Zdechła wiewiórka vs. szambo w Wiśle.

Zdechła wiewiórka podrzucona do złamanego konara, miała wstrząsnąć opinią publiczną w sprawie tzw. lex Szyszko, czyli pozwolenie na wycinanie drzew na prywatnych nieruchomościach.

Ta mistyfikacja  tzw.  ekoterrorystów  miała spowodować wzburzenie społeczeństwa , a tak de facto spowodowała zmobilizowanie nieprzychylnych rządowi ekologów i burze w szklance wody.

Ścięcie jednego drzewa powoduje paroksyzmy wściekłości wśród ekologów, gdzie ekologia była na drugim planie a dominowała polityka i chęć  „przywalenia rządowi”.

To, że ekologia ma dla samych ekologów drugorzędne znaczenie, pokazały następne zdarzenia, po awarii w Saur Neptun Gdańsk, do Motławy wlewały się hektolitry szamba, ale w Gdańsku rządzi PO w związku z tym żaden ekolog nie pojawił się w rejonie zdarzenia, bo to mogłoby zaszkodzić ukochanej przez ekologów władzy.

Charakterystyczne jest to, że gdy w Dolinie Rospudy chciano wybudować drogę, ekologiczne świry przykuwały się do drzew, kładli na drodze, blokując maszyny budowlane, natomiast na skraju Puszczy Noteckiej w obrębie terenu Natura 2000, gdzie buduje się olbrzymią nieruchomość , nie uświadczysz ani cienia protestującego ekologa.

Świadczy to, że ekologia traktowana jest instrumentalnie do celów politycznych.

I wreszcie sprawa, mega skandal, mega katastrofa ekologiczna w Warszawie w związku z awarią oczyszczalni „Czajka”.

Najpierw próba ukrycia awarii, niechęć pomocy od rządu i gdyby nie interwencja rządu i pomoc wojska, to niewątpliwie, szambo do dnia dzisiejszego wlewałoby się do Wisły.

Szambo wlewające się do Wisły spowodowało to, że Zatoka Gdańska jest zanieczyszczona bakterią coli, a prezydent Trzaskowski nie wie co zrobić z awarią oczyszczalni , która kosztowała prawie 4 mld. zł.

Tak przy okazji wyszło na jaw, że spalarnia odpadów za 700 mln zł nie działa od grudnia 2018 r. a tysiące ton odpadów z oczyszczalni, które miały być spalane w spalarni, rozwożone są po całej Polsce i jak donoszą media wyrzucane Bóg wie gdzie?

Gdzie są ekolodzy, gdzie protesty, ano nie można protestować, bo katastrofę ekologiczną spowodowali „ nasi” i nie uchodzi , żeby ekolodzy przeciw swoim protestowali.   

https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10045009/martwa-wiewiorka-miala-symbolizowac-lex-szyszko-zweryfikowalismy-prawda-wyglada-inaczej.html
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kaliszanin

24-09-2019 [12:43] - kaliszanin | Link:

co też Pana tak oburza. jakaś gromada pieniaczy niewartych słów na ich temat wypowiadanych ani tym bardziej pisanych. największa dla nich kara to ich nie widzieć, nie słyszeć ani nawet nie czuć. a instrumentalnie można dziś traktować wszystko, tylko coś raz się godzi a innym razem się nie godzi, a to z reguły zależy od miejsca dupy aktualnego posadowienia. wszystkie strony rodzimych i nie tylko zapasów w kisielu mają swoje za uszami.

a ja bym wolał, żeby szybko ukazał się opracowany rzetelnie przez ministerstwo środowiska raport na temat tej katastrofy ekologicznej, winnych osądzono i wyegzekwowano należyte kary od tych co dopuścili się nieprawidłowości, bo w gruncie rzeczy co mnie obchodzi kto z kim się tuli do drzewa, ważne by nikt się w przyszłości nie zastanawiał nawet czy warto nasze państwo okradać.

Obrazek użytkownika Jabe

24-09-2019 [13:16] - Jabe | Link:

O czymże by Autor pisywał?

