Prawdziwa groźba czy przeczulenie?

Ponieważ mleko się już wylało, nie ma się co dalej patyczkować i warto zacząć rozważać możliwe nie tylko przyczyny takiego a nie innego przebiegu wypadków odnośnie relacji z Izraelem, ale też i rozmaite scenariusze które mogą dotknąć nasz kraj.

Dopóki nie przeczytałem wypowiedzi p. Szczerskiego (o zaskoczeniu reakcją Izraela) oraz - przede wszystkim - wypowiedzi p. Kaczyńskiego, który po parodniowym milczeniu stwierdził mniej-więcej to samo, miałem jeszcze gdzieś tam w głębi ducha nadzieję, że opracowane są i funkcjonują skuteczne mechanizmy dwustronnej komunikacji z naszym najważniejszym sojusznikiem AD.2017, czyli USA, choć lakoniczne sformułowanie zawarte w pierwszym komunikacie Departamentu Stanu, że zachęcają nas do przeprowadzenia ponownej analizy ustawy o IPN z punktu widzenia jej potencjalnego wpływu na: "...zdolności do pozostania realnymi partnerami...", było w zasadzie informacją, jak dalekiego zaangażowania USA w razie czego możemy tak naprawdę się spodziewać, ale widzę że nawet na to nie ma co liczyć...

Izraelem w tej chwili nie musimy się już przejmować, maska spadła, całe wysiłki dyplomacji nie wiadomo ilu stron nie zmienią faktu, że zamiast wykorzystać proponowaną narrację o błędzie tłumaczenia ustawy, Izrael idzie w zaparte, a raczej trudno będzie znaleźć kompromis pomiędzy naszym stanowiskiem, że zarówno Polacy jak i Żydzi byli w czasie II WW ofiarami niemieckiej machiny zinstytucjonalizowanego terroru, a izraelskim, że w Holokauście Polacy grali co najmniej znaczącą rolę obok nazistów (póki co: niemieckich). Tak więc tu jest już w zasadzie pozamiatane, można co najwyżej klajstrować głębokie pęknięcie gładkimi słówkami, ale na samą istotę konfliktu w żadnej mierze to nie wpłynie - to że inaczej rozumiemy pojęcie "naród" jest tylko jednym z przejawów dużo poważniejszych, absolutnie fundamentalnych różnic: po pierwsze my zupełnie inaczej rozumiemy pojęcie "PRAWDY", a po drugie - może to będzie dla niektórych zaskoczeniem - to wyłącznie w naszej cywilizacji istnieje OBOWIĄZEK przebaczenia (oczywiście pod konkretnymi warunkami, że winowajca szczerze wyraził skruchę, zadośćuczynił lub jest gotów do tego i poprosił o wybaczenie), podczas gdy w tamtej "przebaczenia" po prostu nie ma, zaś prośba o przebaczenie jest (w najlepszym wypadku) oznaką słabości.

Tak więc dotychczasowy oficjalny filosemityzm, co do którego miałem nadzieję że wynika z głębokiej, realnej analizy rzeczywistości i wynikającej z niej pewnej kalkulacji politycznej, okazał się po prostu efektem projekcji myślenia życzeniowego, opartego o lekceważenie wiedzy o różnicach cywilizacyjnych (uprzejmie zakładam, że tę wiedzę posiadano, choć należałoby zapytać, czy ktoś w ogóle miał wiedzę o istnieniu takiej wiedzy), natomiast nie ma co liczyć na "odbudowę wzajemnego zaufania", bo trudno odbudować coś, czego jak widać realnie nigdy nie było - chyba że tęsknimy do powrotu do gry pozorów, że my im 100 mln na cmentarze, a oni jednemu z Polaków drzewko (w sumie za 65 mld USD to mogliby cały zagajnik u siebie posadzić i to z nawodnieniem).

Dużo boleśniejsza jest inna sprawa: czy rozważaliście taki scenariusz, w którym np. Polska do wiosny po prostu znika w obecnej postaci z mapy?

Dlaczego? No więc stosunek Izraela do Polski już znamy, teraz pora żebyśmy poznali stosunek Ukrainy, a w każdym razie narrację na ten temat suflowaną przez agenturę rosyjską, w tym wypadku ze wsparciem mediów światowych (bo Izrael).

