A może by tak - normalnie?

Podzieliła nam się brać nauczycielska precyzyjnie bardzo.
Koalicja PZPR-ZSL- SD- KE + TW - jako ZNP - strajkuje.
„Solidarność” nie przystąpiła do strajku. Połowa szkół pracuje normalnie, połowa nie pracuje.
Od paru dni lament w mediach, co będzie z dziećmi, które wkrótce powinny przystąpić do egzaminów, co z maturami. Nie rozumiem lamentujących. Wiadomo dokładnie, co robić.
Jest harmonogram, są wszystkie materiały, nie ma żadnych podstaw do odwołania egzaminów czy zmiany terminów ich przeprowadzenia.  Nie wolno tego zrobić szkołom, które normalnie pracują.
Albo porządek, albo anarchia. Dzieci powinny zdać egzaminy w terminie, tego prawa nie wolno im odebrać.
Tam, gdzie ZNP blokuje szkoły, z winy ZNP nie ma odpowiednich warunków do przeprowadzenia egzaminów. Następne terminy egzaminów – za rok. Wszelkie pretensje – do towarzysza Broniarza.
Ogłosić to w mediach – i do dzieła.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

09-04-2019 [00:52] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pani Danuta
jeśli rozumie lub jeszcze pamięta  co to znaczy NSZZ, to nie dotyczy już organizacji, która sobie przywłaszczyła tę historyczną, dumną nazwę,lecz obecnie hoduje przyszłych posłów i ministrów. A w stosunku do 700-tysięcznej rzeszy nauczycieli staje się  zwykłym łamistrajkiem podpisującym jakieś porozumienia jeszcze podczas trwania negocjacji i pod dyktando rządu, którego jest zwyczajną, nieukrywającą się z tym przystawką. Czy to jest wg. Sz,Pani normalne? Normalnym jest  na pewno kolejne już ze strony władz podzielenie Polaków.

Obrazek użytkownika cyborg59

09-04-2019 [09:57] - cyborg59 | Link:

W kwestii przywłaszczania : ZNP przywłaszczyło sobie majątek zdelegalizowanej Solidarności nauczycielskiej. Kiedy upomniałem się o wypłatę przez ZNP zasiłku związkowego na właśnie urodzoną córkę (z zagrabionych składek) - pracownik związku wyjął taką wąską legitymację i kajdanki, zadzwonił do swoich. Do domu wracałem nocą, klucząc by nie spotkać nieznanych sprawców. Na wyższych uczelniach mojego miasta cała etatowa kadra ZNP była umoczona lub miała drugi, a raczej pierwszy w SB. Po latach sprawdziliśmy.

Obrazek użytkownika Michał W.

10-04-2019 [15:09] - Michał W. | Link:

.1. A czy jest wg Sz. Pana Lewaka-Lewackiego normalne, że ZNP jest zwyczajną, nieukrywającą się z tym przystawką PO?
2. "Normalnym jest na pewno kolejne już ze strony władz podzielenie Polaków" - jest to "normalny" wyłącznie dla lewaków, przeniesiony z czasów Frontu Jedności Narodu i "Trybuny Ludu" propagandowy greps, którego celem jest przyprawienie nieprawdziwej, złowrogiej twarzy aktualnie rządzącej w Polsce partii, w nadziei odsunięcia jej od władzy w najbliższych wyborach. Ale nic z tego, Sz.Panie Lewaku-Lewacki, jest to nadzieja płonna, jesienią po raz drugi przegracie z kretesem.

Obrazek użytkownika tricolour

09-04-2019 [07:21] - tricolour | Link:

Trzeba wprowadzić sprostowanie: PZPR była partią rządową, dokładnie jak dziś. Program ten sam i metody te same. Jedynie botoksu jest więcej.

Obrazek użytkownika Jan1797

09-04-2019 [21:52] - Jan1797 | Link:

@tricolour,
Czy godzi się pomijać komentarz Cyborga59 z 09-04-2019 [09:57] dętologicznym
pustosłowiem, zadaniem przykrywki członków KC w opozycji ? ?

Szanowna Pani, wysłuchałem wczoraj wypowiedzi pani wiceprezydent Krakowa.
Co skomentować w kilku słowach można jedynie tak; jaki pan taki kram. Dzisiaj
słychać wycie a część szkół zawiesza i odstępuje od strajku, stąd wczorajsza
moja uwaga, obserwujcie, proszę samorząd, jego konstruktywną bądź przeciwnie
rolę w sporze. Samorząd nie może uchylić się od przeprowadzenia egzaminów
a ZNP od opinii RIO.

 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-04-2019 [08:34] - Trotelreiner | Link:

To jest wina okrągłego stołu i Mazowieckiego!
Czesi,Węgrzy,Bułgaria,Rumunia....nawet DDR rozpieprzyło komuchów i zakazalo im oddychać...a u nas...wystarczy popatrzeć na Pani pierwszego gościa i Broniarza...ertc,etc...

