"Drugie dno" historii z p. Piebiakiem

Zanim włączymy się w tłum histerycznie atakujący lub broniący p. Piebiaka (w zależności od opcji), spróbujmy przyjrzeć się faktom, co - być może - pozwoli na postawienie hipotez dotyczących takiego a nie innego rozwoju wypadków.

A więc garść faktów:
1. w piątek 16 sierpnia zostały zaprezentowane listy kandydatów Zjednoczonej Prawicy do Sejmu;
2. w poniedziałek 19 sierpnia ONET nagłaśnia sprawę p. Piebiaka w artykule p. Magdaleny Gałczyńskiej, dziennikarki ONETu;
3. we wtorek 20 sierpnia po południu p. Piebiak podaje się do dymisji, która zostaje przyjęta przez Premiera Morawieckiego, kwitującego dymisję tym, że kończy to sprawę;
4. we środę rano ONET upublicznia wypowiedź pełnomocnika tajemniczej "Emilii", adwokata Korada Pogody (jego stosunek do rządów PiSu jest znakomicie zaprezentowany w artykule z 11 sierpnia tego roku na jego blogu), w której podaje pewien zestaw informacji (na ile prawdziwych, czas pokaże), ale którą warto przeczytać (tutaj);
5. do piątku 23 sierpnia można rejestrować w PKW komitety wyborcze;
6. do wtorku 3 września można zgłaszać do PKW listy kandydatów do Sejmu i Senatu;
7. Środowisko Zjednoczonej Prawicy nie jest ani jednorodne ani bezkonfliktowe - nie są tajemnicą tarcia pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami, natomiast pozycja Solidarnej Polski p. Ziobry w Sejmie (ilość "szabel") jest mniejsza niż realna pozycja polityczna;
8. ONET jest portalem reprezentującym poglądy właściciela.

Hipoteza robocza:
W obozie Zjednoczonej Prawicy jest grupa skonfliktowana ze środowiskiem Solidarnej Polski, mająca powiązania co najmniej towarzyskie z szeroko pojętą opozycją oraz (bezpośrednio lub pośrednio) ze "stronnictwem pruskim". Wykorzystując brak znajomości pewnych mechanizmów podstawiono niektórym ludziom z Solidarnej Polski osobę o pseudonimie "Emilia", prowokując je do takich działań (jakich - trudno powiedzieć), którym można przypisać negatywną konotację.
Ponieważ Niemcy zdecydowanie będą dążyły do zakończenia sprawy roszczeń, obrony interesów swoich koncernów oraz ochrony "swoich" ludzi w polskiej polityce, osoby prowadzące temat zostały zadaniowane każda we własnym zakresie na uruchomienie skandalu, który z jednej strony ma doprowadzić do osłabienia Solidarnej Polski przed wyborami, z drugiej zastopować zmiany w wymiarze bezprawia, z trzeciej wzmocnić przeciwników Solidarnej Polski w obozie Zjednoczonej Prawicy, co pozwoli umocnić wpływy "stronnictwa pruskiego" w obecnej administracji, z kolejnej zaś po wyborach uzyskać w ramach Zjednoczonej Prawicy rolę "języczka u wagi".

Zbyt piętrowa, zbyt dobrze udokumentowana historia, aby można było liczyć na "full-spontan", szczególnie że tajemnicą wielką są pobudki tajemniczej "Emilii" zarówno do działania przez ostatnie miesiące, jak i nagłej zmiany frontu. Ma kredyt we frankach?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

21-08-2019 [13:07] - AŁTORYDET | Link:

Bardzo chciałbym się z Panem nie zgodzić, ale doszedłem do tej samej konkluzji. Solidarna Polska wnosi zdecydowanie więcej do ZP, niż ludzie od Gowina i jest wyraźnie minoryzowana. Dziwi mnie pasywność naszego Edgara Hoovera, który nie zadbał o ochronę ministrów swojego rządu. Pomny hecy z Lepperem i aferą gruntową, obawiałem się, że teraz też wyskoczy z podobną akcją, wymierzoną w koalicjanta. Stało się. Nie popisał się też podtrzymując Dudę, we wspieraniu Kraszewskiego przeciwko Macierewiczowi, co skończyło się dymisją tego ostatniego, a Kamiński przywrócił wszelkie certyfikaty Kraszewskiemu, po czym ten odszedł na własną prośbę (!). Nawet mianowanie na szefa MSWiA, nie oderwało faceta od stołka koordynatora. Nie wiem jak inni, ale ja straciłem zaufanie do tego gostka. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-08-2019 [13:35] - Pani Anna | Link:

Dajże pan sobie spokój z tą "aferą" wokól niezrównoważonej alkoholiczki i jeszcze bardziej szambiarskiego środowiska "kasty". Kogo to w ogóle obchodzi.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-08-2019 [13:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

Najwyraźniej interesuje to Ministra Ziobro, skoro zwolnił z intratnych pozycji swych pupili - Piebiaka oraz Iwańca.
Toż to kolejne pozbawianie stanowisk Szlachetnych Prawdziwych Polskich Patriotów, wskutek działań wrażej niemieckiej propagandy.  
Ciekawe kogo następnego poświęci Wódz?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

21-08-2019 [14:40] - AŁTORYDET | Link:

Jak widać, narzędzie ataku wybrano bezbłędnie i nieprzypadkowo: na wiarygodność świra nikt nie zwraca uwagi, a żółte papiery zapewniają bezkarność procesową. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-08-2019 [18:44] - Pani Anna | Link:

No to trole i "opozycja' mają przez chwilę zajęcie, bo nikogo normalnego to nie interesuje. A piastując urząd państwowy trzeba być ostrożnym i nie używać np. ministerialnego konta do takich głupot. A za głupotę się płaci i bardzo dobrze, i to jest raczej standard w bardziej normalnych krajach. Za co w końcu podał się do dymisji prezydent Niemiec Wulff, za zamianę biletów klasy ekonomicznej na biznes i zmianę  ukrytej przed parlamentem prywatnej pożyczki na kredyt (czy jakoś tak). I to są statndardy, pełnić funkcję publiczna trzeba umieć, a żeby dobrać do tego odpowiednich ludzi, to po drodze głupków trzeba eliminować. Na sekretarza partii Gawłowskiego, szefa klubu Neumanna z zarzutami, szefa kampanii Krzysztofa Brejzę zamieszanego w aferę łapówkarską i "farmę trolli" może sobie pozwolić "opozycja"  i moim zdaniem bardzo dobrze, tak trzymać! W końcu jaka partia, takie za przeproszeniem "twarze". Byłabym poważnie zaniepokojona, jakby nagle znaleźli sobie uczciwych i inteligentnych ludzi do reprezentowania. Nikt nie został zdymisjonowany, dwaj mają jedynki w sejmie i senacie, a POKO w kampani mówi o standardach w polityce. 
A panowie tutaj proszę bardzo, podniecajcie się tym, co i dlaczego  jakaś Emi ma na jednego, czy drugiego sędziego, temat może i ciekawy, ale raczej na innego typu forum.
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-08-2019 [19:06] - Jabe | Link:

O standardach to akurat mówią obie strony, w kampanii.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-08-2019 [20:26] - Pani Anna | Link:

Jabus, ale tylko jedna strona ich przestrzega, taka różnica.

Obrazek użytkownika Ludomir

21-08-2019 [20:06] - Ludomir | Link:

"nikogo normalnego to nie interesuje."
Znalazła się wreszcie jedna normalna, bo reszta świata to same głupole,debile, i kretyni.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-08-2019 [20:25] - Pani Anna | Link:

Ty Ludomir, może nie reszta świata, ale ty na pewno.

