Źdźbło w polskim oku – belka w…

Brytyjski dziennikarz pyta mnie o to, czy wspólna manifestacja polskiego rządu i prezydenta RP  z „skrajną prawicą” oznacza, że władze skręcają w prawo. Odpowiadam, że skrajna prawica w  Polsce nie ma żadnego poparcia w wyborach (brytyjska jest reprezentowana w Parlamencie Europejskim…), a akurat Zjednoczone Królestwo to kraj o największej spośród państw członkowskich UE liczbie zamachów terrorystycznych, których autorami byli prawicowi ekstremiści. Gdy słyszę idiotyczne komentarze francuskich dziennikarzy o Biało-Czerwonym Marszu czy „prawicowej Polsce”, natychmiast rzucam się przypominać, jak wielkie były straty materialne (zniszczone i spalone samochody, sklepy, itd.) właśnie we Francji w dniu jej święta narodowego, 14 lipca – i zapraszam do porównania tego z imponującym spokojem i praktycznie zerowymi stratami 11 listopada.

W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem  zmuszony przypomnieć, że właśnie  jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar  sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.

 miar.

*Tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (17.11.2018)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

18-11-2018 [09:38] - xena2012 | Link:

Pan Czarnecki powinien zaprzestać rzucania takimi wypowiedziami o skrajnej prawicy w Polsce.Gdzie on widzi tę skrajność u nas,na jakiej podstawie? Że od lat organizowaki Marsz w dniu 11-tym listopada pomimo represji? Czy kiedykolwiek wywołała polska prawica jakieś burdy,zamachy,zamieszki żeby az tak gwałtownie się odzegnywać? Prowokacji TVN pod adresem prawicy też nie dostrzega?  Widać jak bardzo pan Czarnecki przesiąkł pogladami i słownictwem UE .

Obrazek użytkownika smieciu

18-11-2018 [10:56] - smieciu | Link:

Są pewne rzeczy, o których posądzenie stawia każdego PiSowca (rządowego) na baczność i wywołuje natychmiastowe odżegnywanie się jak od rzeczy bezbożnych. Są to:
1. Posądzenie o antysemityzm.
2. Posądzenie o chęć wyjścia z UE.
3. Posądzenie o radykalizm narodowy.

Obrazek użytkownika xena2012

18-11-2018 [14:54] - xena2012 | Link:

A przed czym staje na baczność społeczeństwo? Przeciez to nie PIS wybrał Zdanowską,Adamowicza czyTrzaskowskiego na prezydentów miast,to nie PiS obdarzył największym zaufaniem w sondażu Donalda Tuska.Jeśli już krytykujemy to spójrzmy tez na siebie i nasze winy zanim zaczniemy oskarżać innych.