Kto z Was miał, niewolników, kolonie, mordował Żydów?

Laudacja na cześć Olgi Tokarczuk wygłoszona na podstawie jej słów w Akademii Szwedzkiej wygłoszona przez laudatora przyznającego Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, jest głęboko niesprawiedliwa i krzywdząca Polskę i Polaków.

Nie chcę oceniać warsztatu literackiego pani Tokarczuk, po pierwsze dlatego, że nie czytałem jej książek, po drugie się na tym nie znam.

W prawie istnieje określenie „kłamstwa oświęcimskiego”, które panelizuje zaprzeczenie Holocaustu, natomiast pomawianie Polaków o to, że mordowali Żydów, przechodzi bez echa, a osoby wygłaszające takie brednie są hołubione  przez niektóre media, a powinny być może nie karani ale powinien ich objąć co najmniej ostracyzm.

Szwedzka Akademia Nauk, przyznająca Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury ma wyraźnie skrzywienie lewicowe, żeby nie powiedzieć lewackie.

Ostatnie nagrody Nobla z literatury po prostu się zdeprecjonowały.

Najgorszą rzeczą jaka może być to to, że w imię poprawności politycznej pisarka w tym wypadku Tokarczuk zabiera się za politykę opluwając przy okazji swój kraj.

Nikt nie zabrania mieć pani Tokarczuk swoich poglądów, ale trzeba miarkować co się mówi i gdzie się mówi, tym bardziej, gdy opowiada się androny.

Jeżeli pani Tokarczuk opowiada po prostu głupstwa, to niech powie gdzie Polska miała swoje kolonie, kto miał niewolników i w końcu niech wymieni nazwiska tych co mordowali Żydów.

Jest wprost przeciwnie, już Maria Dąbrowska w swoich „Dziennikach” w 1947 r. pisała, że 80-90% sądów, prokuratorów, ludzi w UB, to byli może i Polacy ale pochodzenia żydowskiego i gdyby noblistka powiedziała , że Żydzi mordowali Polaków, to byłby antysemityzm.

Polaków można oskarżać i zniesławiać do woli, za co jest się hołubionym i nagradzanym.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2019 [14:36] - Pani Anna | Link:

Jej się po prostu myli kolonializm z kolonizacją, za starych czasów z czymś takim nie zdałaby nawet matury, a dziś ma nobla. Zresztą już następna istota całkiem bez szkoły, za to opowiadająca niestworzone brednie jest szykowana do tej nagrody. Z tym, że Grecia Thunberg jest biednym, chorym, sterowanym dzieckiem, a co do Tokarczuk, to mam wrażenie, że ona doskonale wie, co należy mówić i pisać, żeby w tym środowisku zostać nagrodzonym.

Obrazek użytkownika tricolour

13-12-2019 [15:05] - tricolour | Link:

@Anna

Pani opowie o swoich osiągnięciach, to będziemy widzieli, jakie merytoryczne przesłanki stają za Pani oceną.

Zresztą powiem Pani całkiem prywatnie, że z tych Pani wyłącznie zgryźliwych i deprecjonujacych postów wylania się obraz jakiejś nieszczęśliwej kobiety, dla której uśmiech jest jakimś nieosiągalnym szczytem, zupełnie poza możliwościami.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2019 [16:09] - Pani Anna | Link:

@tricolour
powiedziałabym ci kto, albo raczej co się wyłania z twoich postów, ale mi admin nie puści.
 

Obrazek użytkownika tricolour

13-12-2019 [18:27] - tricolour | Link:

@Anna

Odwagi!

Z moich postów (jesli chodzi o pytanie "co") wyłaniają się równe literki z generatora znaków na Pani maszynie. Myślę, że admin nie ma powodu, by taką rewelację ocenzurować.

A gdy chodzi o "kto" to czekam z niecierpliwością na potwierdzenie słów z mojego poprzedniego postu. Nie jest Pani w stanie wyprodukować niczego pozytywnego, na tym forum na ma jednej Pani  ciepłej wypowiedzi.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2019 [19:14] - Pani Anna | Link:

@tricolur, nie wiedziałam, że jest jakiś przymus czytania moich komentarzy., zwłaszcza mając do wyboru  szeroki wachlarz takich bardziej "ciepłych" w wykonaniu twoich kolegów i koleżanek.
Taki przymus jak u ciebie, o ile to nie wynika ze służbowych obowiązków, wygląda mi na nerwicę natręctw. O ile wiem, nie jest to całkiem uleczalne, ale odpowiednie leki nieco łagodzą objawy. 

