Ludzie! Z kim chcecie rozmawiać?!

Język wroga trzeba znać, zwłaszcza ten TVN-owski. A ponieważ po informacji o poprawce prezydenckiej do ustawy o KRS na ulice wyległo „samo dobro” i natura tego „dobra” jest taka, że w każdej chwili mogło dokonać krwawego zamachu, to warto było popatrzeć, jak „cała prawda całą dobę” dygoce w oczekiwaniu. Głos ludu KODziarskiego już jest głosem narodu, a czego ten lud KODziarski chce?  Aaaa, tego można się dowiedzieć tylko z TVN.
Taka na przykład Pani Ewa z siwym warkoczykiem, zapytana dlaczego protestuje, odpowiada: „A bo oni wszystko nam zabierają. PiS wszystko nam zabiera. Teraz zabiera nam konstytucję, a jak zabierze nam jeszcze konstytucję, to już nic nie zostanie, MÓJ SYN JUŻ NICZEGO NIE BĘDZIE MIAŁ”.
 Pani Ewa nie ma na sobie charakterystycznego dla babć prominenckich drogiego mundurka „od tego to a tego”.  Raczej przeciętna kobieta, nic nie wskazuje na to, żeby ona albo jej syn cokolwiek na reformie sądów tracili, więc?? Reporterka TVN przezornie nie zapytała, co to jest według Pani Ewy Konstytucja.

Podnoszą się po naszej stronie głosy, ze tym ludziom, którzy dziś protestują przeciw ustawom o KRS i SN należy dokładnie wytłumaczyć, na czym one polegają. Jak dokładnie? I od czego zacząć? Przecież to towarzystwo kompletnie niczego nie kuma! Wrzaśnie Schetyna, że PiS niszczy państwo prawa, a oni się tego nauczą na pamięć. Petru wybełkocze, że łamana jest Konstytucja – a oni to zapiszą na karteczkach, żeby powtarzać i się nie pomylić!
„Jak PiS zabierze nam jeszcze konstytucję, to mój syn już niczego nie będzie miał”… Oni nie mają najmniejszego pojęcia, czym jest Konstytucja. Pani Ewa z siwym warkoczykiem najprawdopodobniej myśli, że to jakiś towar, przedmiot, coś do zdobycia, ew. spieniężenia. Oczywiście wielce prawdopodobne jest, że Pani Ewa na „obronie Konstytucji” w jakiś sposób zarabiała. Ale aż taki skrót myślowy?
Młodzi ludzie wcale nie są mądrzejsi.
„ - Dlaczego protestujesz?
 – No bo to jest niedopuszczalne, co się dzieje.
- A co się dzieje?
………………. PiS łamie Konstytucję. I………… niszczy państwo prawa.
- W jaki sposób?
- No….. zawłaszcza państwo.
- A jak?
…….. Łamie Konstytucję i niszczy państwo prawa.
Ale jak?
………………………………………….”

Nie wiem, co można z tym zrobić. Na powrót do podstawówki już za późno. Na jakiekolwiek olśnienia, nagłe uruchomienia TAKICH szarych komórek nie ma co liczyć. Reagują tylko na najprostsze, najbardziej prymitywne komunikaty. Zbiry nawołujące do rozprawienia się z rządem i z Prezydentem mogą zrobić z nimi wszystko, co chcą.  
Mamy problem, proszę Państwa, i to nie od dziś. Nie muszę chyba dodawać, że na jakiekolwiek uczucia wyższe u ludzi z tak skonstruowanymi umysłami nie ma co liczyć. Przede wszystkim nie ma co liczyć na wdzięczność.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

22-07-2017 [11:59] - michnikuremek | Link:

Jeżeli ktoś jest beneficjentem ostatnich 27 lat, nakradł miliony, posiada kilka willi z basenami, kilka samochodów wartych powyżej pół miliona każdy, rodzinę zabezpieczył na dwa pokolenia w przód - to jego wściekłość na sam dźwięk nazwiska Kaczyńskiego można zrozumieć, bo jego reakcja jest dość racjonalna.
Jeżeli jednak ktoś od 1990 roku cały czas brał w d***, był poniewierany i poniżany w upadających, rozkradanych firmach, jeździ 10 letnim golfem i ma dziadowską emeryturę - i reaguje identycznie jak ten pierwszy - to mamy do czynienia z poważną aberracją umysłową.
Znam wielu takich ludzi: Kaczyński! - piana na ustach, stek przekleństw, wymachiwanie rękami.....
Nie ma dla nich ratunku.... :(

