Nie uwierzę w dobrą zmianę póki malwersanci nie pójdą siedzi

Nie uwierzę w dobrą zmianę póki malwersanci nie pójdą siedzieć
 
Kolejna afera jako spadek po rządach PO-PSL. Tym razem Ciech szemrany biznesmen, który umie robić po układach interesy z państwem, że przypomnę, Telekomunikacje Polską, którą tanio kupił a drogo sprzedał Francuzom,  Autostrada Wielkopolska, na którą koncesje dostało konsorcjum, w  którym Kulczyk miał 5% , by po jakimś czasie, stać się jej właścicielem( jego firmy) a owocem jest tajna umowa i najdroższa autostrada w Europie.

Ostatnim  „ kwiatkiem” interesów Kulczyka ( który wypłynął) jest zakup przez niego strategicznej firmy jaką jest „ Ciech”, po „ preferencyjnej” cenie.

Pytanie brzmi ile takich „ Kulczyków” , którzy robili interesy z państwem polskim  jeszcze nie zostało ujawnionych.  Jedynym „ zarobionym” był kupujący , na pewno nie Skarb Państwa.

Nie dziwi , dlaczego w programie PO jest likwidacja CBA. Gdzie można było zarobić, ludzie z PO albo z nimi związanych , zlatywali się do takich prywatyzacji jak pszczoły do miodu.

Tak było z „ Ciechem” , gdzie najprawdopodobniej będący „ na pasku” Kulczyka, kręcili się wysocy urzędnicy państwowi w tym wiceminister.

Rozumie, że PiS musiał najpierw zrobić „ porządek ” z sądami i prokuraturą, ale już czas zacząć działać. Wyborcy PiS tego oczekują.
 
https://wpolityce.pl/polityka/381224-szokujace-slowa-janusza-lewandowskiego-o-prywatyzacji-ciechu-chcialbym-zeby-ta-transakcja-sie-wybronila-bo-ciech-ma-sie-dobrze
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

13-02-2018 [11:03] - ruisdael | Link:

Dodam, że zatrzymuje się płotki, które bez zgody bądź polecenia przełożonego nie kiwnęliby palcem w bucie. A przełożeni dokazują w mediach ile wlezie. I...nic.

Obrazek użytkownika Andy51

13-02-2018 [12:28] - Andy51 | Link:

Karze się miecz nie rękę.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-02-2018 [12:57] - zbieracz śmieci | Link:

Słaba twoja wiara i nie od dziś ale aby powsadzać to trzeba mieć dowody nie do podważenia i sędziów gotowych do sądzenia takich sprawa do tego daleka jeszcze droga,co najmniej do wymiany w KRS i SN.

Obrazek użytkownika Andy51

13-02-2018 [13:50] - Andy51 | Link:

Słabej wiary jesteś.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-02-2018 [15:07] - zbieracz śmieci | Link:

Ty chyba tak z nudów ,najdzie i już skrobiesz tylko ,że to z realem nie ma nic wspólnego.Nie ma tak ,że Andy ,pstryk i już światłość.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

14-02-2018 [03:26] - ExWroclawianin | Link:

zbieracz smieci 

0/100

Nie na darmo jestes "zbieraczem smieci"......zlodzieji TRZEBA ZACZAC KARAC i to szybko i jak jest z "wyzszej polki" tym wiekszy powinien byc "mnoznik" kary.......np zwykly obywatel dostaje 3 lata to urzednik powiedzmy 2 x 3 czyli 6 lat do odsiadki. A jak juz jakis wiekszy macher i decydent urzednik to min 3 x 3 lata, a jak juz z najwyzszej polki to MINIMUM DOZYWOCIE, albo np 2 x DOZYWOCIE  czy 3 x DOZYWOCIE + oczywiscie przepadek zagrabionego mienia na skarb panstwa ale i calej rodziny i kumpli. Ogolic ich wszystkich do ZERA !!!!ZERO TOLERANCJI dla cwaniakow......!!!! WYKONAC !!!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-02-2018 [10:28] - zbieracz śmieci | Link:

Daj mi punkt podparcia a zatrzymam Ziemię ,daj sędziów to pójdą siedzieć bo na dziś wszystkich sześciu od Ciechu wrócili do domu ....!

Obrazek użytkownika Andy51

14-02-2018 [17:03] - Andy51 | Link:

Niestety.

Obrazek użytkownika Bona

13-02-2018 [13:14] - Bona | Link:

Społeczeństwo oczekuje konfiskaty ich mienia. Bezwzględnej konfiskaty ! Dość tego !

Obrazek użytkownika Andy51

13-02-2018 [13:51] - Andy51 | Link:

Też tak uważam.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-02-2018 [13:23] - Czesław2 | Link:

Nie po to jest ustawa o przedawnieniu, aby jej nie stosować.

Obrazek użytkownika Andy51

13-02-2018 [13:52] - Andy51 | Link:

Co ma ustawa o przedawnieniu do Ciechu?

