Tyle pracy na próżno!

Konfederacja przekroczyła próg wyborczy. Efekt ciężkiej pracy – 0,4 % ponad próg wyborczy.
Jej koszt – zero wiarygodności tych liderów, którzy jeszcze mogli ją utracić.
Czymkolwiek by nie był dzisiejszy sondaż (równie dobrze może być wskazówką dla ciągle jeszcze „liczących głosy”), to jednak pokazuje, skąd Konfederacja dziś czerpie poparcie.
Wcale nie z elektoratu PiS. To, co mogła odebrać Prawu i Sprawiedliwości, przypłynęło do niej i ustabilizowało się na poziomie ok 2-3% już parę tygodni temu. Ostatni karmnik „Konfederacji” to koalicja postkomunistyczna, z „Wiosną” włącznie. Niemożliwe? No to przeanalizujmy sytuację.
„Konfederacja” udaje, że Platformy i całej reszty tej postkomunistycznej koalicji nie ma! Rozpostarła parasol ochronny nad PO, prowadząc jednocześnie wyjątkowo brudną kampanię przeciw Prawu i Sprawiedliwości. To nie są tylko konsekwencje nadaktywnego wysługiwania się twórcom nowych bytów politycznych. To jest sojusz. Zupełnie jawny SOJUSZ Z POSTKOMUNISTAMI.
 
 „Konfederacja” stanęła w tej kampanii u boku Platformy, jako najbardziej zajadły, najbardziej brutalny Anty-PiS. Dołączyła do kolejnej akcji unicestwiania polskiego rządu, atakując z tej strony, której nie mogła obsadzić postkomuna.  Jaka więc jest różnica między PO- SLD-PS-,N- Zielonymi-Wiosną a „Konfederacją”?
ŻADNA.
Co robi przeciętny „prawicowy” wyborca antypis, cokolwiek zdezorientowany licznymi próbami ukrycia się Platformy w postkomunistycznym tłumie?  
Wybiera „nową” opcję prawicową, dostatecznie agresywną.
 Bardzo możliwe, że w wyborach parlamentarnych Platforma już nie wystartuje…
 
P.S.
Debata:
Paweł Kukiz  – gdyby głosował tak rozsądnie jak mówi, wreszcie mielibyśmy w Sejmie sensowną opozycję, zdolną zmarginalizować  „totalną” bandę oszołomów. Niestety, Kukizowi chyba nie zależy na poparciu większym niż ma.
Krzysztof Bosak- z czymś żółtym w klapie.
Krzysztof Śmiszek- portretowany tak, że finezyjna praca rączek („pajacyki”i „aniołki” Tymochowicza) znalazła się w dolnych partiach ciała, niewidoczna dla widza - i 90% prezentacji szlag trafił.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2019 [23:51] - Jabe | Link:

Po co tyle płaczu o stronnictwo, które ledwie przekracza próg? Spokojnie. W dodatku, jak Pani twierdzi, karmi się elektoratem platformianym.

Proszę jednak zaakceptować, że PiS jest dzisiaj partią rządzącą i wszystkie ugrupowania opozycyjne się do niej odnoszą. Nic w tym dziwnego.

Za komuny wywalono z PZPR jakiegoś aparatczyka, mówiąc, że partyjni go nie chcą. Dało się wówczas słyszeć na mieście, że bezpartyjni – też. Ale bezpartyjnych nikt nie pytał o zdanie. Konfederacja także nie zdecydowała, że jest wraz z Platformą anty-PiS. To jest po prostu ugrupowanie opozycyjne, które sobie nie wybrało „koalicjantów” przeciwnych partii rządzącej. W gruncie rzeczy to rządzący decydują, kto jest przeciw nim, a kto – za.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-05-2019 [00:26] - Imć Waszeć | Link:

Obawiam się, że nie ma Pani racji. Przypadek skandalu 447 nie rozejdzie się ot tak po kościach i PIS nie zapłaci cichutko roszczeń, jak to sobie zaplanował w celu utrzymania władzy z dobrym wujkiem z USA u boku. Skąd taka śmiała teza? Z obserwacji i analizy zachowań wyborów PIS-u. Kto tego nie ogląda, lub cierpi na kurzą (chyba kaczą ;) ślepotę, ale wypowiada się gęsto na ten temat, ten sam sobie szkodzi i z pewnością w efekcie zaszkodzi własnej wiarygodności (chociaż wchodząc w prymitywny kolektor propagandy pewnie ma ją głęboko, jak ci mityczni "niezależni dziennikarze prawicowi" :)). Dlatego spróbuję zrobić tu pewne małe podsumowanie.

