W Gdańsku niemieckości za mało, potrzebne prusactwo

Trójmiasto, za którego sprawą,  głównie stoczniowców przy wsparciu innych podmiotów, w 1980 r rozkwitła Solidarność i w efekcie czego w 1989 r.upadła  PZPR ze swoimi przystawkami,  jako lennicy  ZSRR.
 
Niestety Solidarność została w 1981 r, rękami WRON i jego żołnierzy w jakimś stopniu unicestwiona, żeby w 1989 r przy współpracy niektórych członków Solidarności  wyselekcjonowanych przez  gen. Jaruzelskiego i jego kamaryli doprowadzić  do  częściowo wolnych wyborów, w których wybrani przez (PZPR) członkowie Solidarności  zapewnili upadek postkomunistom na cztery łapy.

Ze strony Solidarności  główny prym w rozmowach wiedli byli członkowie PZPR Geremek, Kuroń, przy wsparciu takich postaci jak Michnik i Mazowiecki, zapewniając   upadek postkomunistom  na cztery łapy.

Te środowiska , które w Gdańsku doprowadziły do zmiany  niestety  w jakimś sensie zostały odsunięte, a w miejsce nich przyszły elyty takie jak  śp. Adamowicz, którym najprawdopodobniej polskość uwiera jak kamień w bucie.

Dla Adamowicza pewnie jak i dla Tuska Polska to nienormalność, stąd przemiana nazwy polskiego urzędu pocztowego na POSTAMT , nazwanie tramwaju nazwą niemieckiego nazistowskiego uczonego, sprzedaż spółek komunalnych, niemieckim spółkom komunalnym, itd.

Po śmierci Adamowicza zniemczania Gdańska widać za mało, nawet kler zawsze broniący polskości zgodził się na odprawę wart przy grobie Adamowicza w strojach pruskich ( chociaż na ten temat są różne opinie) , ale w polskim kościele odprawa wart przy grobie Adamowicza wydawana jest w języku niemieckim jest czymś niepojętym.

Nie wiem co na to infułat bazyliki Mariackiej w Gdańsku, już sam pogrzeb śp. Adamowicza  był w moim przekonaniu skandalem, żeby Prezydenta RP i Premiera RP usadzić w piątej ławce nawet za przedstawicielem rządu niemieckiego.

Odprawa wart w języku niemieckim  w bazylice Mariackiej, powoduje to, że pocztowcy gdańscy, westerplatczycy czy pomordowani przez Niemców w lasach piaśnickich Polacy , przewracają się w grobach.   
 
https://wpolityce.pl/polityka/449551-rekonstruktorzy-przy-grobie-adamowicza-w-pruskich-mundurach
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

06-06-2019 [12:03] - Darek65 | Link:

Smutne to, ale w gronie polskich hierarchów kościelnych brak ludzi z autorytetem, wyrazistych, mogących pokierować Kościołem w tak trudnych czasach. Jeśli do tego dodamy oczywistych szkodników działających w Kościele, to obraz jest taki, jaki jest. Infułat z bazyliki powinien być poddany takiej krytyce, aby mu majtki opadły. Przykro mi to napisać , jako katolikowi, ale Kościół w Polsce ma zbyt cieplarniane warunki, przestał się starać i walczyć o wiernych, w szczególności Polaków. Jeśli chcemy uzdrowić sytuację, to musimy zrobić to, co na Węgrzech. Zakazać działalności fundacjom, funduszom wspieranym finansowo zza granicy. No i jak nie repolonizacja mediów, to tworzenie nowych mediów polskich.

Obrazek użytkownika Andy51

06-06-2019 [13:18] - Andy51 | Link:

Ruch Orbana bardzo mi się podoba, powinien być zakaz finansowania fundacji z zagranicy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-06-2019 [12:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nikt się w grobach nie przewraca bo mundury nie były pruskie, a po niemiecka komenda królowała w wojsku polskim.   

Obrazek użytkownika tricolour

06-06-2019 [13:07] - tricolour | Link:

To był Wawrzyniec Pruski, polski dziedzic.

Obrazek użytkownika Andy51

06-06-2019 [13:19] - Andy51 | Link:

Masz prawo do swojego zdania.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-06-2019 [13:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

To nie kwestia czyjegoś zdania tylko faktów. A te jak wiadomo, naciąga się by urabiać ludzkie umysły.

Obrazek użytkownika xena2012

06-06-2019 [17:56] - xena2012 | Link:

Nie wiadomo czy i jak zareaguje ,,żałosna idiotka'' Dulkiwicz na list otwarty prawicowych samorzadowców i naukowców gdańskich uczelni skierowany do niej.List wyraża zaniepokojenie fałszowaniem historii Gdańska,narastającą brutalizacją języka debaty, przestrzega przed demontażem wspólnoty gdańszczan i więzi z Polską.Podpisani samorzadowcy wskazują,że działania Dulkiewicz kompromitują samorząd i miasto Gdańsk.Redaktor Ziemkiewicz nazywając Dulkiewicz idiotką kilka dni temu i tak wyraził się zbyt łagodnie ,ta pani bowiem swoim chamskim zachowniem na siłę stara się przekonać Niemców,że wkrótce w Gdańsku zagoszczą na stałe jako jego właściciele.

