Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o imigrantów

wPolityce.pl: Panie Przewodniczący, w trakcie debaty w PE mówił Pan o podwójnych standardach działań KE wobec Polski. Wskazywał Pan, że podobne rozwiązania, jakie w reformie sądownictwa chce wprowadzić polski rząd, funkcjonują także w innych krajach członkowskich. Jednak Frans Timmermans odrzucił zuchwale tego typu argumentację.
Ryszard Czarnecki: W tej polemice Timmermans, jak zwykle opowiadał bardzo nieprecyzyjnie. Nie przytoczył żadnego, dosłownie żadnego rozwiązania, które istnieje w reformie polskiego wymiaru sprawiedliwości i rzekomo łamie praworządność, a którego nie ma w innych systemach. Poza tym, wrócił w czasie swojego przemówienia do czasów studenckich. Nie dodał jednak, że w holenderskiej armii był zatrudniony jako tłumacz rosyjskiego. A szkoda, bo to ciekawy fragment jego życiorysu. Natomiast powtarzał to samo, co było już w czasie czterech debat w PE, gdy po zadanych pytaniach nie odnosił się do żadnych konkretów, faktów, dowodów czy argumentów, które przedstawialiśmy ja i moi koledzy z europarlamentu. Trawestując stare polskie powiedzenie: jak nie wiadomo o co chodzi, to tak naprawdę chodzi o imigrantów. KE jest naciskana przez szereg krajów członkowskich, które popełniły w polityce migracyjnej szereg gigantycznych błędów, a teraz ich społeczeństwo i wyborcy mogą rozliczyć swoje władze, widząc że można było tych kłopotów uniknąć, czego przykładem jest Polska. Dlatego Komisja poddaje nas presji pod różnymi pretekstami, żebyśmy ulegli właśnie w sprawie imigrantów spoza Europy. My się złamać nie damy, ale tę szopkę propagandowo-polityczną Komisji jeszcze długo będziemy pewnie obserwować i w niej uczestniczyć.
Z jednej strony, oczywiście, jest Komisja Europejska, lecz z drugiej, w czasie dyskusji wielu europosłów z innych krajów mocno oskarżała Polskę. Skomentował Pan w czasie swojego przemówienia, że ci ludzie nie argumentują faktami, lecz mitami na temat Polski. Nasuwa się więc pytanie, gdzie jest źródło takiego właśnie zachowania?
To dobre pytanie. Taka postawa wynika w wielu względów. Po pierwsze, ci europosłowie często reprezentują partie, które rządzą lub rządziły, a które odpowiadają za niekontrolowany napływ imigrantów do ich krajów. I jak już mówiłem, w sytuacji gdy pojawiają się takiej kraje jak Polska czy Węgry, które mówią w tej sprawie „nie”, to wyborcy w krajach tych europosłów zadają sobie pytanie: skoro Polska nie wpuszcza migrantów spoza Europy, nie ma tam przemocy i zamachów terrorystycznych, jest krajem bezpiecznym, to dlaczego my, nasze rządy ich wpuściły? Europosłowie ci w pewnym sensie bronią więc skóry, swojej i własnych partii politycznych.
Drugi powód to solidarność plemienna – w sensie plemienia politycznego. Wiadomo, że Europejska Partia Ludowa będzie wspierać należące do jej rodziny PO i PSL wbrew oczywistym faktom, wbrew rzeczywistości i mimo, że w prywatnych rozmowach wielu członków EPP mówi zupełnie co innego.
Wreszcie sprawa ostatnia. Zwracam uwagę, że najbardziej atakowali nas socjaliści, komuniści, lewacy i liberałowie. Ci ludzie po prostu z pobudek ideologicznych nie mogą ścierpieć konserwatywnej i prawicowej Polski, która dba o tradycyjne wartości i jest absolutnie wyjątkiem na skalę Europy. Każdy więc pretekst, żeby uderzyć w Polskę, jest dla nich dobry.
Popisali się nie tylko europosłowie z innych krajów członkowskich, ale także polscy przedstawiciele z PO. Michał Boni dziękował Timmermansowi, a Barbara Kudrycka zachęcała wiceszefa KE do spotkań – o dziwo! - z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jak nazwałby Pan tego typu zachowanie?
Wspomnę na początek, że cieszę się, że posłowie PiS mówili z głowy, od siebie, a politycy PO korzystali z kartki. Widocznie takie treści trudno zapamiętać. Natomiast w sensie merytorycznym, bardzo się cieszę z tego, że przedstawiciele opozycji doceniają rolę Jarosława Kaczyńskiego w europejskim życiu politycznym, tutaj muszę się z nim zgodzić, ale z tego co wiem, to w napiętym kalendarzu prezesa PiS nie ma czasu na spotkanie z panem Timmermansem. Próba pośredniczenia przez PO w zaaranżowaniu tego spotkania, okazała się nieskuteczna, jak wiele innych rzeczy, które Platforma robi na całym rynku europejskim.
Natomiast to, że Timmermans ma szereg pomocników w Polsce, to może mniej świadczy o nim, a bardziej o tych politykach, którzy zamiast powiedzieć mu, że mają w tej kwestii inne zdanie niż rząd, ale jest to wewnętrzna sprawa Polski, to tak naprawdę wręcz zachęcają siły zewnętrzne do ingerowania. To smutne, ale przecież w historii mieliśmy wiele takich przykładów, nie tylko w czasie rozbiorów, ale i w średniowieczu, że ci, którzy utracili władzę, często pielgrzymowali do obcych tronów, by te załatwiły im powrót do rządzenia w Polsce. Widać, że to się powtarza.
*Rozm. Adam Kacprzak, wPolityce.pl

