Dawaj kurduplu tysiąc. I mnie ! I mi, i mnie !

Jestem dyplomowaną pielęgniarką z długim stażem. Jak ciężka to praca nie muszę nikomu tłumaczyć.
Od lat 9o-tych  w imię wyższych wartości (dołączania do cywilizowanej europy} pracowałam za grosze.
Wszystko się zmieniło jak kaczofaszyści doszli do władzy w dwa tysiące piątym roku. No, normalnie nie wytrzymałam. Kupiłam napój gazowany w butelce plastikowej i pojechałam do Warszawy. Wprowadziłam się tam do "białego miasteczka" a butelką plastikową, już opróżnioną, napierdalałam o chodnik . Fajnie to wyglądało w TVNie ...
Przestraszył się kurdupel tych pustych plastikowych butelek uderzających o warszawski chodnik i podniósł nasze pensje. Łaski nie robił ...
SUKCES !
Ale jeszcze większym sukcesem naszym było to że ten kaczofaszystowski rząd w niedługim czasie upadł. Można się spierać czy to nasza zasługa ale odgłos pustych plastikowych butelek walących w warszawskie bruki musiał się do tego przyczynić ! Obywatele ten kraju doceniają ciężką pracę personelu szpitalnego ...
Po upadku nierządów kurdupla nastąpiły rządy proeuropejskiego męża stanu. Jak wielki to jest mąż stanu podam tylko jeden przykład by się nie rozdrabniać.
Otóż , nie będę ukrywać, z nazwiska napiszę. Największy mąż z ten kraju po objęciu rządów,  jego ekscelencja król europy...
Fanfary !!!
Donald Tusk !!!
By uspokoić nastroje społeczne po faszystowskich rządach Kaczyńskich zrobił genialny ruch.
Zamroził wynagrodzenia w budżetówce na 8 lat !
To były piękne, spokojne, bez napięć społecznych lata !
Niestety. Katokaczory znowu doszli do władzy. Nie szanują pielęgniarek, nie dali tysiąca podwyżki miesiecznie !!!
Idę na L4 !

........................................................................................................
Jezdem dyplomowanom naóczycielkom, uczem wasze bachory . Moja praca jezd bardzo cieżkom i odpowiedzialnom . Moim powołaniem jezd wychowanie młodzieży na światłych europejczyków. Robiem to z powołania i z serca. Mam w tym duży sukces. Wystarczy popatrzeć na zachowanie naszej naszej młodzierzy na ulicy...
Tak jak napisałam wyżej, to moje powołanie. Przez 8 lat robiłam bez podwyżki pensji w imię w/w wartości. Dostałam ostatnio parę stów więcej ale chcę jeszcze tysiąc miesięcznie albo idę na L4 !

........................................................................................................

Grzegorz Jarzębski ( ironiczny anglosas }

PS. Chciałem jeszcze zakpić z rolników blokujących ostatnio drogi w Polsce. Niestety. Moja wyobraznia tak daleko nie ogarnia. Choć pierwszych 7 lat swego życia spędziłem na wsi, choć serce moje wieś ukochało najbardziej i bije do tej pory jej rytmem ...
...nigdy nie poznałem rolnika mającego kilkadziesiąt hektarów obsadzonych drzewkami jabłoni ...
Nigdy też nie poznałem rolnika posiadającego kilkaset tysięcy kurczaków w kurniku ...
Wiem że mają ciężko. Ostatnio nawet pisiory chcieli podwyższyć WAT na antybiotyki dla zwierzat !!!
To straszne!!!
Nawet nie chcę myśleć co by się stało z tymi kurczakami !
Chyba by wszystkie wyzdychały. Bez tych antybiotyków ...
A my z nimi ...

OK.
Chwila szczerości bez sarkazmu i kpin.
Pielęgniarka, nauczycielka, rollnik itd .. WSZYSCY uczciwie pracujący !  powinni za swą ciężką i często niewdzięczną pracę dostawać naprawdę "godną" kasę !

