O paru upadkach, jednym przetargu i jednej radości

 
Mój przyjaciel  „Felek” (wbrew insynuacjom wcale nie troll, lecz bardzo inteligentny i pełen uroku człowiek, noszący nazwisko na  -ski, na czym jego podobieństwo do profesora Woleńskiego się wyczerpuje) ostatnio mi wypomniał, że zaniedbuję blogowanie. Fakt. Zaniedbałam pisanie na rzecz muzyki. Ale dziś o muzyce nie będzie. Dziś będzie podsumowanie tego, co się na różnych poziomach działo w międzyczasie.

Przede wszystkim – detronizacja Angeli Merkel. Pani kanclerz pomyliła się o jeden raz za dużo. Europa wybaczyłaby jej wszystkie błędy – i to, że szefem Rady Europejskiej uczyniła wystraszone indywiduum, w którego anglojęzycznych przemowach jedyną prawidłowo wyartykułowaną głoską jest przeciągłe „mmmmm…” w roli przedrostka, i obsesyjne zapraszanie do unijnego stołu wyposzczonych beżowych osiłków, i nawet łatwy do przewidzenia skutek tej wspaniałomyślności, czyli masowe  „ubogacanie” niemieckich kobiet szokującymi doświadczeniami. Wszystko dałoby się zneutralizować przy pomocy paru słownych wytrychów o wyższej konieczności,  perspektywicznym myśleniu, tolerancji itp. bzdetach.
Ale zdarzyła się pewna debata, hucpa nad hucpami zwołana z myślą o ostatecznym pogrążeniu Polski, która śmiała SAMA wybrać sobie rząd – i od tego dnia notowania pani kanclerz lecą na łeb na szyję. Pani kanclerz okazała się nieskuteczna! Możliwości obrony nie ma żadnej, bo albo pani kanclerz dała się podpuścić paru renegatom umoczonym w liczne afery, odsuniętym od władzy w Polsce, albo pani kanclerz od początku cynicznie grała na niekorzyść suwerennego państwa. Przygotowana na łatwe zwycięstwo Komisja Europejska srodze się zawiodła, a europosłowie mieli okazję uświadomić sobie, że: po pierwsze - Żelazna Dama musi być damą, a po drugie – Żelazna Dama nie musi być Angelą Merkel. Może mieć ładną buzię i słodkie oczy…  
Od pamiętnego wystąpienia w PE uważam, że mamy na stanowisku premiera przyszłą przywódczynię Europy – o ile Europa zechce się odrodzić. Dziś UE stoi przed wyborem - albo kierunek, w którym zmierza Beata Szydło, klasa i charakter Beaty Szydło, albo dalsze bezmyślne dryfowanie z tracącym autorytet kapitanem.

Skoro już przy detronizacjach jesteśmy, to nie sposób pominąć Rubikonia Swetru obsesyjnie obstającego przy państwie Kamerun jako premierze Wielkiej Brytanii. Oraz przy święcie sześciu króli. Spadł facet nawet z tego stołka, na którym skacze podczas kodziarskich demonstracji. Co on w tej Dubnej robił? A jeszcze ciekawsza byłaby odpowiedź na pytanie, co robił w PwC z taką wiedzą.
Ja rozumiem że ci, którzy zorganizowali przetarg na „nową siłę polityczną”, ścigali się z czasem. Potrzebna była szalupa dla drobnicy PO i marzyła im się koalicja rządząca. Rozumiem, że trzeba było szalupę nazwać „Nowoczesna”, żeby beton platformerski  poczuł powiew świeżości. Ale nie rozumiem, jakim cudem te wszystkie rozgdakane paniusie Rysia P. miałyby służyć do ozdoby. I nie rozumiem, dlaczego aparycja ruskiego mużyka, uliczne maniery, prostacki akcent i bezmyślny bełkot zostały uznane za atrakcyjne dla Polaków. Albo tę ofertę w bulu i nadzieji wybrał Bronisław K., albo oferent uznał, że Polska się taką tandetą zachwyci.
 
