Porównajmy sprawę Madoffa i sprawę Amber Gold.

Porównajmy sprawę Madoffa (klienci stracili ca 20 mld USA, to jest ca 70 mld zł) sprawa trwała pół roku Madoof dostał 150 lat. Sprawa Amber Gold (klienci stracili ponad 800 mln zł) sprawa trwa 7 lat a końca nie widać.

Samo odczytywanie kilkanaście tysięcy nazwisk poszkodowanych w tej aferze trwa kilka miesięcy.

Stetryczały profesor Strzembosz, który twierdził , że środowisko sędziowskie samo się oczyści jest współodpowiedzialny za stan polskiego środowiska sędziowskiego. Mimo tego, że w Polsce  jest 10 tys. sędziów, nakłady na sądownictwo jedne z najwyższych w Europie to jest tak , jak ze ściekami do Wisły, 1% ścieków zanieczyszcza całą Wisłę i M. Bałtyckie.

Podobnie jest u sędziów, gdzie mała grupka sędziów ale bardzo wpływowych za przeproszeniem bruździ całemu środowisku.

Wydatki na sądownictwo w Polsce w stosunku do PKB są jedne z najwyższych w Europie. Ta wąska ale jak wspomniałem wpływowa grupka sędziów wprowadza destrukcje w systemie sądowniczym, a za swoje czyny chce odpowiadać tylko przed Bogiem, no i może kolesiami z korporacji.

Tak stworzone prawo woła o pomstę do nieba, ale donosiciele w tym sędziowie mają poparcie wśród swoich z reguły lewicowych kolegach w sądowych trybunałach europejskich.

Reasumując , gdzie prawo jest dla ludzi a nie dla sędziów sprawy trwają krótko ( jak wspomniałem już o przypadku Madoffa), w Polsce gdzie prawo jest stworzone dla sędziów jak w przypadku Amber Gold sprawy trwają latami (7 lat) a końca nie widać.

I jeszcze jedna sprawa, poszkodowani przez Madoffa odzyskali ponad 80% swoich wkładów, w przypadku Amber Gold jak poszkodowani otrzymają 10% swoich wkładów, jeżeli w ogóle, to będzie dużo.

http://www.aferyfinansowe.pl/afery-finansowe-na-swiecie/piramida-madoffa-2/
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2019 [14:07] - tricolour | Link:

„Komisja nie ustaliła, czy ktoś kierował Marcinem P. Posłom nie udało się ustalić, skąd P. miał środki na założenie Amber Gold, skoro do czerwca siedział w więzieniu z powodu niezapłacenia bankom 30 tys. zł (naprawienie szkody) i 3 tys. zł (grzywna)” – wylicza „Rzeczpospolita”. 

Skoro nic nie ustalono, to znaczy ze nie ma winnych. Proste.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-09-2019 [17:52] - Imć Waszeć | Link:

To znaczy tylko tyle, że winni są w służbach PRL-2.0.

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2019 [18:31] - tricolour | Link:

#imc

Nie jestem tego pewien poniwaz od PRL minely trzy dekady. To musieliby byc wtedy bardzo mlodzi ludzie, by dotrwać do dziś. Możliwe, ale malo prawdopodobne, bardziej prawdopodobna jest amatorszczyzna szperaczy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-09-2019 [19:39] - Imć Waszeć | Link:

Nie koniecznie. Kiedyś rozmawiałem z ojcem, jak to było u niego na studiach na UW. Rzucał nazwiskami kolegów z roku, a ja rzucałem nazwiskami aktualnych studentów z roku. Okazało się, że 30% wymienionych to kolejne pokolenia tamtych. Co ciekawsze nawet zwyczaje, przywary i poglądy na wiele spraw mieli identyczne. Potem podobnie jak rodzice wniknęli do ZUS-ów, GUS-ów, ambasad, katedr oraz banków. Pewne rzeczy się nie zmieniają i oficjalna ideologia nie ma tu wiele do roboty. Ciekawe czy Meller z Gutkiem dalej rżną w karty? Od kiedy pewien Niemiec nauczył nas skata, jakość brydża wyraźnie w grupie podupadła. Podobnie w służbach, jedni wchodzili do nich z milicji i/lub ze studiów, kolejni wchodzili już z policji i/lub studiów, ale pozostała wspólnota widzenia pewnych spraw, obyczaj, które nie muszą iść w parze z aktualnie stosowaną ideologią. Ludziom w Polsce wmówiono, że komunista będzie zawsze myślał po komunistycznemu, katolik po katolicku, a pedał po pedalsku. Tymczasem dla dużego szmalu nawet komunista zatańczy na rurze i potem dożywotnio będzie smakował cygara. Takie upraszczanie myślenia, graniczące wręcz z prostactwem w wyobrażaniu sobie funkcjonowania całego świata, to jest właśnie rdzeń ideologii, takiej "filozofii" dla mas. Po tym można poznać np. kto czego się w życiu nałykał, ale nic o tym, jakie są jego prawdziwe dążenia. ZP jest idealnym przykładem tego, jak działa to w praktyce, czyli jak ideologia staje się jedynie narzędziem do realizacji partykularnych celów. Zwykle by się ofutrować wraz z rodziną. Dlatego właśnie będzie większe podobieństwo syna do ojca, niż ideologii wyznawanej w młodości do ideologii wyznawanej na starość. Służby... A kto w nich konkretnie jest i jakie są kryteria awansu? Wroński trochę odsłonił kurtynę, ale natychmiast zrobili z niego wariata. A to jest najczęściej tak jak ze słynnym klanem Brejzów o pochodzeniu NZS-owskim i dzielno-walczycielskim z komunami.

