W butach Targowicy

Decyzja Sądu Najwyższego, aby to zewnętrzna instytucja (Trybunał Sprawiedliwości UE) rozstrzygała, jakie prawo w Polsce obowiązuje wpisuje się w pewną niechlubną tradycję. To nie jest bynajmniej wymysł III RP, aby zapraszać obcych do decydowania o polskich losach. SN, a wcześniej opozycyjni europosłowie czy byli prezydenci (byli szefowie MSZ takoż) kopiują bardzo podobne działania w naszej narodowej historii. Średniowieczni władcy podzielonej Polski po przegranej walce o władzę na swoim terytorium pielgrzymowali do obcych tronów (na przykład do Niemiec), aby wyżebrać tam posiłki zbrojne, które umożliwia to, „by było, jak było”. Parę wieków potem nastąpiła Targowica. Czy zdrajcy mówili o sobie, że są zdrajcami? A skąd! Podkreślali, że bronią... tradycji narodowych, wiary, ładu i porządku (!). A co mówiły wówczas ościenne mocarstwa, dokonujące rozbiorów Rzeczypospolitej? Że kierują się zbrodniczymi zamiarami? Ależ nie! Rosja na przykład podkreślała, że musi bronić... mniejszości narodowych. Caryca Katarzyna pokazywała się więc ‒ mówiąc współczesnym językiem ‒ w roli obrońcy praw człowieka. Obca hipokryzja i „swojska” zdrada, jak widać, są ponadczasowe.

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (04.08.2018)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika damascen

05-08-2018 [10:04] - damascen | Link:

"protokół brytyjski" - wystarczy wiedzieć, żeby szanować wątrobę (swoją i czytelników)

Obrazek użytkownika Jan1797

05-08-2018 [11:13] - Jan1797 | Link:

Siedmiu z SN, bez zasadności prawnej swych poczynań, zwraca się o interwencję TS UE.
Mogą jedynie uzyskać wypis z prawa europejskiego, bez kreacji Tot rzeczywistości w Polsce.
Mało tego, tych siedmiu, z charakterystyczną im butą polecają Polskiemu Parlamentowi oraz
Prezydentowi zastosowanie się do swoich wyobrażeń. Fakty są takie; protokół brytyjski
pozostawił nam reformę sądownictwa, vide; https://slideplayer.pl/slide/4...
Kto zaaprobował, vide; https://www.wprost.pl/119611/T...
Damascenie, Autorze, każdy z sześćdziesięciu trzech dni  notką o Bohaterach 44
dziękuję Panom Matysiakowi, Surmaczowi i Polonusowi.
Pozdrawiam serdecznie.
 

Obrazek użytkownika damascen

05-08-2018 [12:58] - damascen | Link:

Dzięki, Janie - opublikowałem przed chwilą szerszą notkę na temat Protokołu (pełna treść jest w wiki) - zapraszam Pana i wszystkich

Obrazek użytkownika Lektor

05-08-2018 [11:16] - Lektor | Link:

 Tej Polski, mordowanej i niszczonej od 1939 roku przez Niemców,  i ponownie udręczonej i zniewolonej od 1945 przez peerelowską gangrenę i ZSRR, a od 1989 , kiedy oszukano Polaków przy okrągłym stole,  grabionej bezczelnie w majestacie „prawa” przez lewackich przestępców, aż do lat 2007-2015 podczas rządów dewiantów polskości, złodziei, zdrajców i kłamców z PO i PSL, nie oddamy już nigdy.
Polacy – skończmy z tym wreszcie !!!  Przed nami wybory do samorządów, PE i parlamentarne.