Po cieniasie Obamie, Trump pokazał że ma cojones

Trump pokazał , że nie można mu grać na nosie. Prezydent Asad czując za plecami Rosjan zdecydował się na kolejny atak chemiczny ( chlorem) na ludność cywilną. Mimo traktatów, które podpisała Syria o zniszczeniu broni chemicznej, którego gwarantem miała być Rosja, okazało się, że gwarancje Rosji i jego totumfackiego sojusznika Asada , są nie warte funta kłaków.

Należy przypomnieć, że to nie pierwszy chemiczny atak w Syrii na ludność cywilną i należy się zastanowić qui bono był ten atak. 

Efekt popierania przez cieniasa Obamę, tzw. " Wiosny arabskiej" spowodowała chaos na Bliskim Wschodzie. Okazuje się, że tzw. dyktatorzy arabscy byli o niebo lepsi niż Państwo ISIS , które za pomocą metod ze średniowiecza przy pomocy miecza i terroru dyscyplinowali ludność na zdobytych przez siebie terytoriach.

Okazuje się, że niektóre kraje arabskie po prostu nie wiedzą co to demokracja wg. standardów zachodnich i  lepiej, żeby rządzili się według swoich praw i zwyczajów.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

14-04-2018 [11:35] - smieciu | Link:

Co za bzdury i bełkot.
Ok dopiszę jeszcze że poniżej poziomu Colina Powella prezentującego dowody na broń masowego rażenia w posiadaniu Saddama. Żeby chociaż komentarz był merytoryczny.
Wtedy przynajmniej trzymano się jakichś pozorów. Dzisiaj polityka to mas media zarządzane przez różnych hipsterów. Nie tylko fakty ale i pozory zeszły na psy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-04-2018 [14:03] - zbieracz śmieci | Link:

Jeśli uznać Asada za samobójcę który sam się podkłada atakując gazem resztki isis których los w Dumie był już przesądzony to masz rację ,jeśli nie to stuknij czerepem o ścianę.

Obrazek użytkownika MrLunatic

14-04-2018 [14:12] - MrLunatic | Link:

"Okazuje się, że tzw. dyktatorzy arabscy byli o niebo lepsi niż Państwo ISIS , które za pomocą metod ze średniowiecza przy pomocy miecza i terroru dyscyplinowali ludność na zdobytych przez siebie terytoriach.
Okazuje się, że niektóre kraje arabskie po prostu nie wiedzą co to demokracja wg. standardów zachodnich i  lepiej, żeby rządzili się według swoich praw i zwyczajów."

A które konkretnie kraje arabskie wiedzą co to demokracja wg. standardów zachodnich? Czy przykładowo Arabia Saudyjska to wie? Albo z innej beczki. Dlaczego tzw. alianci nie obalą przywódcy Korei Północnej skoro wiadomo że masowo zamyka on ludność swojego kraju w obozach koncentracyjnych. Czy Asad ma więcej krwi na rękach niż  Kim Dzong Un?
Bądźmy poważni, przywódcy tzw. zachodu mają mówiąc delikatnie w poważaniu ludność cywilną Syrii. NWO ma swojego boga: G.O.D. (Gold, Oil & Drugs). I o to toczy się teraz większość jankeskich wojen. Dla gawiedzi oficjalna wersja: "zaprowadzamy demokrację".  Of course! :)

Obrazek użytkownika angela

15-04-2018 [06:00] - angela | Link:

Mysle, ze Asad nie zrobi nic bez konsultscji z Rosja. Ze to byl test, czy Trump zareaguje i uderzy.
Przerazajace jest tylko to, ze wielcy ?  szachisci tego swiata, uzywaja nas, zwyklych ludzi, jako plankton do testow wytrzymalosciowych, w   rozgrywkach swiatowych.
Kim beda rzadzic, jak wytruja ludzi, gdy  bron chemiczna, nawet nie wiadomo ile jej jest, wymknie sie z podkontroli, i szaleniec unicestwi cale narody.
Ameryka miala racje.

 

Obrazek użytkownika Andy51

15-04-2018 [09:15] - Andy51 | Link:

Tak , masz racje.

