Kto kogo mordował? Polacy Żydów czy Żydzi Polaków?

Ostatnio z ust pani Tokarczuk padły słowa, że Polacy mordowali Żydów, ale uogólnienie, że Polacy mordowali Żydów, dyskwalifikuje tą panią nie tylko jako pisarkę ale i Polkę, tzn. co wszyscy Polacy czy tylko z rodziny pani Tokarczuk mordowali Żydów, z kolei tęczowy prezydent Poznania pan Jaśkowiak w Izraelu  izraelskiej prasie udzielił wywiadu i powiedział ni mniej ni więcej, tylko że  Polacy pomagali nazistom.
I taki ktoś chce być kandydatem na prezydenta.

Ale zacznijmy od samego początku: już wielka polska pisarka Maria Dąbrowska w swoich  „Dziennikach” w 1948 r pisała :  UB, sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków…
 
Pragnę również przypomnieć, że w czasie Powstania Warszawskiego , w 36 Dywizji Grenadierów SS „Dirlewanger” składającej się głównie z degeneratów, sadystów i morderców służyło około 200-300  Żydów. Właśnie ta dywizja „wsławiła” się niesłychanymi mordami w stosunku do ludności cywilnej, można założyć że Żydzi z tej dywizji robili to samo co reszta tych potworów w mundurach SS.
 
Razem z Armią czerwoną przyjechali Żydzi i zajęli się tym co umieli najbardziej czyli bezpieczeństwem, zajmując eksponowane stanowiska w UB, oto kilka nazwisk tych „ aniołków pokoju” z żydowskiego UB:
Gen. UB Menasze Grinszpan, gen. UB Mojżesz Bobrowicki, gen KBW Dawid Szwarc,płk. UB Józef Goldberg, płk UB Izydor Kurc, płk. UB Anatol Fejgin, płk. UB Leon Ajzef, płk UB Józef Jungman, płk. UB Izaak Fleischfarb, płk UB Jan Wołkow, kpt.UB Feliks Rosenbaum, kpt. UB Markus Kac, itd .
 
Jeżeli do tego dodamy krwawych sadystycznych prokuratorów z UB ... Julia Brystiger, Stefan Michnik, Helena Wolińska, Józef Różański, Krwawy Julek – Julian Polan-Haraschin , itd. to mamy komplet i możemy sobie tylko wyobrazić co się działo z żołnierzami wyklętymi, którzy wpadli w ręce żydowskich sadystów z UB.
 
Niektórzy politycy kiedyś w PZPR, dziś w SLD są dziećmi lub wnukami zbrodniarzy, którzy mordowali żołnierzy wyklętych: że wspomnę dwa nazwiska ; Cimoszewicz czy Hubner.
 
Tak więc politycy, którzy opowiadają androny o tym że Polacy mordowali Żydów lub współpracowali z nazistami, powinni zniknąć z przestrzeni publicznej.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-11-2019 [12:36] - NASZ_HENRY | Link:

Szpotański pisał:
Że nie dość im było
arabskich podbojów,
nad Wisłę wyruszą,
by polskich bić gojów

Obrazek użytkownika ruisdael

26-11-2019 [12:58] - ruisdael | Link:

O jejej, o jejej!!! Kto powinien zniknąć z przestrzeni publicznej a kto nie znika- oto jest pytanie. Ciągle słyszymy o sukcesach różnych komisji (np. reprywatyzacyjnej), które  dbają o ludzi, ogłaszają sukces, a potem ...sąd wszystko odkręca i ręka w nocniku (dodam, przy okazji, że nikt już się nie domaga postawienia p. Gronkiewicz-Waltz przed wymiarem sprawiedliwości, przewidując bezcelowość tego żądania). Jakże jesteśmy bezsilni- zgroza.

