdzie szuflada to nie jego wymysł i jej rola znana jest od lat,ale już fundacja do dokonywania wpłat na ,,jakieś medyczne czasopisma'' to sprytny wynalazek.Po awansie Grodzkiego do polityki widać jego talenty.Zaczęło się od jazd do Brukseli z donosami.Teraz bedzie walczył założenie w Senacie internetu rzekomo w celu usprawnienia prac Wyzszej Izby.Przypuszczam raczej że będzie to ogladanie filmów pornograficznych,bo jak na razie Grodzki nie wykazuje żadnego zaintresowania pracami i obowiazkami Senatu.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

04-01-2020 [20:42] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Xena
znowu sądzi innych według siebie,zwłaszcza jeśli chodzi o pewne skłonności lub zaszłości niektóre nawet niezgodne z prawem. I nic dziwnego: zaczadzenie propagandą  sukcesu i dobrej zmiany działa na wiele słabych umysłów...

Obrazek użytkownika angela

04-01-2020 [23:42] - angela | Link:

Ale uczciwosc w braniu do szuflady, jednak jakas byla , zalezalo czy sie pan marszalek wiecej czy mniej napracuje.
Za operacje 1500, a za prosty zabieg, tylko 500.
A przeciez mogl zolic po 2000 od kazdego, a co, ludziska dadzą, jak kostucha na progu, ale tego nie robil, jednak ciut ciut  moralnosci mu zostalo.

 

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

05-01-2020 [16:22] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Przemądre autorki przemądrych komentów może zechcą:
a) pokazać jakiekolwiek ślady dowodów łapówkarskiej działalności marsz.Grodzkiego,jak choćby jakieś sprawy karne (ale bez tych rzekomych "zeznań",z których owi "świadkowie" się wycofali i bez  powtarzania tej mega durnoty,że prof.Grodzki w 1994 r. dostał 400 zł łapówki, bo w tamtym czasie przed denominacją złotówki za 40 zł nie kupiłby nawet biletu tramwajowego),
b) wyjaśnić dlaczego dopiero od momentu wybrania prof.Grodzkiego na marszałka Senatu narodowo-patriotyczne media i w ślad za nimi  zaczadzeni ich odbiorcy (ciemny lud, jak mawia klasyk) obrzucają prof.Grodzkiego  kalumniami o jego łapówkarstwie, choć przecież przez 4 lata poprzedniej kadencji był on senatorem i nikt mu niczego nie usiłował zarzucać, a tym bardziej robić jakieś sprawy karnej za tak poważne przestępstwa?
Nie sądzę jednak, abym doczekała się jakiejkolwiek, a zwłaszcza logicznej i przekonującej odpowiedzi... Przecież nie chodzi o prawdę, chodzi wyłącznie o oplucie kogoś, obrzucenie błotem,zawsze jakaś grudka takiego błota może przyschnąć do opluwanego - nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Es

05-01-2020 [21:59] - Es | Link:

Klasyczne.Ooodpieprzcie się od generała bo to człowiek honoru.A macie jakieś dowody,że jest inaczej? Ktoś go skazał? Nnoo i od Lecha też się ooodpieprzcie, a jak on przez ten płot to ja sam widziałem i on jest bohater. Nasze dobro narodowe.Owszem wycofali się jak się zorientowali na jaką postubecką ośmiornicę się zamachnęli.Więc co chcesz tym bełkotem udowodnić?Ze ona tam i w paru jeszcze innych miejscach wPolsce nadal istnieje? To każdy wie 
Konia z rzędem temu kto wiedział o jakimś senatorze Grodzkim oprócz paru Szczecinian, do chwili eksplozji jego ego, pychy, zwykłego chamstwa i śmieszności.
Naprawdę przez cztery lata nikt mu niczego nie próbował zarzucić? Ano były szanowna pani takie próby, ale kobieta szntażowana pozbawieniem pracy ze strachu-co zrozumiał- wszystko odwołała.Proszę zechcieć poszukać w sieci

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

06-01-2020 [18:57] - Jak pragnę zdrowia | Link:

W sieci kłamstw i szkalowania, w której z lubością grzebią tacy użytkownicy NB jak ty, znajdziesz znacznie więcej, np.,że marsz.Grodzki jest właściwie nasłanym przez Putina szpiegiem, że zamordowano wszystkich świadków, którzy by mogli potwierdzić tę tezę o korupcyjności profesora,i wiele tym podobnych bzdetów, ale niestety niczym, ale to zupełnie niczym nawet nie uprawdopodobnionych sensacyjek, żeby tylko ubabrać produkowanym przez hejterstwo łajnem. Oczywiście, że nikt wcześniej o tych zbrodniach prof.Grodzkiego nie wiedział, dopóki nie został on marszałkiem Senatu z opozycji - to ci dopiero odkrycie!.  I dlatego na moje  pytanie w tej sprawie  pada taka durnowata, kompromitująca autora odpowiedź.