Dla jakich korzyści szmalcownicy z PO donoszą na Polskę?

W czasie wojny  była nieliczna grupa Polaków, którzy dla korzyści materialnych donosiła Niemcom, na ukrywających się Żydów, po to, żeby przejąć ich majątek , albo szantażowali ich, że wydadzą ich Niemcom , żądając pieniędzy, złota, biżuterii, itd.

Ale w czasie wojny było również Polskie Państwo Podziemne, które karało śmiercią takie osoby.

Obecnie nie ma Żydów ale są szmalcownicy, którzy donoszą na Polskę gdzie się da, ale głównie do instytucji unijnych.

Niestety szmalcowników nie można karać tak jak w czasie wojny, obecnie jedną metodą na wyeliminowanie takich typów z polityki jest kartka wyborcza, która może tych kapusiów i donosicieli wyeliminować z polityki.

Ostatnio czy to przez przypadek czy celowo dwie bardzo ważne postacie z PO czyli  szef PO i kandydat na prezydenta W-wy Trzaskowski niemal jednym głosem straszyli wyborców, że jeżeli będą głosowali na PiS, to zostaną „ zamrożone” pieniądze z UE i zostaną wypłacone dopiero jak PO przejmie władze.

Jeżeli taka rzecz miała miejsce, to zakrawa to na zdradę dyplomatyczną, o ile nie na zdradę, na które są odpowiednie paragrafy.

Jest to nie do pomyślenia w innych krajach , żeby opozycja za plecami rządu działała przeciwko swojemu krajowi.

Czy nienawiść do demokratycznie wybranej władzy zaślepia jasność trzeźwego myślenia , czy oprócz nienawiści są jakieś inne czynniki, które powodują takie a nie inne działania?

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze i to one są głównym czynnikiem takiego irracjonalnego działania, bo z oderwaniem ryja od koryta, cały czas nie mogą się pogodzić i w związku z tym są zdolni do każdego bezeceństwa.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-06-2018 [19:53] - Marek1taki | Link:

"Gdyby tacy myśleli o swoich wnukach to by tego nie robili co robią." I to jest błędna teza. Oni nie chcą Polski takiej jak my. Oni myślą w kategoriach innej ideologii. Ten podział przebiega w każdym społeczeństwie, tylko w naszym jest rozgrywany do celów polityki zagranicznej a w państwach bardziej suwerennych dla rozgrywek wewnętrznych, czego efekty widzimy jak postępuje innowacyjność i zrównoważony rozwój. To neooświeceniowa pomroczność.

Obrazek użytkownika Andy51

19-06-2018 [20:17] - Andy51 | Link:

Masz rację.