WYBIERZCIE SOBIE INNY RZĄD

Nie będę wygłaszać truizmów o demokracji, wiadomo, że wybory wygrywa większość, a czasem wybory wygrywa ten, kto liczy  głosy. Jaki wariant demokracji wybraliśmy na rok 2019, właściwie już wiadomo. Wariant drugi.
Gdyby było inaczej, to
1.działałby w najlepsze  Ruch Kontroli Wyborów
2. znalibyśmy z imienia i nazwiska osoby odpowiedzialne za cudowne rozmnożenie mieszkańców wielkich miast tuż przed wyborami samorządowymi 2018  (np. w Warszawie – po 20 osób zameldowanych w zaprzyjaźnionych z lokalną władzą kawalerkach; zapewne pozostaną tam aż do listopada, a może nawet i do maja 2020) 
3. widzielibyśmy marsz po zwycięstwo, a nie rozpaczliwe próby zabezpieczenia 500 plus i innych plusów tak, żeby horda szykująca się do pożarcia tego wszystkiego  pożarła jak najmniej.
Totalna "koalicja" czuje się tak pewnie, jakby już wszelkie wybory wygrała. a ponieważ nic się nie dzieje takiego, co pozwoliłoby zapobiec fałszerstwom wyborczym - ma na to szansę! Sondaże powoli zbliżają się do wyniku, który zaplanowano. 

Cóż można zrobić w takiej sytuacji? Wytłumaczyć cokolwiek? Przekonać kogokolwiek, żeby głosował na własne życie, nie na własną śmierć? Jakie argumenty mogą trafić do człowieka przyuczonego tylko do rozwiązywania testów i  kopiowania streszczeń? Co może zapamiętać ktoś, komu od podstawówki aż do ukończenia studiów potrzebne były tylko cztery litery alfabetu a reszta zupełnie nie? Jak może policzyć cokolwiek ktoś, kto nawet we własnym telefonie nie chce oglądać cyferek, bo po co ma wiedzieć jak wyglądają, jeśli nie musi?
Taki mamy poziom wiedzy, drodzy Państwo nauczyciele. Cóż można Wam dzisiaj poradzić?
Wybierzcie sobie inny rząd. Zasłużyliście na to. Utoniecie w forsie, zanim skończycie te swoje 67 plus. Emerytura w ogóle nie będzie Wam potrzebna!

Drodzy polscy przedsiębiorcy, w każdej chwili możecie zakończyć ten pisowski ucisk. Wybierzcie sobie inny rząd. Żadni „nieudacznicy” nie będą wtedy żyć Waszym kosztem, bo Wasze podatki wesprą wyłącznie tych, których wybraliście. No, może jeszcze ich rodziny. Wasze nie, bo po co? Przecież  będziecie żyli jak królowie.

Drodzy polscy rolnicy, co ja Wam mogę powiedzieć? Wiem, że potraficie liczyć, nawet bardzo dobrze potraficie liczyć, ale nie wszystko policzyliście. Policzcie też to, co zostało rozkradzione, oddane za łapówki, „sprzedane” za łapówki. Policzcie to wszystko, co Wam zagrabiono. Dowiedzcie się, kto Was okradł – i sprawdźcie, ile z tego rozkradzionego majątku już się nie da odzyskać.
Sprawdźcie też, gdzie teraz są złodzieje, co teraz chcą zrobić z Waszymi dziećmi, kogo teraz wynajęli i komu opłacają gościnne występy w Warszawie.
Zatęsknicie za nimi – wrócą! Cokolwiek wypracujecie, odzyskacie, odkupicie – znowu Wam ukradną. Żaden problem.
Uważacie, że nie może być gorzej? Wybierzcie sobie inny rząd. Na pewno będziecie zadowoleni.

Droga Solidarności!
Zamiast się ośmieszać i strajkować razem z postkomuną - wybierzcie sobie inny rząd! W końcu – cóż Wam może zrobić? Armatki wodne? Broń gładkolufowa? LGBT pod ogniem luf?
SPOKO!
Wszystko jest lepsze niż PiS. Wybierzcie sobie inny rząd.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-04-2019 [16:29] - Jabe | Link:

Stara śpiewka – tamci gorsi.