Tyle że trzeba znać umiar. Pisiory wydarli ze złodziejskich gardeł trochę miliardów rocznie. Dali je na 5oo+ . Z tej kasy starczyło jeszcze na te kilka dych lub setek na podniesienie waszych pensji. A wy chcecie jeszcze tysiąc ?
Wiem. Należy Wam się, należy za uczciwą pracę.
Ale gdzie kurwa byliście przez 8 lat rządów mafii watowskiej.???
Gdzie byliście gdy opluwano Polską flagę w imię europejskich "wartości" ???
Teraz gdy ta flaga Biało-czerwona zaczęła  z pewną "dozą nieśmiałości" powiewać dumnie nad naszymi domami, szarpiecie ją jak jakąś szmatę. Dla mnie tysiąc !!! I dla mnie!!! I mnie tysiąc!!!
Każdy ciągnie w swoją stronę.
Jak jakąś szmatę.

Nareszcie jest co ciągnąć !!!
Ciągnijcie...
Ciągnijcie...
Ciągnijcie...
ps2
Jaki morał z tych moich wypocin? Jaka Puenta ?
Niespodziewanie przyszedł mi z pomocą RMF FM ...
PiszĄc słucham radia. Wiadomości przed chwilą leciały. RMF Fm.
Jakaś stara chyba sprawa. Samochód się zapalił. W środku było dziecko. Ojciec uratował dziecko. Oboje poparzeni . Prokuratura wsczzĘła śledztwo.
Po co o tym piszę ?
W tym RMFie powiedzieli że jak sie samochód zapalił to Ojca tam nie było , było za to dużo ludzi którzy patrzyli jak dziecko w samochodzie kończy swoje życie w płomieniach ...
Może sobie selfie robili ?
GARDZĘ tymi "ludzmi" ...

Kim jeszcze gardzę ...?
Zróbcie sobie selfie z tym tysiącem ...
Potem zobacz to selfie.
I otrzymasz odpowiedz na pytanie które zadałem ostatnie ...
Ciągnij, ciągnij tą Biało- czerwoną ...
Ciągnij aż rozerwiesz ...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

20-12-2018 [01:09] - Jabe | Link:

W socjalizmie wszystko jest polityką, nawet pensja pielęgniarki. Swoją drogą ciekawe, że starczyło pieniędzy na powszechną jałmużnę na dzieci, a nie starczyło na podwyżki pensji (poza biurokracją – solą tej ziemi). Myślę, że to dlatego, że pensje się zarabia, czyli można pomyśleć (jakże niesłusznie), że zawdzięcza się je sobie, nie władzy.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

20-12-2018 [01:24] - ironiczny anglosas | Link:

Pozwolę sobie na małą uszczypliwość. Jesteś Jabe jak przypuszczam jakimś liberałem. Korwinowcem lub minimum kukizowcem ... Wiem , w waszej utopii pielęgniarki zarabiają setki tysięcy, lekarze miliony a "wolny" człowiek nie płaci podatków na żarłoczne państwo ale sam reguluje należności na słubę zdrowia ...
Np. za wycięcie wyrostka robaczkowego płaci 35 tysięcy złotych a za wszycie bajbasów 237 tysięcy. .
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

20-12-2018 [07:05] - AŁTORYDET | Link:

Na korwinowców nie ma rady. Prezentują poglądy, które da się opisać terminem "utopia retrospektywna". Odwołują sie do tego, co nigdy nie miało miejsca. A pomysły mają groteskowe, ale częściej niebezpieczne. Na przykład uznanie, że jeśli prywatny, prywatnemu da łapówkę, to nie jest łapówka.
Co do nauczycieli, to martwi mnie brak jakichkolwiek, choćby najlżejszych powiązań między ich wynagrodzeniem a jakością pracy. Proszę rzucić okiem na wyniki matur przedmiotów wybieranych (sic!) o poziomie rozszerzonym. Dramat. Mediana na poziomie 30 - 40%. Tak zdają ci, co sądzą że kumają. Jak Pan odejmie wspomaganie korepetycjami, to okaże się, ile daje polska szkoła. Ale" piniendzy" i przywilejów - mało. Marzy mi się, wprowadzenie egzaminów kompetencyjnych dla nauczycieli, ale kto się na to odważy.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

20-12-2018 [10:38] - Roz Sądek | Link:

"...Marzy mi się, wprowadzenie egzaminów kompetencyjnych dla nauczycieli, ..."
===================
Szanowny kolego, mnie też.
Ale proszę zwrócić uwagę, że egzaminów kompetencyjnych nie zdają również senatorowie, posłowie, ministrowie, wojewodowie, burmistrzowie... itd, itp. ;)
Aha, zapomniałem: dyrektorzy, prezesi, szefowie, członkowie rad... państwowego biznesu nie zdają również.
Zdają za to np. elektrycy, choćby nawet mieli doktoraty.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

