Ciech, Police, KGHM, PŻM, cdn.

Kolejne dwa skandale wstrząsnęły opinią publiczną. W KGHM  trzęsienie ziemi, zwolniono prezesa , okazuje się, że miliardowa inwestycja w Kanadzie może się okazać całkowitą klapą. Zakupiona w Kanadzie kopalnia nie rozpocznie wydobycia bo nie zgadzają się na nią miejscowi Indianie.

Jeżeli do tego dodamy nietrafioną inwestycję w Chile, i wydatek 1 mld. zł na usługi doradcze, okazuje się, że z KGHM są zadowolone różne pijawki , najmniej Skarb Państwa.

Drugi kwiatek to PŻM. Firma, która na początek rządów PO-PSL miała ca. 100 statków , po 8 latach rządów  tej koalicji zostało ca. 50 statków, swego czasu 4 największa firma żeglugowa w świecie została doprowadzona do skraju bankructwa, w której jest zarząd komisaryczny.

Ale jak miało być dobrze  skoro tylko w jednej ze spółek stwierdzono 300 mln euro wydanych na karty służbowe, w tym na takie potrzebne artykuły jak brylanty, drogie cygara, luksusowy alkohol czy luksusowa bielizna.

Trzeci kwiatek, to Police, gdzie zarząd wydał 200 mln. zł na dziurę w ziemi na terenie Afryki, czyli złoża w których nic nie było.

Czwarty kwiatek to Ciech sprzedany po zaniżonej cenie Kulczykowi, tak że wartość tej firmy po roku była dwa razy wyższa, nie na skutek jakiś cudownych zdarzeń, ale na skutek różnych działań typu czary mary przy sprzedaży po tak niskiej cenie.

Nie uwierzę w dobrą zmianę, dopóki ci sztukmistrze , które doprowadzili do takich strat Skarbu Państwa nie zostaną osądzeni i skazani.
 
https://wpolityce.pl/polityka/385285-afera-w-polskiej-zegludze-morskiej-w-tle-bizuteria-cygara-i-ekskluzywna-damska-bielizna-z-kont-zniknelo-300-mln-euro
http://www.tvp.info/36348477/wydano-gigantyczne-pieniadze-kghm-zawsze-byl-dojna-krowa
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/566733,awaria-w-kghm-i-strata-pieniedzy.html
 
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-03-2018 [14:58] - Jabe | Link:

Po to państwowe „spółki” wymyślono, by się na nich paść. Prócz tego służą do opłacania prywatnych pomysłów władzy, czy to w gospodarce, jak owa litewska rafineria na końcu ruskiej rury, czy w polityce, jak choćby Polska Fundacja Narodowa, która miała dbać o wizerunek Polski, a zajęła się kampanią propagandową partii rządzącej.

Obrazek użytkownika xena2012

12-03-2018 [18:02] - xena2012 | Link:

Czyli co ?Kolejne komisje śledcze?

Obrazek użytkownika Andy51

12-03-2018 [18:50] - Andy51 | Link:

Wydaje mi się, że nie, dobry prokurator i dobry akt oskarżenia , a później się zobaczy.

Obrazek użytkownika Zunrin

12-03-2018 [20:56] - Zunrin | Link:

No tylko że to musiałby być prokurator oblatany w sprawach gospodarczych. I sąd również.

Obrazek użytkownika Andy51

12-03-2018 [22:36] - Andy51 | Link:

Ma się rozumieć.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-03-2018 [22:22] - rolnik z mazur | Link:

Jak to nietrefione inwestycje ? Jak najbardziej trefione. A gdzie Rada Nadzorcza ???? No ale jak w Locie w RN szefem mógł być Bartoszewski pseudonim profesor to o czym tu mówić ?  To dopiero żerowisko dla wtajemniczonych. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Andy51

12-03-2018 [22:37] - Andy51 | Link:

Tak, profesor od 7 boleści.

Obrazek użytkownika Es

13-03-2018 [11:27] - Es | Link:

Kghm kupił powietrze  za nie swoje pieniądze o ktòre Japończycy lada chwila się upomną a jak w kasie pusto /a wszystko na to wskazuje./to cirma pod młotek. I to będzie, że tak powiem,najciekawsze 

Obrazek użytkownika Andy51

13-03-2018 [12:39] - Andy51 | Link:

Ciekawy scenariusz. Tylko za co wzięły mld. zł te wszystkie firmy doradcze?

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

13-03-2018 [13:54] - Stoczniowiec | Link:

Nie wierzysz w dobrą zmianę? W tą z Szydło, w wersję z Morawieckim, czy może rev.3 po zwolnieniu wiceministrów?  Dla takich niedowiarków jest gazetopolskie pozdrowienie: "czuję smród onuc" i cośtam o onetach.  Entuzjazm ma być człowieku - mamy zakaz futrzakowy i przymus szczepionkowy a totalniaki są "zaorane"!  Przepraszamy tych którzy nas obrażają!  I jedziemy na węgry.