Obrazek użytkownika danuta

03-04-2019 [17:16] - danuta | Link:

No przecież piszę , że lepsi! Pan tylko niektóre literki czyta?

Obrazek użytkownika Jabe

03-04-2019 [17:32] - Jabe | Link:

Problem z wybieraniem lepszych jest taki, że wybiera kolektyw. Przedsiębiorca np. nie może sobie wybrać rządu, jak każdy inny obywatel z osobna. Liczy się większość (ewentualnie ci, którzy liczą). Jeda grupa głosuje na lepszych od tych, co byli, druga – od tych, co są. Tych pierwszych zachęcono plusami, za które sami płacą, ale wolą o tym nie myśleć, bo prezenty każdy lubi. Drudzy w antykaczystowskim euroamoku gotowi są zagłosować na fajtłapy, do tego zupełnie niewiarygodne. W istocie nikt nie głosuje na lepszych, tylko na mniej – w ich mniemaniu – złych.

Naturalnie prócz tych dwóch jakże podobnych plemion są jeszcze ludzie, którzy wolą od tego zgubnego zacietrzewienia trzymać się z daleka, a mimo to głosują. Jednak to margines nie warty uwagi mediów, zwłaszcza tych „narodowych”.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

03-04-2019 [18:41] - HenrykHenry | Link:

Jabe ... ty jestes modelowy przyklad tego od tych "czterech cyferek , literek" ... narodowych , z nazwy !!!

Obrazek użytkownika krystal

05-04-2019 [10:03] - krystal | Link:

I tak to,Panie Jabe, niestety, jest w naszym biednym, nieszczęsliwym kraju, którego już właściwie nie ma. Polska przehandlowana i zapozyczona po kilka (nascie) pokolen, a naród (?) albo chce rozwalenia Polski do konca, albo jest otumaniony do imentu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-04-2019 [16:52] - Imć Waszeć | Link:

To jak to jest, obywatele teraz sami mają sprawdzać i dochodzić co zostało ukradzione i przez kogo, zaś wybrańcy kiwać giczałami i udzielać swego błogosławieństwa i nazwiska na karcie wyborczej? Może nawet obywatele mają się sami gromadzić w Pierdel-Unie, najlepiej w żółtych kamizelkach, i masowo aresztować tych złodziei, żeby się władza nie spociła, a potem sami osądzić, żeby kasty nie denerwować? Czy komuś się przypadkiem w "tympaństwie" role nie pomyliły?

Obrazek użytkownika danuta

03-04-2019 [16:53] - danuta | Link:

Obywatele powinni wiedzieć. Bo nie wiedzą.

Obrazek użytkownika Gniewko

03-04-2019 [17:32] - Gniewko | Link:

PiS nie chciał współpracować z Ruchem Kontroli Wyborów, to o czymś świadczy. Ten duopol trzeba rozwalić, bo swój swojego do pierdla nie wsadzi. Tylko Konfederacja !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-04-2019 [20:06] - zbieracz śmieci | Link:

Jak w kupie taka siła to może sami sobie wsadzajcie -po c o wam PIS !?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-04-2019 [18:50] - zbieracz śmieci | Link:

Uważam ,że danie pińset od razu bez zachowania rezerwy na po wyborach to błąd -trza było dać tylko 499,99zł a resztę po a tak sie rozwydrzyli
Straszenie ob.,że złodzieje odbiorą im te pińset nie robi specjalnego wrażenia ale powiedzieć ,że odbiorą  aż 499,99 zł to już pięć cyfr i robi wrażenie !
Powiedzieć PT.Publiczności ,że dajemy negatywnemu naborowi aż po 10000 a po cichu groszy a łone dalej się stawiają może zadziałać -magia cyfr !

Obrazek użytkownika krystal

05-04-2019 [09:59] - krystal | Link:

W beznadziejnych sytuacjach wyostrza sie nam dowcip :). Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-04-2019 [20:14] - Trotelreiner | Link:

Cześć Danusiu!
Wiesz...ja coraz bardziej się przekonuję,że PIS-owi te wygrane Dudy i potem sejmowe...spadły nagle i niespodziewanie z nieba...na odciski!
Przecież Duda kompletnie zawiódł...szkodził jak najęty,a rząd PIS-u działał jak pijane dziecko we mgle...
Tylko ratował sie z pożaru i działał jak w starożytnym Rzymie..."PANEM ET CIRCENSES" macie ludkowie forsę,a o rozrywkę zadba Kurski i TVP.

