​Niemcy tak jak w czasie wojny zabierają polskie dzieci

Nie wiem ale jugendamt bardzo kojarzy mi się z judendamt . W czasie wojny judendamt służył do polowania na żydów, często przy pomocy samych żydów , natomiast jugendamty są spadkobiercami tych biur , które często w czasie wojny zniemczali polskie dzieci mające aryjski wygląd. Ocenia się , ze w czasie wojny wywieziono około 200 tys. polskich dzieci, z czego powróciło do polski około 25 tys.

Obecnie niemieckie jugendamty  w świetle prawa mogą zabrać polskie dziecko polskim rodzicom jak to miało miejsce w sierpniu , gdzie urzędnicy Jugendamtu na początku sierpnia w szpitalu w Esslingen odebrali Polce trzydniowe niemowlę. Jak donosi Polsat News matka miała usłyszeć, że pod jej opieką dziecko „wyschnie”, ponieważ nie będzie miała go czym wykarmić.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdzie urzędnicy Jugendamtu zabierają polskie dzieci polskim rodzinom.

Tak się zastanawiam, czy Jugendamt jest również tak samo skory do zabierania dzieci rodzinom muzułmańskim?
 
http://wpolityce.pl/swiat/3051...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mjk1

19-08-2016 [13:00] - mjk1 | Link:

„Nie wiem ale Jugendamt bardzo kojarzy mi się z Judendamt . W czasie wojny judendamt służył do polowania na Żydów, często przy pomocy samych Żydów , natomiast Jugendamty są spadkobiercami tych biur , które często w czasie wojny zniemczali polskie dzieci mające aryjski wygląd”.
Sam Pan to wymyślił, czy ktoś Panu dyktował?
Dlaczego Pan kłamie pisząc: „Obecnie niemieckie Jugendamty w świetle prawa mogą zabrać polskie dziecko polskim rodzicom jak to miało miejsce w sierpniu , gdzie urzędnicy”. Jugendamtu na początku sierpnia w szpitalu w Esslingen odebrali Polce trzydniowe niemowlę”.
W artykule jest wyraźnie napisane, że mąż Polki, nie jest biologicznym ojcem dziecka. Jeżeli ojcem dziecka jest Niemiec to w tym kraju obowiązuje zasada pochodzenia (Abstammungsprinzip). Tak, więc dzieci otrzymują automatycznie obywatelstwo niemieckie, jeżeli przynajmniej jedno z rodziców jest obywatelem Niemiec. Od 01.01.2000 r. wprowadzono ponadto tzw. prawo urodzenia (Geburtsrecht). Oznacza to, że każde dziecko urodzone w Niemczech po tej dacie otrzymuje obywatelstwo niemieckie, jeżeli:
- przynajmniej jedno z rodziców stale przebywa legalnie od co najmniej 8 lat w Niemczech,
- posiada nieograniczone prawo pobytu w Niemczech (obywatele polscy, jako obywatele państwa członkowskiego UE spełniają ten warunek!!!).
W momencie posiadania obywatelstwa niemieckiego obywatel jest traktowany przez niemieckie urzędy jako Niemiec i nie może powoływać się ze skutkiem prawnym!!! na obywatelstwo innego kraju. Z artykułu nie wynika wiec, że niemieccy urzędnicy złamali prawo.
„Wójcik już zwrócił się do Ministerstwa Sprawiedliwości Niemiec o podanie podstawy prawnej odebrania Polce niemowlęcia”.
Lepiej żeby się nie kompromitował.
Mam wrażenie, że ktoś koniecznie chce skłócić oba narody, nie wiem tylko w jakim celu?

Obrazek użytkownika Francik

19-08-2016 [13:53] - Francik | Link:

Herr mjk1,
zarzucając autorowi kłamstwo wykazuje się pan typowo niemiecką logiką. Twierdzi pan, że autor notki kłamie pisząc, iż jugendamty mogą w świetle prawa zabrać dziecko i udowadnia pan, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Czyli że to co napisał autor notki jest prawdą, bo "nie wynika więc, że niemieccy urzędnicy złamali prawo". Taki to praworządny kraj, że majątek "Rodła" odebrany zgodnie z prawem przez Hitlera nie zostanie oddany Polakom. Wszystko musi być zgodnie z prawem. I nie wiadomo o co ten hałas z prześladowaniem i mordowaniem Żydów przez Niemców w czasie II wojny św. - przecież wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Żaden niemiecki żołnierz i urzędnik nie ośmieliłby się złamać prawa. Bo to dopiero byłaby zbrodnia.

Obrazek użytkownika Andy51

19-08-2016 [14:26] - Andy51 | Link:

Temu gostkowi nie odpowiadam, szkoda zachodu.