Obrazek użytkownika tricolour

13-12-2019 [20:57] - tricolour | Link:

@Anna

Gdyby była Pani lekarzem, to by nigdy nie postawiła diagnozy na podstawie wypowiadania się pacjenta w necie. Z tego powodu nie " o ile wiem" tylko "nie mam bladego pojęcia" o czym piszę, gdy sugeruję komuś chorobę. Tak to jest gdy merytoryka spotyka się z amatorką.

Ale chętnie też odpowiem na nurtujący Panią problem: piszę do Pani wyłącznie wtedy gdy sama Pani sobie przeczy. Zwyczajnie zwrócić chcę uwagę, że to komiczne i - niestety - pokazuje jak fanatyzm (przerysowanie, owszem) zaślepia rozum.

Kiedyś pewna kobieta wyszla z marketowej toalety mając spódnicę włożoną do majtek i nie widziala tego, bo z tyłu. Też delikatnie zwróciłem uwagę i była wdzięczna choć zawstydzona.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2019 [23:15] - Pani Anna | Link:

@tricolour
jest jeszcze gorzej niz myślałam, u ciebie to już nie jest nerwica natręctw, tylko obsesja połączona z przekonaniem o misji do wypełnienia.

Obrazek użytkownika tricolour

14-12-2019 [12:03] - tricolour | Link:

@Anna

Wyraźnie widać, ze to co nazywa Pani myśleniem z niczym realnym związku nie ma. Zwyczajnie nie ogarnia Pani pidstawowych rzeczy. Mną się proszę nie przejmować...

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-12-2019 [18:34] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Pani Anna uśmiecha się , ale do kogo innego niż np. Olga Tokarczuk . To całkiem naturalne . Ot sobie pisareczka pobluzgała na swój kraj ,bo takie było zamówienie eskimosów ,  była na liście , to nagrodę dostała . Jeszcze Owsiak nie dostał i wielu innych , pewnie za słabo bluzgali . Ale sygnał dostali . Będzie się działo (bluzgało).

Obrazek użytkownika tricolour

13-12-2019 [19:07] - tricolour | Link:

@Tomaszek

Jesli mowisz pisareczka, to może też fizyczek coś odkrył, a chemiczek zsyntetyzował nowy leczek na raczka, co by naszym miłym koleżankom szyjeczka od maciczki nie zwichrowała się?

No można. Ale tak sobie podejrzewam, że im kto durniejszy tym chętniej innym dokopuje...

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-12-2019 [22:51] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Oj chyba ten chemiczek coś zsyntetyzował , bo pisareczka tak nie działa . A Tokarczuk bardzo chętnie innym dokopuje , to fakt .

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-12-2019 [01:44] - Tomaszek | Link:

@ tricolour
A propos . Waldunio wypedził bimbereczek . Niebo w gębie . Cukier + demerrera + rodzynki , drożdże winne . Wolna fermentacja . Oczywiście ze środka pędzenia najlepszy . Niebo w gębie . Nobel dla Polaka . Może i postkomuch , ale na Polskę nie pluje . Trzeba rozważyć kandydaturę , nawet poparcie profesorów z miejscowego uniwerka ( top ) by się znalazło . Może być pokojowa , chociaż pędzi w kuchni , to bardzo jednoczy .

Obrazek użytkownika tricolour

14-12-2019 [12:00] - tricolour | Link:

@Tomaszek

Tu pełna zgoda. Bimbereczek palce lizać.

