Po przesłuchaniu policjantów z Gdańska,Mała Sycylia to pikuś

Po przesłuchaniu byłych policjantów z KW Policji w Gdańsku określenie jakiego użył red, Latkowski w stosunku do Trójmiasta jako Mała Sycylia jest swego rodzaju eufemizmem i niedoszacowaniem problemu,
Trójmiasto nie jest żadną Małą Sycylią, ale okręgiem, gdzie de facto rządzi mafia. Mafia to nazwa zorganizowanej grupy przestępczej o dużych wpływach, powiązaniach z osobami na różnych szczeblach władzy, policją, biznesem, prowadząca działalność gospodarczą finansowaną z przestępstw.

Na przykładzie afery AG jak w lustrze odbijają się te wszystkie  patologie, które ogarnęły nie tylko Trójmiasto, ale i najważniejsze organy państwa. Jak te przysłowiowe małpki, które zasłaniają oczy i uszy nic nie widząc i nic nie słysząc. A szemrani biznesmeni i gangsterzy szaleją w myśl zasady ; hulaj dusza piekła nie ma.

Na pewno nie jest przypadkiem, że to właśnie w Trójmieście a zwłaszcza w Gdańsku i Sopocie gdzie PO sprawuje władze od ponad 20 lat mafia tak się rozwinęła.

Czy jest przypadkiem, że przesłuchiwani policjanci , prokuratorzy to takie niemoty, że nic nie potrafili ? czy to wszystko jest gra i przesłuchiwani funkcjonariusze państwa „palą głupa” ? 

Przeciętnego Kowalskiego może ogarnąć przerażenie, że żyje jak to określił były min. Sienkiewicz  w „państwie teoretycznym” co widać jak na obrazku oglądając Komisje AG.

Można dziękować Bogu, że PiS wygrało wybory bo jeszcze 4-8 lat takiej koalicji i Polski de facto by nie było.
 
  
 
https://wpolityce.pl/polityka/365951-tak-mafijny-uklad-trzymal-w-garsci-gdanska-policje-himalaje-kompromitacji-przed-komisja-amber-gold
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-11-2017 [23:33] - Marek1taki | Link:

Jedni policjanci "palą głupa", a inni - mniej "zaangażowani" - wiedzą jaka jest wykładnia prokuratury i sądu, i są świadomi, że sprawa zostanie umorzona wbrew temu co sami sądzą prywatnie. Znają procedury i praktykę ich stosowania, i umarzają po wypełnieniu stosownych papierów.

Obrazek użytkownika Andy51

09-11-2017 [11:51] - Andy51 | Link:

Jeżeli tak jest jak mówisz, to zgroza.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-11-2017 [13:03] - Imć Waszeć | Link:

To wyjaśnił Wroński. A on chyba się zna.

Obrazek użytkownika Andy51

09-11-2017 [13:33] - Andy51 | Link:

Wyszedł z tego to wie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-11-2017 [14:04] - Imć Waszeć | Link:

Nie da się ukryć, że daje po garach. Był przecież w UOP. Że też się nie boi chodzić do piwnicy lub garażu w piątki :)
Podziwiam.
http://pressmania.pl/plk-wrons...

Jeszcze dużo mówiący cytat w kontekście jego odejścia: "Płk. Wroński [SB, UOP]: Wolę być nazywany oszołomem, niż być na usługach obcych służb".

Obrazek użytkownika Andy51

09-11-2017 [14:46] - Andy51 | Link:

Musi odważny.