Obrazek użytkownika Andy51

26-11-2019 [13:34] - Andy51 | Link:

Nie powołuj się na sądy, jakie są sądy każdy widzi.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-11-2019 [15:01] - rolnik z mazur | Link:

Dywizja to ca 10 000 ludzi. 200 300 Żydów to błąd statystyczny. U Dirlwangera byli głównie Ukraińcy i to z tych najgorszych. Pozdr

Obrazek użytkownika Andy51

26-11-2019 [16:20] - Andy51 | Link:

Trochę wiadomości dla Ciebie i poszerzenie wiadomości o Dirlwangerzea i jego żołnierzach z SS
Pułk  Dirlewangera , który wchodził  w skład 36. dywizji Grenadierów
 miał następujący skład osobowy na sierpień 1944 r:
- 240 Romów,
- 400 Rosjan,
- 268 Żydów,
- 120 Ukraińców,
- pozostali to Niemcy - kryminaliści i psychopaci z obozów koncentracyjnych, razem 3680 osób.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-11-2019 [21:15] - Marek1taki | Link:

Jaśkowiak to marginalny problem. Problem jest z obecnym prezydentem i z premierem. Przepraszają i przytakują antypolskiej polityce zwanej historyczną. Przytaknęli również nominacji Tokarczuk. Tej zbeletryzowanej Gross.
W czasach gdy nikt już nie czyta Wyborczej Premier i Prezydent kontynuują jej agitkę dla współczesnych i potomnych. Emitują na świat i kraj. Megafony.

Obrazek użytkownika Andy51

26-11-2019 [21:39] - Andy51 | Link:

Chyba masz jakiś problem z PAD i PMM.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-11-2019 [23:04] - Marek1taki | Link:

A Ty nie masz?

Obrazek użytkownika Andy51

27-11-2019 [09:07] - Andy51 | Link:

Nie, chociaż do dwóch zawetowanych ustaw miałem zastrzeżenia.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-11-2019 [09:54] - Marek1taki | Link:

Ad 27-11-2019 [09:07] - Andy51
Właśnie o tym problemie mówimy. Także o konsekwentnym (pomylić się, dać się wmanewrować zdarzy się każdemu) prowadzeniu antypolskiej polityki historycznej: Tokarczuk, Kielce, Jedwabne. Było tego więcej. Obaj z premierem Morawieckim zachowują nieakceptowalną postawę odnośnie kampanii prowadzonej od wystąpienia Azari w Oświęcimiu, przez zmiany w ustawie o IPN, po kolejne etapy aktu 447. Niewiarygodna jest postawa względem Ukrainy. Niewiarygodne są relacje z UE, z przywróceniem Gersdorf i reszty do Sądu najwyższego. Czasy są ciężkie, więc może nie popełniają błędu Becka i unikają - kosztem kolejnych ustępstw wobec sojuszników z przymusu - unikają wciągnięcia nas w wojnę. Wątpliwości budzi ich zaangażowanie ideologiczne. Wątpliwości budzi też skojarzenie z polityką Chamberlaina, którą charakteryzują słowa "wybrali hańbę a wojnę będą mieli także".
Polityka ustępstw może mieć sens o ile sytuację diagnozuje się w oparciu o prawdę. Polityka akceptacji antypolskiej propagandy to problem dla Polski.

Obrazek użytkownika paparazzi

27-11-2019 [00:12] - paparazzi | Link:

To PAD ma problem.

Obrazek użytkownika Andy51

27-11-2019 [09:07] - Andy51 | Link:

Jesteś psychoanalitykiem?

Obrazek użytkownika xena2012

27-11-2019 [16:18] - xena2012 | Link:

To nie problem prezydenta Dudy tylko nas wszystkich.Ośrodki antypolskie w swych oskarżeniach nie odnosza się do pojedynczych osób tylko mówią o odpowiedzialności moralnej i materialnej narodu.Dlatego ważne jest byśmy jako naród nie milczeli.Na nic cała polityka historyczna,obchody,rocznice,wieńce jeśli nie zajmujemy się bądź udajemy że jest wspaniale a bieżące sprawy nie są poruszane.Milczenie przy haniebnym antypolskim zachowaniu Azari czy teraz kolejnego ,,dyplomaty'' izraelskiego czy tropicielki antysemityzmu Mosbacher,szczy ,,irański'' gdzie nas obrazano na wszelkie sposoby spowodowały,że teraz każdy nas oczernia.

Obrazek użytkownika Andy51

27-11-2019 [18:36] - Andy51 | Link:

Szanowna  xeno2012, z tym każdy to przesadziłaś.