Potem ta nieszczęsna "rewolucja" w 2017...Gowin,Gliński,Ciapciakiewicz ....sieroty po Geremku...psuje i bezjajowcy...no i Morawiecki...tak pasuje na premiera
jak Pasierbiewicz na ministranta u Jezuitów.

To musi pierdyknąć...ale dobije ich Broniarz z PZPR i SB...i pedały od Palikota ...niby Wiosna...
Ten ciemny lud...nazywany dla żartu Polakami...weźmie forse..500+,888+ emeryturę i co im jeszcze skapnie...i zagłosuje na PO i Biedronia...dla JAJ!

Polski juz niema,społeczeństwa nie ma,narodu/Narodu nie ma...jest tłum degeneratów,analfabetów i idiotów  ...niektórzy nawet z drrrr przed nazwiskiem.
Jako socjolog i etnograf...stawiam diagnozę...a teraz mnie przekonajcie,że sie mylę!!

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-04-2019 [01:26] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Na całe szczęście został sie nam jeno jeden jedyny Polak rdenny o jakże rdzennie narodowo-ojczyźniany nazwisku polskim;Trotyl..jakiśtam.

Obrazek użytkownika xena2012

04-04-2019 [06:26] - xena2012 | Link:

Ciemny lud nie zagłosuje dla jaj.Nad tym by poparł takiego Biedronia czy Petru albo Lubnauer pracują w pocie czoła i dłuzszy czas na podstawie wytycznych politycy w Polsce i unijni,celebryci różnej masci,blogerzy z owym drrr na czele i jego ujadajacymi kundelkami. Widać wyraźnie kierunki uderzenia ,ostatnio coraz bardziej intensywne i zauważalne:uderzenie w rodzinę jako anachroniczny przeżytek,w szkołę by wyeliminować naukę kosztem bzdetów o płciowości,w gospodarkę bo po co nam ona jak przecież istnieje gospodarka niemiecka.Teraz dochodzi uderzenie w Kościół i elektorat który jest nieustannie osmieszany.Metoda osmieszania wprawdzie powolna i dłuższa ale gwaranuje wyniki.Każdy dzień przynosi porcję wrażeń spragnionym dokopywania i złośliwości.Przecież na bieżąco można się dowwiedziec,że elektorat PiS-u to niewykształcone prostaki,,frustraci nie umiejący sie ubrać,antyestetyczni i z bogoojczyźnianym zabarwieniem.Czyż nie taką pedagogike wstydu saczy dzień w dzień Pasierbiewicz?Jakiś procent osób w końcu do takich ,,nauk''nie tylko przywyknie i zacznie się zgadzać na bycie tym gorszym nie zastanawiajac się nawet,że ci mentorzy realizują po prostu zlecone wytyczne a nie są żadnym blogerami ,,oddanymi Polsce i polskim sprawom''.Teraz jeszcze doszło mentorom do roboty zwiększone uderzenie w Kościół i chrześcijaństwo i oczywiście najlepiej to zrobić sprawdzona metodą osmieszania.Bajeczki o aniołkach i diabełkach tak pan Biedroń widzi dziś wiarę nie fatygując się nawet szanować przekonania religijne katolików. Jak dobrze pójdzie to lud sam zacznie burzyć kościoły.Sądząc z rozmachu w niszczeniu polskości chciaabym wiedzieć czy w tym roku w listopadzie odbedzie się Marsz Niepodległości bo jakiemus idiocie z Nowoczesnej flaga polska kojarzy sie z PiS-em,a PSL żąda wpisania w KOnstytucję przynależności do UE.

Obrazek użytkownika krystal

05-04-2019 [10:10] - krystal | Link:

Elektorat nie jest osmieszany, elektorat sam sie osmiesza biorąc udział w teatrze organizowanym dla ciemnego ludu. Skoro nawet Ruch Kontroli Wyborow nie może efektywnie działac, to o czym mowa. Gdyby elektorat zabrał sie przynajmniej za te kontrolę - wart byłby nie usmieszku, ale uznania.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-04-2019 [08:01] - zbieracz śmieci | Link:

Przy twoim szaleństwie postawiłeś całkiem udana diagnozę dotyczącą siebie osobiście-nie jesteś członkiem narodu ,ale degeneratem i idiotą a doprowadziło nieszczęśniku do takiego stanu nadmierne wykształcenie,czerep nie wytrzymał ! Jesli to cie pocieszy to nie jestes sam i na pewno spokojnie się odnajdziesz wśród podobnych sobie znanych jako polskojęzyczny narut !