Już są protesty Ukrainy odnośnie tej samej ustawy. Penalizacja kultu banderowców jest znakomitym pretekstem dla rozpoczęcia zadymy w wykonaniu "zielonych ludzików" jak Polska długa i szeroka, a choć z dwóch milionów Ukraińców mieszkających i pracujących w Polsce raczej żaden nie ma ochoty ginąć za Ukrainę (bo inaczej miałby świetną okazję powalczyć w Donbasie), to wystarczy że jeden procent z nich to prowokatorzy. A to już 20 tys. chłopa, porównywalnie z naszą obroną terytorialną. Jeżeli do tego doliczyć prywatne armie "Farmazonów" (200 tys. uzbrojonych ochroniarzy, a o ich postawie świadczą zachowania na marszach KODów) oraz żołnierzy buntowanych przez Mazgułę, Dukaczewskiego i innych, to może się okazać, że cała Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód w Elblągu plus Amerykanie w Orzyszu mają za zadanie nie dopuścić Rosjan z Obwodu Kaliningradzkiego do wykorzystania sytuacji chaosu i w efekcie - jak to już Nostradamus pisał - powstanie pseudo-front na linii pomiędzy Królewcem a Dreznem, gdzie na północy od tej linii bezpieczeństwo zapewniać będą wojska NATO (Niemcy mają najbliżej, choć podobno nie bardzo mają czym...), a z resztą kraju no to już różnie może być. Oczywiście nikt antysemickich Polaków nie będzie ośmielał się żałować, natomiast poszkodowany ustawą o IPN Izrael może wyciągnąć pomocną dłoń do również poszkodowanej ustawą o IPN Ukrainy, no i scenariusz powstania "Judeopolonii" gotowy.

Fikcja? Pewnie tak, pewnie tak, ale jest to jeden z takich scenariuszy, który wyjaśnia dlaczego p. Macierewicz stracił stanowisko szefa MON, dlaczego zrobiono czystkę jego ludziom, czemu p. Waszczykowski musiał odejść, jak mają się plany rozwoju elektromobilności do istnienia mocy wytwórczych elektrowni i stawianie na innowacyjność przy pomocy przyduszania mikro- i małych przedsiębiorców, dlaczego przez dwa lata zagadnienia Industry 4 są jedynie elementem bicia piany medialnej etc.

Wielokrotnie podkreślałem, że działania aparatu administracji są "mało kompatybilne" z działaniami szefostwa administracji rządowej, ale obawiam się, że realne kompetencje szefostwa są podobne jak ich doradców, a o kompetencjach doradców d/s międzynarodowych najlepiej świadczy obecny kryzys polsko-izraelski...      

P.S. Zapraszam "do siebie" na http://www.obserwator.info

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2018 [19:07] - Jabe | Link:

Pytanie, czy dotychczasowa polityka zagraniczna, czy raczej jej brak, brała się li tylko z naiwności. Trudno w to uwierzyć.

Jeśli się boimy zielonych ludzików, zamknijmy granicę, a tym, którzy już są, zaoferujmy kilkuletni pobyt. Niech decydują, gdzie im lepiej. Przydałaby się przy tym jakaś akcja informacyjna wśród Ukraińców. To jednak z pewnością przerasta możliwości rządzących.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-02-2018 [19:12] - Marek1taki | Link:

Na I część 100% zgody. Scenariusz drugiej części możliwy, ale po co przepłacać, skoro kolejna zmiana tak dobrze administruje tubylcami pod dyktando "sojuszników"?
Wystarczy puścić bąka, a jeszcze się tłumaczą.

Obrazek użytkownika smieciu

03-02-2018 [19:28] - smieciu | Link:

Czy rozważaliście taki scenariusz, w którym np. Polska do wiosny po prostu znika w obecnej postaci z mapy?

Ja bym powiedział że od dawna nie ma nas na mapach. Myślę że nawet nie musi być to przenośnia. Kto wie jakie ciekawe mapy są w różnych ciekawych gabinetach. Ale i bez tego jest jedna prosta mapa: UE z jej republikami (rad). Tak więc nie stresowałbym się tym zbytnio. Raczej powinniśmy sobie i innym uświadomić że w końcu należałoby coś zrobić by się na mapach na powrót pojawić. Jako niezależne, niepodległe państwo.

Dobra. Na to już za późno. Świat się zmienia. Mam wrażenie że nadszedł czas by zapomnieć o papierowych granicach. To te znajdujące się w naszych głowach chcąc nie chcąc staną się istotne.

PS
Mam nadzieje że nie cytuje pan człowieka od dzieł tzw. Nostradamusa Młodszego? Który tak swoją drogą w dość interesujący sposób zawładnął polskimi poszukiwaczami nostradamusowej prawdy...

