Kornel Morawiecki vs. Paweł Adamowicz

Hasłem Kornela Morawieckiego i jego Solidarności Walczącej było hasło „Wiara, Niepodległość”. Kornel Morawiecki nie godził się na żadne układy z komunistami i postkomunistami.

Kochał Polskę i wówczas gdy wielu działaczy niepodległościowych chętnie wyjeżdżało z Polski, on w 1988r po siedmiu latach ukrywania się, wydalony z Polski po kilku miesiącach wrócił i ujawnił się dopiero w 1990 r.

Paweł Adamowicz przy Kornelu Morawieckim to tak jakby zestawić wybitnego Polaka z geszefciarzem, z którego  tylko dlatego próbowano zrobić świętym, że walczył z rządem.

To, że jego macierzysta partia wiedziała o jego „przekrętach” okazało się dopiero na tzw. taśmach Neumanna, który wymieniając prezydentów miast, dla których zarzuty były nobilitacją w ich partiach, powiedział, że tylko Adamowicz ma mega poważne zarzuty, które mogą doprowadzić, że wyprowadzą go w kajdankach.

Bajki o tym, że kupił 6 mieszkań z pieniędzy, którzy jego dziadkowie przywieźli z robót w Niemczech, były dla ludzi, którzy g…o wiedzą, jak to określił Neumann.

Na zlegendowaniu Adamowicza , do PE , weszła jego żona zwana „wesołą wdówką”   a w wyborach parlamentarnych na tym nazwisku do sejmu próbuje wejść jego brat.

Kornel Morawiecki był człowiekiem który kochał Polskę, Paweł Adamowicz, kochał mieszkania i dużą ilość kont w bankach i porównywanie  polskiego Gdańska do Wolnego Miasta Gdańska, co znalazło odbicie w nazwaniu jednego z rond , rondem Wolnego Miasta Gdańska, polską pocztę nazwać postamt, a jeden z tramwajów nazwiskiem hitlerowskiego naukowca Butenandta, a co prawda dobrego pisarza ale ochotnikowi  Waffen SS Grassa, zrobić honorowym obywatelem Gdańska, natomiast śp. Prezydent RP, wiceprzewodniczący Solidarności Lech Kaczyński, ma w RM Gdańska opanowanej przez PO, bana.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

06-10-2019 [15:43] - xena2012 | Link:

Polityczna wdówka nawet po zapoznaniu się z tasmami na których Neumann przedstawia w złym świetle a nawet obsmarowuje jej męża nie może albo nie chce spojrzeć prawdzie w oczy.Zakuty łeb czy świadomośc,że z mafii wychodzi się jedynie nogami do przodu?

Obrazek użytkownika Andy51

06-10-2019 [16:56] - Andy51 | Link:

To ostatnie zdanie określa usytuowanie wesołej wdówki.

Obrazek użytkownika Oratio recta

06-10-2019 [20:05] - Oratio recta (niezweryfikowany) | Link:

Opluwanie zmarłego, który nie jest z PiS to normalka dla takich komentujących jak owa pani X. Widocznie chce jakoś przykryć ostatnie mega afery swojej ukochanej partii. Co do do śp.Kornela Morawieckiego, to można ubolewać,że mając tak piękną przeszłość polityczną, na starość wziął się za politykę już w całkiem innej Polsce i innych uwarunkowaniach politycznych (m.inn. narażając się na wyrzucenie go z partii przez pewnego piosenkarza), bo tylko  splamił swoją legendę.  A czym? Ano tym, że - być może ze względu na swój podeszły wiek - na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu jako marszałek senior wypowiedział owe słynne,  skandaliczne słowa, że to naród stoi ponad prawem. Naród poprzez swoich przedstawicieli ustanawia prawo, ale ono jest zgodnie z rzymską maksymą  "lex super omnia" . Tylko Goebbels twierdził podobnie ja ów marszałek senior. Przy czym  pisowska strona sali sejmowej te słowa marszałka seniora przyjęło owacją na stojąco - pamiętacie chyba? Więc nie ma potrzeby stosować prawa, np. Konstytucji - wystarczy stwierdzić, że wolą narodu (czytaj: rządzącej partii) jest  jej obejście czy wręcz złamanie. I tak się właśnie w naszym państwie dzieje.

Obrazek użytkownika Andy51

06-10-2019 [21:11] - Andy51 | Link:

Trzeba być choojem, żeby słowa  legendy polskiej walki o niepodległość, porównywać do Goebbelsa.

Obrazek użytkownika Oratio recta

08-10-2019 [15:57] - Oratio recta (niezweryfikowany) | Link:

A kim trzeba być, żeby nie zrozumieć mojego prostego i niestety, ale zgodnego z faktami komentarza. Jeśli nie rozumiesz znaczenia narodu, prawa, porządku w państwie demokratycznym, to się nie kompromituj publikowaniem swoich głupawych wypocin.
 

Obrazek użytkownika Andy51

09-10-2019 [08:19] - Andy51 | Link:

Nie masz obowiązku ich czytania.