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

01-09-2017 [09:00] - michnikuremek | Link:

Trawestując stare polskie powiedzenie: jak nie wiadomo o co chodzi, to tak naprawdę chodzi o imigrantów.

....to chodzi o podstawowy cel Unii Europejskiej jakim jest likwidacja państw narodowych i utworzenie komunistycznego superpaństwa zgodnie z projektem Altero Spinellego zawartym w "Manifeście z Ventotene".
A dzicz z Azji i Afryki? Toż to idealni żołnierze dla Europejskiego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego czyli nowego Waffen SS, którzy chwycą za twarz niepokornych (czytaj: bez skrupułów wymordują wskazaną grupę ludzi).
WSZYSTKIE działania Unii Europejskiej są podporządkowane temu celowi - także ten bełkot  o braku praworządności w Polsce....

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-09-2017 [10:04] - zbieracz śmieci | Link:

Komisja dzięki donosm broni TKi jest oburzona wymiana składu sędziowskiego przprowadzonego zresztą zgodnie z prawem.
Kilka słów wprowadzenia ,każdy sędzia TK do pomocy miał zatrudnionych na pełnych etatach sześciu pracowników ,dwóch pracowników aadministracyjnych i czterech prawników aby służyc pomocą w wyszukiwaniu materiałów potrzebnych do wydania wyroku i niech tam sobie tak będzie.
Jak podaje RZepa przeprowadzono kwerendę w TK i okazało sie ,że Biernat zlecał na zewnątrz innym prawnikom umową-zleceniem napisanie uzasadnienia razem z wyrokiem i taki wyrok ogłaszał jaki został napisany przez zleceniobiorcę.
Takich zleceń doszukano sie juz kilkanaście i szuka sie dalej.
Co z tego wynika ano to ,że te wyroki nie są ani suwerenne ani niezawisłe a Biernat ogłaszając taki wyrok w imieniu RP tym dwom zasadom sie sprzeniewierzył i teraz mam pytanie ,czy takie wyroki maja moc prawną skoro sa obarczone taka wadą ,według mnie nie.
Dlaczego Biernat to robił ,zapewne z niedostatku intelektualnego ,lenistwa,braku czasu bo miał inne zajęcia ,tu nie juz juz istotna przyczyna ale skutek.
Rzeplinski twierdi ,ze sam nie korzystał z pomocy zewnętrznej ale musiał wiedzieć o tym co robi Biernat,czy sam nie korzystał ,czy nie robili tego inni sędziowie przekonamy sie po zakończeniu kwerendy.
To co robił Biernat jest największym skandalem w wymiarze sprawiedliwosci ale jeszcze gdy inni postepowali podobnie to sam juz nie wiem, ale wiem ,że ta holenderska czerwono i krótko ryjna powinna sie dowiedzieć i nie tylko ona.

