Hańbiące zachowanie Kancelarii Prezydenta RP-poniżanie ludzi

Znów niepokojąca wiadomość z portalu Stowarzyszenia RKW - Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy, świadczące o konieczności przewietrzenia wśród biskich współpracowników Prezydenta oraz o wywaleniu z Kancelarii "pracowników" pamiętających chyba jeszcze czasy Jaruzela, Wałęsy i Kwacha:

Cytuję:

http://stowarzyszenierkw.org/2892-hanba-brak-dzialan-kancelaria-prezydenta-milczy-i-prezydent-rp-milczy

"O staraniach o ułaskawienie osób biorących udział w akcji w Państwowej Komisji Wyborczej w 2014 roku mówiliśmy wielokrotnie publicznie oraz pisząc o tym na naszej stronie. Szeroko była o tym mowa na naszym rocznicowym spotkaniu, które zorganizowaliśmy w siedzibie SDP na Foksal zapraszając wszystkich uczestników tego wydarzenia. Wideo z tego spotkania jest tu: http://stowarzyszenierkw.org/2712-rocznica-zajecia-pkw-konferencja-28-listopada-2015

W sprawie tej typowej zemsty sądowej wystąpił w sejmie Kornel Morawiecki. Można obejrzeć https://youtu.be/LYhwX4otWEA jak poważnie potraktował on tę sprawę!

Niestety brak jest jakiejkolwiek informacji by podjęte zostały adekwatne kroki przez Prezydenta w sprawie ułaskawienia trzech osób, które mają prawomocne wyroki skazujące i w sprawie trzech innych osób, których sprawy się jeszcze toczą ponieważ kreatury z prokuratury wystąpiły o zmianę wyroków pierwszej instancji, gdy sądy pierwszej instancji umorzyły sprawy.

To zaniechanie, pozostawienie nas bez obrony, wystawienie na zemstę sądową, będzie fatalne w skutkach dla Prezydenta Andrzeja Dudy.

Do wiezienia na Rakowiecka dziś, w Wielką Środę, ma pójść Rafał Mossakowski, któremu karę grzywny zamieniono na 17 dni wiezienia. Jest to jeden z tych, którzy wchodząc do siedziby PKW przeciwstawił się fałszowaniu wyborów w 2014 r. (sam Prezydent parę dni temu stwierdził, że wybory samorządowe były sfałszowane). Tymczasem nikomu, kto w tym fałszerstwie uczestniczył, nie spadł na razie włos z głowy! Rozdwojenie jaźni?
Skazanych prawomocnym wyrokiem jest trzech uczestników tamtych wydarzeń, toczą się jeszcze postępowania w sprawie innych trzech osób (w tym wobec mnie, który namówiłem owego ważnego dnia Grzegorza Brauna i Ewę Stankiewicz do wejścia do siedziby PKW, by na miejscu - a nie gdzieś daleko od siedziby PKW - protestować przeciw fałszowaniu wyborów).

Trzeba wyraźnie wspomnieć, że w pozostałych (już prawomocnych wyrokach) zapadłe umorzenia lub uniewinnienia nie są obecnie żadną pewną rzeczą bowiem prokuratura rozpoczęła składanie wniosków o kasacje tychże wyroków.

A więc na skutek bierności urzędników Prezydenta, u których w listopadzie 2015 były złożone wnioski o ułaskawienie, prokuratura dostała skrzydeł w tej sprawie i usiłuje odwrócić dobre dla nas wyroki! Prokuratura widzi nas, jako pozostawionych samym sobie, na których politykom w ogóle nie zależy.

Od wielu, naprawdę wielu miesięcy na drodze służbowej, składając odpowiednie dokumenty, i nieoficjalnie, na drodze każdej innej, prosiliśmy o okazanie łaski przez Prezydenta, "nękamy" Kancelarię Prezydenta, Panią Sadurską, Pana Szczerskiego, Pana Derę, których wielu z nas zna przecież osobiście! Rozmawialiśmy z tymi osobami wielokrotnie - bez rezultatu! Mówią, że nie będzie żadnych problemów po czym zapada milczenie a podlegli im urzędnicy znajdują kolejną przeszkodę by Prezydent nie zatwierdził aktu łaski. My - za radą prawników, którzy nam pomagają - przywołujemy w pismach odpowiednie regulacje prawne i paragrafy, urzędnicy to samowolnie zmieniają i procedują według innych regulacji, według własnego "widzi mi się".

https://youtu.be/-GHBpmevvdA

Dobijaliśmy się miesiącami i nadal się dobijamy także i do Pana Prezydenta. Jeden ze skazanych - wystarczająco dawno temu - rozmawiał osobiście z Prezydentem prosząc o akt łaski dla kolegów i siebie, gdy Prezydent przypinał mu Zloty Krzyż Zasługi (za inna działalność), a Prezydent owszem wysłuchał ale do dziś NIC skutecznego nie zrobił w tej sprawie!