Obrazek użytkownika tricolour

09-04-2019 [09:34] - tricolour | Link:

To proponuję wywalić zomowca z szefa Solidarności. Komunistycznego prokuratora z komisji sprawiedliwości itp. Belke w oku masz a patrzysz po innych.

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2019 [09:33] - Jabe | Link:

Zatem plan jest taki: skoro ZNP szantażuje rząd, że nie przeprowadzi egzaminów, PiS ma szantażować nauczycieli tym samym. Tylko o dzieci nikt nie dba. Totalna wojenka popisowskich totalniaków.

Obrazek użytkownika Jaworowski

09-04-2019 [09:38] - Jaworowski | Link:

Czerwono-brunatne tałatajstwo by obalić rząd wybrany w demokratycznych wyborach, posunie się do każdego świństwa i podłości by go rozpirzyć. Gdy nie dają rady i nieskuteczne są targowica i zagranica, na machiny oblężnicze przytwierdzono(przybito) dzieci.

Obrazek użytkownika xena2012

09-04-2019 [10:28] - xena2012 | Link:

Właśnie dziś w programie prowadzonym przez Klarenbacha zaprezentowano instrukcję niejakiego Kramka jak obalić obecny rząd. Mówi w tym wyraźnie o prowokowaniu społeczeństwa do strajków przez wysuwanie niemożliwych do spełnienia żądań i podkreśla rolę ZNP w tym obalaniu.Czy znajdzie się jeszcze ktoś uznający ,że strajk nie jest polityczny?

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2019 [11:17] - Jabe | Link:

Wszystkie strajki są polityczne. A żądania, słuszne czy nie, nie są nie do spełnienia. Rząd ostentacyjnie szasta dziesiątkami miliardów. Nic dziwnego, że ktoś spoza aparatu partyjnego, urzędników i resortów siłowych też chciałby mieć korzyść z tej bezprecedensowej prosperity. Gdyby nie o to chodziło, nie udałoby się wzniecić strajku.

Strajk jest przede wszystkim rezultatem propagandy sukcesu.

Obrazek użytkownika Jaworowski

09-04-2019 [13:19] - Jaworowski | Link:

Jabe>A żądania, słuszne czy nie, nie są nie do spełnienia.<
Jabe, idź się napić lub idź i wytrzeźwiej zanim coś napiszesz.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

09-04-2019 [11:03] - AŁTORYDET | Link:

Tak byłoby najlepiej i najprościej. Pokazać i uświadomić ludziom, znaczenie słowa "konsekwencja". By wreszcie dostrzegli związek pomiędzy skutkiem a przyczyną. Obawiam się jednak, że infantylizacja społeczeństwa zabrnęła tak daleko, że tak łatwo się nie uda. Czekają nas (jak to zawsze bywało), znacznie poważniejsze perturbacje. Cwaniactwo i podłość towarzyszy nam od zawsze. Z reguły bywa tak, że po otwarciu oczu, objawia się tragedia. Apelowanie o umiar i rozsądek, to głos wołającego na pustyni. Patrzmy więc do czego dojdzie. Ku wlasnej żałości i radości wrogów.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-04-2019 [13:58] - zbieracz śmieci | Link:

Pani Danuto ,rozwiązanie jakie Pani proponuje byłoby ogromnie krzywdzące dla tej części dzieci i młodzieży tylko dlatego ,że nauczyciele w ich szkole strajkują i od strajku nie zamierzaja odstapic a tymi które takie mozliwości zdania egzaminów mają w terminie.
Jest mozliwośc przymuszenia do przerwania strajku na czas egzaminów aż do ich zakończenia i rozliczenia  i z takiej możliwości skorzystał PLL  LOT gdy komuchy zagrozili strajkiem co ponownie zagroziłoby istnieniu tej firmy.Wtedy strajkujący  też mieli domagac się od pracowdawcy niezmozliwych do spełnienia żądań płacowych ale tak naprawdę to za tym stali czerowni .
Strajk nauczycieli jest identyczny -nierealne żądania finansowe a tak naprawdę chodzi o obalenie rzadu przez obalenie budżetu co jawnie opowiada komuch broniarz..
Co takiego powinien zrobić rząd naśladując PLL LOT ano powinien poprosic sąd o zakaz strajku z bardzo ważnych przyczyn społecznych,udało się PLL LOT tutaj z [powodu skali o wiele wiekszej i o wiele wiekszych szkód sąd może sie do wniosku przychylić bo sędziowie też maja dzieci i też nie godzą się na stratę przez dzieci jednego roku ! 
Krzykacze w szkołach czują sie bezkarni ale są w błędzie bo mozna na nich zrobić donosik do skarbówki i ZUS ,że kosza kasę od lat z korków nie prowadząc działalności gospodarczej i bez odprowadzania podatków ani składek do ZUS.
Kosili kasę przygotowując dzici do pierwszych ważnych w ich życiu egzaminów a młodzięż do matur a dziś mają ich gdzieś i strajkują-etos pracy maja gdzieś jak i los uczniów i danie im po łapach to nic grzesznego.Mój znajomy zadzwonił do dyrektorki o powiadomił ja co zrobi gdy uczyciele zrobia krzywde jego dziecku - dyrektorka zapewne sie podzieliła informacja bo strajku na czas egzaminu tam nie bedzie !
Proszenie komuchów o cokolwiek to tylko ich rozbestwia a skoro tak to:
szkoda naszych próśbi łez,
jebał was pies ...
Przywalić tak po kieszeni aby zabolało jak najmocniej -latami udzielane korepetycję bez podzielenia się z fiskusem to kupa kasy do zwrotu i karnych odsetek!