Obrazek użytkownika mjk1

19-08-2016 [14:42] - mjk1 | Link:

Znowu Pan kłamie!!!
Nie odpowie Pan dlatego, że nie ma Pan argumentów prawnych, a nie dlatego, że się Panu nie chce.

Obrazek użytkownika gorylisko

20-08-2016 [01:05] - gorylisko | Link:

no jaaaasneeee w końcu naród niemiecki jest taaakiii cacy...jakby nie patrzeć, zgodnie z prawem trzecie rzeszy gazowano ludzi traktujac ich jak swego rodzaju insekty...pasożyty etc. pojawiły sie nawet próby wyjasnienia eutanazji dobrem wyrządzanym ludzkości i samym żydom którzy nie potrafili zrozumieć dobra jeki ich spotykało w komorach gazowych... no i ta pomoc w eliminacji chorych psychicznie... oczywiście ci eliminowani chorzy psychicznie i ich rodziny kompletnie nie rozumieli tego niemieckiego ducha pomocy... niewdzięczna ludzkość...
nawiasem mówiąc jugendamty powstały w czasie rządów hitleram w niemczech... jak na razie nie wrócili do mundurów z opaskami ze swastyką...ale nic straconego... ciekawe czy są zasługi w/w instytucji w gazowaniu upośledzonych dzieci ?

Obrazek użytkownika anakonda

20-08-2016 [10:04] - anakonda | Link:

Jasne, Pan Goryl z marchewka w ustach pamieta o wszystki niemieckich bezecenstwach,
ale juz w jego małym móżdżku nie ma miejsca dla amerykanskich bomb napalmowych
zrzucanych w Wietnamie, nie ma miejsca dla ofiar wojen prowadzonych przez USA, UK
Polske i wiele innych panstw w Iraku, Afganistanie, Libii czy Ukrainie, nno ale
widac goryle juz tak maja.

Obrazek użytkownika mjk1

20-08-2016 [22:21] - mjk1 | Link:

Z tą Libią to trochę przegłaś. Bezpłatne szkolnictwo, bezpłatna służba zdrowia, benzyna i woda w Afryce za darmo. Jak można popierać tak wstrętne socjalistyczne rozwiązania? I Gibonek też jednak trochę racji ma. Temu Jurandowi ze Spychowa to naprawdę zrobili świństwo.

Obrazek użytkownika mjk1

19-08-2016 [14:36] - mjk1 | Link:

Nie Szanowny Panie.
Nie wiem tylko czy nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem, czy świadomie manipuluje. Autor nie napisał, że: „Jugendamty mogą w świetle prawa zabrać dziecko” tylko: „…niemieckie Jugendamty w świetle prawa mogą zabrać polskie dziecko polskim rodzicom…” a to jest nieprawda!!! Niemieckie Jugentamty polskiego dziecka nie mogą nawet tknąć!!!
Ma Pan jednak pełne prawo każdego Niemca uważać za spadkobiercę Hitlera, Bismarcka, czy nawet Ulricha von Jungingena - tylko po co?

Obrazek użytkownika anakonda

19-08-2016 [15:32] - anakonda | Link:

Sznowny Panie Andy51 jak zwykle kregi germanofobow robia z igly widly,

" Niemieccy złodzieje dzieci. Jak Jugendamt polował na 3-dniowe niemowlę "
" Niemcy zabrali Polce noworodka. Po pół miesiąca zezwolili na dwa spotkania w tygodniu "
" Matka Polka z małym cyckiem."

to tylko trzy tytuly, dotyczace tej samej sprawy, ktore ukazaly sie w jednym dniu na portalu niezalezna pl.
Trzy wpisy ( artykuly ), ktore wylewaja " kubly pomyj " na niemiecki urzad ale NIE mowia nic o tej Polce
ani o tym jak ona zyla w Niemczech, w jakim srodowisku tam sie obracala itp. ze wogole zainteresowal
jej osoba Jugendamt.
W niemczech zyje i pracuje setki tysiecy polskich obywateli, wielu przebywaja tu z rodzinami od wielu
lat, czesto korzystajac z niemieckich zabezpieczen socjalny, a pomimo to zaden Jugentamt ich nie nachodzi
i dzieci im NIE zabiera.
Takie tendencyjne relacjonowanie sprawy jest wstrentne przynoszace szkode Polsce wogole i Polakom
zyjacym w Niemczech w szczegolnosci.