Na ostatek trzeba ujawnić i to, że w sprawie aktu łaski wobec tych trzech prawomocnie skazanych osób interweniowały naprawdę ważne osoby, tzw. znane nazwiska i takie, na których podobno zależy Panu Prezydentowi i powinno zależeć Kancelarii Prezydenta. Nie będę wymieniać tych nazwisk by nie ujawniać, kto ze znanych i ważnych w naszym pastwie osób odszedł z kwitkiem i kogo w związku z tym urzędasy z Kancelarii okryli sromotą.

Najbliżsi współpracownicy Prezydenta lekceważą osoby różnego stanu i zawodu, rożnej godności. Wielokrotnie w tej sprawie zwracały się one z interwencja, ale są zlekceważone bowiem pracownicy Kancelarii nie reagują i nie odpowiadają w tej sprawie.

Przedstawiciele Prezydenta zapoznają się ze sprawa, podobno przekazują je "do załatwienia" i milczą!

Milczą oni, milczy też w tej samej sprawie Prezydent RP!

Hańba!

Piszę to z wielkim smutkiem, jako Inicjator wejścia do siedziby PKW oraz inicjator powstania późniejszego ruchu na rzecz kontroli wyborów, który przyjął nazwę RKW (Obecnie Stowarzyszenie RKW).

Marcin Dybowski"

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wandaherbert

23-03-2016 [19:53] - wandaherbert | Link:

coraz gorsze -hanbiace wiesci dochodza z Kancelarii prezydenckiej .Trudno uwierzyć ,że mozna pieknie mowić ,a gdy przyjdzie do dzialania ,to postepować , jak za Komorowskiego.Powiem krotko, w moich oczach się zhanbiliscie .

Obrazek użytkownika V for Vendetta

23-03-2016 [22:39] - V for Vendetta | Link:

Zmanipulowana przez Pana Dybowskiego mniejszość Społecznego Ruchu Kontroli Wyborów, i następnie ta mniejszość zarejestrowana jako Stowarzyszenie 3RKW - to nie jest ani wiarygodna, ani spontaniczna, ani oddolna inicjatywa.

Obrazek użytkownika JacBiel

23-03-2016 [23:34] - JacBiel | Link:

Jaka mniejszość? od czego?
ruch został rozwiązany/zawieszony po wyborach - Stowarzyszenie to cały dorobek wolontariuszy.
Orzeł wrócił do brylowania, Stankiewiczowa i Dobrowolska do Solidanni2010 i GP.

a RKW ma tylko Stowarzyszenie.

Poza tym gratuluję postawy - "jak nie z mojej koterii, to do pierdla z nim, a co tam, mściwoch, jest mściwy"

Tylko za co chcesz się mścić na Dybowskim? że dzięki niemu jest Duda i PiS przy władzy, mały człowieku?

Obrazek użytkownika Jabe

24-03-2016 [00:28] - Jabe | Link:

Byty PO i PiS zamieniły ostatnio się miejscami. A byt – jak wiadomo – tworzy świadomość. Przynajmniej niektórych.

Obrazek użytkownika HenrykInny

24-03-2016 [00:52] - HenrykInny | Link:

Duda i PiS i tak byliby przy wladzy!!!. Mieliby zapewne wiekszosc nie tylko ta ktora maja teraz ale wiekszosc konstytucyjna.
Czy pewny jestes ze nie o to szla gra ?!!! , "duzy czlowieku" ... tzn. duzy do nieba a g.... jak trzeba !!!
Nie pierwszy raz "siejesz" , klamiesz i manipulujesz wiec sie nie bede odnosil do tego "rozwiazania/zawieszenia" ...