Obrazek użytkownika Andy51

13-12-2019 [15:16] - Andy51 | Link:

Pani Anno środowisko starszych braci w wierze ma kasę, stąd Tokarczuk nie mówi do Polaków, tylko do starszych w wierze. Dobrze, że Tokarczuk nie pomyliła kolonializmu z kanalizacją.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-12-2019 [15:06] - NASZ_HENRY | Link:

NIEWOLNICTWO W ZAŚCIANKU:
 Słynie szeroko w Litwie Dobrzyński zaścianek
 Męstwem swoich szlachciców, pięknością szlachcianek.
 Niegdyś możny i ludny; bo gdy król Jan Trzeci
 Obwołał pospolite ruszenie przez wici,
 Chorąży województwa z samego Dobrzyna
 Przywiódł mu sześćset zbrojnej szlachty. Dziś rodzina
 Zmniejszona, zubożała; dawniej w pańskich dworach
 Lub wojsku, na zajazdach, sejmikowych zborach,
 Zwykli byli Dobrzyńscy żyć o łatwym chlebie.
 Teraz zmuszeni sami pracować na siebie
 Jako zaciężne chłopstwo! Tylko że siermięgi
 Nie noszą, lecz kapoty białe w czarne pręgi,
 A w niedzielę kontusze. Strój także szlachcianek
 Najuboższych różni się od chłopskich katanek:
 Zwykle chodzą w drylichach albo perkaliczkach,
 Bydło pasą nie w łapciach z kory, lecz w trzewiczkach,
 I żną zboże, a nawet przędą - w rękawiczkach.
 

Obrazek użytkownika tricolour

13-12-2019 [15:08] - tricolour | Link:

@Andy

Ale z tego, co wiadomo, to Polacy także mordowali, chocby dla pieniędzy. No tak było. Tak jest zawsze i wszędzie więc nie ma co robić z siebie pierwszych sprawiedliwych.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-12-2019 [19:54] - Tomaszek | Link:

Może by jednak Tokarczuk nie biła się w nieswoje piersi za nieswoje winy . Nikt jej do rachunku sumienia narodowego nie upoważniał . Stara zasada znalazła potwierdzenie . Chciała żeby było mądzrze to napieprzyła głupot . Jak ma coś na sumieniu to niech się przyzna za siebie . I Ty też zastanów się zanim rzucisz kamień .

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

13-12-2019 [22:13] - Jak pragnę zdrowia | Link:

@Tomaszek
A przeczytałeś chociaż jedno zdanie z jakiejś jej książki chłoptasiu! Chyba nawet tego jednego zdania nie byłbyś w stanie pojąć.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-12-2019 [00:44] - Tomaszek | Link:

@To Coś
A czy To Coś przeczytało  mój post ? Tylko tak serio i ze zrozumieniem ? Jak zwykle , miało być "mądrze" a wyszedł bzdet , i to jeszcze nie na temat . Nawet nie wiadomo czy jesteś chłoptasiem czy tylko ptasiem .

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

15-12-2019 [18:19] - Jak pragnę zdrowia | Link:

To, co zawsze wypisuje Tomaszek,nazywa się  komentarzem, merytoryczne to-to, kulturalne to-to i aż kipi od  erudycji to-to. Po prostu majstersztyk (choć Tomaszek chyba nie rozumie znaczenia tego słowa).
 

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

13-12-2019 [15:19] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Ani autor, ani komentatorka do ręki nie wzięli żadnej książki naszej noblistki (i do niedawna pewnie nawet o ne nie słyszeli), ani nie słuchali jej wykładu noblowskiego, bo przecież TVPiS nie transmitowała. Ale autorytatywnie wypowiadają się na temat  tej pisarki, jej poglądów i t.p. To po prostu żenujące.
Ale mamy dzisiaj kolejną  rocznicę  wony jaruzelsko-polskiej i oto co znalazłam w intetnecie:

  G  R U  D  Z  I  E  Ń  1981

Pod tym niebem wygwieżdżonym
mroźnym
przenikliwie syreny
złowieszczą,
a  za oknem po iskrzącym śniegu
gąsienice żelazne
chrzęszczą.

Wnet na stołach rozścielą obrusy
białe, niczym okruchy
opłatka
tak białego, jak tam na ulicy
te orzełki na hełmach
i  czapkach.

Już gdzieniegdzie za firankami
kolorowe choinki
się jarzą.
Idzie noc, cicha noc,
Święta Noc,
noc tak  długa  i  ciemna
pod strażą.

CZEKANIE  NA  ODPOWIEDŹ

Mundur świetnie skrojony na miarę
i  orderów się trudno doliczyć,
a  na szlifach drżący jak ogarek
blask dziewięciu lampek górniczych.

