Drgawki Angeli Merkel . Też takie możesz mieć.

"Co dolega Angeli Merkel" ? Na taki tytuł trafiłem dziś w Dziennik.pl. Przeczytałem. W tym artykule cytują profesora Bogusława Paradowskiego. Pan Profesor odrzuca możliwość choroby Parkinsona.i skłania się ku diagnozie zespołu pozapiramidowego . Jako że jest wiele odmian tej choroby, pan Profesor nie jest w stanie (bez badań) wskazać jakiego to rodzaju choroba. Dodaje jednak że jest to jedno z najczęstszych zaburzeń neurologicznych u osób wieku podeszłego....
(linki na dole)
Jako że i ja (daj Boże) będę kiedyś w aż tak podeszłym wieku w jakim jest obecnie kanclerz niemiec, postanowiłem wygooglać co mnie czeka.
Po przeczytaniu paru ogólnie dostępnych tekstów stwierdzam że "spoko" !  Mam raczej małe szanse na takie drgawki jakie zaprezentowała pani Angela Merkel podczas spotkania z prezydentem Ukrainy.
Ale doczytałem też czym można sobie takie drgawki zafundować już we wcześniejszych latach życia.
Wystarczy brać leki neuroleptyczne na schizofrenie i inne psychozy, w przebiegu których występują urojenia, omamy ...
Jest bardzo duża szansa (do 50%) że przy długotrwałym zażywaniu w/w leków będziemy mieli objawy podobne do objawów "odwodnienia" kanclerz niemiec.
Pani Angeli Merkel życzę szybkiego powrotu do zdrowia mimo "podeszłego wieku" i "odwodnienia"

ironiczny anglosas
Grzegorz Jarzębski
.https://pl.wikipedia.org/wiki/Leki_przeciwpsychotyczne
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/601309,angela-merkel-choroba-parkinsona-niemcy-drgawki-neurolog.html
https://journals.viamedica.pl/psychiatria/article/view/40403/32058
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-06-2019 [10:41] - Marek1taki | Link:

Jak kazdy drgawki miec mozemy, wspolczuc wspolczujemy ale Angela Merkel nie jest jak kazdy. Jedt wrogiem Polski. Jest nawet wrogiem Niemiec (sprpwadzila tzw.nachodzcow). Trudno w tej sytuacji nie sledzic objawow, ktore moga wynikac z wielu przyczyn a, ktore moga skutkowac wyborem takiego albo innego jej nastepcy i ewentualna zmiana polityki Niemiec w czasach brexitu i innych przetasowan. Poki co twarda Prusaczka gladko wdraza gosciom elementy drylu znane z wizyty premier Kopacz.