Afera KNF czy Marka Chrzanowskiego?

Nie wiem dlaczego prawica dała sobie narzucić narrację, że afera Marka Chrzanowskiego  jest aferą KNF. Fakt, że były szef KNF dał się ograć jak dziecko, być może była jakaś propozycja korupcyjna, ale państwo zadziałało i to jest afera Marka Chrzanowskiego a nie KNF.

Czy afera VAT jest aferą Tuska? a tak powinny pisać media bo wówczas on odpowiadał za państwo jeżeli mierzymy wszystko jedną miarą.

Tak w ogóle, to taka narracja dominuje w niemieckich mediach wydawanych w Polsce oraz różnych antyrządowych mediów. I tak stłuczka samochodu,  w którym jechał PAD, nie była stłuczką samochodu , w którym jechał PAD, tylko stłuczką PAD, tak, żeby mało myślący czytelnik odniósł wrażenie, że to PAD kierował samochodem.

Podobnie było ze stłuczką samochodu, w którym jechała PBSz , nieprzychylne rządowi media poświęcały całe szpalty wypadkowi PBSz a nie samochodu , w którym jechała PBSz. I znowu działania propagandzistów polegały na tym, żeby oczernić byłą PBSz.

Wracając do byłego szefa KNF, być może naukowiec, który nagle dostał bardzo intratną pracę, od którego decyzji bardzo wiele dał się skusić, a ponieważ miał do czynienia ze starym wygą, szkolonym przez ubecje jeszcze za komuny dał się „ wpuścić w maliny”.

Cały czas czekam na dowód, o którym pisała GW, tym mitycznym 1% czyli 40 mln zł. Na razie nic nikomu nie udowodniono, ale przesłuchiwanie byłego szefa KNF przez kilkanaście godzin oraz TW „Ernesta” może świadczyć , że jest coś na rzeczy.
  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-11-2018 [10:05] - Janko Walski | Link:

Nie słyszałem całej rozmowy porannej w PR24, ale z końcowych fragmentów wynika, że na taśmach znalazły się słowa dr hab. Marka Chrzanowskiego, w których deklaruje się jako przeciwnik PiSu i rządu! Jeśli tak jest, to oznacza, że Totalni uznali, że opłaca się uderzyć obóz niepodległościowy w najczulsze miejsce, zdemaskować jako hipokrytów i uzyskać pretekst do zbudowania przekazu, że "PiS też kradnie" kosztem spalenia swojego śpiocha, utraty kreta, upadku banków swojego sponsora, osłabiającego Polskę zawirowania w finansach, obniżenia zaufania do polskich instytucji finansowych. Dotychczasowe działania Totalnych na szkodę państwa każą sądzić, że dwa ostatnie skutki odpalenia Chrzanowskiego policzyli po stronie plusów.

Obrazek użytkownika Andy51

30-11-2018 [15:33] - Andy51 | Link:

Ale to odpalenie to raczej odpalenie kapiszona, żadnego zawirowania w bankach nie było, żaden bank nie upadł, a przydałoby się żeby banki TW Ernesta upadły.

Obrazek użytkownika Jabe

30-11-2018 [16:12] - Jabe | Link:

Tym bankom dosypano z NBP kilka miliardów, o ile pamiętam.

Obrazek użytkownika Lektor

30-11-2018 [20:28] - Lektor | Link:

to prawda - a masz Jeba cholarną pamięć !

Obrazek użytkownika tricolour

30-11-2018 [15:44] - tricolour | Link:

Trzymajmy się logiki. 
Skoro szef Amber Gold okrada Polaków, to jest to afera Amber Gold i tak też się nazywa komisja sejmowa.
Skoro szef KNF chce łapówki, to jest to afera KNF, na takiej samej zasadzie jak Amber Gold.

A jeżeli cudze afery będziemy nazywać po imieniu, natomiast własne afery umniejszać, to damy zielone światło do dalszych afer, skoro w zasadzie nic się nie stało...

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-11-2018 [17:14] - Marek1taki | Link:

Rola KNFu jest ta sama w oby aferach - brak kontroli nad bankami. Wiele wskazuje, że ten brak kontroli jest dogadywany, i nie non profit dogadywany.
Jest afera Amber Gold, bo ten bank nabił ludzi w butelkę i nie ma ich pieniędzy.
To samo dotyczy afery instytucji finansowych reprezentowanych przez Czarneckiego, nie ma wpłaconych pieniędzy i co mu zrobicie.
Zaraz! Jaka afera? Nie ma żadnej afery. Rząd i NBP przykryło tą sprawę.
Czy Czarnecki odpowiada za to gdzie się podziały pieniądze z tych firm?
Czy odpowiada za udział w sprawie osiągania korzyści z tuszowania sprawy przez KNF?
Czy odpowiada za ukrywanie przez 8 mies. dowodów w sprawie korupcji w KNF?
Najwyraźniej to są tylko pozornie oczywiste pytania w pozornie oczywistej sprawie. W przeciwnym razie jest afera, że prokuratura i służby nie zatrzymały już dawno Czarneckiego z Chrzanowski za ich wielomiesięczną współpracę.
Jeżeli oczywistość tych pytań nie jest wątpliwa, to działa jakiś mechanizm, który powoduje wstrzymanie normalnego działania państwa i uruchamia kolejną aferę finansową.
Skoro dotujemy firmy Czarneckiego, to dlaczego daliśmy - my podatnicy - upaść Amber Gold? To może naturalne pragnienie podatników dzielenia się z oszustami? Czekamy na rozwój psychologii mas.

Obrazek użytkownika Andy51

30-11-2018 [18:27] - Andy51 | Link:

Może problem jest w tym, gdzie te zagrabione pieniądze trafiają. Jeżeli tam gdzie trzeba jest cisza, jeżeli tam gdzie nie trzeba jest raban.

Obrazek użytkownika Andy51

30-11-2018 [18:27] - Andy51 | Link:

Może problem jest w tym, gdzie te zagrabione pieniądze trafiają. Jeżeli tam gdzie trzeba jest cisza, jeżeli tam gdzie nie trzeba jest raban.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-11-2018 [23:55] - Marek1taki | Link:

Bingo! Ale bez wypłaty.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Lektor

30-11-2018 [20:31] - Lektor | Link:

Ty tricolour - twoja logika:  
http://pl.memgenerator.pl/mem-...
 

Obrazek użytkownika Lektor

30-11-2018 [21:07] - Lektor | Link:

Ty tricolour, twoja logika to http://pl.memgenerator.pl/mem-...
 

Obrazek użytkownika tricolour

01-12-2018 [14:36] - tricolour | Link:

Oczywiście jest w tym logika: awatar Lektora łudząco podobny do rodziny. I z wyglądu, i ze słownictwa.