Halo sępy z TVN, idzie zmiana, macie już w buksy naklekotane

 
Szykuje się nowa zmiana na telewizyjnym polskim rynku medialnym. Otóż jak donosi prasa, mały kupił dużego.  Koncern Discovery Communications kupił od firmy Scripps Networks Interactive, dawne ITI I to z jakim przebiciem.
Same angielskie nazwy , ale chodzi o to że Discowery kupiło teleplujkę TVN. Jak się robi biznes pokazali Amerykanie. Scrips przez swoją spółkę zależną kupił za 584 mln euro od Grupy ITI i Canal+ udziały w spółce w N-Vision, które dawały amerykańskiej firmie prawie 53 proc. akcji TVN z prawem głosu. Transakcja została zamknięta w lipcu 2015 r., Amerykanie przejęli też dług w wysokości 856 mln euro.

Po niecałych 3 latach działalności dawna ITI została sprzedana za ca. 14.6 mld USA, czyli przebitka dziesięciokrotna.

Chociaż miałem nadzieje, że po poprzedniej zmianie właściciela coś się zmieni, ale niestety  się zawiodłem. TVN był stacją antypolską, goszczącą iluminarzy III RP i piorącą mózgi przeciętnemu Polakowi.

Mam nadzieję, że nowy właściciel zmieni program, usunie w kąt twarze tej stacji kojarzące się z manipulacja i kłamstwem i zacznie normalny program, bez Dukaczewskich, Kolęd, Olejnikowych, itd. Każdy może sobie wstawić odpowiednich tzw. dziennikarzy.

Chociaż nie wiem czy czasami nie powtórzy się sytuacja z Scripps Network, ale wśród dziennikarzy apologetów III RP, na pewno zapanuje popłoch i nie jeden/a naklekota w buksy, dla nie widzących co to znaczy tłumaczę, popuścić w spodnie.

http://www.rp.pl/Media-i-internet/307319940-Discovery-kupi-wlasciciela-TVN-za-146-mld-dol.html#ap-1
http://niezalezna.pl/103295-kadrowe-trzesienie-ziemi-w-tvn-stacje-czekaja-powazne-zmiany
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-08-2017 [11:08] - zbieracz śmieci | Link:

Linki-Discowery za 146 mld dolców kupił właściciela ITI-cyfra powala a jesli prawda to są idioci a nie kapitaliści.
Scrips sprzedał dawne ITI za 14,6 mld dolców ,kupujący to idiota.Musi do rachunku dopisać 110 mln zaległych podatków.
Te powtarzajace się cyfry 1,4,6 może i sa zgodne z prawdą ale trzeba użyć przecinków aby stały sie realne.
Real to przy obu transakcjach 1,46 mld dolarów!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-08-2017 [11:17] - zbieracz śmieci | Link:

Ten handelek ITI to mi przypomina handel górali.Miał góral owczarka młodego przecudnej wprost urody i cepr chciał kupić i nawet gdy dawał 10 tysiaków to było ni panie.Po roku u tego samego bacy w gościach cepr pyta a gdzie pies coście nie chcieli mi sprzedać ,ano panoczku u sąsiada a za ile poszedł pyta cepr ,za ile , za ile -ja mu psa a on mi dwa koty.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-08-2017 [11:22] - zbieracz śmieci | Link:

Większe przytomniaki sa National Gegrafic bo mimo tego ,że z agora o czym mało kto wie łącza ich rozliczne interesy w Polsce nie chca kupić zewłok mocno trącący.Nie było przypadku w tym ,że akurat NG puściło i to kilka razy haniebny film o Smoleńsku.

Obrazek użytkownika michnikuremek

01-08-2017 [14:53] - michnikuremek | Link:

A co to takiego to Discovery Communications? Może to jakiś klon lewackiego CNN? Wtedy nic się nie zmieni i nadal będzie g**** wlewane do czerepów lemingów.....

Obrazek użytkownika Andy51

01-08-2017 [17:52] - Andy51 | Link:

Może ale jeszcze tego nie wiemy.

Obrazek użytkownika ilona

01-08-2017 [17:27] - ilona | Link:

to ja kontynuuje "wyliczankę ): Pan Andrzej Morozowski

Obrazek użytkownika xena2012

01-08-2017 [17:32] - xena2012 | Link:

Doprawdy jest Pa wielkim optymistą sadząc ,że to coś zmieni.

Obrazek użytkownika Andy51

01-08-2017 [17:53] - Andy51 | Link:

Nadzieja umiera ostatnia.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

01-08-2017 [19:50] - maks jamnicki | Link:

"Chociaż miałem nadzieję, że po poprzedniej zmianie...". Naiwność nas Polaków, często nie zna miary. Przecież TVN był tworzony z inspiracji polskich, komunistycznych służb, podległych Moskwie dla osłony medialnej rzekomych "zmian" przygotowanych przez Jaruzelskiego i Kiszczaka, których emanacją był dla ściemy tzw. "okrągły stół". To co, twórcy  i właściciele TVN mogli tak bez pytania sprzedać komu chcieli? Tylko wskazanym. Wiadomo kto rządzi mediami i komunikatorami na świecie. A ten ruch to zapewne ucieczka tych służb / przecież do nieba nie wyparowały po 89r?/ przed przygotowywanymi  a ogłoszonymi kilka dni temu przez JK  reformami w mediach, dekoncentracją. Lewackiego i nie tylko, bo chodzi o coś więcej, Discavery,  nie da się ugryźć, za duży potencjał globalny, będą szkodzić jak teraz tylko więcej, globalnie, i o to chodziło. To już nie żarty.

Obrazek użytkownika Andy51

01-08-2017 [20:14] - Andy51 | Link:

Nie myl naiwności z wiarą, to całkiem różne byty, 

Obrazek użytkownika michnikuremek

01-08-2017 [20:23] - michnikuremek | Link:

Zgadza się - oni ciągali Stanisława Michalkiewicza po sądach, kiedy powiedział, że TVN został założony przez służby specjalne. Nie wiem jak to się skończyło.
Niemniej jednak jest to stacja o wybitnie destrukcyjnej roli. Rozmowa z odbiorcą ich programów przypomina dyskusję z człowiekiem upośledzonym umysłowo: piana na ustach na dźwięk nazwiska Kaczyńskiego, krzyk, wymachiwanie rękami i zatykanie uszu.... Horror....

Obrazek użytkownika Andy51

02-08-2017 [07:54] - Andy51 | Link:

Diagnozę, którą postawiłeś jest prawidłowa.