20-12-2018 [07:07] - Czesław2 | Link:

Zapomniał Pan dodać, że w czystym kapitalizmie nie ma płacy minimalnej i kapitalista płaci, gdy ma kaprys. Oczywiście, miejsc na cmentarzach też nie ma.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

20-12-2018 [09:37] - AŁTORYDET | Link:

Zdanie o łapówce, pochodzi ze zbioru złotych myśli Janusz Korwina-Mikke, z szalonych  lat 90-tych. A w "Najwyższym Czasie" opublikowano również artykuł usprawiedliwiający Katyń. Autora z litości przemilczę. Co do zalegania z zapłatą za pracę. Proszę zapytać robotnika wykwalifikowanego, nazwiskiem Sadlok, zatrudnionego przez prywatne przedsiębiorstwo na stanowisku piłkarza nożnego ( "Wisła Kraków S.A.") kiedy dostał ostani przelew. 

Obrazek użytkownika Jabe

20-12-2018 [11:01] - Jabe | Link:

Pracodawca płaci na podstawie umowy, nie kaprysu. Sądzi Pan, że gdyby nie było płacy minimalnej, to kapitaliści płaciliby tylko z litości, a gdyby była ustanowiona na 1 grosz, to by ludzie za ten jeden grosz pracowali? Nonsens. Teraz, gdy brakuje rąk do pracy, absurd nakazu płacy minimalnej jest szczególnie widoczny. Lewica jednak uwielbia płacę minimalną, bo wiadomo, że znaczna część społeczeństwa jest na tyle ograniczona mentalnie, że się na ten chwyt daje nabrać.

Płaca minimalna jest dla władzy ważna z innego jeszcze powodu. Wiadomo, że praca jest wysoko opodatkowana (można powiedzieć, że jest to dobro luksusowe). Dlatego lepiej zarabiać oficjalnie pensję minimalną, a resztę dostawać pod stołem. Podniesienie płacy minimalnej daje władzy większe pieniądze z podatków, czyli zwiększa opodatkowanie pracujących. O to chodzi.

Obrazek użytkownika Jabe

20-12-2018 [08:52] - Jabe | Link:

Jak już wspomniałem, wszystko jest polityką, nawet pensja pielęgniarki. Jeśli górnicy robią burdy, żeby wydrzeć więcej kasy, to dobrze, bo oni są z Solidarności a rząd jest z Platformy. Nie ważne, czy kopalnie zarabiają. Jeśli pieniędzy chcą lekarze bądź pielęgniarki, to źle, bo rząd jest z PiS-u. Obsobaczyć! Wszystko jest polityką. Gdy ktoś może wywrzeć presję, to pod siebie zagarnie, jeśli nie – dziaduje.

Obrazek użytkownika mjk1

20-12-2018 [14:10] - mjk1 | Link:

Jabe, skoro uparłeś się robić z siebie na tym portalu kretyna, pozwolisz, że spróbuję wybawić Cię z tej opresji. Zadam Ci, jako zwolennikowi wolnorynkowej gospodarki, tylko jedno pytanie: Co jest najważniejsze dla przedsiębiorcy w gospodarce wolnorynkowej? Jeżeli prawidłowo odpowiesz, to ja księdzem będę. Nie odpowiesz Jabe, bo kolejny raz boisz się „na grabie nadepnąć”. Zapamiętaj jednak, że nie odpowiadając możesz zostać uznanym za głąba, odpowiadając rozwiejesz wszelkie wątpliwości. Wybór należy do Ciebie Jabe. Próbuj.     
 

Obrazek użytkownika Gniewko

21-12-2018 [04:29] - Gniewko | Link:

Kurdupel wszystkim daje, żeby wyciszyć konflikty i po cichu realizuje politykę KomoRuskiego, zastępując Polaków Ukraińcami.