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

24-03-2016 [01:25] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

Duda i PiS zajęliby jak zwykle "zaszczytne drugie miejsce", byłoby tak gdyby nie praca ludzi zaangażowanych w kontrolowanie wyborów i co najważniejsze wreszcie świadomie przeszkolonych by wiedzieć czego trzeba pilnować a nie tylko o której przyjść na dyżur!
Tak olbrzymie poparcie RKW uzyskało bo odwołało się do wartości narodowych, chrześcijańskich a ich pierwszy kongres był zwołany na Jasną Górę a nie do Klubu Ronina na Foksal.

Pisze Pan, o czymś o czym nie ma Pan pojęcia i nie chce Pan pamiętać w jakiej atmosferze klęski i beznadziei to się zaczęło, nie chce Pan pamiętać atmosfery klęski i pogodzenia się z klęską jaka wtedy dominowała w Warszawie i w Polsce. W zwycięstwo nie wierzyli nawet, a może przede wszystkim, ludzie z samego PiSu.

Wybory wygrali ludzie zwykli i szeregowi, wściekli na to, że kolejny raz będą zawiedzeni przez aparat partyjny, który tak jak poprzednio, tak i znów nie przypilnuje tych wyborów i rozłoży ręce, gdy telewizja nad ranem poda, że wynik w noc wyborczą się ustalił na "drugie miejsce dla dotychczasowej opozycji".

Ludzie poszli na wojnę bo wiedzieli, że to jest już ostatnia szansa i ostatnie podejście a aparat partyjny w gruncie rzeczy zadowoli się każdą wygraną byle odpowiednia koteria się załapała na stołki poselskie.

Zwycięstwo w pierwszej turze było szokiem dla samego PiSu, tylko kilku szaleńców z RKW uważało, że będzie zwycięstwo o ile się przypilnuje procesu liczenia głosów.

Obrazek użytkownika HenrykInny

24-03-2016 [02:06] - HenrykInny | Link:

Belkot , belkot , belkot. Pudrowanie , pudrowanie . pudrowanie ... i wszystko wymieszane zeby sie "zgadzalo" z ... moja "mojszoscia" , czyli pana !!!. Dla "podbicia" i z takim "przytupem" , "pieknie" sie pan "podparl" Jasna Gora. No wprost z najlepszych "wzorcow".
Ale wystarczy - nie chce mi sie z panem "dyskutowac" pan tu ma "specyficzne" zadania. "Pociskaj" pan dalej ...

jeszcze tylko jedno -

PS.1 - a pan z PiSu ze tak "szermuje" o wierze w zwyciestwo w szeregach ludzi z PiS ?!.

PS.2 - a czy przypadkiem pan zna wyniki tego "pilnowania" ?!!! , czy to tak na gebe pan "oswiadcza" te zaslugi ?!.

Obrazek użytkownika JacBiel

24-03-2016 [08:35] - JacBiel | Link:

Przezabawne - pisior-heglista :-)
To Hegel, jako pierwszy argumenty przeciwników określał mianem "bełkotu", a tłumaczył to prosto: "jeśli fakty nie zgadzają się z moją teorią, to tym gorzej dla faktów".

ad 2. wyniki pilnowania są następujące: PSL w 2014 - 23%, a w 2015 - 2%(prezydenckie) i 5%(parlamentarne).
sondaże w prezydenckich: Komorusek 58%, Duda 42%.

To są fakty. Bez RKW nadal rządziłoby PO, mielibyśmy już z 200 tyś uchodźców i zamachy bombowe.
A Dybowski, zanim założył RKW, wiele lat prowadził, i prowadzi Krucjatę Różańcową za Polskę, a ponadto wychował drukując przez 30 lat twórczość m.i. Konecznego, całe pokolenie Polaków.

Sam Dybowski zrobił dla Polski więcej niż mierny, ale wierny aparat PiS. To są fakty mały człowieku :-)

W Łodzi koordynator od Orła, oficjalnie na dwóch spotkaniach, na których byłem, ogłosił "zamrożenie" działalności do następnych wyborów, więc to ty kłamiesz i manipulujesz, mały człowieku.

