​Sędziowie chcą być siłą przewodnią w IV RP

40 latkowie  i starsi pamiętają co to było PZPR. Była to agentura wsadzona do Polski przez Sowietów,  w celu pilnowania interesu Sowietów w Polsce.  W PRL  PZPR była przewodnią siła narodu i w nawet w  najmniejszych jednostkach gdzie była POP ( Podstawowa Organizacja Partyjna ), o wszystkim decydował sekretarz tej organizacji,  Komuniści w Polsce byli zorganizowani hierarchicznie , na czele było BP PZPR , które oficjalnie lub nie realizowało dyrektywy kierowane z Moskwy.

W 1989r. nastąpił przełom, wydawało się, że Polska stanie się samodzielna. Ale nic z tego, pozwolono uwłaszczyć się komunistom , nie przeprowadzono lustracji, nie było weryfikacji sędziów.
W 2015 odbyły się wybory zarówno prezydenckie jak i parlamentarne, w jednych i drugich wygrali kandydaci  opozycji , którym suweren dał mandat do rządzenia.

Wygrany PiS zaczął zmiany, ostatnim bastionem PO, .N, PSL został TK, który mógł blokować wszystkie ustawy. PiS nie mógł się na to zgodzić, prezydent nie zaprzysiągł trzech wybranych przez byłą koalicję sędziów,  wybrał nowych, których zaprzysiągł PAD, tych z kolei  prezes TK nie dopuszcza do orzekania.

Zaczęła się kołomyja obecnej  opozycji z donoszeniem niczym Targowiczanie na Polskę, tym razem do Brukseli. Zresztą szef największej partii opozycyjnej PO  Schetyna, powiedział że będą opozycją totalną, uruchomią w walce z legalnymi władzami ulicę i Brukselę.

Ten scenariusz jest realizowany, nie mając żadnych alternatyw dla Polaków bronią TK jak Jaruzelski niepodległości. W sukurs TK, przyszli sędziowie SN i wszystkie korporacje prawnicze.
Sędziowie stali się nowymi sekretarzami partyjnymi i siłą  przewodnią, która wie lepiej od suwerena. Korporacja prawników chce , żeby było jak dawniej, stąd ten zaciekły bój z nową władzą.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-04-2016 [11:01] - NASZ_HENRY | Link:

W PRLu rzadziła nomenklatura cywilna i wojskowa ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

27-04-2016 [11:27] - xena2012 | Link:

władza sądownicza władzą najwyższą....To w takim razie w jakim żyjemy ustroju? W PRL była władza robotniczo-chłopska,później to ja już się pogubiłam.

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2016 [12:12] - Andy51 | Link:

Przeczytaj proszę ten link, cyrk z SN. http://niezalezna.pl/79604-sad...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-04-2016 [11:59] - Ula Ujejska | Link:

Przykład idzie z góry?

Precedens nr.1
Jeśli sędziowie nie będą przestrzegać prawa, to obywatel tym bardziej nie powinien wykonywać wyroków takich sędziów.

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2016 [12:17] - Andy51 | Link:

Zgoda Pani Ulo.