Kto zabroni przegranemu mówić, że wygrał?

Właśnie mija tydzień od wyborów parlamentarnych, czas na moje subiektywne podsumowanie. Wśród wielu partii których jedynym programem był antypis, wyróżnia, się jedna , anty polska i anty pisowska partia TVN.

De facto telewizja publiczna , Republika i dwa tygodniki konserwatywne nie równoważą olbrzymiej przewagi medialnej, do której należy dodać portale społecznościowe z niemieckim ONETEM na czele.

Mimo takiej dysproporcji obóz zjednoczonej prawicy wygrał dość wyraźnie, zdobywając ponad 8 mln głosów i 235 posłów w sejmie i 48 w senacie.  Brak większości w Senacie, moim zdaniem, spowodowane zostały wystawieniem złych kandydatów w poszczególnych jednomandatowych okręgach wyborczych, jak np. wystawienie  pani Arciszewskiej w okręgu lęborskim nie gdyńskim, takich przykładów na pewno jest więcej.

Wygranymi są konfederaci , którzy pierwszy raz weszli do sejmu i po paru latach lewica. Przegraną na pewno jest PO, która zrobiła koalicję z .N, lewaczką Nowacką i Zielonymi, mimo to dostali niemal tyle samo mandatów, co cztery lata temu.

Jeszcze gorzej  wypadli ci od gumofilców, którzy wzięli na swoje listy kukizowców. W poprzednich wyborach Kukiz miał 44 posłów a PSL 16, teraz mają wspólnie mają 30 posłów i mówią, że to sukces.

Zobaczymy jak będzie przebiegała współpraca  w lewicy, gdzie w jakimś sensie ideowcy z Razem zrobili koalicję z wytrawnymi komuchami z SLD z Czarzastym i homosiami od donosiciela Biedronia.  

Rząd zjednoczonej prawicy powinien się „zabrać” za media i wprowadzić takie przepisy jak we Francji i Niemczech, gdzie media z kapitałem zagranicznym nie mają prawa bycia.

Najnowszym celem totalnych są wybory prezydenckie, które jeżeli nie daj Boże by wygrali , mają być szansą, na zatrzymanie Zjednoczonej Prawicy.

W maju zadecyduje się czy obecny kurs da się utrzymać, ale tylko wówczas, gdy prezydentem pozostanie na II kadencję Andrzej Duda.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-10-2019 [12:25] - NASZ_HENRY | Link:

Nie można pomijać  TW Trwam oraz "Niedzieli" i "Naszego Dziennika" ☺
Wystawianie "mądrzejszych" kandydatur (prof Duda w Krakowie czy prof. Żaryn w obwarzanku warszawskim) nie skutkuje niestety sukcesem wyborczym ☺
Co do konieczności repolonizacji mediów - zgoda. Ale ambasadorowa wyraziła już swój niepokój ☺

 

Obrazek użytkownika Andy51

20-10-2019 [13:20] - Andy51 | Link:

Masz rację o TV Trwam i ND zapomniałem.

Obrazek użytkownika Jabe

20-10-2019 [13:21] - Jabe | Link:

Biorąc pod uwagę rezultaty „repolonizacji” mediów państwowych, jestem przeciwnikiem wszelkiego majstrowania przy mediach przez obecną ekipę.

Obrazek użytkownika tricolour

20-10-2019 [13:49] - tricolour | Link:

Proszę nie pisać o repolonizacji jeśli głównym celem ma być zamknięcie gęby nielubianym mediom. Jak w Rosji. Zresztą tchórzostwo przy nazywaniu rzeczy po imieniu jest typowym zachowaniem polskich sowietów.

Przeciez nie chodzi wam o to, by struktura wlasnosci byla jakas tylko by nie gadaly o rządzie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-10-2019 [14:49] - Imć Waszeć | Link:

Szkoda, że TVN to jest tylko stacja antypolska i antypisowska, a na pewno już nie niemiecka. Reprezentuje zapewne Kosmitów z Kosmosu. Właśnie istnienie tej stacji i jej nietykalność pokazuje, że PIS guzik zrobi w sprawie repolonizacji mediów, albo przynajmniej ograniczenia obcego tj. kosmicznego kapitału.

Obrazek użytkownika Andy51

20-10-2019 [15:37] - Andy51 | Link:

Niemiecka przede wszystkim, chociaż właścicielami są ponoć amerykanie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-10-2019 [17:12] - Imć Waszeć | Link:

Tak, tak, Discovery to zdecydowanie niemiecka stacja.
"TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN, dawniej należącej do grupy medialnej ITI, następnie zaś do Scripps Networks Interactive, a obecnie do Discovery."
Właścicielem jest czysto aryjski Niemiec urodzony w Niemczech w Brooklynie położnym w niemieckim mieście Nowy York o nazwisku David Zaslav. Po pracy Zaslav zajmuje się żywo i fachowo holokaustem, czyli jak typowi Niemcy, np. zasiada w zarządzie fundacji "Auschwitz: the Past is Present". Współpracują więc razem z wybitną naukowiec Glińskiego i Gowina Barbarą Engelking i paroma innymi profesorami Wujcami (prof. nadzwyczajny w Akademii Okrągłostolarzy w Warszawie) na bazie Kosmickiego Instytutu Historycznego.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-10-2019 [19:56] - Trotelreiner | Link:

TVN to robota Kiszczaka,rękami Urbana...czyli SB i KGB.
Szczepański już dawno "widział" Waltera i znał jego potencjał...czyli agenturalność!
Podrzucił Waltera podczas posiedzenia KC PZPR Kiszczakowi,a ten zasięgnął języka u Urbana...i tak powstało Studio 2 a potem TVN i Onet.
To służby są ojcami tego ścierwa...a kto jest "właścicielem"...to tylko obrazek dla ciemnego luda.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-10-2019 [20:32] - Imć Waszeć | Link:

Nietrudno odgadnąć kto w Polsce był i jest właścicielem (choćby honoris causa) "prywatnych" stacji telewizyjnych, skoro dla zatarcia śladów "sprzedał" stację kuzynom z USA.

Obrazek użytkownika Andy51

20-10-2019 [21:08] - Andy51 | Link:

Nic dodać nic ująć.