Obrazek użytkownika danuta

23-07-2017 [00:14] - danuta | Link:

Niestety. Nie wolno było dopuścić, żeby to, co przecież widzieliśmy w grudniu, przejęło inicjatywę.
Szkoda. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

22-07-2017 [13:54] - Jabe | Link:

Aaaa, tego można się dowiedzieć tylko z TVN. – Taka prawda.

Podnoszą się po naszej stronie głosy, ze tym ludziom, którzy dziś protestują przeciw ustawom o KRS i SN należy dokładnie wytłumaczyć, na czym one polegają. – Pewnie lepiej to zostawić TVN.

Obrazek użytkownika danuta

23-07-2017 [00:00] - danuta | Link:

To ja proszę o pomoc. Komu TERAZ odebrać zabawki? Był czas na to w grudniu.. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

23-07-2017 [00:46] - Jabe | Link:

Również pozdrawiam. Przyznam jednak, że nie zrozumiałem.

Obrazek użytkownika ilona

22-07-2017 [14:03] - ilona | Link:

Szanowna Pani , nareszcie właśnie Pani, ujęła samo sedno.
 Tak jest (heh nie mylić z takim jednym redahtotoPOrkiem)
Całkowity brak najprostszego przekazu medialnego ze strony PIS .
Jak krowie na granicy należy wielkimi wołami napisać : o co biega, z czym To się je itp, itd.
PIS -niestety -zajmuje się warszawskimi protestami , a winien nieść ten kaganek wiedzy  pod strzechy , bo  pod tymi strzechami nie ma ubywateli ( albo mało)
PR -leży w PIS, a to ,że   tu(np)piszą i wiedzą ... to jest za mało  i może  się PIS wyłożyć z braku kampanii informacyjnej  
Zniszczyć okrutnego kaczora to jest hasło podprogowe ,a wyprowadzone na ulicę lemingi będą krzyczeć cokolwiek , aby owemu kaczorowi dowalić!!!
TVN doda swoje i leci przekaz o wielkim , ubywatelskim, narodowym  proteście  

 

Obrazek użytkownika danuta

23-07-2017 [00:05] - danuta | Link:

Ja pod strzechami spotykam ludzi, którym wcale nie trzeba nieść kaganka oświaty. Oni doskonale wiedza co się dzieje naprawdę, i to od lat. Prawdę mówiąc zastanawiam się, kiedy stracą cierpliwość i wyręczą naszą "Solidarność", bo ta od paru tygodni bezskutecznie  szuka własnych czapek.  
Kampania informacyjna.... totalniacka "ulica" informacji nie absorbuje. A PiS brzydzi się manipulacją. Szkoda. Manipulacja jest sztuką. To, co uprawia "zagranica" rękami parobków z PO-N, jest tylko.chamskim waleniem na odlew. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ilona

22-07-2017 [15:48] - ilona | Link:

i

Obrazek użytkownika Serioża

22-07-2017 [16:32] - Serioża | Link:

"Przede wszystkim nie ma co liczyć na wdzięczność."

To jest oczywista prawda. Podobnie jak inne wcześniej wyrażone przez autora myśli. Po tym jak mi moi rodacy wybrali na dziesięć lat Kwaśniaka nic mnie nie zdziwi. Wiem jednak, że tacy, którzy dziś chcą obalić "wrednego Kaczora" bo tak im ktoś podpowiada, jutro potrafią się srogo zemścić za to wpuszczanie w maliny. Jeno pod warunkiem, że ten "wredny Kaczor" pozostanie tym samym kaczorem a nie kolejnym Bolkiem.
Nam, tu na dole, pozostaje jedno. Robić swoje i patrzeć na łapy tym, którym próbujemy pomagać. A wdzięczność.... Ech, wolę się modlić by znalazły się następne kaczątka.