Obrazek użytkownika HenrykInny

24-03-2016 [12:20] - HenrykInny | Link:

Czy umie jackbiel czytać ze zrozmieniem czy tak jak "funfel" Kniaziewicz mataczy. Te wyniki co podaje JackBiel to wyniki PKW !!!. Oficjalne.
Ja pisałem o tych wynikach zebranych przez RKW , coś tam , coś tam , RUCH STWORZONY SBckimi metodami na organizmie autentycznego oddolnego ruchu społecznego. Zainteresowanych odsyłam na blog Piotra Marca który był od początku przy organizowaniu się tego pierwszego autentycznego Ruchu i był przy rozmowach na których omawiano taktykę i metody przejęcia tego ruchu przez "późniejszych zasluzonych".
Znam paru autentycznych spolecznikow biorących udział w tych wydarzeniach. Oni pamiętają jak było. Czas ani manipulacje w opisie tych wydarzeń nic nie dadzą. Pamiętają.

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

24-03-2016 [01:12] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

Z tego, co wiem a o czym pisał w jakimś opracowaniu Jerzy Targalski współzałożyciel RKW, to do zespołu tworzącego się ruchu zapraszał uczestników właśnie Marcin Dybowski, a sam J. Orzeł wszedł najpóźniej, jako protegowany do zespołu przez wcześniej zaproszonego reprezentanta Solidarnych 2010. Pierwsze w ogóle spotkanie odbyło się w kościele w centrum Warszawy, w obecności ks. Małkowskiego i było tam tylko cztery osoby (bo reszta zaproszonych nie wierzyła w ogóle w zwycięstwo i nie chciała się angażować, nawet przybyłe osoby nie tryskały zbytnio energią przybite złymi doświadczeniami z przeszłości akcji kontroli). Na szczęście osoby te o różnych poglądach podjęły współpracę. Dopiero po jakimś czasie do tego zespołu dołączył J. Orzeł sceptycznie określający szanse - twierdził, że przegrane zostaną i wybory prezydenckie i sejmowe. O tym wielokrotnie na spotkaniach mówił Jerzy Targalski i napisał o tym swego czasu na www.
Pisał też i o tym, jak wyglądało spotkanie założycielskie Stowarzyszenia RKW, gdzie koordynatorzy RKW z całego kraju (ponad stu) zjechali do Częstochowy i na obecnych tylko około 10% to byli "ludzie Orła". Mimo ich rozpaczliwej próby blokowania powstania stowarzyszenia/organizacji z wybranymi władzami statutowymi, powstała ogólnopolskie Stowarzyszenie RKW, które chciało po wyborach kontrolować wybraną władzunię (by nie powtórzyły się błędy naiwności po okrągłym stole albo jak z AWS).

Tak więc powyższe rewelacje Vendetty są właśnie brudną vendettą kierującą się emocjami i ślepą nienawiścią.

Obrazek użytkownika HenrykInny

24-03-2016 [02:09] - HenrykInny | Link:

Nie mialem zamiaru ale niestety musze tu zabrac glos !!!

Pan w tym komentarzu ordynarnie klamie !!!

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

24-03-2016 [03:49] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

Pan Henryk jak zwykle ma dyżury komentarz, w którym zadać chce kolejnemu blogerowi kłam i to w sprawach, o których nie ma większego pojęcia.

Drogi Panie, już Vendetta wykonała swe zadanie odciągając ludzi czytających informacje o pracownikach Kancelarii Prezydenta, czyli od najważniejszej kwestii, na poboczny tor kadzenia Orłowi i wskazywania na zastępczy temat, czy też Stowarzyszenie RKW to jest mniejszościowe, czy też większościowe. A przecież w cytowanym tekście ze strony www.stowarzyszenierkw.org autor w ogóle nie stwierdza niczego więcej poza faktem, że istnieje Stowarzyszenie RKW i skąd się wzięło. Takie zmienianie tematu i uwypuklanie trzeciorzędnych spraw by zgubić cel najważniejszy, meritum sprawy, to można rzec klasyka!

Teraz Pan się włącza z ogólnikowym sformułowaniem - to też klasyka! Uczepił się jeden czy drugi Orła? Pal go sześć! Tu o ważniejsze sprawy chodzi!
A co do tego Pana najlepiej o nim świadczy takie związane ze skazaną trójką wydarzenie: dobry znajomy jednego ze skazanych prawomocnym wyrokiem [nazwijmy tego skazanego "X"], znający Orła z prowadzenia Klubu Ronina, mając nadzieję, iż Orzeł, który tak paznakomiłsia z tyloma ważnymi osobistościami, zechce dopomóc skazanemu "X", udał się do niego z prośbą o interwencję i pomoc. Co usłyszał od Orła? Otóż Orzeł powiedział ni mniej ni więcej: "Pan "X' współpracuje z Marcinem Dybowskim a ja z Panem Dybowskim nie współpracuję..."
Tak więc myślę, że różne słowa tu mogłyby się cisnąć na usta w tej sprawie ale jak mówię pal sześć Orła - nie zmieniajmy tematu, który dotyczy sprawy fundamentalnej, symbolicznej dla odradzającej się Polski.