Obrazek użytkownika xena2012

19-08-2016 [19:55] - xena2012 | Link:

zauroczony nienieckim prawem anakonda chyba nie wie,że odbieranie polskich dzieci pod byle pozorem w Niemczech nie jest takie rzadkie.Przecież nawet utworzono organizację skupiającą rodziców przeżywających dramaty z powodu odebrania im dzieci,utrudniania kontaktów,zakaz rozmowy w języku polskim i tylko w obecności urzędnika. Ci zrozpaczeni rodzice na próżno kołatali błagając o sprawiedliwość.Przecież kilka lat temu min.Bartoszewski obsypywany niemieckimi odznaczeniami odmówił tym ludziom jakijkolwiek pomocy a nawet wglądu w te skandalicne praktyki.łatwiej wylać,,kubeł pomyj''na Polaków niz na ,,dobry niemiecki urząd''.Ta Polka ma odebrane dziecko z powodu braku pokarmu.A to mi nowina,przecież powszechnie wiadomo ,że pokarm nie wytwarza sie u wszystkich w pierwszej dobie i karmienie jest wspomagane butelką.

Obrazek użytkownika anakonda

20-08-2016 [09:47] - anakonda | Link:

Nie, nie jestem niczym zauroczony, a szczegolnie niemieckim systemem prawnym, jednak nie o to tu chodzi.
Powtorze jeszcze raz, w Niemczech przebywa ponad milion Polakow, wiekszosc z nich uczciwie pracuje, czesc
zyje z zasilkow niemieckiego systemu zabezpieczen socjalnych i zaden niemiecki Jugendamt ich sie NIE CZEPIA.
Niestety istnieje takze niewielki margines patologii jak w kazdym spoleczenstwie, zjawisko to obejmuje przedstawicieli wszystkich nacji, zyjacych na terenie Niemiec.
Tak sie sklada, ze praktycznie WSZYSTKIE sprawy, z powodu ktorych Wy tutaj " rozdzieracie szaty ", maja
swoje zrodlo w patologii rodzinnej, a NIE w uprzedzeniach niemieckiego urzedu do jakies konkretnej narodowosci.

Obrazek użytkownika mjk1

20-08-2016 [10:01] - mjk1 | Link:

Dlaczego Pani kłamie, lub świadomie manipuluje. Żaden niemiecki urzędnik nie ma prawa tknąć polskiego dziecka. Jak dotychczas nie było takiego przypadku i za każdym razem okazywało się to manipulacją dziennikarską. W tym przypadku najrozsądniej będzie poczekać na wyjaśnienia niemieckiego urzędu. Pytanie tylko, czy zostaną opublikowane, czy zapadnie głębokie milczenie jak za każdym razem? Poczekamy, zobaczymy i wtedy ocenimy kto miał rację. Na razie znamy tylko stanowisko jednej strony.

Obrazek użytkownika Student

19-08-2016 [16:56] - Student | Link:

Szanowny mjk1
sugerowanie iż Niemieckie pochodzenie ojca dziecka oraz stan prawny umożliwiający automatyczne nadanie obywatelstwa, ma usprawiedliwiać bezczelna samowolę tej barbarzyńskiej instytucji Jugendamt, jest obrzydliwą i podłą manipulacją. Mam nadzieję że już nie mieszkasz w Polsce bo lepiej postrzegasz porządek prawny naszego 1000-letniego Wroga. Działania Jugendamtu są krytykowane i znane od wielu lat, nie tylko wobec Polaków. Jeżeli tak bronisz prawa, to zgodnie z prawem Niemcy nie podpisały traktatu pokojowego z Polską, zgodnie z prawem nie uznają naszej granicy na Odrze, zgodnie z prawem nie wypłaciły nam odszkodowań za zniszczenia materialne i ludzkie II WŚ.
Tak obecni Niemcy to spadkobiercy Lutra, Hegla, Bismarka i Hitlera. I jedyne słuszne pytanie to nie "po co" ich tak pojmować, tylko "dlaczego" Oni Nas Polaków tak nienawidzą ?

Obrazek użytkownika anakonda

20-08-2016 [09:22] - anakonda | Link:

Cytat:

" Jeżeli tak bronisz prawa, to zgodnie z prawem Niemcy nie podpisały traktatu pokojowego z Polską, zgodnie z prawem nie uznają naszej granicy na Odrze, zgodnie z prawem nie wypłaciły nam odszkodowań za zniszczenia materialne i ludzkie II WŚ."

--------------------------------
Co za pierdoly tu wymyslasz, " traktat pokojowy z Polską ", takiego NIE MA nawet z Aliantami i prawdopodobnie
NIGDY NIE BEDZIE.
Sprawa odszkodowan za zniszczenia wojenne jest od lat zamknieta za zgoda zwycieskich mocarstw
i PRL-owskiego rzadu, ktorego obecna Polska jest spadkobierca.

