W Gdańsku mleko (Budyń) się rozlał.

Trudno o bardziej  niesympatyczną postać, niż prezydent Gdańska o pięknej ksywce „ Budyń”.  Ta postać czuje się jak smodzierżawca Gdańska. Temu monarsze Gdańska marzy się postać króla Francji , Budyń wydaje się mówić , że Gdańsk to ja.

Rzeczywiście może się tak czuć, skoro około 0,5 mln miastem rządzi się 20 lat. Każda władza deprawuje , władza sprawowana zbyt długo , deprawuje podwójnie.

Chociaż nie wiadomo jak liczyć, to Budyń nie zarabiał tyle, żeby stać go było na kupno pięciu mieszkań, miał ich tyle, że dwóch nie doliczył się w oświadczeniu majątkowym.  Król Midas nie mógł się doliczyć swojego bogactwa,  Budyń nie może się doliczyć się swoich kont bankowych, których ma ponoć 30.

Budyniowi pięknie się żyło za czasów PO, nie musiał się z niczego tłumaczyć, ale póty dzban wodę nosi póki…… Tak stało się z Budyniem   zmieniły się rządy. Prokuratura i służby , zaczęły się przyglądać Budyniowi, coś w jego oświadczeniach majątkowych nie gra. Budyń może zacząć się bać.

Ponieważ atmosfera  wokół gęstniała i stała się gęsta jak sam budyń, Budyń nie będąc pewny nominacji PO wypalił ,że musi bronić Gdańsk przed PiS, zgłasza swój akces do wyborów samorządowych  i jeżeli PO go nie wystawi  to założy swój komitet.

Młode wilki, o których się mówiło w kontekście wyborów zostały postawione w trudnej sytuacji (młody Wałęsa , bądź Pomaska), co zrobi PO zobaczymy, ale zagranie Adamowicza sprawi pewien kłopot PO, bo albo będą musieli wystawić skompromitowanego Budynia, albo będą musieli postawić na kogoś młodego.

http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdansk/a/pawel-adamowicz-bede-kandydowal-na-prezydenta-gdanska-bez-pomocy-po-deklaracja-startu-w-wyborach,12943242/
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Swisspola

21-02-2018 [11:01] - Swisspola | Link:

No cóż, Budyń rządził 20 lat, skoro taka była wola gdańskiego plebsu. Jeśli nadal ten plebs będzie miał taką wolę, to Budyń będzie rządził następne 20 lat. To tylko pokazuje słabość współczesnej demokracji i głupotę zmanipulowanego plebsu! Głową muru nie przebijesz!

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Andy51

21-02-2018 [12:24] - Andy51 | Link:

jest dużo prawdy w tym co napisałeś. Smuci fakt, że ten dzielny Gdańsk, który dawał odpór komunistom, poddał się takiemu żałosnemu kacykowi.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-02-2018 [17:51] - Imć Waszeć | Link:

On nie jest znikąd, on jest z NZS-u i to gwarantuje mu wybieralność przez lemingi, "antykomunistów" oraz esbecję 2.0. Niektórzy NZS-owcy weszli w czerwony układ już w na początku lat 90 tak gładko, jakby tkwili tam od zawsze. Gawiedzi zaś ubeckie gadzinówki GW i TVN zaserwowały ćwierćwieczny medialny cyrk, jacy to oni wielcy bojownicy byli. Już sam ten fakt (żarliwego "bezwarunkowego" poparcia ich przez czerwonych manipulatorów) powinien był zapalić czerwoną lampkę w narodzie.

Obrazek użytkownika Andy51

21-02-2018 [19:25] - Andy51 | Link:

To, że jest z NZS nie upoważnia go do tego co robi.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-02-2018 [20:32] - Imć Waszeć | Link:

Ale to, że jest z NZS powoduje, że oszukani ludzie na takich głosują. Spodziewać się po takim honorowego ustąpienia, to jak liczyć na złodzieja, że zwróci łup. On nie walczył nigdy z żadną komuną, tylko czekał jak tu się Niemcom w tyłek wpasować, by zostać Gauleiterem Gdańska. Nazwać go karierowicz, to jak powiedzieć o Targowicy patrioci.