Obrazek użytkownika MrLunatic

15-04-2018 [09:33] - MrLunatic | Link:

"Kim beda rzadzic, jak wytruja ludzi, gdy  bron chemiczna, nawet nie wiadomo ile jej jest, wymknie sie z podkontroli, i szaleniec unicestwi cale narody.
Ameryka miala racje."

Przypomnę żę w Ghucie miał już miejse atak chemiczny w 2013 roku. Wówczas po walkach sił rządowych z islamistami odkryto laboratorium islamistycznej bojówki ‫Frontu An-Nusra. Znaleziono gotowe do użytku pojemniki z chlorem. Wszystko było wcześniej zaplanowane aby całe odium spadło na armię Asada. A Irak? Przecież George W. Bush, Donald Rumsfeld, Colin Powell, Condoleezza Rice zapewniali wszystkich że po Iraku jeżdżą zdalne laboratoria chemiczne. Okazało się to kłamstwem. 
I żeby było jasne: Hussein i Asad to nie aniołki i niejedno mają na sumieniu. Ale marne to pocieszenie dla Irakijczyków bestialsko torturowanych przez żołnierzy US Army w więzieniu Abu Ghraib. Albo dla kilkuletnich jazydzkich dziewczynek które skończyły jako niewolnice seksualne w rękach potworów z ISIS...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-04-2018 [10:54] - zbieracz śmieci | Link:

Żadne pocieszenie dla Kurdów których całą osadę gazem zabił "Chemiczny Ali " na rozkaz saddama .Alego powieszono razem z panią prof.specjalistka od broni 
biologicznej ale wtedy lewactwo nie kwiczało ,że niewinnych się wiesza bo dowody były zbyt oczywiste.
Po pierwszej Wojnie w Zatoce  saddam i ruscy mieli pół roku aby wszystko zniszczyć nim wybuchła druga i nim  amerykanie weszli do Iraku..
Gaz wywieziono do Syrii do czego Asad się przyznał i oddał komisji.
Wczoraj zbomardowano magazyny z gazem i nie bali się jakoś,że zbiorniki ulegną rozszczelnieniu a gaz pokryje Damaszek.
Postrzelali sobie wczoraj z tego i tym co każdy miał nawet żabojady napięli muły tylko nie wiadomo czy wylecieli bo żadnych rakiet nie maja ale nam chcieli opchnąć w pakiecie łodziami podwodnymi-to faktycznie łodzie ze znakiem pacyfy a nie okręty podwodne..
PS.Faktycznie jesteś w jakby letargu ale to z powodu czipa co tobą steruje .Coraz więcej na NB pojawia się takich zombi po lobotomii i zaczipowanych.

Obrazek użytkownika Andy51

15-04-2018 [11:12] - Andy51 | Link:

Broń chemiczna w rękach szaleńców = katastrofa.

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-04-2018 [09:41] - Marek1taki | Link:

Beczkę z gazem można było wystrzelić dowolnym czasie ze wzgórz Golan, które Izrael okupuje od lat. Wystarczyło poczekać aż nadlecą śmigłowce Asada.
Dlaczego mielibyśmy uważać, że Izrael nie dokonuje prowokacji poza Polską?

Obrazek użytkownika Andy51

15-04-2018 [11:13] - Andy51 | Link:

Masz wyobraźnie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-04-2018 [19:35] - Marek1taki | Link:

@Andy Beczki prochu nie wymyślę, ale beczkę soli już zjadłem na serwisach, wiadomościach, dziennikach.
Dlatego nie oczekuję niczego więcej w temacie faktów medialnych niż wyciąganie jednego, jedynie słusznego wniosku, podczas gdy za tym gazem stoją służby jednego z kilku krajów - z Izrealem na czele - patrząc przez pryzmat tego co wiemy. Nie znamy nawet przebiegu starcia rakietowego. Możliwe są takie potencjalne cele jak rozpoznanie sił militarnych i politycznych przez mocarstwa, wciąganie się stron w eskalację konfliktu oraz rola propagandowa wydarzenia w perspektywie przyszłych zamierzeń.