I na koniec – bomba w IPN, czyli znowu Bolek. Jak sobie z tym ładunkiem poradzi prezes (od 10 czerwca 2011 r.)  Łukasz Kamiński, skoro tak długo zwlekał z jego przejęciem? Możliwe, że w ciągu minionych dwóch tygodni siłę rażenia tej bomby drastycznie ograniczono, niewybuchy zakopano głębiej, i tylko Michnik będzie musiał poszukać innych ludzi honoru. Dopóki nic nie wiadomo, warto zerkać na twarze okrągłostołowych herosów, coraz bardziej do siebie nawzajem podobne, wpadające w coraz głębszą zieleń. Niedługo wszyscy będą wyglądać jak Tusk.
 I to niezależnie od zawartości TYCH pakietów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-02-2016 [09:18] - NASZ_HENRY | Link:

Petru w Dubnej został zmutowany ;-)

Obrazek użytkownika danuta

18-02-2016 [10:29] - danuta | Link:

...po komsomolsku. To by się zgadzało.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

18-02-2016 [09:25] - StachMaWielkieOczy | Link:

"I na koniec – bomba w IPN, czyli znowu Bolek. Jak sobie z tym ładunkiem poradzi prezes (od 10 czerwca 2011 r.) Łukasz Kamiński, skoro tak długo zwlekał z jego przejęciem?"

... za niezalezna.pl:

"do spotkania prezesa IPN z Marią Kiszczak doszło dopiero po 2 tygodniach od zgłoszenia się jej do IPN,"

- Czy IPN jest może zainteresowany pewnymi drażliwymi dokumentami? ... Zażartowała wdowa po Kiszczaku?
- Oczywiście .... Zażartował prezes IPN

Obrazek użytkownika danuta

18-02-2016 [10:34] - danuta | Link:

Właśnie dlatego data powołania na stanowisko, po Smoleńsku przejęli również IPN.

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

18-02-2016 [14:21] - StachMaWielkieOczy | Link:

Może teczka "Oskara" też tam będzie?

Również Pozdrawiam..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-02-2016 [10:21] - Ula Ujejska | Link:

Jest jeszcze sensacyjny film z okrągłostołowych obrad - do którego dotarł Cezary Gmyz.

Podobno niemniej powalający niż dokumenty Kiszczaka.

Obrazek użytkownika danuta

18-02-2016 [10:35] - danuta | Link:

Zieleń przejdzie w szarość...
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-02-2016 [11:20] - Ula Ujejska | Link:

Pani Danuto

Kilka dni przed "odnalezieniem" dokumentów Kiszczaka, pisałam na Niepoprawnych.pl w kilku komentarzach, że kiedy Niemcy zdecydują się na porozumienie z obecną ekipą rządzącą w Polsce, to głowy zdrajców podadzą nam na tacy: ci z zachodu i ci ze wschodu - jedni dla zgody, drudzy z zemsty. Nie myślałam że to się stanie tak szybko. No cóż, Niemcy mają muzułmański nóż na gardle i pół Europy przeciwko sobie, a my chcemy mieć US bazy :)

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-02-2016 [10:49] - NASZ_HENRY | Link:

Powalające to bedą rykoszety ;-)

Obrazek użytkownika JJC

18-02-2016 [13:32] - JJC | Link:

Dziękuję, Danusiu, za wspomnienie i miłe słowo, ale przypominam, że od pewnego czasu na NB występuję jako "felicjan". I, dla jasności, bynajmniej nie dlatego, by mój stary nick "felek" przestał mi się podobać, ale z przyczyn, że tak powiem, ode mnie niezależnych, na które, niech już komuś będzie, spuśćmy zasłonę milczenia. Zwłaszcza, że "felicjan", tuszę, brzmi chyba nie gorzej?:)
Zaś przechodząc do tematu Twojego, Danusiu, świetnego tekstu chcę tylko powiedzieć, że klasa, inteligencja, wdzięk i poczucie humoru naszej znakomitej pani premier Beaty Szydło zabłysły ostatnio w pewnym drobnym, ale i symptomatycznym epizodzie,jaki miał miejsce w czasie konferencji prasowej po telewizyjnej prezentacji przez panią premier i wicepremiera Morawieckiego Narodowego Programu Rozwoju. Otóż jakiś smarkaty dziennikarzyna z SE zapytał ni mniej ni więcej tak: " Jak pani premier skomentuje fakt, że pani mąż dokonuje zakupów w lumpeksie?". A pani premier najpierw, jak wszyscy, zaskoczona, ale już po sekundzie rozbawiona parsknęła lekkim śmiechem mówiąc tylko: "Rzeczywiście, to ważne pytanie w kontekście tematu dzisiejszej konferencji".
Co za szczęście, że po latach panoszącego się złodziejstwa, brzydoty i prostactwa mamy wreszcie na czele naszego państwa wspaniałych ludzi, inteligentnych, wykształconych, naturalnych, skromnych, prawych i kompetentnych. Po prostu - chce się żyć!
Pozdrawiam serdecznie Danusiu!
felek felicjan.
I jeszcze mały peesik:) : https://pbs.twimg.com/media/Cb...