Ile żydzi wydębili od Niemiec? - http://blogmedia24.pl/node/79464
Okazuje się, że spłata roszczeń zamknęła się sumą około 60 miliardów dolarów. Niektórzy zaokrąglają to do 100 miliardów dolców, ale co do tego pewności nie mam. Dlaczego więc żydostwo żąda od Polski aż 300 miliardów dolarów? Zaznaczam, w stosunku do tej pierwszej sumy niemieckiej jest to pięciokrotnie więcej.

https://www.youtube.com/watch?...

Czy więc PIS podjął jakąś decyzję w sprawie zapłaty tego haraczu, czy nie? A może próbuje wykiwać wszystkie strony na raz? Obawiam się, że tak i wynika to zarówno z niewiedzy, z nieumiejętności kojarzenia nawet takich jak powyższy faktów i ze zwykłej służalczości wobec możnego suwerena. Śladów jest pełno, a jeden z nich, dostatecznie wyraźny, jest w filmie znienawidzonego ostatnio przez pisowców Michalkiewicza. Pewien facet, występujący na początku filmu, właśnie mówi zasłyszaną w swoim środowisku propagandą pisowską. Ustawię dla wygody czas startu filmu na ten kluczowy moment:

https://www.youtube.com/watch?...

Interesujący nas fragment jest około 18:45 (chodzi o spłatę "roszczeń" żydowskich):

S. Michalkiewicz: - Amerykanie nam każą wykonać roszczenia żydowskie
Słuchacz: - *bla bla* ... Amerykanie rządzą, tak jak i Niemcy rządzą, proszę pana. Międzynarodówka światowa rządzi.
SM: - No i co z tego? Nawet jakby to była prawda, to międzynarodówka światowa nam to każe zrobić. i co?
Słuchacz: - No każe i nie mamy wyjścia. No musimy zrobić.
SM: - Jarosław Kaczyński to zrobi.
Słuchacz: - No zrobi bo już nie mamy wyjścia.

Czyli kto nie ma wyjścia i musi płacić? Co niby skłamał Michalkiewicz lub Konfederacja, no co? To jest właśnie ów plan PIS-u, który ujawnił nieświadomy swojej roli wyznawca Jarosława Kaczyńskiego. Wraz z ujawnioną notatką ambasadora znienawidzony Michalkiewicz po prostu wsadził kij w szprychy jakiegoś dogadanego dealu, który został już przez kogoś elektoratowi PIS "wytłumaczony", a teraz idzie "cała wstecz". Nie tyle sumy tu szokują, co różnice sum i jest to ewidentny skok nie tyle na kasę, ale na całą Polskę.

 

Obrazek użytkownika Studentka

24-05-2019 [06:14] - Studentka | Link:

Dawno nie czytałam większych bzdur!

Obrazek użytkownika HenrykH.

24-05-2019 [12:39] - HenrykH. | Link:

Proszę  Pani.To tylko dowód na to ,że czysta  nienawiść do  Kaczyńskiego odbiera rozum .Nie tylko inżynierom ,ale i profesorom przytrafiają się takie idiotyzmy.Dla nich najlepiej żeby rządzili (nareszcie otwarcie ) połączeni PO i komuniści .Wtedy mogą pisać te głupoty ,szaty rwać i szukać ustaw na Arktyce ,bo może jeszcze komuś coś jesteśmy dłużni.A pro-po ,co sądzi  Pani o PROGRAMIE GOSPODARCZYM  P.Brauna czy innych tuzów ..
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

24-05-2019 [16:04] - zbieracz śmieci | Link:

E tam ,u waszeci to norma a jak przychodzi czas reemisji to bredzi o matematyce a teraz o polityce ! Tak po prawdzie to od niedawna łon jest narodowcem i żydożercą!
Nie jego jednego naszło od pewnego czasu żydożerstwo ,to nie one tak same z siebie a płatnik decyduje !

