UWAGA-czy rząd rżnie głupa w sprawie ochrony polskiej ziemi?

POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA, choć dodam może jedno zdanie o poniższym wziętym ze strony Stowarzyszenia RKW, czy w sprawie polskiej ziemi RZĄD RŻNIE GŁUPA???

http://stowarzyszenierkw.org/2851-uwaga-informacje-o-rzadowej-ochronie-polskiej-ziemi-dezinformacja

Po tym jak podjęliśmy w skali całego kraju widoczną i zauważalną akcję zbiórki podpisów przeciw wyprzedaży polskiej ziemi w obce ręce, bombardowani jesteśmy informacjami o cudownej ustawie rządowej, która to zabezpiecza sprawę ochrony ziemi polskiej przed sprzedażą cudzoziemcom po 1 maja 2016. Niestety jest to klasyczna dezinformacja ponieważ zawiera tylko częściowo prawdę, a więc ostatecznie jest to fałszywa propaganda!

Ustawa (jej projekt jest tu - https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12280704 ) przewiduje jedynie ochronę ziemi rolnej będącej w zasobach skarbu państwa a nie polskiej ziemi rolnej, czy zalesionej jako takiej!!!

To jest niesłychane, że rząd kompletnie zignorował ponad 2,6 miliona podpisów pod referendum, w którym nie tak dawno domagaliśmy się takiej RENEGOCJACJI układu scaleniowego z Unią Europejską, która zabezpieczyłaby Polaków przed wykupem ziemi przez bogatszych cudzoziemców. Podpisy w dodatku zbierane były przecież przez te środowiska, które dziś są u władzy! I co? I nic, kompletnie nic w tej sprawie się nie dzieje!

A jeśli w ogóle coś się dzieje to właśnie mamy do czynienia tylko z kampanią dezinformacji - nie mówi się w mediach o tym, że ustawa ma dotyczyć TYLKO ziemi państwowej oraz, że wprowadzone ograniczenia pozostałej ziemi rolnej to jedynie zmodyfikowane nieco a od lat nie przeforsowane rozwiązania, które od dawna lęgły się w głowach PSLowców/ZSLowców.

Uderzają one bowiem bardzo inteligentnie w polskich rolników i ich dzieci oraz zwykłych obywateli polskich, którym postawi się po 1 maja niesłychane i dawniej nie akceptowalne ograniczenia w nabywaniu ziemi ojczystej pod ewentualne założenie gospodarstwa rolnego czy jego powiększenie. Nigdy do tej pory, te wyśrubowane wobec polskiego obywatela żądania, nie mogły się prześlizgnąć przez żaden wcześniejszy parlament. Sprytni urzędnicy, zabunkrowani w ministerstwie rolnictwa, korzystając teraz z haseł obrony ziemi, wiedząc że mają do czynienia z mało zorientowaną klasą polityczną w szczegółach i specyfice wsi, umiejętnie przemycili do ustawy dawno planowane rozwiązania. Teraz by obywatel polski mógł nabyć ziemię będzie musiał spełnić warunki, których wcześniej żadnemu rządowi nie udawało się Polakom narzucić, choć były to zawsze zakusy PSLowców, chcących ze stanu chłopskiego uczynić zamkniętą kastę. I co z tego, że tym samym wyśrubowanym normom będzie musiał sprostać nabywca zagraniczny, skoro samemu Polakowi będzie trudno wejść w posiadanie ziemi rolnej by sobie zabezpieczyć na przykład byt na małym areale kupionym by założyć gospodarstwo rodzinne. O wszystkim teraz będzie decydować aparat urzędniczy, a pozostawione w ustawie ewidentne furtki będzie mógł urzędnik za odpowiednie gratyfikacje interpretować w sposób dowolny, ciekawe czy na rzecz bogatego nabywcy zagranicznego, czy na rzecz biedniejszego obywatela polskiego???

Cała propaganda, która jest obecnie zastosowana w kwestii zbliżającego się terminu dopuszczenia do wolnego obrotu ziemią, odwracanie uwagi naszej od tego najważniejszego "być albo nie być" to jest NIESTETY klasyczna dezinformacja.

Przypominam cała "ochrona sprzedaży ziemi" opierać się ma na odgórnej decyzji ministra o niesprzedawaniu PAŃSTWOWEJ  ziemi i to w dodatku na 5 lat, nie mówiąc już o drobnym szczególe, że decyzję tę może inny minister (albo nawet i ten sam) zmienić, gdy zmienią się okoliczności!

Ustawa zatem nie dotyczy ziemi polskiej jako takiej w ogóle i w szczególe!

Cala ziemia, która już wcześniej została w ręce prywatne sprzedana na tzw słupy (czyli na podstawionych Polaków, którzy zobowiązani są do jej oddania w ręce tych cudzoziemców, którzy wyłożyli kasę), JEST NIEZABEZPIECZONA przed notarialnym jej przejęciem przez Niemców, Holendrów, czy kogokolwiek z cudzoziemców, którzy albo mają papiery rolnika, albo wykażą się "zamieszkiwaniem" na terenie danej gminy lub gminy sąsiedniej. Czy jesteśmy aż tak głupi, by uważać, iż w tak intratnym biznesie cudzoziemcy nie zabezpieczyli się w kwestii owego "zamieszkiwania"???