Obrazek użytkownika Ipresz

18-02-2016 [17:27] - Ipresz | Link:

Wielkie podziękowania i dla Pani Danusi, i dla Pana Felicjana!!! Styl p. Danusi, jak zwykle przedni, aż ręce składają się do oklasków, a TREŚĆ - jota w jotę z moich myśli i przekonań wybrane! A CREDO?! - gdyby mnie Pani Danusia nie oskarżyła o plagiat - dopisałabym sobie ;-)
A za naszych OBOJGA PRZYWÓDCÓW (chciałoby się napisać MĘŻÓW(?)STANU, boć nie ma określenia ŻONA STANU -;))- modlę się codziennie i wzywam do tego wszystkich życzących dobrze, nie tylko Im, ale przede wszystkim Naszej Ojczyźnie!
Pozdrawiam i oczekuję dalszych tak celnych wpisów!

Obrazek użytkownika danuta

18-02-2016 [22:24] - danuta | Link:

Pięknie dziękuję i pozdrawiam!

Obrazek użytkownika JJC

19-02-2016 [09:41] - JJC | Link:

I ja dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika danuta

18-02-2016 [22:31] - danuta | Link:

Drogi Felicjanie!
Wybacz sięgnięcie do archiwów, ale myślę, że w dniu dzisiejszym mi to wybaczysz. Dzięki za notkę, a szafa "CZESŁAW" przepiękna! Ile razy spojrzę, wybucham śmiechem.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika JJC

19-02-2016 [10:04] - JJC | Link:

Doprawdy drobiazg.:) A szafa rzeczywiście działa piorunująco, do dziś. Mam jeszcze jedną wesołą wiadomość. W programie tv "Po przecinku" prof. Zybertowicz nazwał partię wyżej wymienionego Rysia P. - "Nowośmieszna". A redaktor prowadzący Joanna Racewicz nie omieszkała natychmiast sprostować - "Nowoczesna". Cóż, wprawdzie szef p.Racewicz już się zmienił, ale biedaczka wciąż czuje oddech swoich mocodawców. Służba nie drużba!

Obrazek użytkownika HenrykInny

18-02-2016 [17:09] - HenrykInny | Link:

)))-"Od pamiętnego wystąpienia w PE uważam, że mamy na stanowisku premiera przyszłą przywódczynię Europy"(((

