Polski kandydat do KE Janusz Wojciechowski dalej w grze

Polecam lekturę mojego wywiadu dla Polskiego Radia Program 1. Rozmowę dla PR 1 – na „łączu” ze Strasburga, z Parlamentu Europejskiego – przeprowadził red. Paweł Lekki. 

A w brukselskim studiu Parlamentu Europejskiego jest przewodniczący delegacji Unia-Rosja,  pan poseł Ryszard Czarnecki, dzień dobry.  
 - Witam Pana, witam Państwa. Pierwszy Polak, który w historii europarlamentu, Unii Europejskiej objął tę funkcję, gwoli ścisłości. 
Bardzo gratulujemy. Ale dzisiejszym tematem jest przesłuchanie Janusza Wojciechowskiego. Jak ono przebiegło? Czy mam mówić w czasie przeszłym? Kończy się? Dobiega końca? 
 - Dobiegło końca 20 minut temu. Nie było tak długie, jak  miało być, co zresztą podkreślił przewodniczący. 
 To dobrze? 
 - Tak, to dobrze. Myślę, że to oznacza, że limit pytań został wyczerpany wcześniej. Polski kandydat wypadł świetnie. Oczywiście był sobą, powiedział, co jest zgodne z polskim interesem, że lepiej jest mieć więcej gospodarstw rolnych, ale mniejszych, niż mniej, ale większych – bo taka jest struktura gospodarstw w Polce, co oczywiście  się nie podobało niektórym posłom z Komisji Ochrony Środowiska, którzy podkreślali, że mniejsze gospodarstwa bardziej trują i lepsze są większe, bogatsze. Myśl, że tutaj jednak jako w jakiejś mierze reprezentant interesu rolników - a taki komisarz do spraw rolnictwa musi być- wypadł bardzo dobrze. Podkreślam: merytorycznie. Natomiast przesłuchanie zostało zakończone, ale dosłownie, patrzę na zegarek, za 13 minut, za chwilę, rozpocznie się posiedzenie koordynatorów, a więc tych osób w Komisji Rolnictwa, które reprezentują poszczególne frakcje w europarlamencie i tam będzie głosowanie. I żeby kandydat - w tym wypadku kandydat nasz, polski - przeszedł potrzeba 2/3 głosów. Jeżeli tego nie będzie, to odbędzie się dodatkowa Komisja Rolnictwa i wtedy będą głosować posłowie. A widać było, że to posiedzenie wspólne Komisji Rolnictwa i Komisji Ochrony Środowiska było dla polskiego kandydata bardzo dobre. 
No, to trzymamy kciuki, bo głosowanie niebawem. To tyle proszę Państwa, Ryszard Czarnecki, przewodniczący delegacji Parlamentu Europejskiego Unia- Rosja prosto z Brukseli. Bardzo dziękuję Panie Pośle. 
 - Kłaniam się, dziękuję bardzo. 
 

 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

08-10-2019 [08:38] - Darek65 | Link:

Taka ciekawostka: 17 września doszło do spotkania zasiadających w europarlamencie przedstawicieli PO-PSL (m.in. Lewandowski, Kopacz, Halicki, Kalinowski) z Urszulą von der Leyen - nową szefową Komisji Europejskiej. Z dostępnych w sieci zdjęć wynika, że spotkanie było prowadzone w bardzo przyjaznej atmosferze. Tego samego 17 września Urszula von der Leyen ogłosiła, że kwestie pomocy publicznej w rolnictwie będą podlegały komisarz ds. cyfryzacji i konkurencji, a nie - jak do tej pory - komisarzowi ds. rolnictwa, na którego kandydaturę zgłoszono Polaka.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-10-2019 [09:21] - Trotelreiner | Link:

Ale to dzięki PiS-owi Urszulka została komisarzem UE? Prawda,Panie Czarnecki?

Obrazek użytkownika xena2012

08-10-2019 [10:59] - xena2012 | Link:

Zamiast polecać ,,lekturę swego wywiadu'' pan poseł powinien się ustosunkować do kwestii przepychanek w PE odnosnie przesłuchania pana Wojciechowskiego.Sadząc z publikacji innych mediów sytuacja nie wyglada tak świetnie i tak różowo jak to przedstawia poseł Czarnecki.Wiodacą i negatywną rolę w utracaniu i osmieszaniu tego kandydata odgrywaja tu niestety polscy europoslowie:Kopacz,Lewadowski a także ciemna postac polskiej polityki Radosław Sikorski.To on rozpowiada na prawo i lewo o ,,salwach śmiechu''towarzyszących wypowiedziom J.Wojciechowskiego,biega po całej Brukseli z osmieszajacymi go wypowiedziami,jatrzy,namawia do odrzucenia kandydata a polska opinia publiczna nawet nie wie jak obrzydliwie stronniczo przebiega samo przesłuchanie.Może zamiast polecać nagminnie jakieś tam lektury swoich wywiadów poinformować wreszcie polskie społeczeństwo dlaczego i za czyją niegodziwością polski przedstawiciel nie zostanie wybrany komisarzem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-10-2019 [15:51] - Pani Anna | Link:

A ja byłam dziwnie spokojna o Pana Wojciechowskiego, takie obserwacje na podstawie zachowania PIS w całym tym zamieszaniu - stoicki spokój. Widać te same co zawsze kundelki musiały troche obsikać nogawki - w sumie to niewielki koszt. Mamy komisarza rolnictwa.

Obrazek użytkownika Jan1797

09-10-2019 [09:24] - Jan1797 | Link:

Czyż nie jest zdumiewające,
Jakież musi być zacietrzewienie tyCH ludzi, gdy wynik głosowania na Pana Wojciechowskiego
był wiadomy, nadal komentowali klęskę Polski.
Pozdrawiam, Jan

Obrazek użytkownika Czesław2

08-10-2019 [15:54] - Czesław2 | Link:

Gdyby miał odrobinę honoru, zrezygnowałby.

Obrazek użytkownika tricolour

08-10-2019 [18:49] - tricolour | Link:

Czytałem wypowiedzi nowego komisarza. Śmiać się chciało i smutno było, że komisarzem zostaje się wtedy gdy wszystkim wchodzi się do tyłka.

Kazde pytanie bylo kwitowane okrągłymi slowami wytrychami ku zadowoleniu słuchających, bez jakiejkolwiek inicjatywy.

Obrazek użytkownika Darek65

09-10-2019 [08:21] - Darek65 | Link:

tricolour

PO prostu dostosował się do ich poziomu....