Do tego to nie jeden taki, nie jest ich nawet tylu, ile palców u rąk, nie są to nawet szeregowi członkowie, ale dziesiątki lub nawet setki i to głównie kierownictwa (niemal całe PO), którzy bycie w zrzeszeniu potraktowali jako trampolinę do zbratania z ubecją robiącą gospodarczy przekręt tysiąclecia. Nie oburza Pana szarganie różnych symboli i wykorzystywanie w charakterze ściery do brudów? To może i wtykanie flagi w psią kupę też nie? W każdym razie ja to tak właśnie widzę i stąd moja krytyka.

Obrazek użytkownika Andy51

21-02-2018 [20:28] - Andy51 | Link:

Gauleitera Gdańska powiesili , zobaczymy co się stanie z Adamowiczem.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-02-2018 [21:31] - zbieracz śmieci | Link:

Żadne środowisko jak wierchuszka z NZS nie zbratało się tak ściśle jak oni z ZSMP Kwaśniewskiego !Dutkiewicz z Wrocławia jest kolejnym dowodem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-02-2018 [18:28] - Imć Waszeć | Link:

Jak studiowałem na PW, to mieliśmy na roku takiego Krzysia za wsi (dosłownie ze wsi, a nie z WSI). Coś w rodzaju Kazikowego kolegi od "zawioze tatowi". Kiedyś nasłuchał się on akademikowego radiowęzła i zapragnął gorąco działać w jakiejś organizacji studenckiej. Jak opowiadał, najpierw poszedł do ZSP, ale oni mieli kiepską ofertę wycieczek górskich, więc zapisał się do NZS, bo tam robili właśnie "rajd siedmiu browarów", czyli Żywiec-Okocim-Tychy-... itd. Tak właśnie wyglądała ideowość z drugiej połowy lat 80-tych. Dziś wielu z tych polszewików, to po prostu spóźnieni Krzysie, którzy na "walce z komuną i męczeństwie na MO" chcieli sobie zrobić okazyjną karierkę w życiu. Rzecz jasna kosztem reszty społeczeństwa.

Obrazek użytkownika xena2012

21-02-2018 [18:42] - xena2012 | Link:

Prosze się niczemu nie dziwić.Myślę ,że gdyby w Warszawie ponownie startowała Hanna Gronkiewicz-Waltz też miałaby spore szanse pomimo rozlicznych afer,niegospodarnosci,nepotyzmu.

Obrazek użytkownika Andy51

21-02-2018 [19:26] - Andy51 | Link:

Czasami powiedzenie , że Polacy są głupi znajduje potwierdzenie w przypadku Budynia i  Hanki.

Obrazek użytkownika Swisspola

22-02-2018 [14:42] - Swisspola | Link:

Ja się jednak obawiam, że nie tylko w tych dwóch przypadkach można z łatwością rozpoznać niskie IQ polskiego społeczeństwa. One są tylko obecnie najbardziej jaskrawe i służą do grylowania poprzedniej władzy przez władzę obecną. Proszę się tylko zastanowić, po cholerę ta komisja sejmowa. Przecież to jest jaskrawy przypadek dla prokuratury. Tyle tylko, że prokuraturze w naszym NIBY PANSTWIE i całemu NIBY WYMIAROWI NIESPRAWIEDLIWOSCI trudno zaufać (bo jest tak roztargniony :-)), a rządzący z tego nie mieliby żadnej korzyści! Dlatego ten cały cyrk, z którego niewiele wynika! Zresztą jak sam PiS twierdzi, w 2006 roku prezydent Kaczyński wstrzymał kilka prywatyzacji, ze względu na nieprawidłowości, do jakich doszło, a dzisiaj udają, że o bandyckiej reprywatyzacji pierwsze słyszą. Jakie niskie trzeba mieć IQ, żeby w to uwierzyć?

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Andy51

22-02-2018 [18:18] - Andy51 | Link:

Niektórzy mają mózgi jak stara żarówka są takie gładkie. 

Obrazek użytkownika Swisspola

22-02-2018 [18:33] - Swisspola | Link:

I to jest największą wadą demokracji, decyduje większość bezmózgowców, ale cierpią świadomi ludzie z normalnymi mózgami, bo tamci palanci są niezdolni do uświadomienia sobie bagna, w jakie sami siebie, rodaków i ojczyznę pakują. Nie mówiąc już, że te bezmózgowia są bardzo podatni na propagandę, gdyż bez cwaniaków polityków i sprzedajnych redaktorów oraz mediów sami nie wiedza co myślą, o ile w ogóle są w stanie myśleć!