Obrazek użytkownika Czesław2

03-02-2018 [19:35] - Czesław2 | Link:

Obecny kryzys to tylko jeden z elementów trwającego systemowego niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej. Skąd na to kasa, gdzie jest centrum dowodzenia przypuszczenia są od dawna.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-02-2018 [19:41] - Czesław2 | Link:

http://naszeblogi.pl/comment/r...
 Ktoś chyba zwariował na tym świecie?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-02-2018 [22:20] - zbieracz śmieci | Link:

Już możecie sobie darować domorośli politykierzy ,stratedzy ,ssacze domysłów z brudnego palucha trzonowego lewej nogi !
Dzisiejsze oświadczenie MSZ Niemiec który oświadczył ,że za zbrodnie II Wojny odpowiada naród niemiecki ,obozy koncentracyjne były obozami niemieckimi, także  przypadki kolaboracji to ich wina.Koniec kropka ,Izrael stracił najważniejszego sojusznika w fałszowaniu historii ,koniec kropka.dzioby powinni zamknąć także ci senatorowie w USA opłacani przez lobbystów żydowskich z kółka co przeciw antysemityzmowi.
Na całe szczęście nie wyrzekłem się Prezesa chociaż było bardzo blisko i chwała Panu i Rządowi ,że podjęliście się zadania jakby z góry skazanego na porażkę ale jednak dopięliście swego ,chociaż ujadanie będzie dalej trwało ale już nie w Niemczech i Europie,bo kacapia to nie Europa.
Jak to już przetrawią nasi wrogowie w Unii to przyjdzie czas na wywalczenie sobie jako Polska swojego tam statusu jako podmiotu a nie kolonii co wyjdzie wszystkim na zdrowie a także Niemcom .
Koniec śpiewki -Niemcy -Niemcy nade wszystko.

 

Obrazek użytkownika Obserwator_3

03-02-2018 [23:58] - Obserwator_3 | Link:

Miło że to stwierdził, zwłaszcza że za chwilę będzie nowy rząd niemiecki, więc to ostatni moment, ale kogo w tym wszystkim teraz będzie obchodzić prawda?
Ale za to - jak widać - mamy nowego/starego przyjaciela, który śpieszy osłodzić nam niestałość Amerykanów. Aż wstyd będzie w takiej sytuacji upierać się przy NordStream2, nieprawdaż?

Tak więc z jednej strony nowy/stary przyjaciel, z drugiej strony Rosja wespół z Izraelem (może Izrael niezupełnie całkowicie dobrowolnie, ale sytuacja na Bliskim Wschodzie nie jest wesoła), jednym słowem "bad cop/good cop".

Choć zawsze to trochę przyjemniej, gdy ktoś kto Cię skopał jak psa, publicznie się przyznał choć w zasadzie nie musiał. Ciekawe tylko, dlaczego AD 2018 muszą coś takiego ogłaszać światu na poziomie MSZ i jest to traktowane jak prawda objawiona? A może wynika to z tego, czego "ten świat" w szkole uczyli i dlaczego?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-02-2018 [05:42] - zbieracz śmieci | Link:

Panie mądraliński ,za dużo tego pobytu w beczce bo jak widać siarka tam wciąż obecna zrobiła swoje . Nie przykładaj swojej miary chłopku roztropku do innych ,mieli zamiar zakopać moja rodzinę i po części im się udało bo bili się z niemcami o swoje a nie jak ci co nagle po wojnie rozmnożyli AK z 300 tyś do 3 mln.Nieprawdaż ,prawda objawiona chwytliwe słowa ale to nie ty je wprowadziłeś do powszechnego obiegu na NB wiec tak się nie napinaj ,dlaczego Nord 1 i 2 a z tym drugim to tak się nie spiesz bo to nie jest prawda objawiona ,nieprawdaż ale fakty kto i  pomagał i nie protestował w warszawce.
Czy oświadczenie ministra rządu Niemiec nie ma żadnego znaczenia to się przekonamy i ja o tym ci przypomnę,straszaku ukraińcami.,zielonymi ludzikami bo to czystej wody kacapska propaganda.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

04-02-2018 [08:35] - Kazimierz Kozio... | Link:

dla milosnikow swiatow alternatywnych jest jeszcze ciekawsza historia. wygrana rosji w wojnie z izraelem ktora jest wieszczona na lata 20 XXI w. mam ksiazke wydana z takim scenariuszem wydana w USA w latach 70 - podpierana cytatami ze Starego Testamentu.
coz nam pozostaje, chyba pilegnowac sympatie Chin do Polski

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2018 [15:22] - Imć Waszeć | Link:

To znamienne, że obecne w dzisiejszym świecie główne nadinterpretacje Starego Testamentu mają zawsze swoje źródło w Rosji. Już kiedyś wyrażałem tu swoje przypuszczenie, że teorie spiskowe są tolerowane w świecie nie dlatego, że przypominają niegroźnego przygłupa gacającego się w mieście po ulicy, ale dlatego, że są instrumentem władzy do skutecznego ogłupiania ludzi. Rozbrajają ich z najgorszej dla władzy broni - ze zdrowego rozsądku i logicznego myślenia. Najwyraźniej już wiek temu Łubianka postanowiła zrobić z tego użytek, a żydzi pochodzący z Rosji w Izraelu, którzy oskarżają Polaków o holokaust są tego ewidentnym dowodem. Inni żydzi z Rosji wymyślają teorię wg których temperatura na Ziemi może spaść do zera bezwzględnego z powodu chmur i do tego podpierają to dyplomem profesora fizyki. Jeszcze inny żyd z Rosji policzył związki numerologiczne pomiędzy znaczkami w Torze - gdyby użył systemu dwójkowego, byłoby ich znacznie więcej - mniej liter w alfabecie = więcej przypadkowych związków, a Izraelici nie używają samogłosek tylko je domyślnie dodają wedle widzimisie.  Dlatego sądzę, że to wszystko nie jest przypadek, ale szeroko zakrojona akcja duraczenia ludzkości przez komuchów.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

04-02-2018 [16:23] - Słoń Podwawelski | Link:

Słaby z Pana Obserwator. Ględzenie o znikaniu Polski z mapy lub też nieistnieniu takowej na mapie to po prostu bełkot. Wzorcowy bełkot analfabety politycznego. Zakłada Pan, że Polska jest bezbronna i została zaskoczona akcją militarną. To jest kompletna bzdura. Rozważania na temat represji USA wobec Polski za brak respektu dla Izraela jest czystym idiotyzmem. Przestańcie straszyć się nawzajem. Trochę poczucia realizmu trzeba mieć w pijanych łbach. ... i won od klawiatury!!! na jakieś dwa do trzech tygodni.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

04-02-2018 [19:14] - Obserwator_3 | Link:

Z tymi uwagami o rozważaniach "na temat represji USA wobec Polski za brak respektu dla Izraela" to proponuję pilnie zwrócić się do p. Szczerskiego, bo w takim razie jemu też coś widać umknęło, skoro nie dalej jak 1 lutego stwierdził co następuje: 
a) "...Musimy powstrzymać narastanie tego kryzysu (…), tę kulę śniegową, bo to naprawdę niebezpiecznie narasta — zaznaczył prezydencki minister..."
b) "...Krzysztof Szczerski skomentował również zaangażowanie się Stanów Zjednoczonych w ten spór. Świat jest naczyniem połączonym. To przenikanie się polityki Izraela i Ameryki w skali globalnej jest dość powszechne i znane. Wpływ optyki Izraela na politykę międzynarodową USA jest ogromny — stwierdził..."
c) "...Jestem codziennie na telefonie z Departamentem Stanu. Rozmawiamy. Próbujemy wstrzymać te działania amerykańskie, ale widzę, że w Waszyngtonie – i Kongresie, i Departamencie Stanu – jesteśmy na etapie powstrzymywania dalszego rozwoju wypadków, a jeszcze nie wychodzenia na prostą — przyznał..."
d) "...Naprawdę sprawa jest bardzo skomplikowana i jesteśmy w krytycznej sytuacji..."
e) "...Odklejenie tej reakcji od rzeczywistości jest zaskakujące. (…) Musimy powstrzymać dewastację relacji polsko-izraelskich i obrazu Polski w administracji amerykańskiej. To idzie bardzo szybko..."
(https://wpolityce.pl/polityka/379560-krzysztof-szczerski-odklejenie-reakcji-od-rzeczywistosci-jest-zaskakujace-musimy-powstrzymac-dewastacje-relacji-polsko-izraelskich)

A co do straszenia... No, cóż, dopóki lwia część zadłużenia Polski jest w walutach obcych, to w zasadzie tak, jesteśmy tak naprawdę bezbronni, skoro wahnięcie 25% na walutach może wywrócić nam budżet do góry nogami a my na to nic...

Jeżeli zaś chodzi o realizm, to - znowu cytat z p. Szczerskiego (w/w artykuł) - "...Ale skala i różnica między prawdą - tym co jest zapisane w tej ustawie - a tym, jak jest atakowana, było nie do przewidzenia. Ta różnica jest tak ogromna, że nikt nie mógł wymyślić, że można ją odczytać tak wadliwie, jak czyni to wielu w Izraelu..." - i zadam pytanie: czy ktoś, kto jeszcze do zeszłej soboty uprzedzał o istniejących fundamentalnych różnicach cywilizacyjnych i związanych z nimi zagrożeniach różnorodnych procesów, był "pijanym łbem" czy realistą? Bo od soboty to już wiadomo, realista.