Ten apel być może Pana nie dotyczy a to z racji notorycznego Pana zajmowania się wątkami pobocznymi i komentarzami w rodzaju "sztuki dla sztuki" - zwracania na siebie uwagi, że Pan czyta i komentuje i żyje.

Obrazek użytkownika JacBiel

24-03-2016 [08:45] - JacBiel | Link:

Pełna zgoda.
A główną ością niezgody jest to, że katolicy zaczęli rządzić; jakie to oburzające!
Orzeł w żywe oczy zaszantażował Targalskiego, że albo pozbędzie się Dybowskiego (katolika) albo będzie rozłam Proszę sobie poszukać na blogu Darskiego).

Podobnie, publicznie wypowiedziałem się w Łodzi, że osobiście wolę iść za Dybowskim-katolikiem, niż być żydowskim przydupasem.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika HenrykInny

24-03-2016 [09:04] - HenrykInny | Link:

W dalszym ciagu pan manipuluje !!!. Ten przyklad taki niby roztrzygajacy o swojej , pana , racji "przyklad" ... powiem tak to czemu ten znajomy nie zwrocil sie do Targalskiego - od razu ?!!!.
Reszta pana insynuacji "durnych" przypiskow i obrazliwego ... no dobra.
Udalo sie panu , chyba przez przypadek napisac , " Tu o ważniejsze sprawy chodzi!" i to jest to.
Dlatego moglbym napisac o panu jak pan o P.Orle ... Kniaziewicz "Pal go sześć!" , ale nie ... Pana apele , bo ten panski blog w rezultacie caly czas jest pisany "apelami". Apelami ktore mnie jako wyborce PiS i PAD niepokoja. To tak enigmatycznie.
A zeby nie wdawac sie z panem w "pyskowke" napisze tylko tak ...

1.-"Pan Henryk jak zwykle ma dyżury komentarz," ... zyczy pan pisac sobie ... do siebie tylko ?! i dlaczego to twierdzi pan "zadać chce kolejnemu blogerowi kłam i to w sprawach, o których nie ma większego pojęcia." ?!!! Zadziwia mnie pan wiedza o tym co wiem a o czym nie mam pojecia. Tu juz byl taki co mial "monopol" na wiedze i racje.
2,-"Ten apel być może Pana nie dotyczy a to z racji notorycznego Pana zajmowania się wątkami pobocznymi i komentarzami w rodzaju "sztuki dla sztuki" - zwracania na siebie uwagi, że Pan czyta i komentuje i żyje." Toto to jest "cudo" ... bez komentarza.

Na koniec ja pana tez czyms uracze ... Mam taka mala dzialeczke na ktora lubie "zagladac" i mam tam od czasu do czasu taki problem ... krety. Krety prosze pana ktore mi ciagle ta "dzialeczke" probuja dewastowac. Co moge ?! ... no niewiele , ale moge im "zaaplikowac" taka "swiece" ... dymna , niby ich odstraszajaca. Jakis czas jest "cisza" , spokoj ... ale to uparte krety co raz z innej nory wylaza.
Prosze podcierac dalej ...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

24-03-2016 [05:20] - maks jamnicki | Link:

Ale emocje poniżej. A przecież czasami mamy rację, czasami jej nie mamy. Po prostu piszemy co myślimy, a czasami to co uważamy że wiemy, lub uważamy za słuszne. Niepotrzebne takie nerwy. Przecież nie było jednej przyczyny tych wyborczych zwycięstw, które były zresztą minimalne. Pomógł też i łut szczęście i Opatrzność, bez tego na wojnie ani rusz /np. że lewica się wycięła/. Napiszę i ja. Zgadzam się z autorem, że sytuacja jest dość dziwna, niepokojąca /on to ujął mocniej/. Jeśli to "sabotaż" w kancelarii PRP to pół biedy, pewno da się naprawić. Jeśli "rozgrywki" nasi-wasi, smutne i też niepokojące. Osobiście uważam, że przy wszystkich czynnikach pomocnych, poza naturalnym istnieniem i działaniem partii,/np. większe czy mniejsze patriotyczne media, prasa itd/, skala możliwych oszustw wyborczych, dotychczasowa bezkarność i bezczelność drugiej strony, były na tyle duże, że bez RKW i w miarę zorganizowanej kontroli, zabrakło by procentów do wygrania. A czy 1,5% czy też 3%, jakie to ma znaczenie? I akcja w siedzibie PKW była bardzo potrzebna, nagłośniła problem i pokazała determinację ludzi chcących zmiany. ONI nie obawiają się pisania. Ale działanie ma w sobie moc, nawet jeśli trudno wyliczalną. A różnice by zdobyć "większość" były naprawdę nieduże. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika JacBiel

24-03-2016 [08:37] - JacBiel | Link:

Idź posiedź dwa tygodnie w pierdlu na święta i się nie denerwuj cyniku.
Potem odbierz kartę z rejestru skazanych, gdzie będziesz miał nasrane na 10 lat w papiery i nie znajdziesz dobrej pracy, i się nie denerwuj cyniku.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

24-03-2016 [12:47] - maks jamnicki | Link:

Wie Pan dlaczego staram się odpowiadać adwersarzom na forum w sposób łagodny, umiarkowany i mało emocjonalny? Ponieważ pisanie epitetami lub z gniewem i agresją w internecie jest tak łatwe, tak żenująco łatwe, iż uważam, że mężczyźnie nie za bardzo wypada. I gdy się zdarzy, że odstąpię od tego zwyczaju, rzadko ale jednak, czuję wewnętrzny dyskomfort i zażenowanie. "Wyzywanki" internetowe to nie prawdziwe, realne życie, które ludzi weryfikuje. "Wyzywanki" internetowe to są tylko tylko internetowe słowa, które nic nie kosztują.

Obrazek użytkownika HenrykInny

24-03-2016 [12:03] - HenrykInny | Link:

Panie Maksie ... sam Pan widzi kto tu na pomoc ... a jakie sliczne , wysublimowane te komentarze . Troche nie zgadzam sie z Panem w tym co Pan napisal w komentarzu powyzej , nawet bardziej niz troche ... wytlumaczylbym chetnie , tylko ... "cuchnie" tu niemozebnie

Obrazek użytkownika Obywatel

24-03-2016 [13:29] - Obywatel | Link:

Tekst dotyczy bardzo konkretnej i bardzo trudnej sytuacji konkretnych osób, które wykazując się ponadprzeciętną odwagą protestowały przeciwko fałszerstwom wyborczym. Nie dotyczy rozbieżności w ruchu kontroli wyborów i kontroli władzy na żadnym tle - ani towarzyskim, ani politycznym, ani np. wyznaniowym.
Nie pozostaje nic innego jak apelować do prezydenta Andrzeja Dudy, by jak najprędzej podpisał akty łaski!
Mamy Wielki Czwartek. Nikt z obrońców polskiej wolności przed sitwami nie powinien spędzać Triduum i Świąt Wielkiej Nocy w areszcie!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-03-2016 [17:01] - Ula Ujejska | Link:

Jako zawzięta pisiorka, wobec pitolenia niektórych podróbek w tym wątku, muszę to napisać:

1.
Bez zaangażowania działaczy RKW-RKW, nie byłoby podwójnego zwycięstwa PiS - przynajmniej na moim terenie (łódzkie). Myślę że w innych regionach było podobnie.

2.
Cele Stowarzyszenia RKW są jak najbardziej zbieżne z polityką i planami PiS. Działacze RKW nie są klakierami władzy / jakiejś partii, lecz oddolnie organizują lokalne społeczności aby już nigdy więcej żadna sitwa nie układała nam życia.

3.
Społeczna kontrola władzy w zdrowej demokracji jest niezbędna. To na poziomie powiatów rozstrzygnie się los reform - los Polski.

Wszelka swołocz próbuje i będzie próbować dezawuować wszelkie organizacje które wspierają aktywność lokalnych społeczności, by dalej utrzymać przy życiu lokalne sitwy. Jeśli sobie z tym nie poradzimy - po sowieckie plemniki wrócą do władzy.