Znowu krzyż postawiony nocą –
czy się kiedyś zmieni  w  spiż  i granit ?
Ile jeszcze pozostało placów
na te krzyże w Gdańsku, w  Poznaniu ?

W  kalendarzu ile miesięcy
nie skażonych czerwoną datą ?
Czy potrzeba setek ? Tysięcy ?
Nie wystarczy już zima  i  lato ?

Wciąż się rodzi epoka nowa ;
lat czterdzieści to dużo czy mało,
żeby wreszcie móc ukrzyżować
tę nadzieję znów zmartwychwstałą ?

Ale milczą usta zacięte,
chociaż chętnie na co dzień raczą
tymi słowy, co kiedyś tak święte,
a  dziś znaczą to, że nic nie znaczą

        

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-12-2019 [01:32] - Tomaszek | Link:

@To Coś 
Bierz sobie do ręki te książki waszej noblistki do reki na sztuki czy kilogramy do wyboru . W dupie mam tu jakies promocje czy propagandy . Przerzucam się na oglądanie obrazów . I nie wycieraj sobie klawiatury ofiarami wojny jaruzelskiej . Pamiętaj jaruzelskiej , bo to nie Polacy na Jaruzelskiego i Kszczaka napadli . Jedno jeszcze spostrzeżenie ... znalazłam ? Hybryda czy co ? A autor jakiś jest ? Pewnie nie noblistka ,  ...wasza .

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2019 [16:58] - xena2012 | Link:

Onet doniósł zachłstujac się entuzjazmem ,że dzieła Tokarczuk sprzedają się w Krakowie jak świeże bułeczki.Nic dziwnego.Świadczy to tylko o snobizmie Polaków,którzy pędzą zdobyć owe dzieła i ustawić oczywiście nie przeczytane na poczesnym miejscu na półce.Przecież goście muszą wiedziec,że gospodarz ,,ma Tokarczuk''. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-12-2019 [17:33] - Marek1taki | Link:

W Krakowie w sklepie spożywczym Alma postawili regalik z książkami Tokarczuk. Poza tymi książkami mają dobry towar.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

13-12-2019 [17:51] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Znowu inteligentny i merytoryczny komentarz zaprawiony jadem nienawiści do wszystkiego, czego nie uznaje ta Xena - żenada.

Obrazek użytkownika Andy51

13-12-2019 [18:26] - Andy51 | Link:

Skoro der Onet zachwyca się prozą Grossa, Grabowskiego, Engelking,  itd, to nie dziwota, że zachwycają się Tokarczuk.

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2019 [19:12] - xena2012 | Link:

No tak, ale jak dotąd nie udalo nam się rozwiązać sprawę kolonizacji zapewne krwawej dokonywanej przez Polaków gdzies tam.No własnie gdzie te kolonie ,bo tak palcem po mapie nie daje sie znależć.Zadziwiajace,że są kraje które nadal mają kolonie i sie tegoz nie wstydzą a my mamy sie wstydzić za coś czego nie posiadamy.

 

Obrazek użytkownika Andy51

13-12-2019 [19:19] - Andy51 | Link:

Morze Tokarczuk myślała o przedwojennej "Lidze kolonialnej i morskiej" i jej się wszystko pokalapućkało?

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

13-12-2019 [22:06] - Jak pragnę zdrowia | Link:

@autor
moŻeby nauczył się ortografii, np.przeczytawszy chociaż jedną książkę Olgi Tokarczuk - hę? Chociaż ta proza może się dla niego okazać za trudną, podobnie jak dla innych "recenzentów" na NB...

Obrazek użytkownika paparazzi

14-12-2019 [02:42] - paparazzi | Link:

Wy to mi przypominacie mojego politruka w wojsku w 1968. Nawalacie bez sensu, dam wam 2 złote na landrynki i idźcie spać. To do typa co posiada konto przez
1 tydzień 1 dzień.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-12-2019 [00:54] - Tomaszek | Link:

@ To Coś
Kiedyś to zomowcom zadawali czytanie ksiązek na sztuki . Niech Coś kontynuuje , to nie boli .

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-12-2019 [02:02] - Tomaszek | Link:

@Andy
To teraz bluzgi się proza nazywają ? Takie czasy ?