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-05-2019 [06:32] - Marek1taki | Link:

To jest cykl propagandowy oswajający z tematem. PiS jest biernym narzędziem. Reżyseria jest zewnętrzna. Nie liczą na aktorski profesjonalizm i słusznie. Stawiaja na spontaniczność. "Nasi" wiją się ale sekwencja zdarzeń jest dla nich nieubłagalna. Tyle już do nich dotarło po prowokacji ustawą o IPN (pisaną w kooperacji z Izraelem), że nie ma symetrii stosunków. Bogatsi o tę mądrość musieli się jeszcze dowiedzieć, że nie działa zasada wasal jednego pana nie jest wasalem drugiego. Jest: i Gersdorf wróciła. (ta podwójna podległość wskazuje tylko, że powyżej jest porozumienie o strefie wpływów amerykańsko-niemieckie i nad nim jeszcze piętro wyżej)
Bogaci w te doświadczenia, PiS ze swoją lepszą zmianą, już nie podjęli głosowania ustawy uwalniającej go od podejrzeń o kolaborację mając świadomość, że w 24 godz. trzeba będzie ją z wielkim hukiem odwoływać, albo w dodatku nie chce tworzyć prawa, które formalnie zabroniło by konkretnego typu zdrady.
Nawet jeśli nie jest ta kwestia stawiana tak wprost, to i tak jej świadomość przecieka do mózgów. I pojawia się efekt: "Słuchacz: - No zrobi bo już nie mamy wyjścia."
To lepiej dla propagandy jeżeli jej odbiorca sam wyciąga wnioski, jest pogodzony, broni swojej akceptacji. To mechanizm uniwersalny. W chorobie nowotworowej pacjenci przechodzą takie same fazy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-05-2019 [01:06] - Pani Anna | Link:

Ten pierwszy komentarz, który pojawił się  pod Pani wpisem upewnił mnie ostatecznie, że tak jak PO miała największe poparcie wsród więźniów, tak Konfederacja najwyraźniej wśród pensjonariuszy psychiatryków.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-05-2019 [08:18] - NASZ_HENRY | Link:

Kacza żółta ślepota ;-)
 

Obrazek użytkownika Dorota M

24-05-2019 [09:57] - Dorota M | Link:

Wszystkie "świete prawdy" bossów Konfederacji pochodzą ze źródeł manipulacji prawdą Panów Michalkiewiczów, Misiaków, Braunów i innych nawiedzonych, a źródłem ich przekonań jest ciężka i mozolna praca obcej agentury, operującej swobodnie w Polsce. Oszukane kilkaset tysięcy nowych młodych ludzi, których nauczono bezrozumne i bezpodstawnej nienawiści do PIS, kiedy się obudzą z tego imperialnego snu o ich możlwościach, pogonią ludzi, którzy dali im taką nadzieję, że to ugrupowanie samodzielnie uczyni Polskę potęgą światową. Takie patriotyczne ugrupowanie polityczne, na prawo od PIS może być potrzebne, ale do terminowania przy doświadczonych politykach, którzy przez kilka dziesiatków lat, niejednokrotnie w upokorzeniach od rządzących właścicieli III RP, układali swój program, na przyszłość, uczyli się na własnych błędach, jednoczesnie wysłuchując zdania Polaków. Kiedy już zrozumieją, że polityka to służba, a nie awantura, anarchia i kłamliwy atak wzorem ulicy i zagranicy, ułożą w porozumieniu z Polakami swój program dla Polski, to w przyszłości mają szansę na zdobycie większego poparcia dla ich opcji politycznej i rzeczywiście prowadzenia państwa w dobrym kierunku.

Obrazek użytkownika Jabe

24-05-2019 [10:12] - Jabe | Link:

Plucie jadem na nienawistników jest ulubionym zajęciem zwolenników doświadczonych polityków.

Proszę łaskawie zdemaskować te konfederackie manipulacje prawdą. Bardzo jestem ciekaw. Śmiało!