Obrazek użytkownika Jabe

12-09-2019 [14:35] - Jabe | Link:

Za to, że trzeba odczytać kilkanaście tysięcy nazwisk poszkodowanych odpowiadają prawodawcy, a parlament, przypominam, nie jest w rękach sędziów (co najwyżej prokuratora ze stanu wojennego).

Zauważyłem również, że winą za niski poziom nauczania próbuje się obarczać nauczycieli, a za źle funkcjonujące szpitale – lekarzy, itd. Tylko rządzący nie są niczemu winni. Oni chcą reformować, ale się nie da, bo opozycja nie pomaga, bo Bruksela się sprzeciwia, bo nie mają władzy absolutnej... To oczywiste wykręty.

Jeśli się Panu nie podoba sytuacja w sądownictwie, to proszę nie głosować na partię rządzącą. To jedyna metoda nacisku, jaką mamy.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

12-09-2019 [16:40] - AŁTORYDET | Link:

Jednak jesteś idiotą. Na sądy w Polsce, to ma wpływ wielu i wiele, ale z rządem nie ma to NIC wspólnego. Ziobro tyle może zrobić w sądzi, co Żyd na gestapo. Żeby reformę zrobić, trzeba zmienić konstytucję - to wie każdy. Rząd takiej mocy nie ma. Warto się zastanowić, czy idea, na której ufundowano sądy w Polsce jest odpowiada rzeczywistości. W Polsce proces ma charakter dowodowy, zatem są dowodzi winy, orzeka o winie i wymierza karę. Ja opowiadałbym się raczej za modelem amerykańskim, gdzie proces jest kontradyktoryjny, spór toczy obrońca z prokuratorem moderowany przez sędziego, o winie rozstrzygają przysięgli, a sędzia wymierza karę. No i oczywiście koniec z serialem apelacji! Sprawa raz osądzona nie powinna być sądzona powtórnie (dopuszczam wyjątki). Tyle na początek. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-09-2019 [17:56] - Imć Waszeć | Link:

A co zmieni ta konstytucja? Konkrety. Zakaże pracy w sądownictwie potomkom komunistów? Wyrzuci z uczelni lewaków oraz marksistów? Odbierze władze sitwom w powiatach albo zakaże partiopływactwa? To zwykła wymówka, która przykrywa brak koniecznego, radykalnego planu działania. Brak wizji jakiejkolwiek sanacji. To tylko trwanie i chocholi taniec na rurze.

Obrazek użytkownika Andy51

12-09-2019 [18:58] - Andy51 | Link:

Nic dodać nic ująć.

Obrazek użytkownika Jabe

12-09-2019 [19:31] - Jabe | Link:

O tym, czy sąd odczytuje pełną listę poszkodowanych decyduje kodeks, a ten może uchwalić opanowany przez PiS parlament, może podpisać pisowski prezydent, a pisowski trybunał przepuścić. Nie zrobili tego, bo rozwiązywanie problemów im się nie opłaca.

Obrazek użytkownika xena2012

12-09-2019 [16:45] - xena2012 | Link:

Jasne,jasne.....Jak głosować to tylko na POKO.Przecież to partia cnót wszelakich.Zwłaszcza ci którzy bezpowrotnie swoje oszczedności stracili powinni biec do urn skoro świt. 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-09-2019 [16:54] - maks jamnicki | Link:

x2 : :):)

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2019 [16:57] - tricolour | Link:

Stracili nie tylko na skutek swojej pazerności (skusili się na wysoki procent) i złodziejstwa Amber Gold, ale także na skutek tego, że celem komisji było udupienie Tuska, a nie pomoc poszkodowanym.

