Nieudany gambit Schetyny

W wyborach do PE Grzegorz Schetyna popełnił gambit, który tak de facto wyszedł mu, mówiąc kolokwialnie bokiem. Poświęcił swoich kolegów partyjnych na rzecz dinozaurów z SLD, których wyciągnął z niebytu, dając im jedynki zapewnił im nie dość z niebytu politycznego, ale zapewnił również godziwe wypłaty.

Na koalicji europejskiej wyszedł jak Zabłocki na mydle. Nie dość, że wprowadził do parlamentu niemal o połowę mniej europosłów, ale jak wspomniałem, na grzbiecie Schetyny znaleźli się apologeci komunizmu z sekretarzem KC PZPR Millerem na czele oraz wiernymi do końca PZPR Hubner, Cimoszewicz, Belka, Cimoszewicz.

Oprócz nich weszli celebryci tacy jak pani Ochojska, wesoła wdówka Adamowicz i były piłkarz Frankowski.

Ponieważ tak de facto zwycięzcą wyborów okazało się SLD, przy przymiarkach do koalicji na jesienne wybory parlamentarne chce się trzymać Schetyny jak rzep psiego ogona.

Myślę, że członkowie PO nie chcą się zgodzić na oddanie biorących miejsc np. SLD, czy innym składowym koalicji. PSL kręci się za przeproszeniem jak g …o w przeręblu.

Ponieważ Biedroń, ze swoją Wiosną okazał się niewiarygodny, a PSL po doświadczeniu z wyborów do PE, boi się jak ognia tęczowych jak diabeł święconej wody, żeby nie stracić resztek konserwatywno – katolickiego elektoratu wiejsko – małomiasteczkowego, na razie stoi w rozkroku, próbując coś sklecić z Kukiz 15, którego notabene gwiazda gaśnie.

Czy Schetyna podda partie szachów to się zobaczy, ale jak widać pozycja Schetyny jest coraz słabsza, a zastępcy nie widać, bo Tusk został wyautowany.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

01-07-2019 [11:04] - xena2012 | Link:

Nie rozumiem jak mozna nawet wierzyć,że PSL ,,walczy'' o swoje chrześcijańsko-konserwartywne oblicze w Koalicji Europejskiej. PSL zachowuje się jak panna na wydaniu,której tak za bardzo nikt nie chce poślubić,ale musi z braku laku.Taka panna nie może przebierać w kawalerach jak w ulęgałkach i stawiać warunki.Zachowanie działaczy tej partii po prostu smieszy,a zwłaszcza przypochlebne wygibasy w kierunku Schetyny obwieszczane co rusz piskliwym glosikiem Kosiniaka -Kamysza,który już widzi się premierem.Przypuszczam,że na tej ,,wielkiej koalicji'' zyskają znowu starzy wyjadacze z SLD i działacze Wiosny,a PSL znowu będzie kwiliło.

Obrazek użytkownika Andy51

01-07-2019 [13:49] - Andy51 | Link:

PSL najbardziej oportunistyczną partią po 1990 r. Za przeproszeniem każdemu dadzą d... kto im zapewni wejście do parlamentu, przypuszczam, że gdyby to zrobił Biedroń, też by z nim poszli.

Obrazek użytkownika xwro

01-07-2019 [11:33] - xwro | Link:

No cóż....gdyby wszyscy poszli osobno do wyborów do PE to przerżnęliby z jeszcze większym kretesem, więc nie pisałbym, że Schetynie wyszło to bokiem (lepsze 39% w koalicji niż 25% solo). Fakt - najlepiej wyszło na tym SLD. Czy jest sens czepiania się celebrytów, że ktoś na nich zagłosował? O wesołych wdówkach też nie ma sensu pisać, bo OBIE panie Gosiewskie raczej nie będą tym szczęśliwe (he he he).
Samo SLD nie jest juz tak mocne wg mnie bo pozbyło się wszystkich "znanych armat" i nie mają już takiej siły przebicia stąd rozmowy z biedronkami.
PSL pójdzie osobno i pewnie nie przekroczy 5% gdyż prawie cały elektorat przejmuje PIS. Jedyne co może chyba zmienić przepływ to wstrzymanie dopłat dla rolników przez UE w związku z jakimś konfliktem Polska-UE.
Pozycja Schetyny jest najmocniejsza od kiedy nie ma Tuska w Polsce, bo może sobie rozgrywać całą opozycję jak chce, zwłaszcza jak wchłonął Nowoczesną. Czy bycie w opozycji przez kolejne 4 lata to taki zły wybór? Niczym się nie martwisz, niczym szczególnym nie zajmujesz a kasa płynie.