Obrazek użytkownika tricolour

09-04-2019 [16:09] - tricolour | Link:

Bez korepetycji 3/4 dzieci durnowatych rodziców będzie kopało rowy u Niemca. Donoszenie do skarbówki da wspaniały więc efekt, z którego będzie cieszyła się całą Europa sadzące szparagi za pół darmo. Niech kolega zajmie się więc tym, co kolega lubi najbardziej: grzebaniem w śmieciach. Myślenie niech zostawi psowi, który poddaje się czynności.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-04-2019 [17:31] - zbieracz śmieci | Link:

Korepetycje na taka skal to patent tych co strajkują -nygusów którzy odnalezli dla siebie żyłe złota ,po co sie przemęczac na lekcjach i przekazać wiedzę skoro po południu wystarczy czwórka pi stówie za godzinę i wystarczy !
Pensja jak pensja chociaz ozusowana i inne frukta ale co szkodzi wyrwać jak najwięcej !
Jestes niedojda a na dodatek o ciekawych zainteresowaniach psami -nie powiedza co tam sobie z nimi poczyniasz=nieprawdaż !
PS.Zawsze sie znajdzie kij na komuszy ryj {skarbówka} a doniesie na takiego gnoja to i obowiązek i przyjemność !

Obrazek użytkownika tricolour

09-04-2019 [21:07] - tricolour | Link:

O psach sam zacząłeś więc szanuj swoją rodzicielkę. Nie przystoi aż taka szczerość.

Z niedojdą daj sobie spokój, serio. Kupujesz z radością samochód, ktory ja wyrzucam na smietnik.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-04-2019 [07:50] - zbieracz śmieci | Link:

Masz urojenia o swoich samochodach i moim pisaniu o psie kacapska mordo ! U ciebie jak śmiałek chce samochód to musi napisać podanie i zawsze dostaje Wołgę do przepłynięcia !
Twój kraj to jedno wielkie szczęście ale powinniście zmienić godło i zamiast dwugłowego mutanta zafundowac sobie amorka bo goły i bosy ale uzbrojony po zęby....!

Obrazek użytkownika angela

09-04-2019 [16:44] - angela | Link:

A może by tak wymienić tą nadzwyczajną kaste nauczycielską,  na tych którzy chcą pracować . Na pedagogów z powołania, którzy cenią sobie nie tylko wysokie uposażenie, wyjątkowo dlugie urlopy,  oraz pracę,  gdzie kształtują Polaków.  
NIE  z naboru PZPR, nagradzanych i wyróżnionych przez sekretarza, za indoktrynacje dzieci. Na PEWNO rodzice powinni zrobić duża manifestację w obronie swoich dzieci , żeby komunistyczne podmioty nie wykorzystywały ich dzieci do gry politycznej, żeby rozwalić,  rząd,  który im nie pasuje. Herszt tej bandy na usługach mafii,  których to obecny rząd codzienne wysyła za kratki, uwija się,  I robi co może, wykorzystując nawet wasze dzieci. Rodzice , weźcie się w końcu za to, i wyślijcie awanturnikow na zieloną trawkę, skoro tego tak bardzo chcą! !!. 
 

Obrazek użytkownika tricolour

09-04-2019 [17:48] - tricolour | Link:

@ Angela

To wspanialy pomysl dla urzedow pracy. Oglasza nabor na nauczycieli. Wynagrodzenie co łaska. Poxiom nauczania, co łaska. Dostępność wyzszych uczelni dla absolwentów - co łaska dziekana.

Na razie nie potrafimy w kraju wyprodukowac nawet latarki. Po twojej szkole trzeba bedzie uczyc trzymac łopatę.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-04-2019 [18:31] - zbieracz śmieci | Link:

Jaka jest róznica pomiedzy strajkującym pedagogiem a pedofilem ...ano jest bo ten drugi kocha dzieci !

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2019 [00:45] - Jabe | Link:

Bardzo dobry pomysł z tą wymianą nauczycieli. Ciekawe, ilu się zgłosi.

Obrazek użytkownika angela

10-04-2019 [13:58] - angela | Link:

Jak poczują  ,strajkujących, , że w perspektywie szczaw i mirabelki, to sami wrócą do pracy.