Koalicja uległości

Internauci są bezlitośni dla „Koalicji Europejskiej” czyli sojuszu PO z dawnymi liderami SLD i establishmentem: „Park Jurajski”, „koalicja pachnąca naftaliną”.....Trzeba tu podkreślić, że opozycja jednoczy się poprzez podział, bo właśnie obserwujemy „wymiksowanie” przez PO zarówno PSL-u, jak SLD i Nowoczesnej – lub też zmuszenie ich do przyjęcia upokarzających warunków na rzekomo wspólnych listach do europarlamentu. Jest jednak coś, co łączy tych wszystkich państwa. Oto bowiem Miller i Cimoszewicz współodpowiadają za niekorzystny dla Polski, w wielu aspektach gospodarczych, traktat akcesyjny RP z UE z 2003 roku,znacznie gorszy niż dla państw, które wcześniej weszły do EWG, jak Grecja, Hiszpania i Portugalia. Zresztą i współczesne wypowiedzi b. premiera Cimoszewicza ocierają się o całkowitą uległość wobec Unii, wręcz służalczość. Premier Kopacz zaś to ta, która zgodziła się wbrew naszym sąsiadom: Czechom, Słowacji i Węgrom, na przyjęcie do Polski kilkunastu tysięcy  imigrantów w ramach „kwot uchodźców”. Jeśli ktoś chce silnej i podmiotowej Polski na arenie międzynarodowej, to na ten nowy twór (potworek?) nie zagłosuje. Tej koalicji uległości przeciwstawmy zjednoczony obóz patriotyczny.

*komentarz ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (02.02.2019)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-02-2019 [09:30] - Trotelreiner | Link:

A kto przyjął ok.2000000 Ukraińców...i 500 000 Azjatów ?!

 

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2019 [11:46] - Jabe | Link:

Tymczasem zabrakło krzesła dla prezydenta silnej i podmiotowej Polski, a zjednoczony obóz patriotyczny gotów jest zmienić zdanie na jedno skinienie ambasadoressy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-02-2019 [13:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autor

"Zresztą i współczesne wypowiedzi b. premiera Cimoszewicza ocierają się o całkowitą uległość wobec Unii, wręcz służalczość..."
------------------------
Myślę, że po radykalnej zmianie narracji w ostatnich tygodniach, a szczególnie po wypowiedzi pana Prezydenta o "wyimaginowanej wspólnocie", Prawo i Sprawiedliwość w tej uległości wobec Unii przebiło schodzącego Cimoszewicza o kilka długości. Zaprzeczy Pan?