Obrazek użytkownika michnikuremek

01-09-2017 [10:33] - michnikuremek | Link:

Zbieraczu.... Czasami napiszesz nawet coś sensownego.....

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-09-2017 [12:14] - zbieracz śmieci | Link:

Twoja dobroć wzruszyła mnie do łez ale jakoś nie zauwazyłem twojego protestu przeciwko temu co dotychczas pisałem ...ale wszystko przed toba a ja jestem dobrym człowiekiem więc nie pękaj.Co prawda jestem surowy ale i sprawiedliwy.
Pozdrówka.

Obrazek użytkownika xena2012

01-09-2017 [16:04] - xena2012 | Link:

Oglądając wczorajszą debatę w Europarlamencie odniosłam wrażenie że to jakiś cyrk.Parlamentarzyści ze słuchawkami na uszach strojacy mądre miny chyba nawet nie raczyli zapoznac sie z tematem a o sytuacji praworzadności w Polsce dowiedzieli sie na 5 minut przed posiedzeniem od swoich kolegów dostali tez zapewne wytyczne od Timmermansa. Wszyscy byli kompletnie nieprzygotowani i operowali sloganami,doprawdy było to zenujace widowisko. Czas dany na wystąpienie czyli dwie minuty to za mało by się merytorycznie odniesć do pytań(tych zresztą nie było) i zarzutów dodatkowo został o połowę skrócony.Na skutek tego europarlamentarzyści z Frakcji Konsserwatystów i Reformatorów nie mieli możliwości przedstawienia argumentów i przedstawić prawdziwe fakty.Autor pisze,że takich spotkań było już 4 czy5 ale jak dotad nie było zadnej uczciwej debaty.Czy w tym kabarecie zwanym KE nie mozna jakoś dogadac sie zakulisowo,znaleźć sojuszników,wykazać wiecej inicjatywy?

Obrazek użytkownika Janko Walski

01-09-2017 [18:17] - Janko Walski | Link:

Panie Pośle, przydałaby się Panu Brzytwa Ockhama. Sugerowanie ukrytych motywów na forum publicznym, a tym bardziej unijnym to wystawianie się na łatwą kontrę. W dodatku możliwych motywacji jest znacznie więcej wśród których są bardziej prawdopodobne niż imigranci, choćby te wysunięte przez red Sakiewicza: http://niezalezna.pl/202085-zrozumiale-nerwy-berlina.    Co więcej, nie ma potrzeby machać nimi gdy mamy wciskające w ziemię argumenty, m.in. podwójne standardy, brak merytorycznych podstaw, łamanie zasad unijnych, odwołanie się do wartości, którymi na swoją zgubę wachluje się Timmermans. Każdy z tych tematów, a nie są to wszystkie, daje nieograniczone możliwości wykazania bezzasadności poczynań KE. Oni lecą w chuja (przepraszam za tę frazę, ale nie ma innej, która by lepiej określała to co robią) i trzeba opinii publicznej w sposób niepozostawiający wątpliwości to pokazywać.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-09-2017 [19:40] - Imć Waszeć | Link:

Ależ autor postępuje zgodnie z ową przereklamowaną brzytwą, uzasadniając tezę przez autorytet Pisma Świętego.