Obrazek użytkownika Andy51

06-06-2019 [18:18] - Andy51 | Link:

Szkoda na tą głupią dziunię strzępić język, mnie interesuje jedno, kto za nią stoi i kto nią kieruje?

Obrazek użytkownika xena2012

06-06-2019 [18:45] - xena2012 | Link:

To akurat nie jest zagadką.Przecież każde posuniecie tej odrażajacej paniusi ma na celu przypodobanie się Niemcom.W Gdańsku trwa nawet swoista rywalizacja ,choćby z Wałęsą kto będzie gorliwiej calował niemieckie buciory.

Obrazek użytkownika Andy51

06-06-2019 [19:18] - Andy51 | Link:

Jestem z Trójmiasta, ale według mnie to by było za proste i zbyt czytelne.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

06-06-2019 [21:37] - Obserwator_3 | Link:

Czy możesz wyobrazić sobie zgodną współpracę Rosji i Niemiec przy wspólnym tworzeniu "pomostu łączącego" itd. oraz "pieczętującego nowe otwarcie" w relacji Europa - Rosja (np. jako "Europejskiego Szanghaju" czy jakoś tak) na obszarach d. Wolnego Miasta Gdańska oraz Obwodu Kaliningradzkiego?

Niestety, Przekop Mierzei staje takim planom ością w gardle, a obejść Zalewu Wiślanego nie ma jak, bo w Elblągu stacjonuje NATO.

Więc co? Więc trzeba się śpieszyć. No to się śpieszą...

Obrazek użytkownika Andy51

06-06-2019 [21:55] - Andy51 | Link:

Jeżeli chodzi o przekop, trzeba pogonić ekologów i robić swoje.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-06-2019 [17:13] - Imć Waszeć | Link:

No to może kosmici? W Gdańsku chyba jeszcze dotąd nie wylądowali. Przynajmniej jest to znacznie mniej czytelne niż Niemcy. ;)

Obrazek użytkownika Andy51

07-06-2019 [18:16] - Andy51 | Link:

Może wylądowali, a tylko Wałęsa wie o tym zdarzeniu.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2019 [23:58] - Tomaszek | Link:

Jakiej paniusi . Ty chyba ją z kimś pomyliłaś .

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2019 [20:40] - Tomaszek | Link:

Ta "odprawa" to jakieś jajca z musztry , czy co ? Ofermy w piaskownicy lepiej by to zrobiły . Zwroty bez składu dreptane jak menele , kroku i nogi to nawet nie zgubili tylko człapią jak ofleje . No i pedalski ton komend . Może to jakieś zakamuflowane lgbt .Jak tacy Niemcy stawiają nam czoła to chyba trzeba by ich jakimś kotem poszczuć . Tylko nie dużym , bo mógłby im krzywdę zrobić . Albo by zaczęli uciekać i krzywdę by sobie zrobili
.Ale jaja .

Obrazek użytkownika Andy51

06-06-2019 [21:56] - Andy51 | Link:

Jaja jak berety.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2019 [20:50] - Tomaszek | Link:

P.S.
Powinni taką zmianę warty zryć we wszystkich telewizjach i nie tylko .

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-06-2019 [06:32] - Marek1taki | Link:

To poważna sprawa. To są zielone ludziki. Jeszcze za naszego życia się to dokona. Śląsk i Pomorze Gdańskie mają kluczowe położenie geopolityczne. Ich kontrola jest elementem eliminacji Polski w nowym układzie sił. Dość jasno jest widoczne, że USA ma w Polsce sojusznika, ale nie odwrotnie. Z powodu przeprowadzenia hybrydowego plebiscytu na Pomorzu i na Śląsku amerykanie nie zaatakują z Fortu Trump Berlina.
Zabójstwo Pawła Adamowicza było - moim zdaniem - przełomowym wydarzeniem. Początkiem kaskady zdarzeń. I było dziwne w swoim przebiegu. Wynajęty egzekutor w więzieniu i brak pytań w czyim interesie. Zadziwiające uroczystości pogrzebowe. Teraz początki świeckiej kanonizacji. Inicjatywa Fundacji Batorego Sorosa w 21 punktach. Rugi pruskie nie będą potrzebne, to się dokona w ramach zwykłych decyzji administracyjnych, umów o pracę, podatków, języka nauczania. Wróci problem dzieci z Wrześni, Drzymały, stopniowego wypierania Polskości i normalności. Już jest widoczny sojusz prusko-LGBT. Sprawy są ponadnarodowe. Przykład idzie z drugiego kierunku: ustępstw wobec przedsiębiorstwa holokaust i banderyzmu. Gdzie będzie granica tych stref?