Obrazek użytkownika Zunrin

24-09-2019 [15:19] - Zunrin | Link:

Teraz to można jedynie jakieś wstępne sprawozdanie przygotować. Dopiero w przyszłym roku okaże się jak wygląda Wisła i Bałtyk.

Obrazek użytkownika Andy51

24-09-2019 [15:55] - Andy51 | Link:

Ja też bym wolał.

Obrazek użytkownika tricolour

24-09-2019 [14:29] - tricolour | Link:

Wsadzili kogoś za te działania? A za kradzież 250 mld też wsadzili?

Po co bić pianę skoro wszystko jest ok?

Obrazek użytkownika xena2012

24-09-2019 [15:48] - xena2012 | Link:

Ostawmy na razie na bok te wiewiórki,hodowlę korników przez ekologów,zwisanie z drzew ze śmiertelną powagą.Problemy narastają tylko kto ma je rozwiązywać? Wiemy,że Czajka została źle zaprojektowana i wadliwie wykonana.Wiemy że śmieci są zwożone do Polski i wyrzucane gdzie się da.Póki co nie słychać głosów ekspertów,projektantów,fachowców w danej dziedzinie.Pan Trzaskowski sądzi,że to wystarczy jak wyjdzie do kamery w kamizelce roboczej  i kasku ze zdawkowa informacją.Gdzie sie podziali odpowiedzialni za taki stan rzeczy, bo jak na razie to tylko obwinia się Kaczyńskiego i rząd?Czy idiotyczne rozbieranie się celebrytek udajacych pokaz troski o ekologię wystarczy?Gdzie są wykształcone kadry inżynierskie i burza mózgów jak uzdrowić sytuację i gdzie byli do tej pory?Wielki krzyk o węgiel,o smog a przecież to nie stalo się teraz i trwa przez lata.Kogo wypuszczają nasze uczelnie i czego uczą bo kadra akademicka najchętniej zajmuje się polityką i,waleniem w rząd a nie wpajaniem wiedzy studentom.Czy szkoły przekażą dzieciom potrzebną wiedzę do podjęcia studiów skoro za najwazniejsze a wrecz priorytetowe uważa się seksualne wychowanie w szkołach,tęczowe piątki i parady równości kosztem nauki?

Obrazek użytkownika Andy51

24-09-2019 [15:59] - Andy51 | Link:

Wydaje mi się, że uczelnie są tak lewicowe, że nauka podstaw  powinna zaczynać się w domu, w myśl zasady" czym skorupka za młodu nasiąknie tym....."  później żadne lewackie profesory nie zdeprawują młodego człowieka. 

Obrazek użytkownika xena2012

24-09-2019 [17:08] - xena2012 | Link:

Mnie nie chodzi o deprawacje na uczelniach tylko o brak nauki.Skąd mamy brać tych inżynierów i magistrów jeżeli ich studia upłyna pod znakiem polityki czy machaniem transparentami na paradach równości a nie kształceniem na obranym kierunku.Potem się dziwimy niedoróbkom,niekompetecji,brakiem pomysłów w pracy.

Obrazek użytkownika Andy51

24-09-2019 [17:16] - Andy51 | Link:

Moim zdaniem, deprawacje odbywa się z reguły na uczelniach humanistycznych, o uczelnie techniczne i ich abiturientów, byłbym raczej spokojny.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-09-2019 [18:52] - Imć Waszeć | Link:

Dobrze by było, gdyby tam tylko machano transparentami i politykowano. Do mnie dochodzą słuchy, że tam obecnie są głównie balety, a potem tańczenie czaczy na rynnach akademików i skakanie z okien. Nie powiem, na polibudach zawsze się trochę piło, ale dziś to jest czwórbój wyczynowy: dopalacze, piwerko z wódencją, e-szlugi i narkotyki. A propos, słyszałem, że jacyś naukowcy ustalili (jaki refleks hehe), iż palenie tych e=papierosów powoduje uszkodzenia tętnic, serca, płuc oraz mózgu, czyli powolne debilenie. Nawet sam prezydent Trump wypowiedział się w tym temacie:

https://www.dw.com/pl/liczba-c...

