W 2015 PO strzelało do górników, w 2019 PiS zrobiło defiladę

PO dba o Śląsk, jak dba pokazała w 2015 kiedy to za rządów kłamczuchy Kopacz i kierowaniu MSW przez koleżankę Ewki  Terenie, wydano rozkaz do strzelania do protestujących pod JSW górników z broni gładkolufowej.

To za rządów PO-PSL fatalne zarządzanie kopalniami doprowadziło do zamykania kopalń i olbrzymie długi spółek węglowych.

Po przejęciu władzy przez PiS wystarczyły dwa lata , by pod rządami nowych zarządów za kadencji PiS, kopalnie zaczęły przynosić zysk.

Mało tego, proniemiecka PO w zarządzie woj. śląskiego jako koalicjant pojawił się dążący do autonomii RAŚ a proniemiecka PO dała autonomistom tekę kultury.

Jaka jest siła RAŚ pokazały wybory samorządowe, gdzie nikt z autonomistów nie dostał się do samorządu.

Rząd PiS, doceniając zasługi Śląska i Ślązaków z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i 100 lecia wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego, 15 sierpnia w dniu Wojska Polskiego i święta kościelnego, Matki Boskiej „Zielnej”, rząd Polski zorganizował  defiladę wojskową w Katowicach.

Że defilada wojskowa była strzałem w dziesiątkę, pokazała frekwencja , gdzie defiladę oglądało jak się ocenia około 200 tys. widzów. Ślązacy byli bardzo zadowoleni z tego tytułu.

Ale nie wszystkim to było w smak, pisarz Twardoch pewnie autonomista miał bardzo napastliwe wpisy na twitterze, pewnie mu bliżej do Niemców niż Polaków, wszak zapomina, że powstania śląskie wybuchły w celu przyłączenia Śląska do Polski nie do Niemiec.
   
https://niezalezna.pl/63869-zamieszki-przed-siedziba-jsw-policja-strzelala-do-gornikow
https://wpolityce.pl/polityka/459441-twardoch-nacjonalistyczny-polski-cyrk-w-katowicach
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

17-08-2019 [11:42] - Jabe | Link:

Ci górnicy tam tak sobie stali, a Platforma przyszła i zaczęła do nich strzelać, prawda?

Warchoły są dobre, póki są nasze. Nie nasze warchoły są antypolskie. Taka moralność stepowa.

Obrazek użytkownika angela

17-08-2019 [15:23] - angela | Link:

Jakby Jabemu ktoś zabierał papu, a Jabe wrzeszczał, i jeszcze za to wrzeszczenie dostał w pysk, to wszystko w porządku.?
Pytanie retoryczne, bo Jabe odpowie po swojemu. Klitus bajduś. 

Obrazek użytkownika Jabe

17-08-2019 [17:15] - Jabe | Link:

To oni tam z głodu tak sobie stali i pokrzykiwali?

Obrazek użytkownika gorylisko

18-08-2019 [13:31] - gorylisko | Link:

spokojnie, towarzysz jabe jest tu służbowo... realizuje wytyczne sił tajemnych...

Obrazek użytkownika Andy51

18-08-2019 [14:36] - Andy51 | Link:

Zawsze zwarty, zawsze gotowy.