Mysle ze jest to poczatek drogi ... Zyczynam widziec to swiatelko i zaczynam widziec ze nastepuja juz pewne ruchy w ... dla jaj zwanej Unia i jeszcze Europejska. Bruksela to siedlisko ukladow , niekompetencji , korupcji i zalosnych politykow jak ten z Luksemburga pedal , jak pedofil z Niemiec i jak volksdeutsch z Polski itd. Nawet ci o pozytywnym mysleniu i dzialalnosci dostrzegli ze to wszystko "skrecilo" w zlym kierunku. Prof. legutko w jednym ze swych przemowien powiedzial do Merkel ze Unia to nie dwa panstwa , Unia to zwiazek 28 panstw. Dal tym do zrozumienia ze sa kraje ktore sie nie godza na to by Unia stala sie czwarta wielka rzesza niemiecka. W tym kierunku szla i idzie (jescze) nadal polityka Niemiec. Z tym wiaze sie nachalne promowonie ideologi LGBT . Polityka rozbijania rodzin. Polityka oslabiania kosciola i jego oddzialywania na spoleczenstwa i wiele wiele innych dzialan ktorych tu nie przytaczam bo to tylko komentarz. Trwa wojna czy sie to komus podoba czy nie ona jest faktem. Dzis to ze nie lataja nad nami bombowce nie znaczy ze zyjemy w pokoju. S.p.Lech Kaczynski to doskonale rozeznal i budowal "opor". Budowal ruch i koalicje panstw przeciwko tej agresji czyli przeciw polityce Merkel i Putina oraz ich porozumieniom. Bo oni caly czas dzialaja wspolnie i w porozumieniu. Zeby miec odwage na realizacje takiej zbrodni jak zamach w Smolensku to musza to byc naprawde duze przyczyny i poczucie bezkarnosci. Ta bezkarnosc zbudowaly sobie (do czasu) i ta korzysc tylko te dwa kraje , Rosja i Niemcy , ich polityka podboju , zawlaszczania , jest juz dzis nadto czytelna.
Lech Kaczynski nieodzalowany poltyk i najwiekszy Prezydent w dziejach po drugiej ... a moze i od uzyskania niepodleglosci ... nie mial takich sil , nie byl tak mocno umocowany w realiach politycznych Polski jak dzis oboz rzadzacy , PiS - a jednak ich skutecznie paralizowal.
Ja widze ta droge . Ja widze cel. Ja wierze ze J.Kaczynski jest wstanie poprowadzic Polske ku przywodztwu w Europie. Nasza wspaniala Pani Premier , wspaniale !!! godna kobieta , nasz Pan Prezydent ... to jest cos co nawet nazwac nagroda jest zbyt malo , za te osiem lat ponizania , degradowania nas jako ludzi i ponizania Polski ... no nawet nie chce sie pisac

Dokonczenie w drugim koment.

Obrazek użytkownika HenrykInny

18-02-2016 [17:10] - HenrykInny | Link:

Drugi na zakonczenie ;-

Do autorki bloga - to bardzo dobry wpis ... Pani zawsze celnie postrzegala sprawy. Prosze jak najwiecej ... tego nam dzis trzeba. Trzeba budzic , budzic ... we wszystkich odmianach tego co to slowo moze znaczyc.
Pozdrawiam Serdecznie Henryk

Obrazek użytkownika danuta

18-02-2016 [22:32] - danuta | Link:

Popracuję nad systematycznością.
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.

Obrazek użytkownika jaja -cek

18-02-2016 [19:57] - jaja -cek | Link:

na pytanie - ... co SwetruPietru robił w PwC z taką wiedzą - odpowiedź brzmi: a to było tak
Ty Rysiek siedź tutaj, dostaniesz b.duuużą kasę, nam odpalisz, sobie odliczysz koszty - ale Rysiek! broń Cię Panie B.! NICZEGO NIE RÓB! NICZEGO NIE RUSZAJ!

...dlaczego aparycja ruskiego mużyka, uliczne maniery, prostacki akcent i bezmyślny bełkot zostały uznane za atrakcyjne dla Polaków?
Odp. -na podstawie badań OBOP i Familiady

Czy warto zerkać na twarze okrągłostołowych herosów, coraz bardziej do siebie nawzajem podobne, wpadające w coraz głębszą zieleń?
Niestety, nie zgadzam się z diagnozą
Dzisiejsza wypowiedź Rulewskiego o Bolku świadczy, że oni "BYLI" ale już ICH "NIE MA", że odlecieli naprawdę

"...co się stało z naszą klasą" - wypada zacytować klasyka

Obrazek użytkownika danuta

18-02-2016 [22:45] - danuta | Link:

Od początku żyli w świecie alternatywnym. Stworzyli go, pielęgnowali i przez 26 lat wmawiali nam, że jesteśmy wariatami, bo wierzymy, że istnieje świat prawdziwy. Rzeczywistość nazywali "teorią spiskową".
I teraz naszym zadaniem jest odpowiedzieć na pytanie - czy oni jeszcze są, czy już ich nie ma.
Pozdrawiam serdecznie