Obrazek użytkownika Zunrin

24-09-2019 [20:36] - Zunrin | Link:

A co ci po inżynierach, skoro oni dostają polecenie od przełożonych jak to ma być zaprojektowane i zbudowane.

Obrazek użytkownika xena2012

24-09-2019 [17:09] - xena2012 | Link:

Mnie nie chodzi o deprawacje na uczelniach tylko o brak nauki.Skąd mamy brać tych inżynierów i magistrów jeżeli ich studia upłyna pod znakiem polityki czy machaniem transparentami na paradach równości a nie kształceniem na obranym kierunku.Potem się dziwimy niedoróbkom,niekompetecji,brakiem pomysłów w pracy.

Obrazek użytkownika kaliszanin

24-09-2019 [16:47] - kaliszanin | Link:

@xena2012

naprawdę wiemy to wszystko? a skąd? póki co słowo przeciwko słowu jak w przypadku smoleńska itd. itp. liczą się fakty a w dalszej kolejności pieniądze bo jak coś jest celowo spieprzone to jak napisałem - winnych osądzić ukarać i kasę odzyskać. 

analizując dane dochodzimy do faktów, następnie pieniędzy a nie ogłaszamy wszem i wobec swoje zdanie.
 

Obrazek użytkownika Jabe

24-09-2019 [16:48] - Jabe | Link:

Wiemy że śmieci są zwożone do Polski i wyrzucane gdzie się da. – I co? I nic.

Obrazek użytkownika tricolour

24-09-2019 [17:02] - tricolour | Link:

A nie pomyślała Pani, że gdy nauczycieli traktuje się z buta, to jakość nauczania będzie też z buta: byle się pozbyć uczniów?
Proszę napisać: dlaczego nauczyciel źle opłacany ma dobrze uczyć?

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-09-2019 [20:10] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Tym pajacom kasy to i tak za dużo . Może przestać płacić , to przestaną uczyć i bedzie lepiej . A potraktować z buta należałoby przytłaczającą większość . Ot tak po prostu - noga , dupa , brama . Tak się naprawia firmy w sposób radykalny i działa , to i tu zadziałałoby . A czy u ciebie w firmie obibokom i pajacom dają podwyżki ?
Wypłata nie odpowiada , droga wolna .

Obrazek użytkownika tricolour

25-09-2019 [08:13] - tricolour | Link:

@Tomaszek.

Nie mozna wywalić słabeuszy, bo panstwo ma w konstytucji zapisany obowiązek nauczania podstawowego. Gdy ich wywalisz, to nie bedzie obsady w szkolach za marne grosze, mniejsze niz minimalna... 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-09-2019 [14:51] - Imć Waszeć | Link:

I to niby za tę minimalną każdy z nich ma taką wypasioną furę jak niegdyś lekarz? Gdyby rzeczywiście było źle, to by dojeżdżali na zajęcia rowerami.

Obrazek użytkownika tricolour

25-09-2019 [16:52] - tricolour | Link:

@imc

Pisał Pan do tej pory sensownie. Jednakże użycie kwantyfikatora "każdy" nauczyciel jezdzi wypasioną furą wskazuje, ze sie Panu pogorszyło. No chyba, ze wypas to jest jakies Punto dwudziestoletnie (znajdę jedno takie u polskiego nauczyciela?), a to by wskazywało, ze sie pogorszyło tragicznie.

Zalecam umiar...
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-09-2019 [23:13] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Gdyby recepta była tak prosta jak pisałem to by było zbyt pięknie. Ja myślę , że kluczem jest chora droga awansu . To własnie ci awansowani ,dyplomowani nasladowcy krów robia najwiecej gnoju (jak to krowy i świnie ) i zniechęcaja młodszych .  I nie narzekaj na wypłatę , bo cóż to za studia nauczycielskie . Jaja se robisz . Minimalna za pół etatu to średnia za cały , na początek nie jest zle . Premia za wyniki . I pamiętaj , obiboka nie zmobilizujesz podwyżką na początek . 