Obrazek użytkownika Jan1797

03-04-2019 [20:52] - Jan1797 | Link:

Widzę, że nawet nasi narodowi nie są w stanie zrozumieć pani wpisu z zadowoleniem
akceptując gwarancje swojego wyniku na poziomie 1,8%, byle dokopać PiS-owi.
Dziękuję za Pani wpis i pozdrawiam, Jan.

Obrazek użytkownika Michał W.

03-04-2019 [21:39] - Michał W. | Link:

A ja, na przekór, nie podzielam tego pesymizmu. Choć, owszem, burza huczy wkoło nas, to my jednak  raźnie kroczymy ku zwycięstwu. A będziemy jego świadkami już w maju, choć tu jeszcze nie będzie bardzo wyraźne, natomiast jesienią po prostu zdruzgoczemy POKO. A więc - uszy do góry! :)

Obrazek użytkownika Ptr

04-04-2019 [01:12] - Ptr | Link:

Veto w 2017 powoduje spadek zaufania do PiS , bo PiS wybrało niewlaściwą osobę na prezydenta. W dodatku zanosi się na koszmar wyborczy 2020, którego Polak nie wymyślił. 
Skutkiem jest niedziałanie sektora sądowniczego, w każdym razie brak nadzei, że zadziała, albo słabiutka nadzieja ,że zadziała. A wyborca zauważa siłę (porządku), a nie słabość.
Brak oczyszczania źycia publicznego. W społeczeństwie są poukrywani szkodnicy , ale społeczeństwo ma z tym żyć.  
447 wpływa na spadek zaufania do PiS, bo zmienia ocenę sojusznika, który staje się raczej zagrożeniem. Wszelkie pozytywy stają sie potencjalnymi negatywami. 
Osobiście wydawało mi się jeszcze w lipcu 2017 roku ,że można to pozytywnie zagospodarować ,ale rozczarowanie jest spore. Świat zachodni dryfuje w lewo w dużym tempie. 
A więc każde zbliżenie  z USA może być teraz odbierane jako zagrożenie. Czy 447 jest realne , czy to tylko gra na obniżenie notowań PiS ? 
W dziedzinie polityki informacyjnej jest bardzo słabiutko. Intelektualnie i informacyjnie publicyści na peryferiach prawicy mają coś do powiedenia , a w nurcie władzy jest  reklama , brak myślenia. I pewna niechęć do czegoś ambitniejszego moralnie, intelektualnie , niechęć do "szlachty". PiS  - jesteście partią ludową i popełnicie błędy ludowości , demokratyzmu, wiary ludowej, ludowych pragnień  zabawy i kasy. Nie jest to złe, ale też to nie jest szczyt ambicji narodu. Nie jest złe dopóki nie przesłania ambicji narodu. 
A pan prezydent przesłania te ambicje.
Zagłosuję tak , aby nie mieć potrzeby później się z tego spowiadać, artykuł sugeruje ,że ludzie wybiorą inaczej. (Tak jak na koncertach rockowych wzniosą paluszki jak różki na zlość). Niemądrze.
 
 
 

Obrazek użytkownika Jan1797

05-04-2019 [17:08] - Jan1797 | Link:

<Panie Piotrze, PiS wybrało niewłaściwą osobę na prezydenta.>
Myślę, że obydwaj wiemy, to był kompromis.
<Czy 447 jest realne, czy to tylko gra na obniżenie notowań PiS ?>
Pisałem o tym do Waszeci, w kontekście ubiegłorocznego sierpnia i grudnia.
<PiS-jesteście partią ludową i popełnicie błędy ludowości,>
Niewiele mam wspólnego z dorobkiem wsi polskiej, ale z potomkami wypoczywam
w górach rokrocznie, by poznali, kto jest krwią z krwi, gdy wszyscy zawiodą.
Pozdrawiam, Jan.