Obrazek użytkownika Andy51

15-04-2018 [21:18] - Andy51 | Link:

Nie wykluczone.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-04-2018 [12:11] - Imć Waszeć | Link:

Też się nad tym zastanawiam, zwłaszcza że niespodziewanie niepytany przez nikogo dał głos w sprawie. Z naiwnego punktu widzenia powinien wspierać raczej Asada, jako gwaranta izolacji Hezbollahu od islamskiego zaplecza, który uwiązuje go w Syrii w roli stróża, ale wcale nie jest pewne, że chodzi mu o stabilność w tamtym regionie. Na przykład rakiety z Jemenu zajmujące uwagę Arabii Saudyjskiej (sojusznika) i krajów zatoki. Taka ciekawostka - operacja "Latający dywan" z 2016 i to:

Izrael zrzucił taktyczną bombę atomową na Jemen (2015): https://www.cda.pl/video/16151... -- wcześniej były filmy o tym, że to zrzuciła Arabia Saudyjska na rebeliantów, ale te filmy akurat zostały zbanowane na YT. Drugi kawałek: https://www.cda.pl/video/16151...

Jeśli już zaczynają na bliskim wschodzie latać nisko taktyczne bomby neutronowe, to zaczyna się robić nieciekawie.
http://arabiasaudyjska-ksa.blo...

"Według nieoficjalnego raportu byłego inspektora MAEA (Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej), fizyka jądrowego Jeffa Smitha, w oparciu o analizę filmu nagranego 20 maja 2015 w Jemenie użyto taktycznej broni neutronowej.

Takiego wybuchu nie mogła spowodować żadna konwencjonalna bomba, która są w stanie przenosić samoloty F-15 / 16. Nośność tych maszyn wynosi około 1 tony.

Takich zniszczeń można by było dokonać przy użyciu środków konwencjonalnych  tylko przy użyciu bomby zwanej Mother of All Bombs (MOAB) o wadze powyżej 2 ton, czyli dwukrotnie przekraczającej nośność samolotów wykorzystywanych przy nalotach przez siły koalicyjne.

Fala świetlna, czas „zawieszenia”  kuli ognia w powietrzu i chmura  wyglądająca jak duży grzyb jest głównym efektem zderzenia neutronów .

To przeciąża układ elektroniczny CCD produkujących białe błyski. Jeśli promieniowanie jest zbyt wysokie doprowadzi do  spalenia  się chipu. Takie problemy wystąpiły w Japonii podczas awarii elektrowni nuklearnej w Fukushimie.

Praca kamer była niemożliwa ze względu na bardzo wysoki poziom promieniowania.

Odległość usytuowania kamery jest szacowana na około 4 do 5 mil od punktu zero na podstawie czasu przejścia fali uderzeniowej.

Samolot zidentyfikowany, jako ten, z którego zrzucono bombę w Jemenie to F-16. Potwierdzać ma to analiza akustyczna hałasu silników odrzutowych.

Arabia Saudyjska nie ma dywizjonów F-16. W związku z tym, krajem podejrzewanym o użycie tej bomby jest Izrael."

PS: Wrzuciłbym tu jeszcze obrazek tego, jakie przeciążenie wystąpiło nagle w sieci internetowej, gdy próbowałem 2 razy opublikować ten post, przy jednoczesnym braku symptomów przeciążenia na pingu. Kontrolka edycyjna NB nabrała też nowej cechy - czerwonej przerywanej linii CrLf  :))))

Obrazek użytkownika Andy51

15-04-2018 [13:03] - Andy51 | Link:

Wyobraźnie to masz, powinieneś zacząć pisać książki.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-04-2018 [13:05] - Imć Waszeć | Link:

Tjaaaa zapewne ;)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-04-2018 [23:35] - Imć Waszeć | Link:

Tu jest pewna ciekawa dyskusja i analiza tego opisanego przypadku:
https://www.quora.com/Was-a-ta...
Sprawa wyjaśniona.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-04-2018 [11:00] - zbieracz śmieci | Link:

Przy tylu atakachch gazowych to bandziory z isis powinni mieć co najmniej maski p-gaz a o OP-1 nawet nie wsomnę ale jakoś na ich filmach propagandowych ani jednego w masce nie widać.
Widać natomiast ich matki ,siostry córki jako żywe tarcze bo taka ich j...a religia.