Obrazek użytkownika Ludomir

24-08-2019 [11:40] - Ludomir | Link:

Pytanie o „dziamganie” (?) całkowicie zastępuje merytoryczne odniesienie się do mojego komentarza - dlaczego mnie to nie dziwi w przypadku tej paniusi...?  Która tak żarliwie broni   osławionego Piebiaka, jako że w życiu swym prywatnym tak właśnie, jak ów Piebiak postępuje.
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-08-2019 [14:30] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Szmonet,to jest szwabskie szambo zainstalowane od Wejcherta,poprzez Waltera w służbach...i dziennikarka Onetu...to jest oksymoron!
Po prostu idzie atak non stop,na Morawieckiego,na marszałkow sejmu,senatu,na Ziobrę...na każdego...A NUŻ SIE UDA...jak z Kuchcińskim?
To jest wojna,a na wojnie każde świństwo jest dozwolone...Tylko PiS jest jak dziecko we mgle.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

21-08-2019 [14:42] - AŁTORYDET | Link:

Tropy mogą zawieźć do BND. Bardzo prawdopodobne. Ale po co mamy odpowiednie służby?

Obrazek użytkownika paparazzi

21-08-2019 [19:37] - paparazzi | Link:

Po tym co widać,my ich mamy i nie mamy

Obrazek użytkownika xena2012

21-08-2019 [15:07] - xena2012 | Link:

Co racja to racja.Dostali rozkaz codziennie wystawiać kogoś z ZP do odstrzału.Uda się odstrzelić lub nie ale zawsze taki rozdmuchany fakt przyda się w kampanii wyborczej.Jak w wyliczance dziecięcej ,raz dwa trzy dzisiaj ty''no i licząc że ten trafiony zatopi sie sam dymisją.Z Kuchcińskim się udało,z Piebiakiem się udało,apetyty rosną.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

21-08-2019 [17:14] - Roz Sądek | Link:

To znaczy co, nie było nic na rzeczy, a oni podali się do dymisji? To nie ma sensu.
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-08-2019 [15:04] - Jabe | Link:

Umknęło mi, skąd wniosek, że akurat Solidarna Polska jest „stronnictwu pruskiemu” tak niemiła.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

28-09-2019 [09:38] - Obserwator_3 | Link:

M.in. stąd, że p. Mularczyk, będący twarzą komisji reparacyjnej, jest z "Solidarnej Polski", zaś bez p. Ziobro traci zaplecze polityczne - przy okazji już wiadomo że tajemnicza 'EMI" jest żoną sędziego który robi teraz za ofiarę losu i prześladowań anty-PiSu, co się już w ogóle kupy nie trzyma - na szczęście w toku sejmowej dyskusji nad wnioskiem o dymisję p. Ziobry, dostał on zdecydowane i jednoznaczne poparcie, a w związku z tym w tej kwestii "Stronnictwo Pruskie" w Zjednoczonej Prawicy najwyraźniej dostało dyskretny "łomot", bo jakoś i sprawa "EMI" się leniwo snuje, jak i od p. Ziobry się odczepiono, a z drugiej strony wychodzą "kwiatki" w postaci np. efektów tej całej "Konstytucji dla nauki" czy jak to tam zwał.

No, dzieje się...

 

Obrazek użytkownika maxilampus

21-08-2019 [15:18] - maxilampus | Link:

Porazajaca jest postawa powsciagliwych i spolegliwych..W sumie nic sie nie stalo..wice-minister organizowal czarny-piar przeciwko opozycji i srodowiskom anty-panstwowym..Przeciez takie zachowania sa politycznie normalne i sa czescia gry politycznej..Powinien dostac jakies dodatkowe benefity od swojej parti bowiem dzialal w jej interesie..Tutaj moj intres pokrywa sie z interesem parti rzadzacej..Dzialal na korzysc Panstwa ( czyli moim) a nie przeciwko
Jak jego wlasna partia go potraktowala ?..zdymisjonowali go..w ramach doczolgania sie do wyborow..czyli jak zwykle strzelila sobie w stope..( to cecha charakterystyczna poesciagliwych i spolegliwych)
Im bardziej zalezy jak sa odbierani przez opozycje i srodwiska anty-panstwowe niz na wlasnych wyborcow..
Dam przyklad..Ustrawa " Prawo do Zycia"..Zebralismy po wielu trudach potrzebna liczbe podpisow w sprawie chyba obecnie najwazniejszej dla Polakow i Panstwa..Obronie nie narodzonych Polskich dzieci..Poza aspektami moralno-etcznymi szczegolnie wazna ustawa w kontekscie Nizu demograficznego w Polsce..
I co sie stalo..ano umiescili nasza ustawe w "zamrazarce Sejmowej" ( Kuchcinski za to bedzie sie smazyl w piekjle) W  imie appasamentu opozycji pokazali nam Katolickim ,Prawicowym wyborcow srodkowy palec..Nasz interes ,interes Panstwa,interes mordowanych aborcyjnie dzieci polegl z interesem Opozycji..
Jak my wyborcy mamy ufac PIS ? skoro przelada inteses PO,SLD,PSL i innych srodowisk politycznych psychopatow nad interesem Panstwa i normalnych obywateli..
Ten sam mechanizm zadzialal w sprawie przesladowan i obrazy uczuc religijnych Chrzescian w Polsce..Dali LGBT wolna reke do dzialania..Nasze Prawa Konstytucyjne sa lamane w imie tej samej politycznej spolegliwosci.. Takie przyklady mozna mnozyc..
Konkluzja nasuwa sie sama..Pzdr.

Obrazek użytkownika angela

21-08-2019 [15:44] - angela | Link:

Rząd nie musi tracić czasu ni energii, na dementowanie fałszywych wrzutek. 
wkrotce wybory, i ludzie zwrócą 
"Rewelacje"  pijaczek, nikogo nie interesują. 
 

Obrazek użytkownika Ludomir

22-08-2019 [20:00] - Ludomir | Link:

Anielka
znowu się pogubiła i nie wie które prawdy objawione przez TVPiS powtarzać...
 

Obrazek użytkownika Ludomir

21-08-2019 [20:11] - Ludomir | Link:

Polacy,nic się nie stało!
śpiewają zgodnym chórkiem różne paniusie Anny,Xenki i Anielki. A niektórzy się do tego chórku przyłączają - ale kabarecik...

Obrazek użytkownika Dorota M

22-08-2019 [10:56] - Dorota M | Link:

To jest walka na śmierć i życie Polski, a my musimy być mądrzy i przesiewać badziewie od plonów. PIS nie potrafi poradzić sobie z tą agresywną chołotą, atakująca nas zewsząd, dlatego trzeba ich wspierać pomimo pewnych niedoskonałości, bo nie mamy lepszej alternatywy i... nie wchodząc w szczegóły.Tu chodzi o każdy głos i dlatego tak szaleńczo chwytaja sie róznych nieznaczacych zdarzeń rozdmuchując je do wielkiego balona, który pęknie zaraz po wyborach. Trzeba zatkać uszy i do przodu, żeby nie stracić szansy na Polske.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-08-2019 [21:47] - Imć Waszeć | Link:

A może oni wszyscy zgodnie dują i rozdymają te balony, żeby do wyborów nie mówić o sprawach istotnych? Mam jakieś takie wrażenie, że ta kampania z obu stron ma jednego reżysera.

Obrazek użytkownika Ludomir

22-08-2019 [19:57] - Ludomir | Link:

Świetny żarcik: wszyscy, po obu stronach barykady politycznej są tą aferą zbulwersowani, a okazuje się, że dla takiej panny Anny nie ma żadnej afery i nikogo ona nie obchodzi. No,cóż: niektórzy (niektóre zwłaszcza) chcą być szalenie oryginalne i sypią takimi żarcikami, jak ta paniusia, zresztą nie po raz pierwszy. Wprawdzie sama coś wspomniała o jakiejś nierównoważonej alkoholiczce...
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-08-2019 [21:02] - Pani Anna | Link:

Ludomir, co tam znowu dziamgasz?

Obrazek użytkownika Ludomir

24-08-2019 [11:37] - Ludomir | Link:

Takie postępowania tej kanalii Piebiaka i jego kompanów może usprawiedliwiać, albo tylko lekceważyć tylko ten czy ta, kto w swoim życiu tak właśnie jak oni postępuje.