" Tak obecni Niemcy to spadkobiercy Lutra, Hegla, Bismarka i Hitlera. I jedyne słuszne pytanie to nie "po co" ich tak pojmować, tylko "dlaczego" Oni Nas Polaków tak nienawidzą ? "

Prosze mi w takim razie powiedziec DLACZEGO PONAD MILION POLAKOW dobrowolnie zyje i pracuje w Niemczech,
jaka jest przyczyna ich masochismu ???

Obrazek użytkownika mjk1

20-08-2016 [10:15] - mjk1 | Link:

Zapomniałaś Anakondo napisać, że uznały nasze powojenne granice z zastrzeżeniem, że nie dotyczy to prywatnych roszczeń. Na razie naszym wspaniałym dziennikarzom śledczym udało się znaleźć jeden przypadek, który obrabiali kilka lat, niejakiej Agnieszki Trawny, która wykorzystała tylko zaniedbanie urzędnika. Zapewne był to niemiecki urzędnik a niezawisły polski sąd z pewnością wynajął na czas procesu niemieckiego sędziego.
Cały czas pozostaje aktualne pytanie: komu zależy na skłóceniu obydwu narodów?

Obrazek użytkownika xena2012

19-08-2016 [20:11] - xena2012 | Link:

proceder odbierania rodzicom dzieci trwa w Niemczech od wielu lat,tyle że ówczesne spolegliwe władze polskie nigdy nie raczyły pochylic się nad dramatem poszkodowanych rodziców.Najłatwiej zrobić z Polaka osobę dysfunkcyjną i nieprzystosowaną.Dopiero co oszkalowano Polkę zabitą przez Araba,teraz pod idiotycznym pretekstem braku pokarmu odbiera się dziecko Polce,która chce go wychowywać i kocha.Moje obie córki są wychowane na butelkach od pierwszego dnia i szczęście że mieszkam w Polsce.Jeśli owa Polka ma trudne warunki materialne,to nie można ją wspomóc,przecież Niemcy ochoczo sypia socjalnym groszem na arabskie rodziny.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-08-2016 [20:12] - Marek1taki | Link:

Nie wiem czy te amty robią to dla Niemiec, czy dla świetlanej przyszłości. Nie zdziwiłbym się gdyby amty działały z pobudek transplantologicznych.

Obrazek użytkownika xena2012

20-08-2016 [10:48] - xena2012 | Link:

do mkj1.....Skąd przypuszczenia ,że ta Polka to głęboka patologia? Dlaczego zarzuca mi się kłamstwo? Organizacja skupiajaca rodziców którym odebrano dzieci to nie żadna zbieranina mętów czy nieudaczników,warto zapoznac się z ich wersją i determinacją w walce z bezduszna machiną urzedniczą.

Obrazek użytkownika mjk1

20-08-2016 [22:05] - mjk1 | Link:

Xeniu ukochana. Napisałaś: "...chyba nie wie,że odbieranie polskich dzieci pod byle pozorem w Niemczech nie jest takie rzadkie". Nie gniewaj się, ale to jest nieprawda, czyli kłamstwo. Nie było w Niemczech przypadku odebrania POLSKIEGO DZIECKA RODZICOM!!! W powojennych Niemczech, żeby się ktoś nie przyczepił. Nie napisałem też, że to patologia, tylko radziłem, żeby poczekać na wyjaśnienia drugiej strony i wtedy ocenić.

Obrazek użytkownika gość z drogi

15-06-2017 [13:51] - gość z drogi | Link:

dzisiaj ten temat jest na TVP INFO i dobrze
ktoś wcześniej całkiem słusznie zapytał,dlaczego Niemcy nie odważą się zabierać dzieci ,tym którzy ruszyli na Europę ? co do Polskiego Rządu,na szczęscie już nie peowskiego,to prośba zajmijcie się tym i to MOCNO.
Niemcy chcą nas karać za Polskość a nasze Dzieci zniemczać i uciekać również od wypłat pomocy socjalnej,,dosyć ich kłamstw i walki z Polską,,
po prostu dosyć...
brawo TVP INFO za nagłośnienie sprawy

Obrazek użytkownika gość z drogi

15-06-2017 [13:55] - gość z drogi | Link:

ci "nowi" też nie znają języka" i CO ? odebrali któremuś Dziecko? a na dodatek,polskie Krzyże Niemcom przeszkadzają ? no w tym przypadku nie dziwię się ,oni wolą te "Inne"kiedyś z ich znakami mordowali,palili w obozach śmierci" niewinnych ludzi..ot prawdziwa "PRAWDA"