Jeśli ziemia stała się własnością prywatnych słupów, czyli już od lat nie jest ziemią państwową, może być w myśl kretyńskich "zabezpieczeń" ministerialnych spryciarzy rodem z PSLu, sprzedana cudzoziemcom w jeden dzień - zastępy rozgrzanych notariuszy na pewno są już na terenach Ziem Odzyskanych przygotowani - nie bez powodu rząd zaplanował epokową reformę zabezpieczającą ziemię na ostatni dzień kwietnia, zanim się uprawomocni notariaty zdążą zrobić swoje a my, czyli ponad 2,6 miliona łatwowiernych frajerów obudzimy się z ręką w niemieckim nocniku.

Gdyby taki numer szykowała poprzednia ekipa wiadomo byłoby, że czuwając tego byśmy nie przepuścili. 2,6 miliona ludzi potrafiłoby zdemaskować zamach na ziemię i udaremnić konspirację niemieckiego lobby w Polsce, tymczasem gdy mamy patriotów u władzy, czyż nie będzie pięknie jak to właśnie oni, mając tak wielki autorytet, którego tamte rządy nie miały, wytłumaczą nam Polakom, że w Unii Europejskiej prawo własności jest święte, że wicie, rozumicie, że tak trzeba bo przecież nie możemy nie respektować umów międzynarodowych, itp, itd

LUDZIE, OBUDŹCIE SIĘ i zbierajcie podpisy zanim nie będzie za późno: http://stowarzyszenierkw.org/2842-dlaczego-w-obronie-polskiej-ziemi-i-jak-sie-ma-do-nachodzcow
formularz do pobrania:

tzw. uchodźcy: http://stowarzyszenierkw.org/uploads/pliki/2602411348450460298.pdf

obrona ziemi: http://stowarzyszenierkw.org/uploads/pliki/34761335584142301.pdf

Zbieramy podpisy i w sprawie ochrony ziemi polskiej przed wyprzedażą cudzoziemcom oraz w sprawie tzw. uchodźców.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ość

24-02-2016 [14:35] - ość | Link:

Ten system zbierania podpisów (w tak słusznej sprawie) jest zbyt skomplikowany i przez to skazany na niepowodzenie. Dosłownie nierealny, w rezultacie sabotujący ważną ideę. Uczmy się od Avaaz, Citizen i innych, gdzie wystarcza jeden "klik" i ważny podpis zostaje złożony.
Piszę swoją niestety negatywną opinię, bo zależy mi aby ta akcja przyniosła pozytywny rezultat.

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

24-02-2016 [16:29] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

Trzeba najpierw się zorientować a nie wypisywać takie rady z piekła rodem - podpisy na referendum NIE MOGĄ BYĆ inne niż własnoręcznie złożone na specjalnych formularzach i z podaniem wymaganych USTAWOWO danych!!!

Po co sianie dezinformacji, czy nie jest jej i tak za dużo???

Po co ten wpis? By zdezorientować ludzi i ich zniechęcić??? Człowieku lecz się z takich "dobrych rad"!

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

24-02-2016 [16:35] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

Jeszcze agencja państwowa ma mieć prawo pierwokupu tej ziemi, która będzie sprzedawana między rolnikami. Tego się nikomu do tej pory nie udało narzucić polskim rolnikom!

1. Będą rolnicy musieli zawyżać kwoty w aktach notarialnych by agencji nie było stać na zakup czyli kancelarie notarialne będą doić pieniądze z rolników.

2. Istnieje niebezpieczeństwo, że agencja posłuży najpierw do wykupu ziemi od rolników w danym rejonie za pieniądze ze skarbu państwa a później będzie tę ziemię odsprzedawać mafiozom lub zagranicznym bonzom za odpowiednie gratyfikacje, jak minie 5 letni okres przejściowy lub gdy minister zmieni zdanie lub zmieni się rząd i dojdą do wniosku, że już można sprzedawać polską ziemię państwową.

Jednym słowem chłopcy się wzbogacą i korupcja będzie miała kolejne koryto na miliardowych transakcjach w skali całego kraju.

Obrazek użytkownika Gniewko

24-02-2016 [20:57] - Gniewko | Link:

Chociaż uważam, że rząd nie rżnie głupa, ale referendum by nie zaszkodziło. Rząd jest teraz pod obstrzałem w UE i lepiej by było, żeby to strona społeczna domagała się referendum.
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jak będzie zebrana dostateczna ilość podpisów, to nie będzie się uchylał przed zarządzeniem referendum.

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

24-02-2016 [23:43] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

Tyle, że przecież właśnie w tej kwestii już zebraliśmy ponad 2,6 mlna podpisów rok temu a więc zarządzenie referendum lub prace rządu w tę stronę by renegocjować układ z UE albo wręcz zastosować rozwiązania chroniące ziemię prywatną przed wykupem powinny być zastosowane.
Na co czeka Prezydent?
Dlaczego rząd chce 30 kwietnia wprowadzić projekt pod obrady, czyli w przeddzień dopuszczenia ziemi do wolnego obrotu???

Kto wie lub się czegoś innego niż ja domyśla niech to nam wytłumaczy...