Obrazek użytkownika smieciu

20-12-2018 [19:59] - smieciu | Link:

Wyluzujcie. To tylko stwarzanie i rozwiązywanie problemów. Czy tam dziel i rządź.
Napuszczanie jednych na drugich.
Najpierw wprowadza się program zniszczenia edukacji i specjalne sito by wśród nauczycieli było coraz więcej głupków. Do czego przydaje się niska pensja. Bo tak naprawdę jest ona bardzo niska, jeśli traktować edukację NA SERIO a nie jako przykry (a nawet jak się wydaje dla wielu zbędny) obowiązek, który państwo musi zapewnić.
Powstaje więc sytuacja że wszyscy mają rację.
Ci co plują na nauczycieli i ci co ich bronią. Ci co uważają że to nędzne środowisko chodzi na pasku jednej opcji politycznej. I co winią PiS. Bo z tego co kojarzę spore grono tych ludzi miało swój udział w tych wszystkich „reformach” edukacji według politycznej linii Uni Wolności, której duch jak wiemy nadal w PiS dominuje.
Kim jest Gliński? Kim Gowin, który kilka razy w roku lata do Izraela po konsultacje...
W istocie!
Całe to towarzystwo jest siebie warte. Obserwujemy jedynie żałosny skecz. Parodię kiedy obydwie strony tkwią po uszy w tym syfie i aktywnie się wspierają by był jeszcze większy.
Czym tutaj się oburzać?
To tylko efekt ideologii, działań, opcji politycznej której PiS jest pod każdym względem kontynuatorem. Pozorantem. Hipokrytą itd. Gdyby PiS był partią poważną to edukację postawiłby w hierarchii ważności w jednej linii z sądownictwem. Powinien dawno wywalać ludzi, przejmować to środowisko. Tylko że edukacja nie interesuje nikogo.
A mnie tylko ciekawi czy ta porażająca nędza ludzi, którzy u mnie lokalnie w powiecie z nadania PiSu wzięli się za dyrygowanie edukacją ma takie samo odzwierciedlenie na górze w centrali.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

20-12-2018 [21:09] - Jan1797 | Link:

Anarchisto,
http://niewygodne.info.pl/arty...
<Razem, w latach 2008 - 2014, zlikwidowano aż 1146 szkół. I nie było to efektem reformy systemu
oświaty. Szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie i najzwyczajniej w świecie
nie było pieniędzy na ich utrzymanie.>
Oczywiście to nie jest żaden argument:-)
https://www.prawo.pl/oswiata/p...
Oczywiście 16% podwyżki płac nauczycieli w rok i dziewięć miesięcy, nie rzuca na kolana ale proszę
mi odpowiedzieć jak pogodzić tak szaleńczy wzrost liczby etatów i podwyżki.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika smieciu

20-12-2018 [23:06] - smieciu | Link:

Ok, ale tak jak napisałem, to raczej część szerszego problemu. Ja w tym sporze nie stoję ani po stronie nauczycieli gdyż wiem jak często bezwolne i mierne jest to środowisko. Ani po stronie rządu, który jest zasadniczo w edukacji jest kontynuatorem myśli Uni Wolności.
Edukacja została często sprowadzona do pozorów. Został wprowadzony ogrom papierologi, zaniżona jest jakość nauczania. Czemu za komuny normalne było że ludzie powtarzali (i to często) klasy a teraz można tak jechać na miernych? Przepycha się tylko uczniów, najważniejsze jest by tylko rzeczy odbywały się zgodnie z biurokratyczną papierologią.

Nie stoję po stronie nauczycieli gdyż być może tylko chcą więcej kasy za użeranie się dzieciakami i biurokaracją. Ani po stronie rządu, którego działania nie wprowadzają realnych zmian. Zwiększenie liczby etatów ... cóż z tego co wiem większość nauczycieli lubi nadgodziny gdyż dają dodatkową kasę. Tak więc nowe etaty nie są z pewnością ich inwencją ale raczej całego tego systemu. O którym nie słyszy się by było coś poważnie robione.
Może jest ale nie wiem.

Obrazek użytkownika Zunrin

20-12-2018 [23:39] - Zunrin | Link:

Co do zwiększenia etatów... Nie wiem jak to teraz wygląda, ale kiedyś był taki trend, że szkołom opłacało się zatrudnić dodatkowego nauczyciela (najlepiej stażystę albo kontraktowego) niż już zatrudnionym dać nadgodziny. Plus dyrektorzy zyskiwali narzędzie nacisku - nie podskakuj, bo młody dostanie cały etat, a ty 16/18.

Obrazek użytkownika Jan1797

22-12-2018 [08:47] - Jan1797 | Link:

Proponuję użyć tego argumentu w rozmowie z bezrobotnymi do 2016 nauczycielami.
W Małopolsce było ich 40,5 tysiąca, nic tylko szukać zawiedzionego a łasego na;
https://wpolityce.pl/polityka/....
Pozdrawiam, Jan.