Kardynał Nycz nie ma litości dla chorych Syryjczyków.

Dziś dotarła do mnie wiadomość o inicjatywie Kardynała Nycza. Inicjatywa ta polega na chęci udzielenia pomocy medycznej ofiarom wojny w Syrii. Tzw. korytarzem humanitarnym Kardynał Nycz chce przewieść kilkuset ciężko chorych Syryjczyków do Polski na leczenie. Pomysł może i godny pochwały ...
Ale. Czy Kardynał Nycz zdaje sobie sprawę z konsekwencji tego godnego pochwały pomysłu? Czy Kardynał Nycz zdaje sobie sprawę że większość tych ciężko chorych Syryjczyków umrze w Polsce bez żadnej pomocy ?
No? Jak sobie Kardynał wyobraża taką pomoc? Przywozimy do Polski ciężko chorych. Ok. To proste. Ale potem trzeba umieścić chorego w szpitalu.
No i on idzie albo go Kardynał Nycz zawozi do szpitala na izbę przyjęć. I on ten ciężko chory Syryjczyk czeka na korytarzu kilkanaście godzin zanim go lekarz przyjmie . Ci bardzo chorzy mogą nie dożyć spotkania z doktorem (to norma na oddziałach przyjęć w Polsce) . Ci którzy dożyją spotkają się z doktorem usłyszą pytanie  : "Co ci dolega?"
No to taki ciężko chory Syryjczyk (w zależności od tego co mu dolega ) odpowie: "Serce do operacji, noga, wątroba, głowa, nerki"...
A doktor na to : "A skierowanie ma? To czego czas zabiera? Niech idzie do lekarza i badania zrobi. A bez skierowania niech nie przychodzi!. To jest szpital!"

Na drugi dzień doczłapie się on do lekarza rodzinnego albo go tam zawiezie Kardynał Nycz. Jakimś fuksem uda mu się załapać na wizytę. Lekarz rodzinny poklepie, obsłucha i wypisze skierowanie do kardiologa (dla sercowych). Do neurologa (dla z tych z głową) ... itd...
Ze skierowaniem kolejnego dnia bardzo ciężko chory Syryjczyk uda się ( albo go tam zawiezie Kardynał Nycz) do poradni kardiologicznej.
Tam dostanie kartkę z datą pierwszej wizyty. Będzie to 2 marca 2019 roku o 9.45...
Kardiolog wypisze skierowania na dalsze badania, na konsultacje i inne EKG. I robi się rok 2025 ! Ilu z tych ciężko chorych Syryjczyków dociągnie do 2025 roku?
Pasterzu Archidiecezji Warszawskiej ! Kardynale Nyczu chcesz tych biednych ludzi skazać na takie cierpienia? Na śmierć w oczekiwaniu na wizytę...?
Jest jeszcze możliwość użyć majestatu Pasterza Archidiecezji Warszawskiej i załatwić im wizyty i operacje bez oczekiwania w kilkuletnich kolejkach. Jednak z tym może być mały problem...
Bo ci co już czekają od kilku lat w kolejce na operacje, będą mieć operacje odłożone, w pózniejszych terminach. Wielu może nie doczekać...
Nie będzie problemu jak nie doczeka jakieś dziecko z katolickiej rodziny. Matka takiego dziecka po chrześcijańsku Kardynałowi wybaczy a nawet za kardynała modlić się będzie...
Problem będzie jednak jak nie doczeka operacji jakieś dziecko z rodziny która katolików "nie lubi"...
Będzie Kardynał miał przejeb..e. Przestaną Kardynała lubić i szanować. A to zdaje się jedyne osoby z takimi uczuciami do  Waszej ..

Grzegorz Jarzębski.
Mam facebooka. Znaleźć mnie można a nawet zaprzyjaznić  *  tu :
https://www.facebook.com/grzeg...

ps. List pasterski ma być czytany w Kościołach na okazję tego godnego pochwały pomysłu. Że pomagać trzeba wszystkim, nawet imigrantom. Ja mam przy tej okazji dużą prozbę do Kardynała Nycza. By dopisał do tego listu w "post scriptum" żeby wierni lajki na fejsie dawali. Bo jest tam dużo Matek błagających o pomoc dla swego dziecka. Bo dziecko bez operacji umrze a operacja kosztuje kilkadziesiąt tysięcy.  A jedyna pomoc na jaką może liczyć to kilka groszy od lajka ...  Tak. Pomagać trzeba wszystkim...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ilona

02-03-2017 [07:32] - ilona | Link:

Dobrze nazwał pan Wolniewicz  tę BROŃ "przybyszów" :to umęczone dzieci, kobiety ,
a Pan Nycz dodał jeszcze chorych.
Broń + przybysz=Najazd(najeźdzcy)

 

Obrazek użytkownika xena2012

02-03-2017 [10:20] - xena2012 | Link:

Ale czego oczekuje kardynał Nycz od wiernych po odczytaniu tego listu w kosciołach? Że odstąpią im swoje terminy wizyty u lekarzy,zapłacą za pobyt w szpitalach (przecież nie mają ubezpieczenia) zaopiekują się w czasie rekonwalescencji ? Kardynał jako dostojnik zapewne nie miał do czynienia ze służbą zdrowia ,kolejkami,odległymi terminami wizyt. Jak można nauczać jak samemu jest się oderwanym od życia.

Obrazek użytkownika michnikuremek

02-03-2017 [10:59] - michnikuremek | Link:

Nycz liczy na to, że ktoś arbitralną decyzją poprzesuwa te terminy Polakom i zrobi miejsce dla Syryjczyków. Z punktu widzenia tych, którzy dążą do zagłady cywilizacji zachodniej taka decyzja ma dwie zalety: iluś tam białych po prostu umrze, a jednocześnie iluś tam beżowych ocali swoje życie, które wg lewaków jest cenniejsze od białych.
I tyle.
Plan zniszczenia chrześcijaństwa jest konsekwentnie realizowany....

Obrazek użytkownika michnikuremek

02-03-2017 [10:26] - michnikuremek | Link:

Ciekawe czy ten Nycz to tak z głupoty czy też cynicznie realizuje plan zniszczenia cywilizacji chrześcijańskiej?

Obrazek użytkownika ilona

02-03-2017 [19:03] - ilona | Link:

nooo Pan Nycz mysli , nawet planuje.....

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika JAMS

02-03-2017 [10:59] - JAMS | Link:

żebyśmy wiedzieli o czym dyskutujemy 
http://laboratorium.wiez.pl/20...
Bardzo ładny i ze swadą, napisany wpis, tylko w takim razie co sądzi Pan o kilku milionach euro wydawanych przez rząd na pomoc dla Syrii?
Czy te pieniądze nie mogły by być przeznaczone na skrócenie kolejek do lekarza?
Czy lekarze, pielęgniarki, które wyjeżdżają do szpitali w Syrii, nie wydłużają kolejek do lekarza w Polsce?
Wreszcie,  czy uważa Pan, że pomoc Syryjczykom w polskich szpitalach nie może być tak zorganizowana aby nie odbiło się to na długości kolejek?

Pozdrawiam JAMS
 

Obrazek użytkownika tomo1958

02-03-2017 [12:17] - tomo1958 | Link:

Co dobrego mógł wymyślić TW, a Polacy umierający na korytarzach albo przed szpitalami co go to obchodzi, zaproś do swoich kardynalskich apartamentów, pokaż tą swoją ludzką twarz a nie wycierasz się innymi.