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

14-12-2019 [12:58] - Jak pragnę zdrowia | Link:

@Tomaszek
A przeczytałeś chociaż jedno zdanie z jakiejś jej książki, chłoptasiu! Chyba nawet tego jednego zdania nie byłbyś w stanie pojąć.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-12-2019 [17:10] - Tomaszek | Link:

@ To Coś
Wklejasz ten sam post po raz drugi . Mentor zapłaci ? A merytorycznie to bym zapytał tricoloura jak bym nie zrozumiał . On się zna na wszystkim . Albo Trotelreinera , tak obrazowo tłumaczy . Tylko wiesz , ja ostatnio obrazy oglądam w galeriach . 

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

15-12-2019 [18:12] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Tomaszku, biedaczku! Na pewno dobrze się czujesz..?

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

15-12-2019 [18:15] - Jak pragnę zdrowia | Link:

A Tomaszek wie chociaż co to jest proza? I że mówi prozą, chociaż bluzga?

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2019 [19:57] - Pani Anna | Link:

@Xena
Jeszcze chwila i nobel będzie miał taki sam wpływ na sprzedaż książek jak nagroda nike, czyli już obecnie żaden, choć jeszcze kilka lat temu podnosiła znacznie sprzedaż.
Wszystko to "po jednych piniądzach", wystarczy w miarę gramatycznie napluć na swój kraj, opisać nasz antysemityzm i "nagroda" murowana. A niech ktoś tylko odważy się powiedzieć coś na temat takiej "tfurczości" to w najlepszym przypadku zostanie zwyzywany od ciemnych kmiotów, co to sam nie ma żadnych osiągnięć i to wszystko tylko ciemnogród i nienawiść.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

13-12-2019 [22:18] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Oto wiece merytoryczna i fachowa dysskussya dwu kompetentnych recenzentek i krytyczel literackich -   buuuaaaahahaha!!!

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-12-2019 [08:38] - Marek1taki | Link:

Wypowiedzi publiczne Tokarczuk i wymowa jej książek są propagandą antypolską i konfliktowaniem Polaków i Żydów.
Zwracają uwagę w tym i nie tylko tym kontekście wypowiedzi Pawła Jędrzejewskiego z Forum Żydów Polskich:
".... żadne „myśmy robili straszne rzeczy”, tylko – jeżeli już – to „z nami robiono straszne rzeczy”."
https://forumzydowpolskichonli...
Przekaz jest jasny, nawet jeśli możemy się spierać czy pańszczyzna miała coś wspólnego z niewolnictwem a wypowiedzi Tokarczyk z nonszalancją.
Problem polega na tym, że z różnych ośrodków płyną roszczenia w sprawie reprezentowania zamordowanych Żydów obywateli II RP i przejawiają się w licytowaniu oskarżeń wobec Polaków. To jest nadużycie wobec ofiar i wobec wszystkich Polaków, w tym pochodzenia żydowskiego, którzy zachowali tożsamość religijną i etniczną, i tych całkowicie spolonizowanych.
Prof.Andrzej Nowak z okazji premiery IV tomu "Dziejów Polski" w wygłoszonym wykładzie nawiązał do historii Perl Singerówny - pierwowzoru postaci Racheli opisanej w Weselu - która od zauroczenia kulturą Młodej Polski poprzez udział w odzyskaniu niepodległości dokonała kolejnego kroku polonizacji w postaci konwersji na katolicyzm. Nawiązał też do postaci Poloniusza z Hamleta, którego postać posłużyła Szekspirowi do wyszydzenia biskupa Wawrzyńca Goślickiego - autora dzieła "O senatorze doskonałym" - z powodu polityczno-cywilizacyjnych różnic między państwem Elżbiety I a Rzeczpospolitą. Przypomniał w ten sposób rolę pisarzy, dalece większych od Tokarczuk, pełnioną dla imperiów. Wykład pełen wielopłaszczyznowych nawiązań do bieżącej polityki z odwołaniem do wartości odwagi cywilnej włącznie.
https://www.youtube.com/watch?...
1:38:20
 

Obrazek użytkownika Andy51

13-12-2019 [19:20] - Andy51 | Link:

Ciekawe co piszesz.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-12-2019 [19:45] - Marek1taki | Link:

Cytuję.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-12-2019 [18:53] - Marek1taki | Link:

W świetle innych cytatów może chodzić o zarządzanie kryzysem:
"w 2012 roku Kissinger w jednym z wywiadów jasno się wyraził: “In 10 years, there will be no more Israel”, czytaj „Za 10 lat nie będzie Izraela”. W tamtym czasie wypowiedź przeszła bez większego echa, lecz od 2015 roku do Polski bez rozgłosu z Izraela migruje ogromny kapitał. W ostatnich miesiącach trend ten przyspieszył. "
https://independenttrader.pl/a...
i
"Zatrzymanie byłego księdza Jacka M. przez ABW za szerzenie nienawiści do Żydów to dobry prezent na Chanukę – napisała na Twitterze redaktor naczelna portalu jewish.pl Katarzyna Markusz." Jest też pochwała od Jonny Danielsa.
https://wprawo.pl/2019/12/14/z...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-12-2019 [19:52] - NASZ_HENRY | Link:

Monteskiusz to nędzna francuska papuga po Goślickim ☺

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-12-2019 [19:25] - NASZ_HENRY | Link:

O noblistkę Tokarczuk to Ukraińcy powinni się upomnieć.
Nienawiść do Polski wyssała z mlekiem matki ☺

Obrazek użytkownika RinoCeronte

13-12-2019 [19:50] - RinoCeronte | Link:

Zły to ptak..., a właściwie Ptasior jak to już przy innej okazji napisała Joanna Siedlecka.

Obrazek użytkownika Andy51

14-12-2019 [13:26] - Andy51 | Link:

Też mi autorytet z GW.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

15-12-2019 [10:27] - RinoCeronte | Link:

Za duży kwantyfikator Pan postawił ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

14-12-2019 [09:28] - xena2012 | Link:

Do pani Anny.......Nobel był wynalazcą,naukowcem,człowiekiem nauki.Ustanowiona przez niego nagroda powinna więc dotyczyć osiągnięć naukowych,wynalazków,badań z dziedziny medycyny,fizyki,chemii.Tymczasem te nagrody przyznawane są bez wielkiego huku,po cichu,jakby były niepotrzebne i nikt o nich nie trąbi.Cóż warte są nagrody ,,polityczne'' jak ta Tokarczuk czy Pokojowe Nagrody Nobla w zestawieniu z nowatorskim spojrzeniem naukowca na świat.Może kiedyś się doczekamy,że Nagrodę Noblowską otrzyma lekarz czy zespół lekarzy nad badaniami i wynalezieniem metod leczenia nowotworów,chorób genetycznych,? To byłóby osiągnięcie potrzebne światu a nie kontrowersyjne nic nie dające społeczeństwom ,,dzieła''.Bo cóż nam przynosi dobrego Tokarczuk w porównaniu do Nagrody Nobla którą otrzymał Sienkiewicz? Jak wygladają jej spotkania autorskie?Nakazywanie nam nieustanne wstydzenie się ,że jesteśmy Polakami?Czemu nie zostanie się w Szwecji która jej sie tak podoba że gotowa jest chyba nawet oskarzyć nas o napad na Szwedów w czasie szwedzkiego potopu ? 

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

14-12-2019 [13:10] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Uczony wywód Xenki predysponuje ją do Szwedzkiej Akademii Królewskiej celem jej całkowitego zreformowania, zwłaszcza przez  zlikwidowanie czysto politycznych nagród literackich i pokojowych,a wprowadzenie na ich miejsce  nagród za znaczące osiągnięcia w medycynie,których dotychczas Komitet Noblowski nigdy jeszcze nikomu nie przyznał. Są więc podstawy do podejrzeń, że Xenka ma zwój znaczący udział w przygotowaniu ostatniego projektu ustawy o sędziach zwanej kneblową. Jednym słowem Xenka zaczyna robić błyskawiczną karierę wykorzystując swoje wrodzone  zdolności i predyspozycje - gratulacje!

Obrazek użytkownika tricolour

14-12-2019 [14:05] - tricolour | Link:

@Jak

Garkotłuk po polsku zdania napisać nie potrafi więc nie wymagajmy używania rozumu.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-12-2019 [08:45] - RinoCeronte | Link:

Żółć się wam zagotowała chłopaki. Poszukajcie dobrego medyka być może nawet bez Nobla.