Obrazek użytkownika Czesław2

13-02-2018 [16:01] - Czesław2 | Link:

Tak do Ciechu jak i do innych afer. Pisze Pan, że nie ukarano jeszcze prawie żadnego aferzysty powiązanego z politykami ( mafia). A właściwie, to nie ukarano polityka ( no, może jednego w tym morzu dobroczyńców).. Po to przecież napisano ustawę o przedawnieniu, aby ją stosować No to stosują. Nie chwycił Pan ironii.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-02-2018 [13:26] - Czesław2 | Link:

I jeszcze jedno. Sądzę, że do uni nas "przyjęto" dopiero wtedy, gdy wszystkie tyły byly obstawione i zabezpieczone.

Obrazek użytkownika Andy51

13-02-2018 [13:52] - Andy51 | Link:

Nie można tego wykluczyć.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

13-02-2018 [13:51] - Kazimierz Kozio... | Link:

wiara czy niewiara, co to zmieni. przy najszczerszych checiach rzadzacych, gdyby takie byly, nie ma "malwersantow"  kim skazac i jeszcze dlugo nie bedzie.
zmiany w sadach? wolne zarty. te zmiany wymagaja lat albo trzeba zrobic rewolucje przy ktorej obecna "troska" brukseli zaniepokojonej lamaniem demokracji bedzie pomijalnym drobiazgiem. jaruzelskiego, kiszczaka nie mozna bylo skazac, nie uda sie zapewne nawet zarzutow postawic tuskowi, lewandowskiemu, balcerowiczowi. 
obecnie jest tylko poczatek poczatku sprzatania. a jak zrobia reset resetu w waszyngtonie to zmiana zakreci w kierunku trudnym do wyobrazenia.
w miedzyczasie jeden po drugim zdaza sie wybronic, np slaba pamiecia, a majatek przetransferowac w bezpieczne lokacje gdzie nikt nie pyta o jego pochodzenie. 
zmiana niewatpliwa juz jest gdyz mozemy sie chociaz dowiedziec ze prowadzone jest dochodzenie i w ogole cokolwiek wyszlo do opini publicznej.
program cela+ jest malo prawdopodobny w dajacej sie przewidziec przyszlosci.
ale w sferze odzyskiwania godnosci narodu mozna szybko zrobic wiele jak chocby
zmiana patrona lotniska w gdansku z kapusia komunistycznego np. na Anny Walentynowicz,
postawienie pomnika rotmistrza Pileckiego w aushwitzu
rozebranie palacu stalina a z materialu rozbiorkowego zbudowanie luku truimfalnego cudu nad wisla 1920
nazwanie air force one RP imieniem ktoregos z zolnierzy wykletych np. Inki

 

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

14-02-2018 [03:31] - ExWroclawianin | Link:

@Kazimierz Kozio

100/100

Absolutnie zgoda i PRAWDA !!!

ZERO TOLERANCJI DLA WSZELKICH PATOLOGII......................................A jak potrzeba to zrobic referendum i POLEXIT......i "polozyc pale" na kwiczacych lewakow i zbokow....

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

13-02-2018 [20:13] - Słoń Podwawelski | Link:

Szanowny Pan jest bardzo naiwny. Jest jeszcze parę miesięcy  do nowych wyborów i nikt nie pójdzie siedzieć!!! U nas na podwórku na Śródmieściu w Warszawie w latach pięćdziesiątych mówiło się w takich wypadkach: q...a q...vie łba nie urwie albo kruk krukowi oka nie wykole, mnich mnichowi kaptura nie oberwie itd. 

Obrazek użytkownika Andy51

14-02-2018 [08:16] - Andy51 | Link:

Nie naiwny staram się być realistą.

Obrazek użytkownika andrew.malekk

14-02-2018 [13:54] - andrew.malekk | Link:

Ciech po preferencyjnej cenie? Nie wiem skąd taki bzdurny wniosek, skoro cena odpowiadała wartości spółki na warszawskiej giełdzie… Poza tym ciech sprzedano przez wezwanie, czyli każdy wiedział jaką cenę kulczyk proponuje i mógł ją przebić, dlatego chciałbym się dowiedzieć gdzie tu afera? Bardziej transparentnie spółki się nie da sprzedać, a że potem jej zyski urosły to efekt działań nowego właściciela, który wdrożył skuteczny plan naprawczy,, inwestował, a sama spółka skorzystała z sytuacji rynkowej, wystarczy przejrzeć sprawozdania finansowe i zobaczyć jak Kulczyki pomogły obniżyć koszty finansowania długu czy jak szybko powstała strategia, realizowana do dziś, w spolkach SP raczej nie do pomyślenia... Jakoś państwa przez kilkanaście lat nie potrafiło zrobić nic sensownego ze spółką, a głównym efektem zarządów państwowych było rosnące zadłużenie, ale o tym nikt nie raczy wspomnieć... Pamiętaj, że w 2014 r. poza Kulczykiem chętnych na akcje Ciechu nie było, a skarb państwa potrzebował gotówki, by dofinansować swoją spółkę Inwestycje Rozwojowe..