A co do imperialnego snu, to które ugrupowanie opowiadało o wstawaniu z kolan, liczącej się sile i awansie na którąś tam gospodarkę świata?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-05-2019 [12:38] - Imć Waszeć | Link:

Podejrzewam, że jest to tylko manipulacja tzw. agencji ratingowych, które "wstydliwie chwilowo odwróciły oczy" od Polski i podjęły jedynie słuszną na danym etapie hagadę. Oczywiście tylko do czasu dopięcia, a raczej odrzucenia dealu i stąd ta nerwowość oraz napastliwość jedynych "obrońców polskości", a teraz nawet "europejskości" i "demokracji". Pisałem już, że ekonomia na poziomie państwa nie jest tym, czego uczą w szkołach (w sensie zarządzania typową firmą). Zaś na poziomie całego świata jest jeszcze śmieszniej, bo co to np. znaczy "przychody", "długi" albo "wydatki"? Tak więc jest to efekt podobny do spółki komandytowej - chwilowo jakiś dobry wujek zza kurtyny pokazał pieniądze i dlatego "rośniemy". Widać już na tym forum do czego prowadzi pobłażanie prostemu ludowi, który chwyta jedynie "prosty przekaz" jedynie słusznych partii (zostaliśmy nowymi zaplutymi karłami reakcji). Ponadto mamy coś takiego, co nazwano "ACTA 3+. Materiał poglądowy: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika angela

24-05-2019 [10:10] - angela | Link:

Konfederaci, tzw prawica, oni tylko chcą!!!  do wypasionego żłobka unijnego, a że kosztem  Rządu, Polski, i Polaków, to co ich to obchodzi.
Jak były ataki unijnych, lewackich urzędników, na Polskę, to tylko Rząd zbierał ciosy, i odpieral, a   obecnych szumnych "Patriotów': poszczególnych partii tzw konfederacji, w obronie  Polski nikt nie słyszał. 
To PiS buduje od nowa Polskę, wspomaga biedny Naród, a ta zbieranina, od prawa do lewa,  przegranych politycznie ludzi,  atakując PiS, widzi tylko pełne koryto unijne. 
Obawiam się, że ta ?? Polska walka z pisem przeniesie się na Unię, i tam będą szkodzić Polsce, przez jakieś wyimaginowane ustawy 447,czy inne wymyślone wspólnie z lewakami bzdury. 

Obrazek użytkownika Jabe

24-05-2019 [11:23] - Jabe | Link:

jakieś wyimaginowane ustawy 447

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-05-2019 [12:36] - Imć Waszeć | Link:

Wyimaginowana ustawa? Z kogo chcecie durnia zrobić, towarzysze? Jesteście zwyczajne sprzedawczyki i tyle, co pokazałem w moim zestawieniu sposobu waszego rozumowania, ale do tego wrócimy po wyborach. Dla myślących porównajmy to z polityką Gomółki: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Dorota M

24-05-2019 [14:28] - Dorota M | Link:

Panie I W. Przecież ma Pan tyle forów wręcz noszących na rękach tych wspaniałych chłopców z Konfederacji. Po co Pan sie tutaj tak musi denerwować z powodu innych poglądów niż Pana. Media Narodowe, wRealu 24, CEP Powiśle i jeszcze kilka pomniejszych. Tam jest chór wielbicieli red. Michalkiewicza, modlą się do Brauna, Winnickiego chcą zrobić natychmiast premierem, a do Bosaka mają nieco ukrytą pretensję, że za mało dowala PIS-owi. Tam będzie Pan wśród swoich, a tutaj jest tak drętwo, nikt nikogo nie nazywa najbardziej parszywymi obelgami, jak tam. Tam jest adrenalina, a tutaj tylko spokojne rozważania i rozmowy. nIe szkoda Pana cennego czasu? 

Obrazek użytkownika danuta

24-05-2019 [14:47] - danuta | Link:

100/100
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Dorota M

24-05-2019 [23:26] - Dorota M | Link:

Pozdrawiam i miłego weekandu, dla nas wszystkich. Wiadomo o co chodzi.