Obrazek użytkownika Andy51

01-07-2019 [13:52] - Andy51 | Link:

Może i tak, ale działacze przebierają nogami, żeby zając jakieś intratne stanowiska, może w spółkach Skarbu Państwa, może w różnego typu agencjach, itp.

Obrazek użytkownika Darek65

01-07-2019 [12:39] - Darek65 | Link:

Czym szersza ta tzw. koalicja anty-PIS, tym lepiej. Zakładając oczywiście, że frekwencja będzie wysoka, wyborcy PIS-u pójdą do głosowania, a sondaże oddają rzeczywisty stan rzeczy. W tym wszystkim, według mnie, tzw. opozycji nie chodzi o wygranie wyborów, program, itp. To nawet nie jest koalicja anty-PIS, chociaż, to mają na sztandarach. W tym wszystkich chodzi o załapanie się do koryta i tylko o to. Przecież z czegoś trzeba godnie żyć, a z 500 + się nie da:) Czym bardziej rozdrobnione będzie spektrum opozycji, która wejdzie do Sejmu, tym szybciej się to rozleci, bo każdy pójdzie w swoją stronę. Czasami myślę,że Schetyna zapisał się już dawno do PIS-u i teraz się ze wszystkich śmieje :) , że ich tak wy.......ł.

Obrazek użytkownika Andy51

01-07-2019 [13:54] - Andy51 | Link:

Tak samo jak SLD Schetynę.

Obrazek użytkownika Jabe

01-07-2019 [15:52] - Jabe | Link:

Każda partia wysokoprocentowa taka jest. Aktywowi chodzi o załapanie się do koryta.

Obrazek użytkownika gorylisko

01-07-2019 [14:25] - gorylisko | Link:

panie kolego, tutaj niema żadnego gambitu schetyny... on poprostu dostał rozkaz umieszczenia wypróbowanych w bojach towarzyszy na pozycjach naczelnych... inaczej ktoś by mu przypomniał skąd mu wyrastają nogi... zdaje się, że szykuje się jakaś poważniejsza rozgrywka i to na szczeblu unijnym... stąd te problemy z wyborem władz w całej (ch)uuujniii... sprawa zaczyna wyglądać poważnie i całe to towarzycho jest ciężko wystraszone zmianami w całej jewropie... bo zdaje się, że ludzie zaczynaja mieć powoli dość... a tu kasa się kończy...

Obrazek użytkownika Andy51

01-07-2019 [14:30] - Andy51 | Link:

Szanowny Panie, ta opcja, o której Pan pisze nie jest wykluczona.

Obrazek użytkownika gorylisko

01-07-2019 [15:02] - gorylisko | Link:

moim zdaniem to jest jedyne logiczne wytłumaczenie udostępnienia trampoliny dla cimoszki, millera etc. bo jakże to tak, chłopaki spokojnie zażywaja wywczasu na politycznej emeryturze...cimoszka w puszczy...a tu nagle radosny come back... moim zdaniem chłopcy dostali propozycję nie do odrzucenia... być może popartą przypomnieniem losu jaroszewczów albo leppera... tedy w te pędy zaangażowali się w wybory do jaczejki jewropejskiej

Obrazek użytkownika Andy51

01-07-2019 [15:59] - Andy51 | Link:

Grzegorz Schetyna jest przykładem upadku, ten niegdyś dzielny członek NZS i Solidarności Walczącej zaprzedał poglądy diabłom, zgadzam się , że komuniści na jedynkach do PE było poleceniem kogoś, kto stoi nad Grzegorzem. Pytanie kto? i to jest pole do domysłów.

Obrazek użytkownika gorylisko

01-07-2019 [18:22] - gorylisko | Link:

no jak to kto ? siły postympu i mniłości jak cholera oraz  baaardzoooo ciężkiego braku nienawiści... taaak ciężkiego, że aż strach...