Tusk chodzi wolno, pieniedzy nie ma...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-09-2019 [18:01] - Imć Waszeć | Link:

Ktoś pokazał w przelocie gdzie były pieniądze i czyje one były, ale już poleciał ze stołka. Bowiem musimy za wszelką cenę mieć dobre stosunki ;)

Obrazek użytkownika Andy51

12-09-2019 [18:59] - Andy51 | Link:

Jak masz dobre stosunki, to nie musisz się chwalić publicznie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-09-2019 [19:16] - Imć Waszeć | Link:

Przecież od dawna wiadomo, że wy nie chcecie nikogo z krętaczy złapać, a już nie daj Bóg kogoś stamtąd. Wasze dociekanie sprawiedliwości to tylko ściema przedwyborcza, która po wyborach natychmiast zniknie "bo konstytucja" ble ble.

Obrazek użytkownika xena2012

12-09-2019 [18:17] - xena2012 | Link:

 gdzie komisja ma szukać tych pieniędzy? W rajach podatkowych?

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2019 [18:35] - tricolour | Link:

@xena

Wszędzie ma szukac. Od tego jest, by szukala i znalazła, a winnych wsadziła za kraty.

Ale ta komisja miala inne zadanie i je też schrzaniła.

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-09-2019 [23:12] - Tomaszek | Link:

@Xena
Komisja nie ma szukać pieniędzy . Ma wyjaśnić sprawę i kontekst . 

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-09-2019 [23:23] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Bo pienięddzy ma niebyć .To  coś jak u Kubusia Puchatka im bardziej szukasz tym bardziej niema . Bo to nie broszka komisji .  Tu trzeba twojej ulubionej całki , takiej funkcji pierwotnej a potem pochodnej , czyli skąd to i po co  to było . A Tusk to się sam uwalił , może lepiej niż młotkiem , bez ambergoldów .

Obrazek użytkownika Jabe

12-09-2019 [17:27] - Jabe | Link:

Pani już zupełnego pypcia z tą Platformą dostała. Generalnie nie należy głosować na POPiS, bo to pozoranci.

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2019 [17:48] - tricolour | Link:

Kabel,

Jak sie xena naogląda tvp to.wlasnie myśli (???) że tylko PO jest. Ciągle im do głów kładą, że PO winne, to biedaczka uwierzyła. Pięć stów dadzą, to ludziska tak dziękują, że już nie wiedzą, w co ich całować.

Ale juz niedlugo prąd bedzie %30+

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-09-2019 [17:59] - Imć Waszeć | Link:

To, że ma się tylko dwóch zbójów Madejów do wyboru nie tłumaczy konieczności głosowania na tego lepiej wygolonego. System dwupartyjny w Polsce to dążenie do "żeby było tak jak było" właśnie. Żeby nic nie ruszać i tylko wybierać zbójów na zmianę.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-09-2019 [14:49] - NASZ_HENRY | Link:

Sędziwie i posłowie bezradni.  Sejmowa komisja śledcza nie zdołała ustalić, czy ktoś kierował Marcinem P., ani skąd ten miał fundusze na założenie spółki. Nie wiadomo też, gdzie podziały się pieniądze klientów. Kompletna gdańska porażka ;-) 
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-09-2019 [19:45] - Imć Waszeć | Link:

No i jak by oni ścigali tych oligarchów po Rosji i Ukrainie, a może i Azerbejdżanie? Jak by wydusili z BND przyznanie się do ustawienia przejęcia niemieckiego OLT za grosze przez polskiego kryminalistę? Jak by mogli przyznać, że głównym celem była prywatyzacja permutacji liter OLT organizowana od wielu lat na czyjś rozkaz przez "nasze" służby? A propos, Daniels tam jeszcze doradza?

Obrazek użytkownika kaliszanin

13-09-2019 [10:26] - kaliszanin | Link:

bardzo tłuste wilki wynajmując kilkadziesiąt lokali i jednego słupa orżnęły kilkadziesiąt tysięcy nierozgarniętych ekonomicznie baranków. każdy kto zechce teraz jeszcze tłustszym wilkom grzebać w futerku użyźni ich polankę. słup widzi szpadel i siedzi jak mnich buddyjski, bo wie że odkopie nim ukryty dzbanek ze skarbem sęk w tym, że jeszcze do końca nie wie czy z nim odejdzie, czy się położy z uśmiechem w jego miejsce.
komisje śledcze WSZYSTKIE DOTYCZĄCE TŁUSTYCH WILKÓW nie mają przed sobą postawionego żadnego zadania związanego z oskarżeniem wilków (z powyżej opisanego powodu) a jedynym powodem ich powoływania jest gwiazdorzenie mało ujmującymi dialogami obu stron i późniejsze zdawanie relacji o swoich niby dokonaniach w przychylnych dla każdej ze stron mediach.
za największy sukces ostatnich komisji uznać należy jednak tuskową lipę i ustalenie nazwiska carycy Katarzyny. cała reszta to tylko sra… na puszcy