Gazeta Wyborcza czy Gazeta Żydowska?

Nie wiem czy to była freudowska pomyłka czy pani Engelking  powiedziała prawdę, nazywając Gazetę Wyborczą, Gazetą Żydowską.

Coś w tej gazecie jest , że w sporze rządu polskiego z diasporą żydowską czy rządem Izraela zawsze stają po stronie izraelsko-żydowskiej.

To na łamach tej gazety w/w profesorowie przedstawiają swoje antypolskie stanowisko. Holocaust stał się pałką do okładania nie sprawców Niemców, ale Polaków. Nikt nie twierdzi, że w społeczeństwie polskim nie było szmalcowników, którzy donosili na Żydów, ale polskie państwo podziemne na szmalcowników wydawało wyroki śmierci.

Żydzi jak diabeł święconej wody boi się przyznać, że w gettach współpracownikami  Niemców, byli  ich współziomkowie dostarczając określone kontyngenty żydów do obozów koncentracyjnych, czego  najlepszym przykładem jest Chaim Rumkowski.

Gazeta Żydowska zdaje się nie zauważać  tych 3 mln Polaków , którzy zginęli w czasie wojny, często ratując żydów , gdyż tylko w Polsce za ukrywanie i pomoc żydom groziła kara śmierci.

Gazeta Żydowska wyspecjalizowała  się w atakowaniu polskiego rządu czego ostatnim przykładem był atak na PMM.

Wydaje się, że GW wyspecjalizowała się w atakach na obecny polski rząd, gdyż bardzo często nieprzychylne rządowi polskiemu artykuły w lewicowo liberalnej prasie są pisane przez dziennikarzy Gazety Żydowskiej i cytowane później jako ataki prasy zachodniej na Polskę.
  
https://www.tvp.info/42706332/pozew-przeciwko-engelking-i-grabowskiemu-zarzut-publikacja-zmyslonych-informacji
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-05-2019 [10:41] - wielkopolskizdzichu | Link:

,,Nikt nie twierdzi, że w społeczeństwie polskim byli szmalcownicy, którzy donosili na Żydów, ale polskie państwo podziemne na szmalcowników wydawało wyroki śmierci.'' 
Panie Bloger. Wyjaśnij Pan co ma wynikać z zacytowanego zdania? 
BTW
Byli ci szmalcownicy czy nie i ile tych wyroków wydano?

Obrazek użytkownika Andy51

21-05-2019 [12:42] - Andy51 | Link:

Masz rację poprawiam.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-05-2019 [11:17] - zbieracz śmieci | Link:

Powiedziała prawdę dokładniepowtarzając to co wcześniej powiedziała odchodząca na emeryturę redaktor naczelna Helena Łuczywo -z pamęci "Gazeta Wyborcza powstała w obronie Żydów zawsze i wszędzie i to zadanie spełniła".Powiedziała to na spotkaniu pożegnalnym z pracownikami wymiotnej a o tym poinformował niejaki Michał Cichy wtedy jeszcze etatowy pracownik .

Obrazek użytkownika Andy51

21-05-2019 [12:45] - Andy51 | Link:

Czyli to co powiedziała pani Łuczywo się potwierdza.

Obrazek użytkownika xena2012

21-05-2019 [14:48] - xena2012 | Link:

Dopóki takie osrodki jak GW,Muzeum Polin i Muzeum Auschwitz bedą istniały w takim kształcie jak obecnie i pod takim kierownictwem jak obecne nic się nie zmieni.Daremnie rząd finansuje cmentarze i muzea żydowskie,robi miłe gesty,wrecz nadskakuje,bo wszystko i tak odbija sie czkawką.Cóż daje przytaczanie świadectw o ratowaniu Żydów jeśli nie podnosi się kwestii najwazniejszej- o okupacji Polski przez Niemców,o walce i martylologii Polaków. Niestety Żydom pozwolono na zbyt wiele a zwłaszcza na chamski antypolonizm.Przecież nie ma dnia,żeby GW nie szkalowała Polaków,jak zachowuje się antypolsko dyrektor Auschwitz rugując z przestrzeni tego muzeum wszelkie ślady martylologii Polaków,zabraniając wniesienia na ten teren nawet polskiej flagi i zabraniając polskim rodzinom więxniów uczestnictwa w obchodach rocznic.Dziwimy się że antypolsko nastawiona niejaka Engelking z Muzeum Polin funkcjonujące z polskich pieniedzy mówi o żydowskiej gazecie?To żadne przejęzyczenie ,ona po prostu Polskę tez nazywa żydowską.

Obrazek użytkownika Andy51

21-05-2019 [15:24] - Andy51 | Link:

Wszystko słuszne co napisałaś, zastanawiam się dlaczego postawa prof. Glińskiego jest taka spolegliwa do tych dyrektorów muzeów , które wymieniłaś.?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-05-2019 [14:46] - maks jamnicki | Link:

Kto to powiedział, "nasza żydowska gazeta dla Polaków?"

Obrazek użytkownika Andy51

23-05-2019 [15:02] - Andy51 | Link:

Nie wiem, podpowiedz.

Obrazek użytkownika mmisiek

22-05-2019 [00:07] - mmisiek | Link:

"Coś w tej gazecie jest , że w sporze rządu polskiego z diasporą żydowską czy rządem Izraela zawsze stają po stronie izraelsko-żydowskiej."
-
Nie tylko w sporze z rządem, rzecz jest znacznie poważniejsza - wymiotna zawsze i konsekwentnie staje przeciw Polsce i polskim interesom.
Można powiedzieć, że to antywskaźnik niemal idealny.
Jeśli kiedykolwiek człowiek się zorientuje, że stoi tam gdzie stoi Michnik to to jest nieomylny znak, że stoi się po złej stronie.

Obrazek użytkownika Andy51

22-05-2019 [09:27] - Andy51 | Link:

Masz racje, zawsze przeciwko Polsce.