Obrazek użytkownika danuta

22-07-2017 [23:29] - danuta | Link:

Problem polega na tym, że oni albo:
1. nigdy nie zrozumieją, że są wpuszczani w maliny
2. jakiś zbir z PO-N lub z RE powie im, że to PiS. I się zemszczą. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika xena2012

22-07-2017 [16:50] - xena2012 | Link:

A dlaczego nie dociśnieto nieco pani Ewy z siwym warkoczykiem? Niechby bardziej szczególowo wyjasniła jak i w którym punkcie PiS łamie Konstytucję,którą tak brutalnie odebrano jej synowi. Właśnie taki prymitywne odpowiedzi mają miejsce.Myślę ,że byłoby dobrze wmieszac sie w ten protestujący tłumek i nagrać ich rozmowy między sobą.Gwarantuję ,że cieszą się na kolejny zarobek który gdzie tam w bramie wreczy organizator.

Obrazek użytkownika danuta

22-07-2017 [23:24] - danuta | Link:

 ...Docisnąć panią Ewę, żeby podała ile jej płacą za jedną "konstytucję"? Przecież Pani Redaktor była z TVN.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Dorota M

22-07-2017 [17:04] - Dorota M | Link:

I tu kłania sie brak zrobienia porządku z mediami. Ci ludzie dowiadują się o tych wszystkich kłamstwach z TVN Polsatu i ich pochodnych, a także z internetu. Stosowanie przez te media operacyjnych technik manipulacji, powinno być przez państwo zabronione, tak jak to jest w UK. Na to powinny być paragrafy. Jeżeli nie będzie na to zdecydowanych reakcji ze strony rządowej, polegniemy. Teraz jest już taka determinacja ze strony zagranicy, że nasze pachołki Sorosa i Niemiec dostały dokładne instrukcje, a nawet przewodników tutaj na miejscu, nie wspominając o środkach finansowych.

Obrazek użytkownika danuta

22-07-2017 [23:20] - danuta | Link:

Zgoda. Ciekawa jestem, kto zafundował te wszystkie fundacje Sorosowi. Myślę, że lista dobroczyńców jest długa i prowadzi wprost do Gazpromu.  
Pozdrawiam. 

Obrazek użytkownika stanP

22-07-2017 [17:31] - stanP | Link:

Od informowania spoleczenstwa sa podobno dziennikarze,maja dostep do zrodel informacji i uprawnienia do zadawania pytan w imieniu spoleczenstwa.Maja nawet specjalne prawa,naprzyklad dostep do materialow IPN,moga miec swoich informatorow,czytaj szpiegow.Czyli maja wszystkie srodki i obowiazek informowania nas,obywateli.I co?Gdzie jest ta obiektywna informacja czyli fakty?Zamiast tego  produkuja artykuly i komentarze na zlecenie swoich pracodawcow bez zaznaczenia "material sponsorowany".A kto jest wlascicielem tych mediow ,dla ktorych dziennikarze pracuja i otrzymuja od nich wynagrodzenie?Na podstawie falszywych informacji spoleczenstwo podejmuje falszywe decyzje.Pan pozdrowi brata!

Obrazek użytkownika stanP

22-07-2017 [17:36] - stanP | Link:

Szanowna Redakcjo,jaki jest powod,ze moje komentarze nie moga byc publikowane? prosze o odpowiedz.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-07-2017 [17:44] - Imć Waszeć | Link:

Tu jest ewidentny przykład rozmowy z nimi:
https://www.youtube.com/watch?...
Jest sens rozmawiać?
Kiedy to obejrzałem, to z miejsca zrozumiałem problemy, jakie będziemy mieć w ewentualnych kontaktach z cudem odkrytymi byle kosmitami, którzy doznają wzmocnień entuzjazmu w miejscach tekstu, których my nawet nie zauważamy. Którzy podniecają się zupełnie innymi widokami, w innym zakresie promieniowania elektromagnetycznego ;)
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika danuta

22-07-2017 [23:02] - danuta | Link:

Wiele razy próbowałam rozmawiać. Nie ma o czym, oni kompletnie nic nie wiedzą. Nic! Klepią komunałki albo inwektywy, albo oszczerstwa - w zależności od tego, na co zaprogramuje ich Wyborcza i TVN. Ludzie z dyplomami szacownych uczelni!
Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Domasuł

22-07-2017 [19:18] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

"Język wroga trzeba znać". Kolejny bojownik. Jaka wojenke Pani chce prowadzic? Ludzie protestują bo takie maja prawo. Rownie dobrze można isc i manifestować swoje poparcie dla dzialan rządu. I co z tego ze media to nakrecaja? Za dużo Pani tkwi z nosem w telewizorze. Mamy srodek lata - nie lepiej wykorzystać ten czas w inny sposób?