Obrazek użytkownika xena2012

24-09-2019 [20:46] - xena2012 | Link:

A nie pomyślał Pan,że nauczyciel akademicki który zamiast uczyć studentów proponuje oddawanie moczu na Pomnik Smoleński bierze pieniądze za nic? Profesor Kochanowski z Katedry Fizyki UW zajmuje się promowaniem LGBT i walką z Kościołem,to jak Pan uważa dać mu jeszcze więcej?W Polsce jakoś nie wszędzie obowiązuje-płacę ale i wymagam.Może rektorzy na uczelni powinni wziąc to sobie do serca.

Obrazek użytkownika tricolour

25-09-2019 [08:09] - tricolour | Link:

@xena

Świetnie sie z Panią rozmawia. Narzeka Pani na jakość nauczania za przykład podając jakiegoś pajaca i nic dalej. A to Gowin ustala zasady pracy środowiska, o czym Pani milczy.

Propaganda na tym wlasnie polega, ze odmawia dociekliwości.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-09-2019 [18:34] - Imć Waszeć | Link:

No to jeszcze nie wszystkie nowoczesne przedmioty szkolne dotarły do Polski z nowoczesnego Zachodu w ramach marszu POstępu na tereny nadwiślańskich Neandertali. Tam jest kilka godzin poświęconych nauczaniu o pierdzeniu. Umiejętność ta wydaje się być dla demoliberałów kluczowa w życiu prywatnym i zawodowym. Oto jeden z filmów edukacyjnych dla dzieci:

https://www.youtube.com/watch?...

Tu jest artykuł o nauczycielce niejakiej Annie Trupiano (co za adekwatne nazwisko;), która właśnie naucza tego przedmiotu:

https://www.good.is/articles/h...

Jest trochę podobna do pani Gaziuk.

Obrazek użytkownika kaliszanin

24-09-2019 [19:54] - kaliszanin | Link:

nie znałem Pana Imć z tej strony :) aż mnie zatkało.

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-09-2019 [20:17] - Tomaszek | Link:

@Imć
A ta pani Gaziuk to po mężu Pierdzewicz ?
 

Obrazek użytkownika xena2012

24-09-2019 [21:10] - xena2012 | Link:

Ciekawe ilu z tych oburzonych i wiecznie protestujących ,,prawdziwych ''obrońców klimatu zechce zwłaszcza zimą siedzieć bez ogrzewania,jeździć na osiolkach,albo w ogole przestać podróżować,zwiedzać świat,chodzić spać zaraz po zmroku.Czy wytrzymają choć przez tydzień bez internetu,smartfona czy tabletu.Tyle,że te ,,atrakcje''przeznaczone są dla ogłupionego społeczeństwa,twórcy nowej religii ratowania Ziemi będą nadal jeździli zakazanymi nam samolotami aby pouczać o obronie klimatu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-09-2019 [20:41] - Marek1taki | Link:

Są ekologiści i to jawna agentura. Po to wymyślono greenpeace. Tak się spodobało, że na tym koniku jedzie każdy wywiad i lewicowa propaganda. Problem nie w tylko w tym, że służby przesadzają z "obserwacją" tylko w tym, że nie nazywa się rzeczy po imieniu.
Jak Prezydent RP jedzie na sabat ONZ, a wcześniej sami taki ekosabat organizowaliśmy w Katowicach, to okno Overtona zostaje przesunięte, a normalnie mówiąc promuje kłamstwo. To niepoważne w sytuacji zacieśniania sojuszu z USA i Niemcami. Pierwsi w ogóle z CO2 się nie ograniczają, a drudzy udają, że nie trują a emitują smrody z węgla brunatnego.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-09-2019 [21:24] - Marek1taki | Link:

w uzupełnieniu o węglu brunatnym
http://bendix.szkolanawigatoro...