Nauczyciele czy terroryści ?

Nauczyciele spełniają klasyczną definicję terrorysty.  Jeżeli  zacytować Wikipedię to „Terroryzm – jest użyciem siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań. Terroryzm skutkuje zwiększaniem podziałów i zaognianiem konfliktów między grupami, co prowadzi do pogarszania nastrojów w społeczeństwie i wzrostu poparcia liderów politycznych chcących go zwalczać. Wraz z tym, zwiększeniu ulega motywacja radykalistów, napędzana wrogością do danego społeczeństwa”

Nauczyciele chcą wymusić na rządzie podwyżkę swoich uposażeń w takiej skali, na której rząd nie może sobie pozwolić bo budżet tego „ nie wytrzyma”. Jest niczym innym jak wymuszaniem i uderza w jakąś część społeczeństwa w tym wypadku w maturzystów. Rząd wyciągnął rękę do nauczycieli rozumiejąc, że podwyżki im się należą, proponując im nieco niższe podwyżki.

Ale nie ma nic za darmo, rząd proponuje podwyższenie pensum do 22-24 godzin tygodniowo( z wynagrodzeniem  ponad 7 tys. brutto  lub ponad 8 tys. brutto) w zależności od pensum do czego ZNP i nauczyciele podchodzą jak do jeża.

Przy czym okres ten powinien nastąpić w ciągu 2-3 lat. Należy dodać, że polscy nauczyciele mają najniższe pensum w Europie (18 godzin), poza tym jak niepodległości bronią reliktu stanu wojennego  Karty Nauczyciela gdzie panuje zasada unarwiłowki.  

Jeżeli można zrozumieć żądanie podwyżek, które rozumie i popiera rząd ( ale nie w takiej wysokości jak chcą nauczyciele) 1000 zł i ani grosza mniej, to groźby Broniarza, że nie odbędą się najpierw egzaminy gimnazjalne, później ośmioklasisty to klasyczne działanie terrorystyczne.

Skoro rząd przeprowadził te egzaminy, Broniarzowi i talibom z ZNP, którzy stoją za nim stoją, został ostatni bastion, którym mogą szantażować zarówno rząd jak i maturzystów, czyli matura.

Broniarza i nauczycieli nie interesują ich wychowankowie, których wychowali,  którym w jakimś sensie chcą złamać życie, wolą działać jak politycy , bo jest jasnym jak słońce, że strajk przerodził się w strajk polityczny.

Żal mi trochę nauczycieli, którzy powinni zdawać sobie sprawę, że Broniarz i poskomunistyczne ZNP wykorzystało ich jak dzieci działając strikte politycznie i działając niczym terroryści biorąc na zakładników młodzież.

Przy okazji nauczyciele stracili na swoim prestiżu, bo jak młodzież ma mieć szacunek do nauczyciela, który przebiera się za krowę, albo nauczycieli, którzy biją brawo kodziarzom , którzy urządzają kocią muzykę w czasie egzaminów gimnazjalnych.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-04-2019 [15:47] - Trotelreiner | Link:

Kilkaset tysięcy dzieci wziął [zBROdNIARZ] na zakładników...
Powinno się go postawić przed sądem [najlepiej od razu przed TSUE] i skazać na dożywocie!
Ale premierem polskiego rządu...musiałby być Putin...a nie te ciepłe kluchy...czyli cały rząd i na dodatek Duda...Andrzej.

Obrazek użytkownika Andy51

19-04-2019 [18:15] - Andy51 | Link:

Z pierwszym zdaniem się zgadzam, ale z drugim polemizowałbym.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-04-2019 [19:41] - Trotelreiner | Link:

Ja niekiedy sobie żartuję....powinienem chyba zaznaczać # że to był żart...

Obrazek użytkownika cyborg59

19-04-2019 [22:13] - cyborg59 | Link:

Strzelając przez ramię przypadkowo trafiłeś w punkt. Broniarzowi (i jego mocodawcom) właśnie chodziło o ostrą reakcję rządu - by oskarżyć o : dyktatorstwo, nazizm, putinizm, etc. 

Obrazek użytkownika Andy51

20-04-2019 [08:44] - Andy51 | Link:

Jaka ostra reakcja rządu?

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-04-2019 [01:26] - Tomaszek | Link:

Zwykła szuja i tyle . Wygadują jakieś bzdety o swoich wieczorowych magisteriach , zasłaniają się jakimiś podyplomowymi studiami i kursami zaliczanymi na podstawie obecności i certyfikatami o wartości jak kwit na pół kilo rzepy . Propozycji rządowych nie przyjma bo oni już daawno ustalili sobie pensum umowne na poziomie 26 godzin i za nadgodziny mają drugą wypłatę . Po co więc te ceregiele . Wyślizgali słabszych ( nie marytorycznie tylko układowo ) i tak to działa . Wzięli dzieciaki jako zakładników i prowadzą strajk bezstresową metodą olewania sobie wszystkiego . Zdaje im się że oni są tacy piękni i wspaniali i wszyscy się cyckają z nimi żeby tylko jaśniepaństwa nie urazić . A mi się wydaje że to kolejna kasta do zastosowania metody wszyscy won .

Obrazek użytkownika Andy51

20-04-2019 [08:45] - Andy51 | Link:

Jak się patrzy na te całe ZNP, to tak jakbym oglądał starców z PZPR.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-04-2019 [09:02] - NASZ_HENRY | Link:

Wynik meczu do przerwy

KATECHECI 2:0 KODZIARZE ;-)

 

Obrazek użytkownika Andy51

20-04-2019 [12:10] - Andy51 | Link:

Tak trzymać.