Obrazek użytkownika xena2012

22-07-2017 [19:43] - xena2012 | Link:

To prawda,ludzie mają prawo protestować,ale jeszcze powinni wiedzieć po co. 

Obrazek użytkownika Domasuł

22-07-2017 [23:30] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Trzeba stworzyć warunki do tego, żeby ludzie normalnie mogli manifestować swoje poglądy. Kiedy ludzie zobaczą, ze maja normalna władze i ze jest normalnie to wszyscy ci pyskaci prowodyrzy poznikają. PiS w dluzszej perspektywie tylko na tym zyska.

Obrazek użytkownika danuta

23-07-2017 [00:19] - danuta | Link:

Dobry dowcip.

Obrazek użytkownika Domasuł

23-07-2017 [03:07] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Mam wrazenie, ze Pani - podobnie jak wiele osob udzielających się na NB - swoja mlodosc spędzili w PRL-u i stamtąd wynieśli w zasadzie caly swój swiatopoglad. Na szczęście zyjemy już w troche innych czasach. Wojenka się skonczyla - nastal czas normalnych demokratycznych zasad, z wszystkimi tego zaletami i wadami, czy to się starszym ludziom podoba czy nie.

Obrazek użytkownika xena2012

23-07-2017 [10:34] - xena2012 | Link:

Rozumiem,że Pan reprezentuje młodość a pani Danuta peerelowskich dinozaurów i uważa że dzieli was swiatopoglądowa przepaść. Otóż starych i młodych  nie dzieli poglad na demokrację,bo starzy z bagażem doświadczeń widzą jej ułomnosci,zaś młodzi nie mieli okazji demokracji zaznać nawet po PRL.-elu.Ryczą baranimi glosami wolnosć,wolność a jednocześnie oblewają farbami pomnik Inki która choć młodsz doskonale wiedziała jaką wartość ma wolność.

Obrazek użytkownika Domasuł

23-07-2017 [13:16] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Niestety, ale można dojść do takiego wniosku, ze czas się zatrzymal dla tych ludzi gdzies w okolicach stanu wojennego. Mysla kategoriami "albo my ich, albo oni nas". Dlatego wlasnie kiedy partia, na która głosowali doszla do władzy oni zadaja rozliczen. Bo teraz oni chcą się poczuc jak ci po drugiej stronie. Bo nie wyobrazaja sobie, ze to wszystko może inaczej funkcjonować. Nie ma dla nich ucieczki z tego schematu, który juz dawno nie działa. Dla postronnego obserwatora jest to zalosne i raczej smutne.

Obrazek użytkownika danuta

23-07-2017 [12:17] - danuta | Link:

Jasne. Świat istnieje od wczoraj. Przedtem nic się nie zdarzyło, historia nic nie znaczy, nie mamy prawa jej znać, my umarli powinniśmy siedzieć cicho, żeby nie przeszkadzać żywym. Żywi idą tam, gdzie każe im iść Soros (86 lat).. 
Naiwny jest Pan jak dziecko. 

Obrazek użytkownika xena2012

23-07-2017 [06:32] - xena2012 | Link:

To jakie to normalne warunki trzeba stworzyć żeby nie protestowano? Gwiazdkę z nieba? Przecież ci obecnie protestujacy nawet nie wiedzą po co protesują,powtarzają wytarte slogany na karteczkach  które organizatorzy rozdają do nauczenia się na pamięć.

Obrazek użytkownika danuta

22-07-2017 [22:42] - danuta | Link:

A ja piszę o katastrofalnym stanie umysłów tych ludzi, bo mam takie  prawo. Zechcę pójść na wojenkę zamiast do plażowego łagru - wolno mi. Panu chyba też?
Pozdrawiam